er3.jpg
VAS “Latvijas dzelzceļš” aicina uz sabiedrisko apspriešanu PDF Печать E-mail
13.11.2023 21:37
VAS “Latvijas dzelzceļš” aicina uz sabiedrisko apspriešanu par projektu “Rīcības plāns trokšņu mazināšanai dzelzceļa līnijām ar satiksmes intensitāti lielāku par 30 000 vilcieniem gadā laika periodam no 2024. līdz 2028. gadam”.

Pēc VAS “Latvijas dzelzceļš” pasūtījuma, atbilstoši Ministru kabineta 2014. gada 7. janvāra noteikumu Nr. 16 „Vides trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtība” prasībām, SIA „Estonian, Latvian & Lithuanian Environment” ir izstrādājusi rīcības plāna projektu trokšņa mazināšanai dzelzceļa līnijām ar satiksmes intensitāti lielāku par 30000 vilcieniem gadā laika periodam no 2024. līdz 2028. gadam. Rīcības plāns ietver Rīgas pilsētas, Salaspils novada un Ogres novada pašvaldību teritorijas.

Sabiedrība ir aicināta trīsdesmit dienu laikā no paziņojuma publicēšanas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis” iesniegt rakstiskus priekšlikumus un atsauksmes par rīcības plāna projektu VAS “Latvijas dzelzceļš”, sūtot tos elektroniski uz e-pasta adresi Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript vai pa pastu uz adresi: Gogoļa iela 3, Rīga, LV-1547. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar LDz pa tālruni: 67232526.

Trokšņa mazināšanas rīcības plāna projekts publicēts Satiksmes ministrijas tīmekļa vietnē https://www.sam.gov.lv/, VAS “Latvijas dzelzceļš” tīmekļa vietnē https://www.ldz.lv, kā arī plāna izstrādātāju tīmekļa vietnē https://environment.lv/lv/aktualitates

Lai informētu par rīcības plāna izstrādi, sabiedriskās apspriešanas laikā tiek organizēta tikšanās ar Ogres novada iedzīvotājiem, kas norisināsies 2023. gada 23. novembrī plkst. 17.00 Ogres novada pašvaldībā, Lielajā zālē, Brīvības ielā 33, Ogrē.

Rīcības plāna izstrādātājs: SIA „Estonian, Latvian & Lithuanian Environment”, adrese: Vīlandes iela 3-6, Rīga, LV-1010; tālrunis: 67242411, e-pasts: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript .

Informāciju sagatavoja VAS “Latvijas dzelzceļš”.
 

ĪSUMĀ

Teju puse Latvijas iedzīvotāju jeb 48 % domā, ka viņiem ir salīdzinoši laba veselība, taču pilnīgi veseli jūtas vien 13 % aptaujāto. Savukārt četri no desmit iedzīvotājiem (38 %) uzskata, ka viņiem ir slikta veselība – kā drīzāk sliktu savu veselību vērtē trešdaļa (28 %) aptaujāto, bet kā pavisam sliktu – 9 %, liecina Mana aptieka & Apotheka nu jau astotā ikgadējā Veselības indeksa pētījuma dati.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ