News

er3.jpg
Foto konkurss “Cilvēks un Daugava” PDF Печать E-mail
15.03.2024 22:06
Daugavas muzejs izsludina pieteikšanos foto konkursam “Cilvēks un Daugava”. Ikviens topošais un esošais fotomākslinieks tiek aicināts pievērst uzmanību un notvert foto mirkļus Daugavas klātesamībai ikdienas notikumos un svētkos, pamanot agrāk nenovērtētus momentus, ievērojot cilvēka un upes simbiozi. Fotogrāfijā jebkādā mākslinieciskā formā jābūt ietvertai Daugavai, aprakstā arī norādot precīzu fotogrāfēšanas vietas lokāciju (vietas nosaukums vai koordinātas).

Pieteikšanās foto konkursam atvērta līdz 30. aprīlim. Žūrijas izvēlēti labākie darbi piedalīsies brīvdabas fotogrāfiju izstādē Daugavas muzeja parkā.

Konkursa pieteikums, kas sastāv no aizpildītas pieteikuma anketas (1.pielikums foto konkursa nolikumam) un fotogrāfijas/ām jāiesniedz elektroniski, iesūtot uz e-pastu Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript   līdz 2024.gada 30.aprīlim plkst. 24.00 vai personīgi datu nesējā Daugavas muzejā līdz 2024.gada 30.aprīlim plkst. 16.00.

Viens konkursa dalībnieks var iesniegt līdz 3 (trīs) fotogrāfijām. Iesniedzot vairāk nekā vienu fotogrāfiju, katrs attēls ir jānumurē atbilstoši fotogrāfiju aprakstam pieteikumā.

Aicinām pievērst uzmanību noteikumiem un prasībām fotogrāfiju formātam:

Fotogrāfijām jābūt JPEG formātā;
Fotogrāfijām jābūt labā kvalitātē;
Konkursam iesniegtās fotogrāfijas drīkst būt apstrādātas ar datorprogrammām minimālā līmenī (piemēram, krāsu korekcijas, apgriešanas utt.), neizmainot fotogrāfijā attēloto saturu.
Konkursā netiek pieņemtas fotogrāfijas, kas radītas, izmantojot mākslīgā intelekta programmatūras.
Iesniegtās fotogrāfijas žūrija vērtēs pēc sekojošiem kritērijiem:

Fotogrāfijas atbilstība konkursa tematikai
Fotogrāfijas mākslinieciskā kvalitāte
Oriģināls un veiksmīgs tēmas atspoguļojums
Konkursa nolikums un pieteikuma anketa pieejama šeit: https://ej.uz/cilvēksundaugava    Pieteikumi, kas neatbildīs konkursa nolikumam, netiks izskatīti. Piedaloties konkursā, dalībnieks piekrīt visiem nolikuma nosacījumiem.

Informāciju sagatavoja Paula Grābēja, Daugavas muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja

 

ĪSUMĀ

Valsts ieņēmumu dienests (VID) piektdien ir sācis hipotekārā kredīta procentu kompensācijas izmaksas, un jau ir veikti 842 maksājumi par kopējo summu 179 726,37 eiro. Izmaksas tiek veiktas saskaņā ar sarakstiem, ko līdz 10.aprīlim VID iesniedza kredītiestādes. Kompensācijas tiks izmaksātas pakāpeniski līdz 30.aprīlim. Par šo gadu naudu savā kontā hipotekāro kredītu ņēmēji saņems četras reizes - aprīlī, jūlijā, oktobrī un janvārī.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ