News

er3.jpg
Ogres novada pašvaldība aicina piedalīties svētku sajūtu radīšanā – akcijā “Egļu stāsts” PDF Печать E-mail
20.11.2023 22:46
Kopš 2019. gada gatavojoties Ziemassvētkiem Ogrē tiek īstenota akcija “Egļu stāsts”, kurā galvenie svētku sajūtu veidotāji ir pilsētas iedzīvotāji, nevalstiskās organizācijas un uzņēmēji.

Arī šogad svētku sajūtu radīšanā Ogres novada pašvaldība aicina piedalīties visus novada iedzīvotājus, nevalstiskās organizācijas un uzņēmējus.

“Egļu stāsta” ietvaros Ogres novadā – katrā pilsētā un pagastā projekta dalībniekiem būs iespēja izrotāt savu svētku egli, kura novada iedzīvotājus un tās viesus priecēs no 3.decembra līdz 31.janvārim.

Pieteikšanās dalībai akcijā ir no 14. līdz 27. novembrim aizpildot anketu:  https://ej.uz/egļu_stāsts_2023

Akcijas koordinatori ar dalībniekiem par akcijas realizāciju sazināsies no 20.novembra līdz 1.decembrim.

Akcijas dalībniekus aicinām:

Izvēlēties tuvumā augošu vai pašu uzstādītu eglīti. Tās ieteicamais garums 3-5 m;
Izmantot ūdens izturīgus rotājumus – rotājumiem nāksies saskarties arī nelabvēlīgiem laika apstākļiem;
Izmantot silto toņu gaismas virtenes.
Akcijas dalībnieku svētku egles varēs novērtēt iedzīvotāji, par tām balsojot no 3.decembra līdz 7.janvārim. Mākslinieki, kuru egles dekori iegūs visvairāk iedzīvotāju simpātiju, varēs tikt pie dažādām balvām no “Egļu stāsts” atbalstītājiem

Egļu stāstu atbalsta: Ogres novada pašvaldība, Ogres novada Kultūras centrs, Ogres novada Tūrisma informācijas centrs, Latvijas Pērles, Manas garšas, Fazer, Māris&Co, Dailas Piparkūkas.

 

ĪSUMĀ

Šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada pirmo ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 5,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības apjoms par 22% samazinājās ēku būvniecībā, bet inženierbūvniecībā un specializētajos būvdarbos palielinājās attiecīgi par 19% un 3,1%. CSP informē, ka apjoma pieaugumu galvenokārt veicināja saules paneļu un ar tiem saistīto iekārtu uzstādīšana. Inženierbūvniecības apjoma kāpumu noteica pieaugums pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā par 35,2% un ceļu un dzelzceļu būvniecībā par 2,5%. Pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada ceturto ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 2,9%. Ēku būvniecība samazinājās par 16%, inženierbūvniecība - par 15,7%, savukārt specializētie būvdarbi palielinājās par 3,1%.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube