News

er3.jpg
Lielbritānijas vēstnieks Latvijā viesojās Ogrē PDF Печать E-mail
16.04.2024 21:10
16. aprīlī Ogrē viesojas Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Pols Bramels (Paul Brummel), pavadot šeit izzinošu un daudzpusīgu dienu. Ogres novada pašvaldībā vēstnieku uzņēma domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, īsumā raksturojot Ogres novadu un kopīgi pārrunājot virkni aktuālu jautājumu, tostarp saistībā ar Ukrainā notiekošo karadarbību.

Domes priekšsēdētājs Ogres novada un Latvijas iedzīvotāju vārdā pateicās vēstniekam par atbalstu, ko Lielbritānija sniegusi Ukrainai jau no pirmajām kara dienām. “Dzīvojot līdzās šādam neprognozējamam kaimiņam, mēs ļoti labi saprotam, ka šis karš nav tikai Ukrainas, bet visas civilizētās Eiropas karš,” pauda E. Helmanis. “Mēs skatāmies uz Lielbritāniju un uz tās pilsoņiem kā mūsu stratēģiskajiem partneriem, it īpaši šajā grūtajā laikā, un ikviena jūsu karavīra atrašanās šeit uz vietas mums rada papildu drošības sajūtu. Paldies jums par to!”

P. Bramels atzinīgi vērtēja Ogres novada sniegto palīdzību Ukrainai, nogādājot automašīnas, dronus, termoveļu un citas nepieciešamās lietas Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem. Vēstnieks ar interesi uzklausīja arī domes priekšsēdētāja stāstījumu par skaudro situāciju Ukrainā, tai skaitā mediķu un iedzīvotāju skarbo ikdienu Ogres novada sadraudzības pašvaldībā Černihivā, kas jau pirmajos kara mēnešos nonāca iebrucēju aplenkumā un tika bombardēta. “Mums ir brīnišķīgi sapņi, un mēs viņus arī realizējam, mums ir brīnišķīga ģimnāzija, bibliotēka, bet visi šie sapņi var izplaiksnīt kā mirāža, ja mēs nevarēsim apturēt to, kas notiek Ukrainā,” atgādināja E. Helmanis, izsakot pateicību Lielbritānijas valdībai un Lielbritānijas cilvēkiem par stingro nostāju Ukrainas jautājumā.

Vēlot veiksmi nākamajos palīdzības braucienos, Lielbritānijas vēstnieks P. Bramels pauda atbalstu uzskatam, ka ir jābūt vienotai rīcībai no Rietumiem. “Ukraina var uzvarēt un tai ir jāuzvar, bet to var izdarīt tikai tad, ja visi strādās kopīgi, sniedzot nemitīgu un pastāvīgu palīdzību,” teica vēstnieks.

P. Bramels interesējās arī par ekonomisko situāciju Ogrē un pilsētas iespējām attīstīt ekonomiku, esot tik tuvu galvaspilsētai Rīgai. Kā panākumu atslēgu domes priekšsēdētājs minēja iedzīvotāju piederības sajūtu savai pilsētai un novadam, ko redzam, piemēram,  Lāčplēša dienas lāpu gājienā vai basketbola kluba “Ogre” spēļu laikā tribīnēs. Ģimenēm ar bērniem būtiski ir tas, ka Ogrē ir droša vide un viss ir tuvumā – attālumi starp skolu, Mūzikas un mākslas skolu, bibliotēku ir nelieli, un bērns pats ātri nokļūst nepieciešamajā vietā. “Arī pakalpojumus cenšamies sniegt labākajā kvalitātē – ja ceļam ģimnāziju, tad labāko Latvijā, ja būvējam bibliotēku, tad cenšamies konkurēt starp labākajām pasaules bibliotēkām. Veidojam dzīves apstākļus pēc iespējas labākus un kvalitatīvākus, līdz ar to daudzi izvēlas dzīvot nevis Rīgā, bet šeit – Ogrē,” teica E. Helmanis.

Vizītes turpinājumā Lielbritānijas vēstnieks P. Bramels kopā ar pārējo vēstniecības delegāciju apmeklē vairākas Ogres pilsētā esošās izglītības un kultūras iestādes – Ogres Valsts ģimnāziju, Ogres Centrālo bibliotēku, Ogres Vēstures un mākslas muzeju, sanatoriju “Ogre” –, gūstot priekšstatu par šo iestāžu darbu un iepazīstoties ar nesen tapušajām, mūsdienīgajām ģimnāzijas un bibliotēkas ēkām.

Savukārt dienas izskaņā Lielbritānijas vēstniecība aicina pievienoties Ārlietu ministrijas organizētajai viktorīnai “Latvijas 20 gadi NATO”, kas notiks kafejnīcā “Ogres Ezītis miglā” (Ogrē, Brīvības ielā 19) plkst. 19.00.