News

er3.jpg
AKTUĀLI
Ogres novadā taps jauna saules elektrostacija PDF Печать E-mail
29.05.2024 19:39
Drīzumā Ogres novadā, Tomes pagastā tiks uzsākta jaunas saules elektrostacijas (SES) uzstādīšana. Plānots, ka turpmāk Ķeguma SES ik gadu saražos vismaz 5700 MWh elektrības, kas ar sadales tīkla starpniecību nonāks pie apkaimes patērētājiem. Šis elektroenerģijas apjoms ir atbilstošs vairāk nekā 2800 mājsaimniecību gada vidējam patēriņam, un jaunā elektrostacija to nodrošinās jau sākot ar šīs vasaras beigām.

Ogres novada Būvvalde 2023. gada 10. martā izsniegusi būvatļauju SES izveidei Ogres novada Tomes pagastā, autoceļa P85 malā, īpašumos “Margrietas” un “Sili”. Ķeguma SES teritorijā 6,8 hektāru platībā tiks izvietoti vairāk nekā 10 200 saules paneļu. Tuvākajā laikā sāksies teritorijas sagatavošanas darbi, pēc kuriem noritēs SES konstrukciju un kabeļlīniju izbūve. Tam sekos paneļu montāža, elektrostacijas testēšana un jau vasaras nogalē - nodošana ekspluatācijā un videi draudzīgās elektrības ražošanas uzsākšana.
 
Saeimas aktualitātes šonedēļ PDF Печать E-mail
27.05.2024 23:32
Aktualitātēs šonedēļ Saeimā:
grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas cita starpā paredz noteikt ierobežojumu šo dzērienu iegādei, proti, nosakot, ka alkoholu no pirmdienas līdz sestdienai nevarēs iegādāties pēc pulksten 20.00, svētdienās – pēc pulksten 18.00 (Sociālo un darba lietu komisija, 3.lasījums);
kriminālatbildības pastiprināšana par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem (Juridiskā komisija, 3.lasījums);
Varakļānu novada pievienošana Madonas novadam (Valsts pārvaldes komisija, 2.lasījums);
Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības domes atlaišanas likuma projekts (Valsts pārvaldes komisija, 2.lasījums);
 
Paziņojums par saistošo noteikumu “Par pašvaldības atbalstu sporta organizācijām un individuālajiem sportistiem sporta veicināšanai Ogres novadā” projekta publicēšanu sabiedrības viedokļa noskaidrošanai PDF Печать E-mail
24.05.2024 22:08
Ogres novada pašvaldības dome 2022. gada 31. martā pieņēma saistošos noteikumus Nr. 13/2022 “Par pašvaldības atbalstu sporta organizācijām un individuālajiem sportistiem sporta veicināšanai Ogres novadā”. Tie ir izdoti saskaņā ar likuma “Par pašvaldībām”,  kas ir zaudējis spēku, līdz ar to spēku zaudē arī uz šā pamata izdotais normatīvais akts.

Saskaņā ar Pašvaldību likuma pārejas noteikumu 6. punktu dome izvērtē uz likuma "Par pašvaldībām" normu pamata izdoto saistošo noteikumu atbilstību šim likumam un izdod jaunus saistošos noteikumus atbilstoši šajā likumā ietvertajam pilnvarojumam. Līdz jaunu saistošo noteikumu spēkā stāšanās dienai, bet ne ilgāk kā līdz 2024. gada 30. jūnijam piemērojami uz likuma "Par pašvaldībām" normu pamata izdotie saistošie noteikumi, ciktāl tie nav pretrunā ar šo likumu.
 
TUVOJAS EIROPAS PARLAMENTA VĒLĒŠANAS PDF Печать E-mail
22.05.2024 22:23
2024. gada 8. jūnijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Šajās vēlēšanās Latvija ir viens vēlēšanu apgabals, no kura Eiropas Parlamentā jāievēlē deviņi deputāti.
No 16 sarakstiem jāizvēlas tikai viens

     
Vēlēšanās startē deputātu kandidāti no 16 sarakstiem:
1. “Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija; 
2. JKP Jaunā konservatīvā partija;
 3. Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNN; 
4. LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ; 
5. “Latvijas attīstībai”;
 6. “Centra Partija”; 
7. APVIENĪBA JAUNLATVIEŠI; 
8. “APVIENOTAIS SARAKSTS - Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija”; 
9. “PROGRESĪVIE”; 
10. Politiskā partija “Tautas varas spēks”; 
11. Kustība “Par!” 
12. “SUVERĒNĀ VARA”;
 13. “Tauta. Zeme. Valstiskums.”; 
14. Zaļo un Zemnieku savienība; 
15. Jaunā VIENOTĪBA;
 16. Politiskā partija “Stabilitātei!” 
 
Lielgabarīta atkritumu un būvgružu nodošana Ogres novadā PDF Печать E-mail
22.05.2024 22:19
Pašvaldība atgādina, ka iedzīvotājiem lielgabarīta atkritumu un būvgružu izvešana jāorganizē individuāli un par saviem līdzekļiem jānodod tie utilizēšanai. Tos ir aizliegts atstāt dzīvojamo māju iekšpagalmos (piesaistītajos zemesgabalos).

Ja nav iespējams pašiem nogādāt lielgabarīta atkritumus uz šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumu, SIA “Ogres Namsaimnieks”, SIA “Ķilupe” un SIA “Clean R” piedāvā to izvešanu.
 
Siltumenerģijas tarifi Ogres novadā būtiski samazinās PDF Печать E-mail
21.05.2024 22:57
Ogres novadā jau pagājušā gada apkures sezonā centralizētās siltumapgādes tarifi bija krietni zemāki nekā iepriekš. Nākamajā apkures sezonā nav sagaidāms tarifu pieaugums, bet paredzams to samazinājums.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš norāda, ka pēdējos gados Ogres novada siltumapgādes ražošanā ir notikusi ļoti mērķtiecīga pāreja no fosilajiem uz atjaunojamajiem energoresursiem, izmantojot dažādas iespējas un resursus – pārbūvētas vai uzbūvētas ar šķeldu kurināmas katlumājas, ļaujot izmantot videi draudzīgus atjaunojamos vietējos resursus un mazinot atkarību no gāzes, modernizēti, rekonstruēti siltummezgli, ierīkotas centralizētas siltumapgādes sistēmas. Arī turpmāk tiks meklētas iespējas, lai nodrošināt drošu, kvalitatīvu, videi draudzīgu un ilgtspējīgu centralizēto siltumapgādi, kā arī noturētu relatīvi zemu un stabilu siltumenerģijas tarifa līmeni.

No 1. jūnija SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumenerģijas tarifs samazinās par 15%
 
1. un 2. jūnijā Ogrē tiks svinēta ĢIMENES DIENA PDF Печать E-mail
21.05.2024 22:51
 Divu dienu garumā pilsētvidē norisināsies izglītojošas, sportiskas un izklaidējošas aktivitātes, kā arī citi aizraujoši notikumi.

Ogres iestāžu un uzņēmumu pārstāvji aicinās piedalīties radošajās darbnīcās, izglītojošās un prātu asinošās nodarbībās, sporta notikumos, paraugdemonstrējumos, koncertos, teatrālos uzvedumos, diskusijās un citās aktivitātēs.

Ikvienam interesentam būs iespēja sekot līdzi diskusijām par paaudžu un ģimenes  vērtībām, stipras valsts pamatu un citām aktuālām un noderīgām tēmām.

ĢIMENES DIENU kuplinās GHETO GAMES ielu sporta un kultūras svētki visai ģimenei.
 
SVĒTKI IKŠĶILĒ 2024 PDF Печать E-mail
21.05.2024 22:45
15. jūnijs
UZ DAMBJA PRETĪ IKŠĶILES UN TĪNŪŽU PAGASTA PĀRVALDEI

6:00     Ikšķiles Loms 2024 (reģistrēšanās no 05:30)

IKŠĶILES VIDUSSKOLAS STADIONS

9:00 Miegamiču skrējiens
10:30 – 15:00 Orientēšanās spēle “Iepazīsti Ikšķili”
11:00 – 15:00 Sporta biedrību aktivitātes              
11:00 – 15:00 Piepūšamās atrakcijas, IGLU kluči
12:00 – 18:00 Šķēršļu josla, Orbiton Sport
 
Plānotās ūdens līmeņu pazemināšanas Daugavas hidroelektrostaciju ūdenskrātuvēs PDF Печать E-mail
21.05.2024 22:38
AS "Latvenergo" informē, ka 2024. gada vasarā Pļaviņu HES ūdenskrātuvē ir paredzēts ūdens līmeņa pazeminājums hidrotehnisko būvju atjaunošanas darbu veikšanai no 12. augusta līdz 27. septembrim. Ķeguma HES ūdenslīmenis tiks īslaicīgi pazemināts septembrī, savukārt Rīgas HES pazeminājums nav plānots.

Lai HES ūdenskrātuvju līmeņa svārstības pēc iespējas mazāk ietekmētu iedzīvotājus un tūrisma pakalpojuma sniedzējus, vienlaicīgi turpinot nodrošināt valsts enerģētiskajai neatkarībai svarīgas funkcijas, AS "Latvenergo" informē par plānotajām ūdens līmeņa pazemināšanām Pļaviņu HES ūdenskrātuvē 2024. gadā.
 
Siltumenerģijas tarifi Ogres novadā būtiski samazinās PDF Печать E-mail
16.05.2024 19:44

Ogres novadā jau pagājušā gada apkures sezonā centralizētās siltumapgādes tarifi bija krietni zemāki nekā iepriekš. Nākamajā apkures sezonā nav sagaidāms tarifu pieaugums, bet paredzams to samazinājums.

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 2 из 82

ĪSUMĀ

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Latvijā uzvarējusi "Jaunā vienotība" (JV), otrajā vietā atstājot Nacionālo apvienību (NA), un abi politiskie spēki tikuši katrs pie diviem EP deputāta mandātiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) oficiāli publicētie provizoriskie vēlēšanu rezultāti. Savukārt "Latvijas attīstībai" (LA), "Apvienotais saraksts" (AS), "Progresīvie", "Saskaņa" un "Latvija pirmajā vietā" (LPV) vēlēšanās ieguvušas katra pa vienam EP deputāta mandātam.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube