er3.jpg
Fotogrāfijas simpozijs “Egona Spura ceļš” PDF Печать E-mail
23.10.2023 11:30
Šī gada 28. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 16.00 Ogres Centrālajā bibliotēkā Brīvības ielā 35, Ogrē, notiks starptautiskais fotogrāfijas simpozijs “Egona Spura ceļš”.

Simpozijs, kas nosaukts izcilā Latvijas fotogrāfa un ilggadēja foto kluba “Ogre” vadītāja vārdā, notiek jau 14. reizi un pulcē skatītājus no visas Latvijas un iepazīstina ar dažādu paaudžu Baltijas valstu mākslas fotogrāfiem. Jāpiebilst, ka E. Spura fotogrāfijas ir iekļautas Latvijas Kultūras kanonā.

Šogad pieredzē dalīsies fotogrāfi no Latvijas Una Taal, Aivis Šmulders, Valters Poļakovs, Līva Veigura un Laimonis Stīpnieks (slaidrāde). No Ogrē uzstāsies Lietuvas Kauņas Fotogrāfijas galerijas vadītājs Gintars Česonis (Gintaras Česonis), no Igaunijas “Fotografiska Tallinn” līdzdibinātāja un izstāžu vadītāja Mārja Lorentsa (Maarja Loorents).

Simpozija laikā notiks foto kluba “Ogre” biedru gadskārtējā izstāde, kurā skatītāji varēs balsot par savu simpātiju balvu.

Tas paredzēts plašam skatītāju lokam un ir bez maksas. “Egona Spura ceļu” rīko foto klubs “Ogre”, atbalsta Ogres novada pašvaldība, VKKF Vidzemes plānošanas reģions, SIA Fazer Latvija.

Informāciju sagatavoja foto kluba “Ogre” vadītāja Dace Voitkeviča.
 

ĪSUMĀ

Teju puse Latvijas iedzīvotāju jeb 48 % domā, ka viņiem ir salīdzinoši laba veselība, taču pilnīgi veseli jūtas vien 13 % aptaujāto. Savukārt četri no desmit iedzīvotājiem (38 %) uzskata, ka viņiem ir slikta veselība – kā drīzāk sliktu savu veselību vērtē trešdaļa (28 %) aptaujāto, bet kā pavisam sliktu – 9 %, liecina Mana aptieka & Apotheka nu jau astotā ikgadējā Veselības indeksa pētījuma dati.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ