News

er3.jpg
Latvijas Būvniecības Gada balvas 2023 Grand Prix saņem Ogres Valsts ģimnāzijas ēka PDF Печать E-mail
11.03.2024 11:32
2024. gada 7. martā kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notika konkursa “Latvijas Būvniecības Gada balva 2023”, ko organizē biedrība Building Design and Construction Council (BDCC, www.buvniekupadome.lv), laureātu paziņošana. No 145 saņemtajiem pieteikumiem 10 nominācijās tikai sveikti pirmo 3 vietu ieguvēji, savukārt 3 objekti tika izvirzīti Grand Prix saņemšanai. Ar godu un lepnumu varam paziņot, ka vienu no Grand Prix balvām ir ieguvusi tieši Ogres Valsts ģimnāzijas skolas un sporta ēka (pasūtītājs Ogres novada pašvaldība. Projekts NAMS. Būvnieks PS MMG. Būvuzraudzība Akorda & Firma L4).

Balvu saņemt tika aicināts arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis ar komandu, projekta vadītājs Edgars Asars, būvnieka PS MMG valdes loceklis Jānis Sproģis, būvuzraudzības Akorda & Firma L4 pārstāvis Gunārs Valinks, būvprojekta autora NAMS pārstāvis. Balvu pasniedza eksprezidents Raimonds Vējonis.

E. Helmanis:

“Esmu gandarīts par šo augsto novērtējumu. Tas ir novērtējums Ogres novada pašvaldības darba kvalitātei. Uzceļot šo ēku – Ogres Valsts ģimnāziju – mēs radījām vidi, kurā grib mācīties jaunieši un grib mācīt skolotāji. Mēs ieguldām svarīgajā – mūsu bērnu attīstībā.”

Gunita Jansone, BDCC vadītāja:

“Ogres novadā pretēji valsts negatīvajai pozīcijai, kas ietver skolu likvidāciju, ir tapusi jauna skolas ēka, kas pievilinājusi skolēnus un skolotājus ne vien no novada, bet arī Rīgas. Ogres Valsts ģimnāzijas ēka šobrīd ir viena no modernākajām Baltijā, piedāvājot plašu programmu klāstu. Godalga saņemta arī starptautiskajā konkursā “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2023””.

“Latvijas Būvniecības Gada balva 2023” ir Latvijā vērienīgākais būvju konkurss, kurā tiek izcelti gan izcili arhitektūras objekti, gan inženierbūves, kā arī objektu īstenošanas komandas. Konkursa “Latvijas Būvniecības Gada balva” 10 gadu pastāvēšanas laikā saņemti vismaz 1200 pieteikumi, bet gala ceremoniju katru gadu apmeklējuši vismaz 400 nozares TOP speciālisti, valsts institūciju pārstāvji un pašvaldību speciālisti.

Konkursam 2023. gadā bija pieteikti ekspluatācijā nodoti objekti no Rīgas, Preiļiem, Ādažiem, Jūrmalas, Liepājas, Kuldīgas, Saldus, Cēsīm, Daugavpils, Gulbenes, Alūksnes, Strenčiem, Valmieras, Salaspils, Ķekavas, Ventspils, Ogres, Suntažiem, Kalsnavas, Vecumniekiem, Bauskas, Nīkrāces pagasta, Mārupes, Brocēniem, Jēkabpils, Līvāniem, Siguldas un Verēmu pagasta.

 

ĪSUMĀ

Valsts ieņēmumu dienests (VID) piektdien ir sācis hipotekārā kredīta procentu kompensācijas izmaksas, un jau ir veikti 842 maksājumi par kopējo summu 179 726,37 eiro. Izmaksas tiek veiktas saskaņā ar sarakstiem, ko līdz 10.aprīlim VID iesniedza kredītiestādes. Kompensācijas tiks izmaksātas pakāpeniski līdz 30.aprīlim. Par šo gadu naudu savā kontā hipotekāro kredītu ņēmēji saņems četras reizes - aprīlī, jūlijā, oktobrī un janvārī.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ