News

er3.jpg
Plānots iegādāties nekustamo īpašumu Upes prospektā, Ogrē, autostāvvietas izveidei PDF Печать E-mail
27.11.2023 23:00
23. novembrī, Ogres novada pašvaldības Finanšu komiteja apstiprināja sagatavoto lēmumprojektu, kas paredz atsavināt nekustamo īpašumu Upes prospektā 15A, Ogrē, kas sastāv no zemes vienības (1484 m2 platībā) un uz tās esošas būves (sargu māja) un būves (autostāvvieta 1928 m2 platībā) ar mērķi izveidot publisko stāvlaukumu par kopējo summu 84 000 eiro.

Ogres novada pašvaldības dome 2021. gada 25. februārī pieņēma lēmumu par nekustamā īpašuma Upes prospektā 15A, Ogrē, nepieciešamību sabiedrības vajadzībām, tajā izveidojot publisko stāvlaukumu. Nekustamais īpašums atrodas pašā pilsētas centrā, velo infrastruktūras un sabiedriskā transporta pakalpojumu tuvumā, kā arī tam ir laba piekļuve no maģistrālo ielu tīkla.

Lai sasniegtu minēto mērķi, tika nolemts veikt īpašumu atsavināšanu. Īpašnieki piekrita pašvaldības lēmumam, norādot uz zaudējumiem, kādi rastos, ja tie tiks atsavināti.

Lai noteiktu īpašniekiem radīto zaudējumu apmēru, pašvaldība uzdeva SIA „Eiroeksperts” veikt nekustamo īpašumu novērtējumu, saskaņā ar to zemes vienības  tirgus vērtība ir 56 000 eiro, būves - autostāvvietas - 28 000 eiro. Īpašnieki tika informēti ar novērtējuma rezultātiem un piekrita aprēķinātajai atlīdzībai.

Paredzēts, ka visi izdevumi saistībā ar nekustamā īpašuma Upes prospektā 15A, Ogrē  atsavināšanu saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto kārtību tiek segti no šim mērķim paredzētajiem Ogres novada pašvaldības 2023. gada budžeta līdzekļiem.

Pirms balsojuma Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis atzīmēja, ka nekustamā īpašuma iegāde ir stratēģiski svarīga, jo nodrošinās iespēju gan Ogres pilsētas iedzīvotājiem, gan pasākumu apmeklētājiem, gan pilsētas viesiem novietot automašīnu pašā pilsētas centrā. Šāda auto stāvlaukuma nepieciešamību pierāda pie dzelzceļa stacijas izbūvētais Marsona laukums, kurš regulāri ir aizpildīts ar automašīnām.

Gala lēmums tiks pieņemts pašvaldības domes sēdē 30. novembrī.
 

ĪSUMĀ

Valsts ieņēmumu dienests (VID) piektdien ir sācis hipotekārā kredīta procentu kompensācijas izmaksas, un jau ir veikti 842 maksājumi par kopējo summu 179 726,37 eiro. Izmaksas tiek veiktas saskaņā ar sarakstiem, ko līdz 10.aprīlim VID iesniedza kredītiestādes. Kompensācijas tiks izmaksātas pakāpeniski līdz 30.aprīlim. Par šo gadu naudu savā kontā hipotekāro kredītu ņēmēji saņems četras reizes - aprīlī, jūlijā, oktobrī un janvārī.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ