er2.jpg
Satiec “Novada Garšu” Riga Food 2023 PDF Печать E-mail
05.09.2023 10:58
Gadskārtējā starptautiskā pārtikas izstāde “Riga food 2023” ir ne vien lieliska iespēja iepazīt daudzveidīgus pārtikas produktus no visas pasaules, bet arī – atklāt inovatīvus pašmāju ražotājus un viņu piedāvājumu. “Novada Garša” šī gada izstādē piedāvās  uzzināt, kādus Latvijas produktus aizsargājamo sarakstā iekļāvusi Eiropas Savienība (ES).
Jau no 7.septembra īpašā, jauna dizaina stendā līdzās “Novada Garšas” saimnieku gardumiem, ikviens varēs iepazīt ES Aizsargāto produktu nosaukumu reģistros iekļautos Latvijas produktus. Tie ir: Salināta rudzu rupjmaize, Sklandrausis un Jāņu siers, kas iekļauti Garantēto tradicionālo īpatnību reģistrā. Latvijas lielie pelēkie zirņi – iekļauti Aizsargātas cilmes vietas nosaukumu reģistrā, kā arī - Carnikavas nēģi, Salacgrīvas nēģi un Rucavas baltais sviests, kas rodami Aizsargātas ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu reģistrā.
Izstādes laikā paredzētas vairākas meistarklases, kurās demonstrēs, ne tikai to, kā top kāds no ES  reģistros iekļautajiem produktiem. Apmeklētājus aicinās piedalīties arī Saldajā, Medus, Stiprajā, Maizes, Zivju un Siera stundā, kuru ietvaros varēs uzzināt daudz interesanta un noderīga. 
Šogad “Novada Garšai” izveidojusies aizraujoša sadarbība ar konditori un pavāri  Ievu Lācari, kura savas prasmes apguvusi Francijā, skolā, kuras absolventi praktizē   Michelin restorānos. Meistarklasē  9.septembrī viņa demonstrēs, kā ātri un viegli pagatavot gardu, veselīgu maltīti no vietējiem produktiem. Gaidāms arī kāds pārsteigums, kas gan vēl netiek atklāts.
Elīna Ozola, projekta “Novada Garša” vadītāja: “Riga Food ir Latvijas lielākā pārtikas izstāde, kurā noteikti jābūt arī maziem un vidējiem pārtikas  ražotajiem, lai veidotu sadarbību ar tirdzniecības vietām un ēdinātājiem. Ceram, ka šis pasākums kalpo arī kā vieta, kurā gūt iedvesmu jaunām ēdienu receptēm kā no tradicionāliem, tā inovatīviem produktiem.”
“Novada Garšas” stendā varēs arī uzzināt, kā darbojas katalogā www.novadagarsa.lv izveidotais e-tirgus, kādi jauni piedāvājumi un risinājumi tajā rodami, lai gardus vietējos produktus varētu pasūtīt no visas Latvijas. 

 

ĪSUMĀ

No 2023. gada 5. oktobra līdz 2024. gada 14. janvārim Latvijas Keramikas biennāles ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma Korejas mūsdienu keramikas mākslas izstāde “Pašterapija”, kas veido stāstu par mākslinieku izjūtām saistībā ar laika mūžīgo ritējumu un esības brīža skaudro apzināšanos. Izstādes mērķis ir izzināt Korejas keramikas mākslas tradīcijas un iezīmēt tās turpmāko pārvērtību ceļu mūsdienās, kad nozaru sinerģijas ietekmē robežas starp mākslas veidiem kļūst neskaidras. Ekspozīcijas kodolu sastāda avangarda mākslinieki – “robežpārkāpēji”, kas atkāpjas no Korejas keramikas darināšanas kanoniem un pievēršas laikmetīgai pašizteiksmei.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ