News

er3.jpg
Konkursā “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā 2024” visvairāk pieteikumu - Kurzemē PDF Печать E-mail
04.03.2024 17:34
Kopumā 699 pieteikumi saņemti konkursā “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā 2024”, ko rīko Latvijas Diētas un Uztura speciālistu asociācija (LDUSA) sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC). Tuvākajās dienās izvērtēs saņemtos pieteikumus, pēc tam visbiežāk minētajām skolām lūdzot sagatavot un iesūtīt vērtēšanai žūrijā vienas nedēļas ēdienkarti. 
Līdzīgi ka pērn, visaktīvākie bijuši Kurzemes vecāki, kuru  pieteikumi veido 31% no kopējā saņemto pieteikumu skaita. Samērā aktīva bijusi arī Vidzeme un Latgale, iesniedzot attiecīgi 25,6% un 23,3% pieteikumu. Ievērojami mazāk saņemti pieteikumi no Rīgas (11,6%) un Zemgales (10,4%). Interesanti, ka no kopējā pieteikumu skaita, visaktīvākie, sasniedzot 17,3%, bijuši 1.klases bērnu vecāki. Nākamo trīs klašu vecāki bija vienlīdz aktīvi (aptuveni 14%). 
 
Guna Bīlande, LDUSA valdes priekšsēdētāja: “Mazo klašu vecāki daudz rūpīgāk seko līdzi tam, lai bērni būtu paēduši, tāpēc nerimstoši jautā, ko viņi ēda pusdienās un kā garšoja. Tieši sarunas ir tās, kas pierāda,  kurās skolās ēdināšana ir augstākā līmenī, tāpēc prieks, ka atvases aktīvi dalās ar informāciju, ko attiecīgi varam izmantot, nosakot konkursa uzvarētājus”. 
Elīna Ozola, LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja: “Esam ļoti priecīgi par katru no vecākiem, kas  atrada laiku, lai pieteiktu savu bērnu skolu šim konkursam. Konkursa rezultāts pierāda, ka vismaz 699 bērniem ir patiesi gardas maltītes un katras šīs skolas pavārs var būt lepns par savu padarīto darbu. Tas ļauj arī iedzīvotājam apzināties, ka skolas maltīte ir liela vērtība, kas mūsu bērniem tiek dota”. 
 
Konkursa žūrijā šogad darbosies: LDUSA valdes priekšsēdētāja un uztura speciāliste Guna Bīlande, LDUSA valdes locekles - uztura speciālistes Olga Ļubina, Juta Pomeranceva, Linda Gerda Skudra un dietoloģe Lolita Vija Neimane. Žūrijas sastāvā iekļautas arī divas LDUSA biedres - pārtikas tehnoloģe Dzintra Kokta un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas uztura speciāliste Lizete Puga. 
Konkursa rezultāti tiks paziņoti 2024. gada 27. martā.
 
Konkursa uzvarētājus lutinās ar dažādām dāvanām, kuras pavāru komandām nodrošinās “Balticovo”, “Gudrie graudi”, “Rimi Baltic”, “Watermerlon”, “Food Union”, “Gemoss”, bet par dāvanu piegādi parūpēsies VAS “Latvijas pasts”. Kopvērtējuma uzvarētāju komandai “Baltic Beach Hotel & SPA” dāvinās atpūtu un nakšņošanu viesnīcā, SPA zonas apmeklējumu, kā arī gardas brokastis, bet reģionu uzvarētājiem būs iespēja apmeklēt SPA zonu.
Pērn šajā konkursā uzvarēja Z.Mauriņas Grobiņas vidusskola, iegūstot arī nomināciju “Labākais skolu ēdinātājs Kurzemē”. Par labāko skolu ēdinātāju Latgalē atzina Balvu Valsts ģimnāziju, Vidzemē – Nītaures mākslas un mūzikas pamatskolu, Zemgalē – Jēkabpils 2. vidusskolu, savukārt Rīgā – Pārdaugavas Montesori sākumskolu. Par ļoti interesantu un radošu ēdienkarti specbalvu saņēma arī Penkules pamatskolas pavāri.
Konkurss tiek rīkots ar Valsts Kopējās lauksaimniecības politikas tīkla atbalstu aktivitātes “Vietējo lauksaimniecības produkcijas ražotāju un mājražotāju atbalsta programma” ietvaros.

 

ĪSUMĀ

Valsts ieņēmumu dienests (VID) piektdien ir sācis hipotekārā kredīta procentu kompensācijas izmaksas, un jau ir veikti 842 maksājumi par kopējo summu 179 726,37 eiro. Izmaksas tiek veiktas saskaņā ar sarakstiem, ko līdz 10.aprīlim VID iesniedza kredītiestādes. Kompensācijas tiks izmaksātas pakāpeniski līdz 30.aprīlim. Par šo gadu naudu savā kontā hipotekāro kredītu ņēmēji saņems četras reizes - aprīlī, jūlijā, oktobrī un janvārī.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ