News

er3.jpg
Ogres novada skolēni vilcienā drīkst braukt bez maksas PDF Печать E-mail
05.05.2024 21:23
Ogres novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar AS “Pasažieru vilciens” par iespēju Ogres novada skolēniem no 2024. gada 2. maija saņemt pašvaldības apmaksātus braucienus vilcienā no dzīvesvietas līdz mācību iestādei un atpakaļ novada teritorijā starp pieturām “Ikšķile” un “Jumprava”, uzrādot Ogres novada skolēna karti.

“Vilcienu satiksme Ogres novadā ir ļoti nozīmīga – novada teritorijā pasažieru vilcieni kursē garā posmā, nodrošinot iedzīvotājiem iespēju ērti nokļūt uz darbu un mācībām. Dzelzceļa tuvumā atrodas vairākas pašvaldības izglītības iestādes – gan pamatskolas, gan vidusskolas. Jau 2022. gadā uzsākām sarunas ar AS “Pasažieru vilciens” pārstāvjiem par sadarbību saistībā ar Ogres novada skolēna kartes izmantošanu, lai skolēniem tiktu kompensēti braucieni arī ar vilcienu. Paldies AS “Pasažieru vilciens” vadībai un speciālistiem par sapratni un atsaucību, kopīgi risinot izglītojamo pārvadāšanas procesa vienkāršošanu,” atklāj Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš.

Skolēni pašvaldības apmaksātās biļetes varēs saņemt biļešu kasēs dzelzceļa stacijās, uzrādot Ogres novada skolēna karti, kas marķēta ar hologrāfisko uzlīmi “NOVADS” vai “PILSĒTA/NOVADS”. To vajadzēs parādīt arī konduktoram kontrolierim vilcienā, lai, pārbaudot biļeti, konduktors kontrolieris varētu pārliecināties, vai Ogres novada skolēna kartes uzrādītājs ir tajā norādītais skolēns.

“Šī sadarbība ir apliecinājums darbam, ko AS “Pasažieru vilciens” veic, lai attīstītu risinājumus pašvaldībām un palīdzētu tām samazināt administratīvo slogu apmaksātu braucienu nodrošināšanā. Ogres novada pašvaldība ir jau ceturtā, kurai esam pielāgojuši pasažieru reģistrācijas un biļešu apmaksas risinājumu tās vajadzībām. Šādu iespēju jau izmanto Jūrmalas, Ādažu un Cēsu novada pašvaldības,” norāda AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors.

Ārpus kases darba laika biļeti izsniegs konduktors kontrolieris vilcienā. Pie konduktora kontroliera biļeti varēs saņemt arī tie skolēni, kuri iekāps vilcienā pieturvietā, kur nav vilciena biļešu kases (“Pārogre”, “Ciemupe” un “Jumprava”).

Braukšanas maksas atvieglojums neattieksies uz bagāžas biļeti un braucieniem nedēļas nogalēs, valsts noteiktajās svētku dienās un skolēnu brīvlaikā.

Atgādinām, ka no 1. aprīļa piemaksa par biļetes iegādāšanos pie konduktora kontroliera, ja stacijā biļešu kase ir atvērta, ir viens eiro.

Neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt pa tālruni 65035933.

Informācija sagatavota sadarbībā ar AS "Pasažieru vilciens"