er3.jpg
Pašvaldība aicina paust viedokli par elektroskrejriteņu izmantošanas nosacījumiem Ogres novadā PDF Печать E-mail
26.09.2023 19:58
Ogres novada pašvaldība regulāri saņem iedzīvotāju sūdzības par bezatbildīgu elektroskrejriteņu izmantošanu pilsētu teritorijās, kā rezultātā notiek negadījumi, tiek traucēta gājēju un velobraucēju pārvietošanās, tāpat tie tiek atstāti ielu un ceļu krustojumos, zaļajā zonā, iemesti grāvjos un ūdenstilpēs u.tml. Šādas situācijas galvenie iemesli ir elektroskrejriteņu izmantošanas noteikumu trūkums, neatbilstoša infrastruktūra un ierobežota uzlādes staciju pieejamība.  

Atbilstoši Ceļu satiksmes likumā veiktajiem grozījumiem pašvaldība ir tiesīga noteikt koplietošanas transportlīdzekļu (t.sk. elektroskrejriteņu) izmantošanas noteikumus, ātruma ierobežojuma zonas, novietošanas aizlieguma zonas, izvērtējot to sabiedrisko nepieciešamību un atbilstību drošības kritērijiem. Lai novērstu tirgus dalībnieku diskrimināciju, radot atšķirīgus konkurences apstākļus un darbības, Konkurences padome iesaka veikt potenciālās elektrisko skrejriteņu izmantošanas kārtības ietekmes, t.sk. uz konkurenci un uzņēmējdarbības vidi, izvērtējumu. Attiecīgi - jebkuram ierobežojuma ir jābūt samērīgam – ir jāizvērtē saprātīgs līdzsvars starp personu (šajā gadījumā elektroskrejriteņu nomas pakalpojuma sniedzēju) pamattiesību ierobežojumu un tām sabiedrības interesēm, kuru dēļ ierobežojums ir radīts.

Lai veiktu nepieciešamo izvērtējumu, Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko pārvadājumu un transporta infrastruktūras jautājumu komiteja 21.09.2023. pieņēma lēmumu veikt aptauju Ogres novada pašvaldības iedzīvotāju viedokļa noskaidrošanai par nepieciešamajiem elektroskrejriteņu izmantošanas noteikumiem, ātruma ierobežojuma zonām un novietošanas aizlieguma zonām Ogres novada administratīvajā teritorijā.

Aptauja tiek rīkota laikā no 2023. gada 21. septembra līdz 6. oktobrim. Piedalīties aptaujā var:

aizpildot anketu elektroniski (https://www.visidati.lv/aptauja/2046008507/);
aizpildot anketu elektroniski un sūtot to uz elektroniskā pasta adresi Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript ;
aizpildot anketu papīra formātā šādās vietās (šo vietu darba laikā) Ogres novadā:
Ogres novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Brīvības ielā 33, Ogrē;
Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajos Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros (VPVKAC): Ikšķilē, Peldu ielā 22, Ķegumā, Lāčplēša ielā 1, Lielvārdē, Raiņa ielā 11a, Birzgalē, Lindes ielā 2, Rembatē, Lielvārdes ielā 3, Tīnūžos, “Kraujās”;
Ogres novada pagastu pārvaldēs.
 

ĪSUMĀ

Teju puse Latvijas iedzīvotāju jeb 48 % domā, ka viņiem ir salīdzinoši laba veselība, taču pilnīgi veseli jūtas vien 13 % aptaujāto. Savukārt četri no desmit iedzīvotājiem (38 %) uzskata, ka viņiem ir slikta veselība – kā drīzāk sliktu savu veselību vērtē trešdaļa (28 %) aptaujāto, bet kā pavisam sliktu – 9 %, liecina Mana aptieka & Apotheka nu jau astotā ikgadējā Veselības indeksa pētījuma dati.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ