News

er3.jpg
Ogrēniešus aicina pieteikt sasniegumus Baltijas Ilgtspējas inovāciju balvai PDF Печать E-mail
05.09.2024 20:31
Lai izceltu projektus un iniciatīvas, kas kalpo kā piemērs ceļā uz zaļāku un ilgtspējīgāku nākotni, šogad jau ceturto reizi norisināsies Baltijas Ilgtspējas inovāciju balva. No šodienas savus sasniegumus 11 kategorijās aicināti pieteikt arī Ogres pilsētas un novada uzņēmumi, zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumi, organizācijas un ilgtspējas vēstneši.

Baltijas Ilgtspējas inovāciju balva tiek rīkota kopā ar vadošajiem partneriem “Rimi Baltic” un “Ignitis Group”. Pērn tika saņemti vairāk nekā 240 pieteikumi – 32% no Latvijas, 29% no Igaunijas un 33% – no Lietuvas. Aizvadītā gada finālistu vidū ierindojas tādi ilgtspējības līderi kā, piemēram, “Aterones Engineering”, “Augstsprieguma tīkls”, “Tet”, “Sonido” un “Oxylabs”.

Vienpadsmit Baltijas Ilgtspējas inovāciju balvas kategorijas aptver visas nozīmīgākās ilgtspējas jomas, sākot no tehnoloģiju sasniegumiem un inovācijām līdz iedvesmojošiem līderiem:
Aprites ekonomika
Klimata inovācijas
Enerģētikas tehnoloģijas
Sociālās iniciatīvas
Pilsētvides attīstība
Bioloģiskā daudzveidība un saglabāšana
Transports un mobilitāte
Pārtikas inovācijas
Reģeneratīvā lauksaimniecība
Ražošana un industriālā simbioze
Ilgtspējas vēstnesis
Iesniegtos pieteikumus vērtēs īpaši atlasīta ekspertu žūrija no visas Eiropas, savukārt vērtēšanas procesu vadīs balvas metodoloģiskais partneris un vadošais biznesa konsultāciju uzņēmums Latvijā “EY Baltic”. 

"Esam pārliecināti, ka ilgtspējīgu risinājumu attīstība labākai rītdienai nav iedomājama bez inovācijām. Tāpēc lepojamies, ka šogad jau ceturto reizi varēsim uz Baltijas ilgtspējas inovāciju balvas skatuves izcelt Igaunijas, Latvijas un Lietuvas ilgtspējas inovāciju veiksmes stāstus. Ar nepacietību gaidām šo divu dienu notikumu, lai kopā ar pasaules ekspertiem un ilgtspējas līderiem, jau pieredzējušiem tirgus spēlētājiem un jaunuzņēmumiem, organizācijām un kopienu pārstāvjiem no visas Baltijas varētu diskutēt un veicināt sadarbības, kas spēj radīt būtisku ietekmi,” uzsver Zanda Šadre, “Rimi Baltic” Korporatīvās atbildības un komunikācijas direktore. 

“Ilgtspējas jomā ir nepieciešama plaša sabiedrības un uzņēmumu iesaiste, starpnozaru pieeja un aktīva sadarbība. Tā kā rezultātu sasniegšana prasa laiku, ir svarīgi regulāri veltīt brīdi, lai pamanītu un novērtētu jau ieviestos projektus. Lai šī iniciatīva sniedz jaudu sākt aktīvi rīkoties, tostarp mums tuvajā atjaunīgās enerģijas jomā. Saules un vēja enerģija ir viens no nozīmīgākajiem resursiem mūsu reģiona attīstībai, kas var veicināt ne tikai vides aizsardzību, bet arī dažādu nozaru attīstību, ekonomisko labklājību un enerģētisko neatkarību,” norāda Zane Poča, “Ignitis Group Latvija” komunikācijas partnere.

Pieteikumu iesniegšana ir atvērta līdz 6. oktobrim tīmekļvietnē https://www.balticsustainabilityawards.eu/. Uzvarētāju apbalvošana norisināsies 26. novembrī, savukārt 27. novembrī visas dienas garumā notiks konference kinoteātrī “Splendid Palace”. 


Par Baltijas Ilgtspējas inovāciju balvu

Baltijas Ilgtspējas inovāciju balva ir ikgadējs notikums, kas veltīts izcilu ilgtspējas iniciatīvu godināšanai Baltijas reģionā. Savas pastāvēšanas ceturtajā gadā balva tiecas iedvesmot un vērst uzmanību uz ilgtspēju dažādās jomās – no uzņēmumiem līdz politikas veidotājiem un viedokļu līderiem. Šī gada Baltijas Ilgtspējas inovāciju balvas virstēma "Ir laiks" uzsver steidzamību veicināt inovatīvu risinājumu ieviešanu un rīkoties apņēmīgi, lai radītu ilgtspējīgu nākotni Baltijā.

Baltijas Ilgtspējas inovāciju balva tiek rīkota kopā ar vadošajiem partneriem “Rimi Baltic” un “Ignitis Group”. Iniciatīvu atbalsta balvas metodoloģijas partneris “EY Baltic”, kā arī partneri “Schneider Electric”, “CleanR Grupa” un “Eleport”. Vairāk informācijas: www.balticsustainabilityawards.eu. 




 

ĪSUMĀ

No nākamā gada plānots paaugstināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmi, noteikt fiksētu un lielāku neapliekamo minimumu, kā arī paaugstināt minimālo algu. Minimālā algas algoritms paredz, ka tā ir 45-50% no vidējās algas valstī ar tendenci tuvoties 50%. Tostarp 2025.gadā minimālā alga paredzēta 740 eiro, 2026.gadā - 780 eiro, 2027.gadā - 820 eiro, bet 2028.gadā - 860 eiro. Tāpat plānots vienkāršots neapliekamais minimums, 2025.gadā to nosakot 510 eiro apmērā, 2026.gadā - 550 eiro, bet 2027.gadā - 570 eiro apmērā. Vienlaikus pensionāriem no nākamā gada paredzēts neapliekamais minimums 650 eiro apmērā.