er2.jpg
AKTUĀLI
Ražas prognoze zemāka visām ziemāju kultūrām PDF Печать E-mail
01.08.2023 22:19
Ziemas kviešiem, rudziem, miežiem, rapsim un arī tritikālei šajā sezonā visā valstī raža būs zemāka, nekā cerēts, liecina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības konsultantu veiktā lauku apsekošana. 

Visā valstī ziemāju vārpu veidošanos attīstību ietekmēja sausums, līdz ar to – graudaugiem īsākas vārpas ar mazāku graudu skaitu tajās kā parasti. Oskars Balodis, LLKC Augkopības nodaļas vadītājs:  “Vieglākās augsnēs ziemas kvieši, rudzi un tritikāle ir priekšlaikus nogatavojušies jeb nokaltuši, kas nozīmē, ka graudi ir sīki un raža šādos laukos būs zema. Rudziem graudu attīstību vārpā ietekmēja arī tripša bojājumi. Labs graudu rupjums ir laukos, kuri labāk pārcieta sausumu un kur laikus tika sagaidīts nepieciešamais nokrišņu daudzums. Rapsim pieejamais mitrums nodrošināja labu sēklu rupjumu, tomēr kopumā tas ir mazāka auguma ar mazāku biomasu, kas rezultēsies zemākā ražā.”
 
Lielvārdē turpinās ielu pārbūve PDF Печать E-mail
27.07.2023 23:07
Projekta “Ielu seguma pārbūve Lielvārdē, Ogres novadā” ietvaros Lielvārdē turpinās piecu ielu pārbūves darbi - Rembates iela, Stacijas iela, Andreja Pumpura iela, Meža iela un Uzvaras iela. Sākotnēji ielu pārbūvi bija plānots pabeigt līdz šī gada jūlija beigām, bet diemžēl visās ielās darbi savlaicīgi netiks pabeigti.

Būvdarbu izpilde uz Rembates un Meža ielas ir aizkavējusies, jo ir radušies neparedzēti papildu darbi, kas savstarpēji jāsaskaņo. Tāpat būvuzņēmējs SIA "DSM Meistari" šī gada jūnijā novirzīja brigādes uz Rīgu, lai pabeigtu ielas būvdarbus uz Brasas tilta un citos objektos Rīgā, kas bija svarīgi, lai nodrošinātu transporta kustību Dziesmu un Deju svētku ietvaros. Visdrīzāk darbu izpildes termiņš šajās abās ielās tiks pagarināts līdz septembrim. Vakar, 25. jūlijā, Ogres novada pašvaldībā notika sanāksme, kurā piedalījās Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un pašvaldības speciālisti, kā arī būvuzņēmējs “DSM Meistari”, lai pārrunātu būvdarbu norisi. Būvuzņēmējs apņēmies darbus pabeigt līdz septembrim. Būvuzņēmējam tika uzdots līdz ceturtdienai nogreiderēt Rembates ielu.
 
Vairākās adresēs Ogrē siltumenerģijas padeves atslēgums PDF Печать E-mail
27.07.2023 22:45
SIA “Ogres Namsaimnieks” informē, ka sakarā ar tehniskiem darbiem no š. g. 31. jūlija plkst. 8:00 līdz 4. augusta plkst. 21:00 būs siltumenerģijas padeves atslēgums (nebūs karstā ūdens / apkures) sekojošās ēkās Ogrē:

Ausekļa prospektā 15, Ogrē;
Vidus prospektā 16a, 18 un 20, Ogrē;
Zilokalnu prospektā 10, Ogrē.
SIA “Ogres Namsaimnieks” atvainojas par sagādātajām neērtībām!
 
NAUDAS BALVA AIGARAM APINIM PDF Печать E-mail
27.07.2023 22:35
Ogres novada pašvaldības 27. jūlija ārkārtas domes sēdē pieņemts lēmums par naudas balvas piešķiršanu Aigaram Apinim par izcīnīto zelta medaļu Pasaules čempionātā paravieglatlētikā Parīzē.

Ogres novada iedzīvotājam, birzgalietim Aigaram Apinim ir izcili sasniegumi Paraolimpiskajās spēlēs kopš pirmās dalības reizes 2000. gadā, ik reizi izcīnot godalgotas vietas: bronzas medaļas lodes grūšanā un diska mešanā 2000. gadā Sidnejā; zelta medaļa diska mešanā 2004. gadā Atēnās; zelta medaļa diska mešanā un sudraba medaļa lodes grūšanā 2008. gadā Pekinā; zelta medaļa lodes grūšanā un sudraba medaļa diska mešanā 2012. gadā Londonā, uzstādot pasaules rekordu lodes grūšanā; bronzas medaļa diska mešanā 2021. gadā Tokijā. Šī gada 11. jūlijā sportists Pasaules čempionātā paravieglatlētikā diska mešanas sacensībās izcīnīja zelta medaļu.
 
LAIVU PARĀDĒ OGRES PILSĒTAS SVĒTKOS PDF Печать E-mail
27.07.2023 18:24
18.-19.augustā Ogres pilsētas svētku ietvaros ŠEIT DZIMST LEĢENDAS norisināsies tradicionālā Ogres upes svētku parādes laivošana. Aicinām Ogres novada iestādes, kolektīvus, biedrības, organizācijas, sporta  komandas u.c. piedalīties svētku parādē. 

Laivu parāde norisināsies 19.augustā plkst. 11.00 no Ogres upes krasta laukuma līdz Ogres bākai. Pulcēšanās no plkst. 10.30. 

Lai svētkus padarītu krāšņākus, aicinām dalībniekus prezentēt sevi radoši, tāpat Ogres pilsētas iedzīvotāji un viesi laipni aicināti sveikt laivu parādes dalībniekus visa maršruta garumā.
 
Ogres novada pašvaldība aicina piedalīties konkursā “Ogres novada garšas meklējumos” PDF Печать E-mail
25.07.2023 21:11
Ogres novada pašvaldības domes sēdē 20. jūlijā deputāti lēma par konkursa “Ogres novada garšas meklējumos” organizēšanu un apstiprināja šī konkursa nolikumu.

Konkursa mērķis ir iesaistīt ikvienu Ogres novada iedzīvotāju, komersantu, mājražotāju Ogres novadam raksturīga un unikāla ēdiena tapšanā, savukārt novada iedzīvotājus un viesus iesaistīt sev tīkamākā ēdiena un Ogres novada garšai atbilstošākā ēdiena nosaukuma izvēlē. Piešķirot šim ēdienam novadu reprezentējošu nosaukumu, tiktu veicināta novada atpazīstamība, tūrisma jomas un uzņēmējdarbības vides attīstība.

Konkursa “Ogres novada garšas meklējumos” organizēšanu uzdots veikt Ogres novada Kultūras centram (ONKC) atbilstoši konkursa nolikumam. 
 
ПОЛЕЗНЫЕ ЧАИ ИЗ ТРАВ ЛЕТОМ Печать E-mail
21.07.2023 22:58
Латвийская природа щедро одарена различными природными дарами, из которых можно приготовить вкусные и полезные напитки. Лайла Залите, фармацевт аптечных сетей Apotheka, рассказывает, какие лекарственные растения использовать для приготовления травяных чаев.

"Лето - пора, когда можно смело выбирать и освежаться травяными чаями, которые будут свежими, ароматными и наполненными целебными свойствами. Зная о положительном влиянии растений на организм и выпивая теплый напиток, приготовленный из растений, вы летом сможете освежиться даже успешнее, чем употребляя ледяной напиток. Ассортимент травяных чаев широк, причем чаи можно готовить как из одного растения, так и смешивая несколько растений вместе. Кроме того, дары природы можно использовать как в прохладную погоду, чтобы согреться, так и в теплую, чтобы освежиться, дополняя воду комнатной температуры различными растениями.
 
Peldvietu ūdens kvalitāte Ogres novadā PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
21.07.2023 22:44
Šī gada 13. jūlijā ir veiktas atkārtotas ūdens kvalitātes pārbaudes neoficiālajās peldvietās Ogres novadā.

Rezultāti liecina, ka peldēties atļauts šādās peldvietās:

Abzes dzirnavdīķis, Suntažu pagasts;
Baseins pie skolas, Madlienas pagasts;
Plaužu ezers, Ķeipenes pagasts;
Rīgas HES ūdenskrātuve Ogrē, J. Alunāna ielā;
Ogres HES ūdenskrātuve Ogrē, Brīvības ielā 124/126;
Ogres upe pie Hipodroma, Ogresgala pagasts;
Vilku karjers/ Zādzenes karjers, Madlienas pagasts;
Plāteres ezers, Madlienas pagasts;
Daugava, peldvieta Dzelmes, pie baznīcas, Jumprava;
Rītupītes peldvieta, Jumprava;
 
POPULĀRĀKĀ ATGRIEŠANĀS VIETA REMIGRANTIEM VIDZEMĒ IR OGRES NOVADS PDF Печать E-mail
19.07.2023 22:41
Šī gada pirmajos divos ceturkšņos pēc vairākiem ārzemēs pavadītiem gadiem uz Vidzemi no ārvalstīm pārcēlušās 68 ģimenes jeb 179 cilvēki. 31 ģimene izmantojusi Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) remigrācijas koordinatora sniegto atbalstu.

Laikā no janvāra līdz jūnijam VPR remigrācijas koordinatore Inga Madžule ir sagatavojusi informatīvos piedāvājumus 180 ģimenēm jeb 400 cilvēkiem, kuri interesējas par atgriešanos Latvijā un pastāvīgu dzīvi Vidzemē. Šogad pirmajā pusgadā ar I. Madžuli vēl ir sazinājušās arī 28 ģimenes, kuras, šobrīd atrodoties ārzemēs, ir izteikušas vēlmi kaut kad nākotnē atgriezties Latvijā.
 
Kapusvētki Ogres pilsētas un Smiltāju kapos PDF Печать E-mail
14.07.2023 22:34
Nedēļas nogalē Ogres pilētas un Smiltāju kapos notiks kapusvētki. Iedzīvotājiem, kas vēlas doties uz kapiem, lai pirms kapusvētkiem sakoptu tuvinieku atdusas vietu vai piedalītos kapusvētkos, Ogres novada pašvaldība ir sarūpējusi autobusu.

Sestdien, 15. jūlijā, plkst.12.00 katoļu draudze rīko kapusvētkus Smiltāju kapos.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 4 из 70

ĪSUMĀ

No 2023. gada 5. oktobra līdz 2024. gada 14. janvārim Latvijas Keramikas biennāles ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma Korejas mūsdienu keramikas mākslas izstāde “Pašterapija”, kas veido stāstu par mākslinieku izjūtām saistībā ar laika mūžīgo ritējumu un esības brīža skaudro apzināšanos. Izstādes mērķis ir izzināt Korejas keramikas mākslas tradīcijas un iezīmēt tās turpmāko pārvērtību ceļu mūsdienās, kad nozaru sinerģijas ietekmē robežas starp mākslas veidiem kļūst neskaidras. Ekspozīcijas kodolu sastāda avangarda mākslinieki – “robežpārkāpēji”, kas atkāpjas no Korejas keramikas darināšanas kanoniem un pievēršas laikmetīgai pašizteiksmei.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ