News

er3.jpg
“Novada Garšas” vasara – kopā dažādībā PDF Печать E-mail
19.04.2024 20:30
Pasākums “Novada Garša” ierasto reģionālo norišu vietā šovasar būs sastopams dažādos festivālos, konkursos un starptautiskos sadarbības projektos, norāda pasākuma rīkotājs Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).
Lielākais šī gada izaicinājums – “Novada Garšas” dalība 10. Sarunu festivālā LAMPA, Cēsu pils parkā, kur “Lauku teltī” 5. un 6. jūlijā galdā tiks celtas visdažādākās sarunu tēmas. 
Viena no tām – “No lauka līdz galdam” – vētīs visa pamatu – augsnes kvalitāti laba produkta izaudzēšanai un to, cik lielā mērā patērētājs apzinās šī aspekta nozīmīgumu. Diskusijā “Pašpietiekamības deva” pētīsim, vai un cik daudzveidīgu produkciju spēj piedāvāt ražotāji, lai nav tā, ka Latvijā jāēd tikai graudaugi, olas un gaļa, bet dārzeņu un augļu visiem nepietiek.
 
Starp tēmām arī “Dīķis kā mazdārziņš” – vai varam izmantot savu ūdens tilpi, lai rudenī “ievāktu” svaigu zivju ražu? Diskusijā “Cidonija pret citronu” centīsimies saprast, cik aizstājami ir importa produkti ar vietējo līdzinieku, kas ļautu attīstīties pašmāju ražotājam. Savukārt “Pārtikas skaistumkonkurss” palīdzēs saprast, kādēļ droša un veselīga pārtika nav viens un tas pats.
Elīna Ozola, “Novada Garšas” projekta vadītāja: “Arī mēs turam prātā Raiņa frāzi “pastāvēs, kas pārvērtīsies” un šogad vairāk virzāmies uz kopdarbību ar jau esošiem pasākumiem un aktivitātēm visā Latvijā. Festivālā LAMPA būsim pirmo reizi un esam gatavi jaudīgām sarunām par augsni, zemnieku, ražotāju, ēdāju – visu to, kas veido katram cilvēkam būtiskāko – kvalitatīvas, savā zemē audzētas pārtikas pieejamību.”
Nemainīgi arī šogad sadarbībā ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Lauksaimniecības un pārtikas tehnoloģiju fakultāti no 26. līdz 29. septembrim notiks “Novada Garšas” rīkotais “Pārtikas produktu kvalitātes konkurss 2024”.  Šoreiz jaunums – triju dienu attālināta tikšanās iespēja ar konkursa žūrijas dalībniekiem, lai saņemtu padziļinātāku atgriezenisko saiti par iesniegtā produkta vērtējumu. Uzvarētāju apbalvošana paredzēta noslēguma pasākumā 5. oktobrī. 
Kādās vēl aktivitātēs šovasar būs sastopama “Novada Garša”, uzzināsiet, sekojot feisbuka kontam @NovadaGarsa.