News

er3.jpg
AKTUĀLI
Latvijas Banka ar pašvaldību vadītājiem un uzņēmējiem pārrunās finanšu pakalpojumu pieejamību reģionos PDF Печать E-mail
09.05.2024 19:58
Latvijas Banka tiksies ar Latvijas reģionu pašvaldību vadību un vietējiem uzņēmējiem, lai pārrunātu ar tautsaimniecības izaugsmi saistītos jautājumus un finanšu pakalpojumu pieejamību reģionos, citstarp situāciju mājokļu kreditēšanā. Reģionālo tikšanos laikā Latvijas Banka iepazīstinās ar tās jaunāko analīzi par finanšu pieejamību, it īpaši reģionos, uzklausīs vietējo līderu viedokli par praktisko pieredzi finanšu pakalpojumu saņemšanā un diskutēs par veicamajiem soļiem situācijas uzlabošanā, t. sk. raugoties no reģionālo uzņēmēju un iedzīvotāju viedokļa. 

Pirmā tikšanās ar Zemgales reģiona pašvaldību pārstāvjiem un uzņēmējiem plānota 24. maijā Jelgavā, Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā Svētes ielā 33. Tajā piedalīsies Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks, prezidenta vietniece Santa Purgaile, Monetārās politikas pārvaldes Pētniecības daļas vadītājs Kārlis Vilerts un Naudas atmazgāšanas novēršanas pārvaldes vadītājs Kristaps Markovskis.
 
Saeimas aktualitātes šonedēļ PDF Печать E-mail
Šonedēļ Saeimas komisijās:
• uzlabojumi lēmumu pieņemšanā par dzīvojamās mājas uzturēšanas jautājumiem situācijās, kad daļa iedzīvotāju neiesaistās mājas jautājumu risināšanā (Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija, 3.lasījums);
• efektīvāks parādu piedziņas process (Juridiskā komisija, 2.lasījums);
• pacientu tiesību ievērošanas uzlabošana (Sociālo un darba lietu komisija, 2.lasījums);
• emocionālās un fiziskās vardarbības izskaušana un nepieļaušana izglītības iestādēs, kā arī par valsts un pašvaldības institūciju sadarbību (Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas kopsēde);
 
Maijā siltumenerģijas tarifi samazināsies 18 komersantiem PDF Печать E-mail
01.05.2024 22:17
Apkures sezona 2023./2024.gadā noslēgsies ar siltumenerģijas tarifu samazinājumu 18 komersantiem vairākās apdzīvotās vietās. Salīdzinot ar iepriekšējās apkures sezonas noslēgumu, š.g. maijā tarifi būs vidēji par 22% zemāki – no 110 EUR/MWh pirms gada uz 86 EUR/MWh apkures sezonas beigās. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) turpina ik nedēļu saņemt izvērtēšanai jaunus tarifu projektus.
“Vidējais siltumenerģijas tarifs Latvijā ik mēnesi kopš 2022. gada beigām samazinājies un, spriežot pēc šobrīd vērtēšanā esošajiem tarifu projektiem, vēl nedaudz samazināsies. No 2022. gada novembra, kad vidējais siltumenerģijas tarifs sasniedza līdz šim augstāko līmeni 131 EUR/MWh, šogad maijā tas būs samazinājies jau līdz 86 EUR/MWh. Neskatoties uz kurināmā cenas samazināšanos tirgū, izmaiņas tarifos Latvijā ir atšķirīgas un galalietotāju rēķinos nonāk ar dažu mēnešu nobīdi. To ietekmē gan katra komersanta individuāli izvēlētais kurināmais, gan pieejas kurināmā iegādē – cenu fiksējot vai izmantojot biržas cenu,” komentē SPRK priekšsēdētāja Alda Ozola.
 
Saeimas aktualitātes šonedēļ PDF Печать E-mail
29.04.2024 18:08
Šajā nedēļā atzīmējam vairākas nozīmīgas gadadienas.  1.maijā aprit 104 gadi kopš Satversmes Sapulces sasaukšanas un 20 gadi kopš Latvija kļuva par pilntiesīgu Eiropas Savienības dalībvalsti.

Savukārt 4.maijā, atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 34.gadadienu, deputāti sanāks uz svinīgo Saeimas sēdi. Tā sāksies pulksten 12.00, un tiešraidē tai varēs sekot Saeimas mājaslapā www.saeima.lv un parlamenta Facebook kontā.
 
Ogres novada Ķeguma pilsētā un Ogres novada pagastos noslēdzas centralizētās apkures sezona PDF Печать E-mail
24.04.2024 20:09
Pašvaldības siltumražošanas uzņēmums SIA “MS siltums” informē, ka, sekojot līdzi laikapstākļu prognozēm, sākot ar 28. aprīli Ķegumā, Birzgalē, Madlienā, Suntažos, Lauberē, Meņģelē, Ķeipenē, Mazozolos un Taurupē noslēgsies apkures sezona – tiks atslēgta centralizētā siltumapgāde.

Ja ir radušies iebildumi vai ierosinājumi, aicinām sazināties ar Ogres novada pašvaldības SIA “MS siltums”, rakstot uz e-pastu : Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
 
“Novada Garšas” vasara – kopā dažādībā PDF Печать E-mail
19.04.2024 20:30
Pasākums “Novada Garša” ierasto reģionālo norišu vietā šovasar būs sastopams dažādos festivālos, konkursos un starptautiskos sadarbības projektos, norāda pasākuma rīkotājs Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).
Lielākais šī gada izaicinājums – “Novada Garšas” dalība 10. Sarunu festivālā LAMPA, Cēsu pils parkā, kur “Lauku teltī” 5. un 6. jūlijā galdā tiks celtas visdažādākās sarunu tēmas. 
Viena no tām – “No lauka līdz galdam” – vētīs visa pamatu – augsnes kvalitāti laba produkta izaudzēšanai un to, cik lielā mērā patērētājs apzinās šī aspekta nozīmīgumu. Diskusijā “Pašpietiekamības deva” pētīsim, vai un cik daudzveidīgu produkciju spēj piedāvāt ražotāji, lai nav tā, ka Latvijā jāēd tikai graudaugi, olas un gaļa, bet dārzeņu un augļu visiem nepietiek.
 
Koku zāģēšana savā īpašumā PDF Печать E-mail
18.04.2024 20:41
Latvijā vairākas reizes gadā tiek piedzīvotas spēcīgas vēja brāzmas, kas rada plašus postījumus. Aicinām regulāri apsekot savā īpašumā esošajās teritorijās augošus kokus, lai savlaicīgi apzinātu potenciāli bīstamus kokus vai to daļas, kā arī īstenotu pasākumus, kas mazinātu šo apdraudējumu – apzāģētu aizlauztus zarus, nozāģētu nokaltušus un trupes bojātus kokus, kas turpmākajās vētrās var sagāzties. Īpaša uzmanība jāpievērš tiem kokiem, kas atrodas publiski pieejamās vietās – parkos, skvēros, pie sabiedriskām iestādēm, blakus gājēju ceļiem un satiksmē noslogotiem ceļiem un ielām.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) izbrauc uz notikumiem un vietām, kur nolūzuši vai aizlūzuši koki apdraud vai var apdraudēt cilvēku veselību un dzīvību, piemēram, koki ir nokrituši uz dzīvojamām mājām, automašīnām, gājēju ietves vai ceļa braucamās daļas, kas var kavēt jebkura operatīvā dienesta ierašanos uz izsaukumu vai izraisīt bīstamu avārijas situāciju.
 
Atklāj pieteikšanos tiešsaistes erudīcijas spēlei 10.–11. klases audzēkņiem „Lielā eiroviktorīna” PDF Печать E-mail
16.04.2024 21:15
Labklājības ministrija jau piekto gadu organizē tiešsaistes erudīcijas spēli „Lielā eiroviktorīna”. Spēle ir iespēja 10.–11. klases skolēniem azartiskā, izklaidējošā un saliedējošā gaisotnē pārbaudīt un papildināt zināšanas par Eiropas Savienību, tās vērtībām un dažādību, labklājības nozari un ES fondu ieguldījumu tajā.

Pērn cīņā par erudītākās klases titulu iesaistījās 69 skolu audzēkņi no 100 klasēm. Visu dalībnieku zināšanu līmenis patīkami pārsteidza. Par erudītāko klasi Rīgā un visā Latvijā tika atzīta Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 10.c klase, Vidzemē — Ogres Valsts ģimnāzijas 11.c klase, Latgalē — Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas–liceja 11.b klase, Sēlijā — Ilūkstes Raiņa vidusskolas 10.a klase, Kurzemē — Tukuma 2. vidusskolas 11.a klase, Zemgalē — Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 10.a klase.
 
PAVASARA STĀDU TIRDZIŅŠ OGRĒ PDF Печать E-mail
12.04.2024 20:39
1. maijā no pulksten 9.00 līdz 13.00 Ogrē, Brīvības ielas gājēju posmā norisināsies PAVASARA STĀDU TIRDZIŅŠ.
Tirdziņā varēs iegādāties ziedu, koku un krūmu stādus, kā arī saņemt zinošu pārdevēju konsultācijas par to stādīšanu, audzēšanu, augsnes sagatavošanu un citiem svarīgiem jautājumiem. 
Savukārt plkst. 11.00 uz Pilsētas skvēra skatuves koncertā UZPLAUKT DEJĀ latviešu tautas un pasaules deju rakstus izdejos Ogres novada Kultūras centra senioru deju kopa ASTRAS un tautas deju ansamblis OGRE.
 
VSIA “Latvijas Valsts ceļi” plānotie būvdarbi Ogres novada teritorijā PDF Печать E-mail
11.04.2024 20:41
Atbilstoši VSIA “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) mājaslapā publicētajai informācijai šogad Ogres novadā valsts ceļu tīklā plānots veikt vairāku ceļa posmu pārbūves un atjaunošanas darbus, kā arī Suntažos veikt ceļu krustojuma pārbūvi par rotācijas apli.

15. aprīlī paredzēts uzsākt reģionālā valsts autoceļa Inčukalns-Ropaži-Ikšķile (P10) ceļa pārbūvi posmā no Tīnūžiem līdz šosejai Rīga-Ērgļi (P4). Tā ievaros tiks veikta jauna autoceļa seguma izbūve, ceļa pieslēgumu un nobrauktuvju pārbūve, autobusa pieturvietu pārbūve, ceļa aprīkojuma (ceļa zīmes, barjeras, signālstabiņi, marķējumi) izveide. Līgums ar CBF SIA “Binders” tika noslēgts šī gada februārī, darbus paredzēts veikt līdz šī gada beigām.

Tuvākajā laikā pēc tehnoloģiskā pārtraukuma atsāksies valsts vietējā autoceļa Koknese–Vērene–Madliena–Suntaži (V920) pārbūves darbi posmā no Lauberes līdz Suntažiem (40,450 – 48,050 km). To rezultātā tiks pārbūvētas ceļa konstruktīvās kārtas, nesaistīta minerālmateriāla seguma vietā izbūvējot asfaltbetona segumu divās kārtās. Tāpat tiks sakārtota ūdens atvade, pārbūvētas caurtekas, autobusu pieturvietas u.c. nepieciešamie darbi. Atbilstoši 2023. gada septembrī ar CBF  SIA “Binders” noslēgtajam līgumam darbus paredzēts pabeigt līdz šī gada augusta beigām.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 5 из 84