News

er3.jpg
AKTUĀLI
Siltumenerģijas tarifi Ogres novadā būtiski samazinās PDF Печать E-mail
21.05.2024 22:57
Ogres novadā jau pagājušā gada apkures sezonā centralizētās siltumapgādes tarifi bija krietni zemāki nekā iepriekš. Nākamajā apkures sezonā nav sagaidāms tarifu pieaugums, bet paredzams to samazinājums.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš norāda, ka pēdējos gados Ogres novada siltumapgādes ražošanā ir notikusi ļoti mērķtiecīga pāreja no fosilajiem uz atjaunojamajiem energoresursiem, izmantojot dažādas iespējas un resursus – pārbūvētas vai uzbūvētas ar šķeldu kurināmas katlumājas, ļaujot izmantot videi draudzīgus atjaunojamos vietējos resursus un mazinot atkarību no gāzes, modernizēti, rekonstruēti siltummezgli, ierīkotas centralizētas siltumapgādes sistēmas. Arī turpmāk tiks meklētas iespējas, lai nodrošināt drošu, kvalitatīvu, videi draudzīgu un ilgtspējīgu centralizēto siltumapgādi, kā arī noturētu relatīvi zemu un stabilu siltumenerģijas tarifa līmeni.

No 1. jūnija SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumenerģijas tarifs samazinās par 15%
 
1. un 2. jūnijā Ogrē tiks svinēta ĢIMENES DIENA PDF Печать E-mail
21.05.2024 22:51
 Divu dienu garumā pilsētvidē norisināsies izglītojošas, sportiskas un izklaidējošas aktivitātes, kā arī citi aizraujoši notikumi.

Ogres iestāžu un uzņēmumu pārstāvji aicinās piedalīties radošajās darbnīcās, izglītojošās un prātu asinošās nodarbībās, sporta notikumos, paraugdemonstrējumos, koncertos, teatrālos uzvedumos, diskusijās un citās aktivitātēs.

Ikvienam interesentam būs iespēja sekot līdzi diskusijām par paaudžu un ģimenes  vērtībām, stipras valsts pamatu un citām aktuālām un noderīgām tēmām.

ĢIMENES DIENU kuplinās GHETO GAMES ielu sporta un kultūras svētki visai ģimenei.
 
SVĒTKI IKŠĶILĒ 2024 PDF Печать E-mail
21.05.2024 22:45
15. jūnijs
UZ DAMBJA PRETĪ IKŠĶILES UN TĪNŪŽU PAGASTA PĀRVALDEI

6:00     Ikšķiles Loms 2024 (reģistrēšanās no 05:30)

IKŠĶILES VIDUSSKOLAS STADIONS

9:00 Miegamiču skrējiens
10:30 – 15:00 Orientēšanās spēle “Iepazīsti Ikšķili”
11:00 – 15:00 Sporta biedrību aktivitātes              
11:00 – 15:00 Piepūšamās atrakcijas, IGLU kluči
12:00 – 18:00 Šķēršļu josla, Orbiton Sport
 
Plānotās ūdens līmeņu pazemināšanas Daugavas hidroelektrostaciju ūdenskrātuvēs PDF Печать E-mail
21.05.2024 22:38
AS "Latvenergo" informē, ka 2024. gada vasarā Pļaviņu HES ūdenskrātuvē ir paredzēts ūdens līmeņa pazeminājums hidrotehnisko būvju atjaunošanas darbu veikšanai no 12. augusta līdz 27. septembrim. Ķeguma HES ūdenslīmenis tiks īslaicīgi pazemināts septembrī, savukārt Rīgas HES pazeminājums nav plānots.

Lai HES ūdenskrātuvju līmeņa svārstības pēc iespējas mazāk ietekmētu iedzīvotājus un tūrisma pakalpojuma sniedzējus, vienlaicīgi turpinot nodrošināt valsts enerģētiskajai neatkarībai svarīgas funkcijas, AS "Latvenergo" informē par plānotajām ūdens līmeņa pazemināšanām Pļaviņu HES ūdenskrātuvē 2024. gadā.
 
Siltumenerģijas tarifi Ogres novadā būtiski samazinās PDF Печать E-mail
16.05.2024 19:44

Ogres novadā jau pagājušā gada apkures sezonā centralizētās siltumapgādes tarifi bija krietni zemāki nekā iepriekš. Nākamajā apkures sezonā nav sagaidāms tarifu pieaugums, bet paredzams to samazinājums.

 
Memorandā vienojas veicināt centralizētās siltumapgādes jomas elektrifikāciju PDF Печать E-mail
13.05.2024 23:15
Lai Latvijā veicinātu elektrifikāciju un klimatneitralitātes mērķu sasniegšanu, 10. maijā aizvadītā foruma "AC/DC Tech 2024" ietvaros Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM), Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK), Latvijas siltumuzņēmumu asociācijas (LSUA) un AS "Sadales tīkls" pārstāvji parakstīja memorandu par ciešu sadarbību elektroenerģijas un siltumapgādes jomā. Puses apņemas īstenot koordinētu energoapgādes un siltumapgādes infrastruktūras attīstību, testēt un attīstīt risinājumus energoapgādes un siltumapgādes pakalpojumu izmaksu mazināšanai, tai skaitā piesaistīt ārēju finansējumu nepieciešamo pilotprojektu īstenošanai.
 
Memorandu parakstīja klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis, SPRK padomes priekšsēdētāja Alda Ozola, LSUA prezidente Ina Bērziņa-Veita un "Sadales tīkla" valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.
2019. gadā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis vienojās par ambiciozu mērķi – pilnīgas klimata neitralitātes sasniegšanu 2050. gadā. Tas nozīmē, ka videi kaitīgie fosilie energoresursi ir pakāpeniski jāaizstāj ar atjaunīgās jeb zaļās enerģijas risinājumiem. 
 
VUGD aicina uz Atvērto durvju dienu 17. maijā! PDF Печать E-mail
13.05.2024 23:10
Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un Ugunsdzēsības Latvijā 159. gadadienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) 17.maijā rīko Atvērto durvju dienu visās VUGD daļās un posteņos, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas Praktisko mācību nodaļā.

Atvērto durvju dienas ietvaros 17.maijā no plkst. 9.00 līdz 19.00 VUGD aicina ikvienu interesentu nākt ciemos pie ugunsdzēsējiem glābējiem visā Latvijā! Šajā dienā mazos un lielos apmeklētājus ugunsdzēsēji glābēji iepazīstinās ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, izrādīs ugunsdzēsības depo un parādīs VUGD tehniku, kā arī ļaus izmēģināt un pielaikot ugunsdzēsēju glābēju aizsargtērpu, sniegs atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem, atgādinās par drošību un pastāstīs par iespējām nākotnē kļūt par ugunsdzēsēju glābēju.
 
Saeimas aktualitātes šonedēļ PDF Печать E-mail
13.05.2024 23:07
Šīsnedēļas aktualitātes Saeimas komisijās:

- valsts valodas lietojuma stiprināšana darba tirgū (Sociālo un darba lietu komisija, 2.lasījums);
- izmaiņas sodu izpildes kodeksā par jauno cietumu sistēmu (Aizsardzības komisija, 2.lasījums);
- Rēzeknes valstspilsētas domes atlaišanas likuma projekts; pašvaldībā plānots iecelt pagaidu administrāciju (Valsts pārvaldes komisija, 1.lasījums);
- likuma grozījumi, lai arī tie hipotekāro kredītu ņēmēji, kuru banka atrodas likvidācijas procesā, saņemtu kompensāciju par hipotekāro kredītu procentu maksājumiem (Budžeta komisija; 1.lasījums);
 
Trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības azbestu saturošu šīferi var nodot bez maksas PDF Печать E-mail
10.05.2024 22:15
Vides aizsardzības un reģionālā attīstības ministrija (VARAM) informatīvās kampaņas “Ļauj vecajam azbesta jumtam aizbraukt!” ietvaros aicina trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības pieteikties atbalsta programmai un nodot azbestu saturošu šīferi bez maksas. 
Azbestu saturoši būvniecības materiāli pēc to kalpošanas laika ir bīstami atkritumi – tie būtiski kaitē videi, piesārņojot gaisu, augsni un gruntsūdeņus, un ir jānodod apglabāšanai tikai atkritumu apsaimniekošanas poligonos. VARAM īstenotās kampaņas “Ļauj vecajam azbesta jumtam aizbraukt!” ietvaros trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām ir iespēja atbrīvoties no azbestu saturoša šīfera krājumiem bez maksas.

No vienas mājsaimniecības var pieteikties viens atbalsta pretendents un nodot apglabāšanai ne mazāk kā 0,2 tonnas (aptuveni 10 šīfera loksnes) un ne vairāk kā 3 tonnas (aptuveni 150 šīfera loksnes) azbestu saturoša šīfera. Kopējais finansējuma apmērs atbalsta programmas īstenošanai ir 350 tūkstoši euro.
 
Latvijas Banka ar pašvaldību vadītājiem un uzņēmējiem pārrunās finanšu pakalpojumu pieejamību reģionos PDF Печать E-mail
09.05.2024 19:58
Latvijas Banka tiksies ar Latvijas reģionu pašvaldību vadību un vietējiem uzņēmējiem, lai pārrunātu ar tautsaimniecības izaugsmi saistītos jautājumus un finanšu pakalpojumu pieejamību reģionos, citstarp situāciju mājokļu kreditēšanā. Reģionālo tikšanos laikā Latvijas Banka iepazīstinās ar tās jaunāko analīzi par finanšu pieejamību, it īpaši reģionos, uzklausīs vietējo līderu viedokli par praktisko pieredzi finanšu pakalpojumu saņemšanā un diskutēs par veicamajiem soļiem situācijas uzlabošanā, t. sk. raugoties no reģionālo uzņēmēju un iedzīvotāju viedokļa. 

Pirmā tikšanās ar Zemgales reģiona pašvaldību pārstāvjiem un uzņēmējiem plānota 24. maijā Jelgavā, Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā Svētes ielā 33. Tajā piedalīsies Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks, prezidenta vietniece Santa Purgaile, Monetārās politikas pārvaldes Pētniecības daļas vadītājs Kārlis Vilerts un Naudas atmazgāšanas novēršanas pārvaldes vadītājs Kristaps Markovskis.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 1 из 81

ĪSUMĀ

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija aicina Ministru kabinetu (MK) pētīt, ar kādu regulējumu varētu palielināt vietējo pārtikas preču īpatsvaru mazumtirdzniecības uzņēmumu sortimentā. Jau vēstīts, ka KP veiktajā olu, zivju, piena, gaļas, graudu un maizes produktu tirgus izpētes noslēdzošajā, trešajā sadaļā konstatēja, ka arī Latvijā ražotām olu, zivju un gaļas produktu precēm mazumtirdzniecības ķēdes piemēro vidēji lielāku uzcenojumu nekā ārpus Latvijas ražotām precēm, kā arī mazumtirgotāju sadarbības līgumos ar piegādātājiem konstatētas nepilnības. KP tirgus uzraudzībā konstatēja, ka Latvijā ražotai doktordesai, svaigam cālim un svaigām zivīm mazumtirdzniecības posmā tiek piemērots vidēji augstāks uzcenojums nekā ārpus Latvijas ražotām līdzvērtīgām precēm. Piemēram, Latvijā ražotā doktordesa vidēji tika cenota par 16% dārgāk nekā ārpus Latvijas ražotā doktordesa. Savukārt vietējam svaigam cālim mazumtirdzniecības piegādes ķēdes posmā piemērotais uzcenojums ir bijis vidēji 2,9 reizes lielāks salīdzinājumā ar importa cāli.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube