News

er3.jpg
Pasākumi Ogres novadā nedēļas nogalē PDF Печать E-mail
10.05.2024 22:40
11. maijs
Ogres novada čempionāts pludmales volejbolā Ogrē – no plkst. 9.00 notiks Ogres novada čempionāta pludmales volejbolā jauniešiem 3. posms.

Pavasara tirdziņš Birzgalē – no plkst. 9.00 esiet aicināti uz Pavasara tirdziņu pie Birzgales Tautas nama. 

Lakatu darināšanas meistarklase Lēdmanē – plkst. 11.00 Lēdmanes Tautas namā Lakatu darināšanas uz rāmja meistarklase.

Ģimenes un Mātes dienas pasākumi Jumpravā – no plkst.11.00 svinēsim “Ģimenes un Mātes dienu Jumpravā” kopā ar Jumpravas pamatskolu (skolu un bērnudārzu), Jumpravas pagasta bibliotēku, Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolu (Jumpravā), Jumpravas pagasta Kultūras namu un Jumpravas jauniešiem.

Bērnu deju kolektīva “Upīte” jubilejas koncerts Tīnūžos – plkst. 14.00  Tīnūžu Tautas namā uz jubilejas koncertu aicina Tīnūžu Tautas nama bērnu deju kolektīvs “Upīte”.

Vokālo ansambļu jubilejas koncerts Ikšķilē – plkst.17.00 Ikšķiles Tautas namā vokālo ansambļu “Nona” un “Tikai tā” un Jura Kļaviņa jubilejas koncerts.

Izrāde KAILAIS VIESIS Ķeipenē – plkst. 17.00 Ķeipenes Tautas namā izrāde "Kailais viesis".

Horeogrāfes Ilutas Mistres jubilejas autorkoncerts GAISMIŅ TECI Lielvārdē – plkst. 19.00 Lielvārdes Kultūras namā Dziesmu un Deju svētku virsvadītājas, horeogrāfes Ilutas Mistres 55. dzimšanas dienas jubilejas autorkoncerts. Tajā piedalās deju kolektīvi “Vēji”, “Pūpolītis”, “Ogrēnietis”,  “Pīlādzītis”.

12. maijs
Gadatirgus un Māmiņdienas koncerts Lēdmanē – no plkst. 9.00  Pavasara gadatirgus pie Lēdmanes Tautas nama; plkst. 10.30 koncerts “Māmiņa mīļā, tev saku labrīt!”.

Bērnu radošo darbu izstāde ES SAVAI MĀMIŅAI Ogresgalā – no plkst. 11.00 līdz 14.00 Ogresgala Tautas namā bērnu radošo darbu izstāde sadarbībā ar Ogresgala PII “Ābelīte”, Ogresgala pamatskolu un Ogresgala pagasta iedzīvotājiem.

 

Koncerts NO SIRDS UZ SIRDI Ikšķilē - plkst. 11.30 Ikšķiles ev.lut sv. Meinarda baznīcā Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu Mātes dienai veltīts koncerts.

Māmiņdienas koncerts “Maza bērna pavasaris” Ķegumā – plkst. 12.00 Ķeguma Tautas namā Māmiņdienas koncerts, kurā piedalās Ķeguma Tautas nama bērnu vokālā ansambļa dalībnieki.

Bērnu vokālās studijas SVILPASTES koncerts MĒS TEV DĀVINĀM SEVI, PASAULE, PASAULĪT! Ogrē – plkst. 12.00 ONKC Lielajā zālē uz koncertu aicina ONKC bērnu vokālās studijas “Svilpastes”.

Māmiņdienas koncerts Meņģelē – plkst. 15.00 Meņģeles Tautas namā Mātes dienai veltīts koncerts ar aktieri Juri Hiršu.

Izrāde ZIGMUNDA TERAPIJA Madlienā – plkst. 16.00 Madlienas Kultūras namā teātra izrāde "Zigmunda terapija". 

Izrāde PUNTILA UN MATI Ogrē – plkst. 18.00 Ogres teātrī muzikālā komēdija “Puntila un Mati” pēc Bertolta Brehta lugas “Lielkungs Puntila un viņa kalps Mati”.

Izrāde VĀRDIŅŠ Ogrē – plkst. 19.00 ONKC Lielajā zālē Liepājas teātra viesizrāde – Elizabetes un Pjēra rīkoto vakariņu gaitā rodas pārpratums pēc pārpratuma, kad pārējiem tiek paziņots gaidāmajam dēlam izvēlētais vārdiņš.


 

ĪSUMĀ

Šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada pirmo ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 5,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības apjoms par 22% samazinājās ēku būvniecībā, bet inženierbūvniecībā un specializētajos būvdarbos palielinājās attiecīgi par 19% un 3,1%. CSP informē, ka apjoma pieaugumu galvenokārt veicināja saules paneļu un ar tiem saistīto iekārtu uzstādīšana. Inženierbūvniecības apjoma kāpumu noteica pieaugums pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā par 35,2% un ceļu un dzelzceļu būvniecībā par 2,5%. Pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2023.gada ceturto ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 2,9%. Ēku būvniecība samazinājās par 16%, inženierbūvniecība - par 15,7%, savukārt specializētie būvdarbi palielinājās par 3,1%.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube