News

er3.jpg
Ogres Valsts ģimnāzija uzsāk ceļu uz jaunas interešu izglītības programmas dronu būvēšanā un pilotēšanā ieviešanu PDF Печать E-mail
01.06.2024 17:44
Iniciatīvas autors Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, balstoties uz pieredzēto Ukrainā, secina, ka lēmumu pieņemšana spriedzes apstākļos notiek daudz ātrāk. Tehnoloģijas un prasme ar tām rīkoties spēlē izšķirošu lomu cilvēku drošības un dzīvības saglabāšanai. Droni ir unikāli ar to plašo un vēl neapgūto pielietojumu kā militārajā, tā civilajā jomā.

Apgūstot dronu būvniecību vai pilotēšanu, jaunieši iegūs vērtīgas tehnoloģiskas prasmes, piemēram, ar dronu palīdzību tiek apkopti vēja ģeneratori un elektrotīkli, mazgātas augstceltņu fasādes, apsekoti meži un veikti daudzi citi sarežģīti uzdevumi. Pašlaik cilvēku skaits, kuri orientējas šajā nozarē un var piedāvāt šādus pakalpojumus, ir ļoti neliels. Nav šaubu, ka dronu pielietojuma veidi tikai palielināsies, līdz ar to arī pieprasījums pēc attiecīgajiem speciālistiem.

“Mēs esam uzbūvējuši mūsdienīgu, tehnoloģiski attīstītu skolu, bet pašlaik mūsu uzdevums ir turpināt piepildīt to ar vērtīgu izglītības saturu,” tā jauno iniciatīvu komentē E. Helmanis.

Domes priekšsēdētājs norāda, ka ir svarīgi paplašināt jauniešu redzesloku, īpaši, izmantojot Ogres Valsts ģimnāzijas potenciālu gan kā skolu, kurā pulcējas liela daļa tehniski orientētu jauniešu, gan kā vidi, kurā nākotnē būtu iespēja attīstīt tehniskās jaunrades programmu.

No 23. maija līdz 28. maijam Ogres Valsts ģimnāzijas skolēniem bija iespēja izpētīt, cik veiksmīgi un mērķtiecīgi Latvijā attīstās bezpilota lidaparātu jeb dronu industrija. Nozares vadošo uzņēmumu LV-Teh un RAW-Tech vadībā skolēni varēja ne tikai ieraudzīt dažāda veida dronus, kuri tiek izmantoti militārajām un civilajām vajadzībām, bet arī izmēģināt savu potenciālu pilotēšanā.

Vienuviet pulcējot vadošos nozares pārstāvjus, iecerēts, ka Ogres Valsts ģimnāzija, apkopojot šobrīd aktuālās zināšanas un tehnoloģiskos risinājumus, no nākamā gada varēs piedāvāt interešu izglītības programmu dronu tehniskajā izstrādē, kā arī pilotēšanā.

Par uzņēmumiem:

LV-Teh pamatdarbība ir inovatīvu aizsardzības un militāro tehnoloģiju izstrāde, projektēšana un ražošana, kā arī atbalsta sistēmas un aprīkojuma nodrošināšana policijai, ugunsdzēsējiem un glābējiem. Uzņēmuma galvenais mērķis ir uzlabot esošās militārās tehnikas efektivitāti, nodrošinot mūsu inovatīvo tehnoloģiju efektīvu integrāciju aizsardzības un civilajā sektorā, kas sniegtu papildu priekšrocības gan kaujas laukā, gan glābšanas vai citās misijās.

RAW-Tech specializējas bezpilota lidaparātu, detekcijas, risku mazināšanas un automatizācijas risinājumos, piedāvājot vismodernākās ierīces, kas pielāgotas katra unikālajām vajadzībām. Uzņēmums nodrošina bezpilota lidaparātus no pasaules vadošajiem ražotājiem un savas izstrādātas platformas, lai gala lietotājs iegūtu nepārspējamu veiktspēju un sirdsmieru tos pilotējot. Tāpat RAW-Tech nodrošina pina cikla apmācības par bezpilota lidaparātiem dažādām vecuma un nozaru grupām.