News

er3.jpg
VASARAS SAULGRIEŽI Plāteres pilskalnā PDF Печать E-mail
19.06.2024 22:14
20. jūnijā no pulksten 20.00 Madlienas pagasta Plāteres pilskalnā ar dziesmām, dejām, uguns rituālu un citām aktivitātēm svinēsim VASARAS SAULGRIEŽUS.

Plāteres pilskalns Ogres novada Madlienas pagastā ir spēka vieta, kur gadskārtēji pulcējamies vasaras Saulgriežos, lai, sekojot latviešu tautas tradīcijai, pavadītu sauli, aizdegtu jāņuguni, atbrīvotos no visa sliktā un svinētu svētkus, kas latviešiem godā jau no senatnes.

Saulgriežus ieskandinās Tomes Tautas nama folkloras kopa GRAUDI, Madlienas Kultūras nama jauniešu deju kolektīvs DAINA STUDIJA, Lielvārdes Kultūras nama folkloras kopa un kapela JOSTA.

Savukārt iedegt Jāņuguni un doties saulgriežu rituālā jāņabērnus aicinās Lilija un Edgars Lipori.

Visa vakara garumā pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iemācīties vīt ziedu vai zāļu vainagus, dzert zāļu tēju un nogaršot uz ugunskura vārītu Jāņu sieru, bet vakara noslēgumā gaidāms uguns rata ceļojums.

Uz svētku norises vietu Plāteres pilskalnā no Ogres īpaši norīkots bezmaksas autobuss. Autobuss dosies maršrutā: 19.00 Ogres novada Kultūras centrs – Plāteres pilskalns, ~ 1.00 Plāteres pilskalns – Ogres novada Kultūras centrs.

Pasākums norisināsies brīvā dabā, tāpēc iesakām ģērbties atbilstoši laikapstākļiem un ņemt līdzi savu piknika groziņu un sedziņu.

Ieeja pasākumā un svētku aktivitātes bez maksas.

Pasākuma programma:
 

20.00 Saulgriežu ieskandināšana kopā ar Tomes Tautas nama folkloras kopa GRAUDI, Madlienas Kultūras nama jauniešu deju kolektīvu DAINA STUDIJA, Lielvārdes Kultūras nama folkloras kopa un kapelu JOSTA.

22.00 Jāņuguns iedegšanas ugunsrituāls, ko vada Lilija un Edgars Lipori

22.45 Pūdeles pacelšana

24.00 Uguns rata ceļojums

Visa vakara garumā zāļu vainagu un slotiņu darbnīca ar Vinetu Grīnbergu un Ivetu Gulbi.