News

er3.jpg
Projektu konkurss “Esi darba devējs Ogres novadā!” PDF Печать E-mail
10.05.2024 22:18
Ogres novada pašvaldība ar Vidzemes plānošanas reģiona un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstu izsludina projekta konkursu uzņēmējiem “Esi darba devējs Ogres novadā!” biznesa idejas īstenošanai vai jaunu darba vietu radīšanai Ogres novadā.

Konkursa mērķis ir sniegt atbalstu Ogres novada uzņēmumu un fizisko personu projektiem, kas tiks realizēti Ogres novadā un kuru rezultātā tiks radīti jauni produkti un pakalpojumi vai radītas jaunas darbavietas remigrantiem.

Pieteikties konkursam aicināti tie iedzīvotāji, kuri ir atgriezušies no pastāvīgas dzīves ārzemēs uz pastāvīgu dzīvi Ogres novadā un vēlas uzsākt novadā uzņēmējdarbību, kā arī jau esoši uzņēmumi, kas vēlas nodarbināt remigrantu.

Līdzfinansējuma summa ir līdz 5 000 eiro, nepārsniedzot 50% no iesniegtās projektu izdevumu tāmes. Finansējums tiek piešķirts granta veidā.

Par konkursa projekta pieteikuma attiecināmajām izmaksām tiek noteiktas šādas izmaksas –pamatlīdzekļu iegāde un izdevumi atlīdzībai (atalgojums, tajā skaitā darba alga, un/vai darba spēka nodokļi).

Uzņēmējdarbības projekta sasniedzamais rezultāts ir jaunu produktu un/vai pakalpojumu attīstība reģionālā mērogā.

Konkursa uzvarētāji iegūst tiesības noslēgt līgumu ar pašvaldību par finansējuma saņemšanu remigranta dibināta jauna uzņēmuma izveidei vai darbavietas izveidei remigrantam.

Pieteikumus var iesniegt no 2024. gada 10. maija līdz 10. jūnijam.

Pieteikums iesniedzams vienā eksemplārā, drukātā formātā vai elektroniski, apliecinot to ar drošu elektronisko parakstu, sākot no nolikuma publicēšanas brīža:

personīgi Ogres novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā (KAC) Brīvības ielā 33, Ogrē vai Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajos Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros (VPVKAC): Ikšķilē, Peldu ielā 22, Ķegumā, Lāčplēša ielā 1, Lielvārdē, Raiņa ielā 11a, Birzgalē, Lindes ielā 2, Rembatē, Lielvārdes ielā 3, Tīnūžos, “Kraujās”. Ar KAC un VPVKAC darba laikiem var iepazīties šeit.
nosūtot to pa pastu Ogres novada pašvaldībai, – Brīvības iela 33, Ogre, LV-5001  (datums uz pasta nosūtīšanas zīmoga nedrīkst būt vēlāks par pieteikumu iesniegšanas termiņu).
elektroniski nosūtot Ogres novada pašvaldībai uz e-pasta adresi Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript . Iesūtītā e-pasta saņemšanas laiks nedrīkst būt vēlāks par pieteikumu iesniegšanas termiņu.
 

ĪSUMĀ

Šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada pirmo ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 5,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības apjoms par 22% samazinājās ēku būvniecībā, bet inženierbūvniecībā un specializētajos būvdarbos palielinājās attiecīgi par 19% un 3,1%. CSP informē, ka apjoma pieaugumu galvenokārt veicināja saules paneļu un ar tiem saistīto iekārtu uzstādīšana. Inženierbūvniecības apjoma kāpumu noteica pieaugums pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā par 35,2% un ceļu un dzelzceļu būvniecībā par 2,5%. Pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada ceturto ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 2,9%. Ēku būvniecība samazinājās par 16%, inženierbūvniecība - par 15,7%, savukārt specializētie būvdarbi palielinājās par 3,1%.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube