News

er3.jpg
RTU mācību spēki un studenti diskutē ar Ogres novada pašvaldības pārstāvjiem par transporta plūsmas organizēšanu Ogrē PDF Печать E-mail
27.05.2024 20:35
21. maijā Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Aija Romanovska viesojās Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības un mašīnzinību fakultātē, lai ar mācību spēkiem un studentiem pārrunātu viņu paveikto attiecībā uz transporta plūsmas organizēšanas pasākumiem, mazinot sastrēgumus pilsētā.

Studenti sniedza priekšlikumus Brīvības ielas, Kalna prospekta un Mednieku ielas mezgla pārbūvei, piedāvājot vairākus risinājumus – jaunu transporta kustības organizāciju, T veida krustojuma slēgšanu pie Ogres Mūzikas skolas, jaunu auto stāvlaukumu izveidi u.c. Lai arī izstrādātie priekšlikumi risinātu gan gājēju drošības jautājumu, gan veicinātu transporta plūsmu, E. Helmanis aicināja nepieļaut Ogres vērtības – priežu – ciršanu.

Profesors Juris Smirnovs norādīja, ka kopā ar studentiem turpinās izpēti, veicot transporta plūsmas modelēšanu ar datorprogrammām, lai precīzi noteiktu gaidīšanas laiku, sastrēguma garumu un ceļu mezglu savstarpējo mijiedarbību satiksmē pilsētā.

Domes priekšsēdētājs E. Helmanis uzaicināja studentus ierasties Ogrē septembrī, lai turpinātu pētījumu plašākā mērogā, domājot par lielāku, plašāku mērķa grupu – ne tikai transporta vadītājiem, bet arī gājējiem, velosipēdistiem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Ogres novada pašvaldības sadarbība ar Rīgas Tehnisko universitāti norisinās jau vairākus gadus un noteikti tiks turpināta. Tas dod pienesumu studentiem, pārbaudot teorētiskās zināšanas praksē. Ieguvēja ir arī pilsēta, dodot studentiem platformu dažādās jomās, tādējādi iegūstot potenciālus risinājumus pilsētai, kurus iespējams vēlāk arī ieviest.