er3.jpg
Meņģelē labiekārtota vēl viena kultūrvieta PDF Печать E-mail
07.10.2023 20:55
Meņģeles estrāde atrodas īpaši gleznainā vietā, nelielā ieplakā Meņģeles Zvana ezera krastā, līdzās rakstnieka Sudraba Edžus memoriālajam piemineklim. 2021. gada vasarā Ogres novada pašvaldība atjaunoja brīvdabas estrādi. Savukārt iecere par pieguļošo teritoriju labiekārtošanu ņemta vērā, iedvesmojoties no vēsturiskā, vēl Meņģeles kolhoza priekšsēdētāja Ivara Krampja gatavotā Meņģeles estrādes projekta.
 
Tajā paredzēta ne tikai estrādes izbūve, bet arī teritorijas labiekārtošana ar celiņiem, soliņiem, ugunskura vietām utt., kas veidotos līdzīgi kā parks kopā ar teritorijai pieguļošo Sudrabu Edžus pieminekli un Zvanu ezeru. Tāpēc idejas realizācijas īstenošana radusies pēc Meņģeles kopienas “Viedie ciemi” sanāksmes, kad kopīgi ar pagasta iedzīvotājiem un Meņģeles pagasta pārvaldi pārrunātas iespējas par estrādei pieguļošās teritorijas apzaļumošanas un labiekārtošanas darbiem.

Projekta ietvaros tika izveidota un no jauna radīta dobe, iegādāti un sastādīti daudzgadīgi augi, kas labi iekļaujas kopējā ainavā, to vēl paspilgtinot. Kā arī projekta ietvaros tika iegādāti un uzstādīti 3 koka soli un urna. Koka soli ir veidoti vienojošā dizainā kā pie Meņģelē esošā objekta “Saules rats”, savukārt katru no soliem rotā īpaši Sudrabu Edžus grāmatas “Dullā Dauka” citāti, kas aicina cilvēkus apsēsties un ne tikai aplūkot skaisto ainavu uz Zvanu ezeru, bet arī sapņot un cerēt, un iedvesmoties! Bet, lai šī pastaigu vieta būtu pieejama arī tumšajos Latvijas gadalaikos, tad projekta ietvaros starp kokiem ir izvilktas gaismas virtenes.
 

ĪSUMĀ

Teju puse Latvijas iedzīvotāju jeb 48 % domā, ka viņiem ir salīdzinoši laba veselība, taču pilnīgi veseli jūtas vien 13 % aptaujāto. Savukārt četri no desmit iedzīvotājiem (38 %) uzskata, ka viņiem ir slikta veselība – kā drīzāk sliktu savu veselību vērtē trešdaļa (28 %) aptaujāto, bet kā pavisam sliktu – 9 %, liecina Mana aptieka & Apotheka nu jau astotā ikgadējā Veselības indeksa pētījuma dati.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ