News

er3.jpg
Lāčplēša diena Ogrē PDF Печать E-mail
08.11.2023 22:11

11. novembrī Lāčplēša dienā Ogrē godināsim Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu un novērtēsim iespēju dzīvot brīvā un neatkarīgā Latvijā.

Plkst. 17.00 aicinām doties Lāpu gājienā no Strēlnieku piemiņas zīmes Daugavas krastā uz Brāļu kapiem. Gājiena dalībniekiem sasniedzot monumentālo Latvijas valsts karogu, Plkst. 17.15 pie tā norisināsies svinīgais piemiņas brīdis.

Līdz ar tumsas iestāšanos uz Ogres novada pašvaldības domes ēkas tiks demonstrēta šogad producēta īsfilmas LĀČPLĒSIS un dokumentālā īsfilma 1916. OGRE. STRĒLNIEKI. DAUGAVA. Savukārt Ogres novada Kultūras centra logos ar gaismas un skaņas palīdzību, atdzīvosies Latvijas tautai nozīmīgi simboli, kas ataino brīvības cīņu, neatkarību un mīlestību pret savu valsti. Gaismas instalācija Ogres novada Kultūras centra logos būs vērojama vakaros no 10. līdz 21. novembrim līdz ar tumsas iestāšanos.

No 10. novembra Ogres Vēstures un mākslas muzejā skatāmas izstādes LĀČPLĒŠA ORDENIS. OGRES NOVADA VAROŅU STĀSTI. Rokoperas LĀČPLĒSIS tērpu izstāde un instalācija LATVJU ZEME VAĻĀ STĀV!

Savukārt Lāčplēša dienas vakarā  plkst. 21.30 televīzijas kanālā LTV1 būs skatāms pēc Ogres novada pašvaldības iniciatīvas tapušais, 28. jūlijā Lielvārdē izskanējušais Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes leģendārās rokoperas LĀČPLĒSIS jaunais iestudējums.  Iestudējums tapa atzīmējot Andreja Pumpura eposa "Lāčplēsis" 135. gadadienu, kā arī rokoperas 35. gadskārtu.

Lāčplēša dienā pilsētu greznos Latvijas valsts karogi un līdz ar tumšas iestāšanos Arkveida un trošu gājēju tilti pār Ogres upi iekrāsosies sarkanbaltsarkanā krāsā.  

 

ĪSUMĀ

Šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada pirmo ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 5,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības apjoms par 22% samazinājās ēku būvniecībā, bet inženierbūvniecībā un specializētajos būvdarbos palielinājās attiecīgi par 19% un 3,1%. CSP informē, ka apjoma pieaugumu galvenokārt veicināja saules paneļu un ar tiem saistīto iekārtu uzstādīšana. Inženierbūvniecības apjoma kāpumu noteica pieaugums pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā par 35,2% un ceļu un dzelzceļu būvniecībā par 2,5%. Pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada ceturto ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 2,9%. Ēku būvniecība samazinājās par 16%, inženierbūvniecība - par 15,7%, savukārt specializētie būvdarbi palielinājās par 3,1%.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube