News

er3.jpg
Ogres rajona slimnīcā atklāta jaunā Dzemdību nodaļa PDF Печать E-mail
13.04.2024 20:48
12. aprīlī svinīgi tika atklāta jaunizbūvētā Ogres rajona slimnīcas Dzemdību nodaļa, kurā būs pieejams paplašināts pakalpojumu klāsts, uzlaboti apstākļi gan jaunajiem vecākiem, gan darbiniekiem. 

“Brīdī, kad valstī dzemdību nodaļas tiek slēgtas, Ogrē tiek atklāta jauna – paplašināta un skaista Dzemdību nodaļa. Mēs rūpējamies par ģimenēm, arī par tām ģimenēm, kurās dzimst bērni, jo tās ir Latvijas nākotne,” sveicot klātesošos, teica Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, piebilstot, ka Ogres novada iedzīvotāji to novērtē un ir ļoti pateicīgi.

“Ogrē dzimst leģendas. Ogres leģendas tagad dzims jaunajā Dzemdību nodaļā,” savā svinīgajā uzrunā teica Ogres novada pašvaldības deputāts, SIA “Ogres rajona slimnīca” valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs. Viņš jau līdz šim vairākkārt ir uzsvēris, ka jaunas nodaļas būvniecība bija nepieciešama, jo pēdējos gados slimnīcā ir viens no augstākajiem pieņemto dzemdību rādītājiem Latvijā starp lokālajām un arī reģionālajām slimnīcām. Pēdējos trīs gadus dzemdību skaits gadā pārsniedza 520 dzemdības, un pieprasījums pēc slimnīcas kvalitatīvās un augsti profesionālās komandas darba, sagaidot bērniņu piedzimšanu, pieaug. “Tas ir liels sasniegums, jo kopumā Latvijā dzemdību skaits krītas, bet mums to izdodas noturēt un pat vēl paaugstināt. Tas noteikti liecina par Ogres slimnīcas ārstu un visa dzemdību nodaļas kolektīva pašaizliedzīgo un profesionālo darbu! Domāju, ka jaunā dzemdību nodaļas korpusa izbūve veicinās vēl lielāku pieņemto dzemdību skaitu,” tā D. Širovs.

Jauno nodaļu iesvētīja trīs konfesiju mācītāji – Ogres Evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Martiņš Kalējs, katoļu draudzes prāvests Modris Lācis un Latvijas Baptistu draudžu savienības mācītājs, Nacionālo Bruņoto spēku virskapelāns Elmārs Pļaviņš. Viņi uzsvēra, ka katra bērna dzimšana ir brīnišķīgs notikums un Dieva svētība. Šai dzīvībai pasaulē ļauj nākt darbinieki, tāpēc savu svētību veikt šo brīnišķo darbu mācītāji sniedza arī viņiem.

Ar muzikāliem priekšnesumiem klātesošos priecēja Ogres Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi.

Ogres rajona slimnīcu svarīgajā notikumā bija ieradies sveikt prāvs sveicēju pulks – sirsnīgus novēlējumus izteica Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība, Latvijas Vecmāšu Asociācija, PEP1 mammu asociācija, profesore Dace Rezeberga, Rīgas dzemdību nama galvenā ārste, pārstāvji no Ventspils pašvaldības un Kurzemes reģionālās slimnīcas un citi tuvāki un tālāki viesi.

Slimnīcā līdz ar jaunās nodaļas atklāšanu tiek paplašināts arī pakalpojumu klāsts. Jaunās Dzemdību nodaļas trīs stāvos pieejamas uzņemšanas un apskates telpas, kā arī trīs dzemdību zāles, kas nodrošinātas ar visjaunāko un modernāko aprīkojumu. Topošajām māmiņām tiek piedāvātas arī dzemdības ūdenī. Jaunajās telpās ir iekārtoti seši komfortabli numuri ģimenēm un trīs divvietīgas palātas māmiņām ar jaundzimušajiem. Visas istabiņas aprīkotas ar bērnu pārtinamajiem galdiņiem, šūpulīšiem – gultiņām, tualeti un dušu. Labiekārtotajās pagraba telpās būs pieejami skapīšu mantu novietošanai tētiem, kuri piedalās ģimenes dzemdībās, kā arī skapīši, dušas un atpūtas telpas personālam. 
 

Jaunajās Dzemdību nodaļas telpās topošās māmiņas sāks uzņemt no nākamās nedēļas.

Ogres rajona slimnīcā tiek nodrošināta integrētā veselības aprūpes pieeja jaunajām ģimenēm, ko īsteno ārsti – ginekologi, dzemdību speciālisti un vecmātes, kas rūpējas par jauno māmiņu jau grūtniecības periodā, dzemdībās un arī pēcdzemdību periodā. Ik mēnesi Dzemdību nodaļas vecmātes kopā ar Rehabilitācijas nodaļas fizioterapeitu izglīto un sagatavo jaunās ģimenes šim īpašajam notikumam, bez maksas aicinot apmeklēt jauno vecāku skoliņu.

Dzemdību nodaļas funkcionālo risinājumu veidojis slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs, projektu izstrādājis SIA “I.Projekts”, būvniecības darbus veica pilnsabiedrība “AKN”, bet projekta būvuzraudzību nodrošināja SIA “IJ Vide”.

Līgums par jaunās Dzemdību nodaļas izbūvi tika noslēgts 2022. gada jūlijā. Tās izveidē ieguldīti 1,8 miljoni eiro, ko SIA “Ogres rajona slimnīca” finansējusi no saviem līdzekļiem.

1 PEP - pirmās emocionālās palīdzības