News

er3.jpg
Decembrī Čehova teātrī gaidāmas četras jaunas pirmizrādes PDF Печать E-mail
27.11.2023 22:28
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris gada nogali plāno īpaši ražīgu un skatītājiem dāvinās četrus jauniestudējumus, turklāt divi no tiem būs lielās formas izrādes.

1. decembrī tiks sagaidīta Frīdriha Dirrenmata lugas “Vecās dāmas vizīte” pirmizrāde, kas top režisores Indras Rogas vadībā. Miljardieres Klāras Cahanasjanas titulloma uzticēta Danai Bjorkai, bet viņas skatuves centrālais partneris šajā izrādē būs aktieris Rodions Kuzmins, kurš atveidos Alfrēda Illa tēlu. Uz skatuves pievienosies arī citi Čehova teātra aktieri, kā arī vairāki viesmākslinieki, piemēram, argentīniešu izcelsmes cirka mākslinieks Mariano Cronopio. 

Izrāde no jauna skatupunkta uzlūko Čehova teātra pieteikto sezonas vadmotīvu – “vara”: tā stāsta par atriebības neizbēgamību, par spēku, ko anonimitāte dāvā sabiedrībai, un arī par visdīvainākajām mīlestības formām. Režisore Indra Roga izrādes radošajā komandā aicinājusi scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi, kostīmu mākslinieci Annu Heinrihsoni, horeogrāfi Ingu Raudingu, gaismu mākslinieku Oskaru Pauliņu un komponistu Kārli Lāci.
 
“Vecās dāmas vizīte” būs piemērota skatītājiem, kas sasnieguši 16 gadu vecumu, izrāde tiks spēlēta krievu valodā, skatītājiem zālē būs pieejami titri gan latviešu, gan angļu valodā.

Turpinot Čehova teātra sezonas tematisko līniju, jau 6. decembrī savus skatītājus gaidīs otra pirmizrāde “Mātes piens”, kas tapusi pēc Noras Ikstenas grāmatas motīviem. Tā būs mazās formas monoizrāde aktrises Anastasijas Ļovinas izpildījumā, savukārt par izrādes muzikālo noformējumu rūpēsies Evilena Protektore.  

Gaidot svētkus un iededzot svētku noskaņu, Čehova teātris saviem skatītājiem sarūpējis arī jaunu lielās formas koncertiestudējumu “Jaungada akcija!”, kas būs konceptuāli līdzīgs skatītāju jau iemīļotajam koncertam “Reiss 2019-2020” (šajā sezonā pārdēvēts kā “Reiss 2023-2024”). “Jaungada akcija!” sola savu skatītāju aizvest krāšņos muzikālos piedzīvojumos, kas kā īsti brīnumi atdzīvojas kādā tirdzniecības centrā pašā Vecgada vakarā. “Jaungada akcija!” pirmizrāde gaidāma 15. decembrī, bet tā nebūs vienīgā pirmizrāde šajā dienā, jo īpaša Ziemassvētku dāvana sagādāta arī pašiem mazākajiem skatītājiem – izrāde bērniem “Kā noķert Santa Klausu?”. Tā būs mazās formas izrāde kamerzālē, kas, iesaistot klātesošo publiku, stāstīs par kādu mazo rezgaļu izveidotu slepenu biedrību, kuras mērķis ir noķert pašu Santa Klausu, jo tā var tikt pie visām dāvanām. Izrādes iniciators un autors, pats būdams arī režisors un scenogrāfs, ir Čehova teātra aktieris Mihails Širjajevs. Tā būs piemērota mazajiem skatītājiem no četru gadu vecuma, turklāt pēc izrādes plānota arī īpaša radošā darbnīca, kurā tiks izgatavots kaut kas…, kas vēl tiek turēts noslēpumā.

Čehova teātris aicina biļetes uz izrādēm iegādāties laicīgi, jo pirmssvētku un svētku laikā pieprasījums pēc biļetēm ir ļoti liels. Biļetes uz izrādi iespējams iegādāties bilesuserviss.lv vai teātra kasē Kaļķu ielā 16.

 

ĪSUMĀ

Valsts ieņēmumu dienests (VID) piektdien ir sācis hipotekārā kredīta procentu kompensācijas izmaksas, un jau ir veikti 842 maksājumi par kopējo summu 179 726,37 eiro. Izmaksas tiek veiktas saskaņā ar sarakstiem, ko līdz 10.aprīlim VID iesniedza kredītiestādes. Kompensācijas tiks izmaksātas pakāpeniski līdz 30.aprīlim. Par šo gadu naudu savā kontā hipotekāro kredītu ņēmēji saņems četras reizes - aprīlī, jūlijā, oktobrī un janvārī.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ