News

er3.jpg
“Ogres Zilie kalni” aicinā PDF Печать E-mail
05.12.2023 23:24

Nāc slēpot Ogres Zilajos kalnos – garākajā distanču slēpošanas trasē Pierīgā!

 Slēpošanas trase stiepjas 12 kilometru garumā – no Ogres līdz Ikšķilei un atpakaļ. Tā ir garākā speciāli izveidotā slēpošanas trase Pierīgā, tāpēc jo īpaši iecienīta. Var veikt arī atsevišķus posmus, neizslēpojot trasi visā garumā.

Ogres Zilo kalnu Starta laukumā, kur sākas slēpošanas trase gan Ogres, gan Ikšķiles virzienā, atrodas arī slēpju nomas punkts un ērtākai piekļuvei izveidota autostāvvieta.

Slēpojumu ērti uzsākt arī no Ogres un Ikšķiles pilsētu puses. Sākot trasi Ogrē, interesentiem pieejams biedrības “Nesēdi mājās” slēpju nomas punkts, kas atrodas Mālkalnes prospektā 26.

Iesācējiem piemērotāka ir trase ar zaļo marķējumu. Prasmīgākie slēpotāji aicināti izvēlēties trasi ar sarkano marķējumu (tajā būs stāvāki kāpumi un kritumi). Drošības nolūkā izveidoti atsevišķi posmi ar viena virziena slēpošanas kustību. Lūdzam to ievērot!

Izmantojot sniega motociklu, trase tiek speciāli blietēta un rullēta visā platumā, tad ievilktas sliedes: vidū – slēpošanai slidsolī, bet malās – klasiskajam solim.

Visa trase katru dienu apgaismota līdz pulksten 22.00, tātad izmantojama arī tumšajās vakara stundās.

Ogres Zilo kalnu slēpošanas trase, kuru uztur Ogres novada pašvaldības aģentūra “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra", jau visu šo nedēļu gatava ziemas priekiem.


Zilo kalnu aģentūra lūdz apmeklētājus to saudzēt un pa trasi pārvietoties tikai ar slēpēm!


Nereti te pastaigājas kājāmgājēji ar suņiem, ratiņiem, ragavām. Cienījamie Zilo kalnu draugi! Pastaigām ziemas laikā aicinām izmantot jau esošos iebraucamos ceļus un takas! Turklāt nepareizs ir uzskats: ja šajā brīdī neviens neslēpo, tad es ar savu iešanu nevienam netraucēju. Staigājot pa slēpošanas trasi, tā ar laiku kļūst cieta, slidena un nelīdzena. Apledojums un dziļas pēdas apgrūtina trases uzturēšanas darbus.


Vēl cilvēki neiedomājas, ka arī, ejot tikai pa pašu trases maliņu, tā tiek bojāta. Slēpojot klasiskajā solī, nūjas atgrūdienam tiek durtas aptuveni pusmetru abpus sliedei, tāpēc ir apgrūtinoši, ja viena mala visas trases garumā ir izteikti nelīdzena.

 

ĪSUMĀ

Valsts ieņēmumu dienests (VID) piektdien ir sācis hipotekārā kredīta procentu kompensācijas izmaksas, un jau ir veikti 842 maksājumi par kopējo summu 179 726,37 eiro. Izmaksas tiek veiktas saskaņā ar sarakstiem, ko līdz 10.aprīlim VID iesniedza kredītiestādes. Kompensācijas tiks izmaksātas pakāpeniski līdz 30.aprīlim. Par šo gadu naudu savā kontā hipotekāro kredītu ņēmēji saņems četras reizes - aprīlī, jūlijā, oktobrī un janvārī.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ