er2.jpg
N0 17.09. mācību “Namejs 2023” aktīvā fāze PDF Печать E-mail
18.09.2023 21:45
No 17. septembra līdz 2. oktobrim Latvijas austrumu pierobežā notiks visaptverošās valsts aizsardzības mācību “Namejs 2023” aktīvā fāze.

Aktīvās fāzes laikā tiks trenēta Nacionālo bruņoto spēku vienību spēja ātri un efektīvi izvērsties uzdevumu izpildei jebkurā vietā Latvijā. Šogad šī spēja primāri tiks vingrināta Latvijas austrumu pierobežā, jo vienībām ir jāspēj efektīvi veikt valsts aizsardzības uzdevumus jebkurā Latvijas vietā.

Lai pilnveidotu un stiprinātu spēju veikt uzdevumus valsts apdraudējuma gadījumā,  visaptverošo valsts aizsardzības mācību “Namejs 2023” aktīvā fāze norisināsies ciešā sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas padotības iestādēm – Valsts policiju un Valsts robežsardzi. Mācībās piedalās visas Nacionālo bruņoto spēku vienības, kā arī Latvijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas karavīri. 

Visaptverošas valsts aizsardzības mācības “Namejs 2023” ir Nacionālo bruņoto spēku organizētās mācības, lai pārbaudītu un pilnveidotu Latvijas nacionālos kolektīvās aizsardzības plānus. 

Mācības norisinās no 5. septembra līdz 2. oktobrim visā Latvijā. Mācībās kopā piedalīsies aptuveni 8500 dalībnieku. 

Mācības “Namejs 2023” demonstrē sadarbību un savietojamību ar sabiedroto bruņoto spēku vienībām,  integrējot sabiedroto vienības un štābus kopēju uzdevumu izpildē. 

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā visā Latvijā notiks militārās tehnikas, tai skaitā bruņutransportieru un kolonnu pārvietošanās pa koplietošanas ceļiem un apdzīvotām vietām.

Militāro mācību laikā notiks Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto gaisa kuģu lidojumi Latvijas gaisa telpā, tostarp zemā augstumā. 

Pateicamies iedzīvotājiem par sapratni un atbalstu mācību norisē, jo valsts aizsardzība ir visas sabiedrības kopīga atbildība.
 

ĪSUMĀ

No 2023. gada 5. oktobra līdz 2024. gada 14. janvārim Latvijas Keramikas biennāles ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma Korejas mūsdienu keramikas mākslas izstāde “Pašterapija”, kas veido stāstu par mākslinieku izjūtām saistībā ar laika mūžīgo ritējumu un esības brīža skaudro apzināšanos. Izstādes mērķis ir izzināt Korejas keramikas mākslas tradīcijas un iezīmēt tās turpmāko pārvērtību ceļu mūsdienās, kad nozaru sinerģijas ietekmē robežas starp mākslas veidiem kļūst neskaidras. Ekspozīcijas kodolu sastāda avangarda mākslinieki – “robežpārkāpēji”, kas atkāpjas no Korejas keramikas darināšanas kanoniem un pievēršas laikmetīgai pašizteiksmei.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ