er2.jpg
AKTUĀLI
Iedzīvotāji aicināti saudzēt dabas daudzveidību un nedoties uz Sv. Meinarda salu Ikšķilē PDF Печать E-mail
11.07.2023 22:50
Ogres novada pašvaldība, Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pārvalde un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina novada iedzīvotājus un viesus saudzēt dabu un nedoties uz  Svētā Meinarda salu Daugavā (Ikšķilē), kur šobrīd ligzdo savvaļas putni.

Līdz 9.jūlijam Rīgas HES ūdenskrātuvē ir pazemināts ūdens līmenis hidrotehnisko būvju apsekošanai, kas raisījis novada iedzīvotāju un viesu vēlmi doties kājām uz Svētā Meinarda salu Ikšķilē un var nodarīt kaitējumu putnu ligzdām, olām un mazuļiem.

“Putni šo vietu ligzdošanai izvēlējušies kā patvērumu no pilsētas trokšņiem un cilvēkiem. Saudzēsim dabu un nedosimies uz Svētā Meinarda salu, ļaujot putniem netraucēti ligzdot!” aicina Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pārvaldes vadītāja Aiva Ormane.
 
Ogres novadā zviedru “Kilenkrysset AB” plāno arī attīstīt mājokļu būvniecību PDF Печать E-mail
06.07.2023 22:10

Ogres novadā, Ikšķilē, Palejas ielā 2, kopš pagājušā gada septembra darbojas saliekamo dzelzsbetona paneļu ražotne, ko izveidojis viens no lielākajiem privātajiem Zviedrijas komercīpašumu attīstītājiem “Kilenkrysset AB”.

“Kilenkrysset AB” šajā ražotnē investējis vairākus miljonus eiro, radītas 40 jaunas darba vietas.

Šī gada maijā līdzās esošajai ražotnei uzsākta jaunas rūpnīcas būvniecība. Šajā vietā pamazām tiek attīstīta ideja par Skandināvijas industriālā parka izveidi.

 
Paziņojums par saistošo noteikumu “Par licencēto makšķerēšanu Daugavā lejpus Ķeguma HES” projekta publicēšanu sabiedrības viedokļa noskaidrošanai PDF Печать E-mail
29.06.2023 21:39
Pašvaldību likuma 44.panta pirmā daļa noteic, ka dome atbilstoši likumā vai Ministru kabineta noteikumos ietvertam pilnvarojumam izdod saistošos noteikumus.

Saskaņā ar Pašvaldību likuma 46. panta trešo daļu saistošo noteikumu projektu un tam pievienoto paskaidrojuma rakstu pašvaldības nolikumā noteiktajā kārtībā publicē pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē sabiedrības viedokļa noskaidrošanai, paredzot termiņu, kas nav mazāks par divām nedēļām. Saņemtos viedokļus par saistošo noteikumu projektu pašvaldība apkopo un atspoguļo šo noteikumu projekta paskaidrojuma rakstā.
 
LM piedāvā risinājumus valsts fondēto pensiju otrā līmeņa uzkrājumu pārvaldības pilnveidošanai PDF Печать E-mail
29.06.2023 20:41
Labklājības ministrija (LM) ir izstrādājusi un atbildīgajai Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai nosūtījusi priekšlikumus valsts fondēto pensiju otrā līmeņa uzkrājumu pārvaldības pilnveidošanai. 

LM piedāvā vismaz piecus gadus pirms pensijas vecuma sasniegšanas dot iespēju cilvēkam ļaut izvēlēties – palikt valsts fondēto pensiju shēmā, izvēloties tādu līdzekļu pārvaldītāju, kurš nodrošina pozitīvāko kapitāla apsaimniekošanu, vai pensiju otrā līmeņa kapitālu pārnest uz pensiju pirmo līmeni. Tā rezultātā, cilvēkam pensionējoties, piešķirtā vecuma pensija ietvertu abos pensiju līmeņos uzkrāto kapitālu un tiktu maksāta no speciālā budžeta. 
 
Jo vairāk nelegālo atkritumu, jo mazāk sakārtotu un jaunu objektu novadā PDF Печать E-mail
25.06.2023 17:00
Ogres novada teritorijā joprojām aktuāls ir jautājums par atkritumu savākšanu, šķirošanu un utilizēšanu. Viena no būtiskākajām problēmām – iedzīvotāji savāktos sadzīves atkritumus novieto pie pilsētas atkritumu konteineriem, sabiedriskā transporta pieturvietās, izgāž atkritumu konteineros pie kapsētām, savukārt lielgabarīta atkritumi bieži vien tiek atstāti daudzīvokļu māju iekšpagalmos. Šo atkritumu savākšana un aizvešana diemžēl ir jāorganizē par pašvaldības budžeta līdzekļiem, kurus varētu novirzīt novada nozīmīgu objektu uzturēšanai, kā piemēram, rotaļu laukumu atjaunošanai, ielu seguma uzlabošanai vai jaunu objektu izveidei.
 
Vidzemnieku biznesa ideju aktivitātei izsludināta otrā kārta PDF Печать E-mail
18.06.2023 19:48
Jau ziņots, ka Vidzemes plānošanas reģiona ieviestā projekta “Uzņēmējdarbība Vidzemē” ietvaros tiek īstenota aktivitāte “Produktu attīstības apmācību un veicināšanas pasākumi”. Šobrīd pieņemts lēmums par biznesa ideju iesniegšanas otrās kārtas izsludināšanu. Tās pieteikt iespējams līdz 10. augustam, aizpildot ANKETU un sūtot to uz Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript .

Aktivitātes ietvaros tiks piedāvātas apmācības un praktiskas konsultācijas tehniski ekonomiskajā priekšizpētē, rūpnieciskajos pētījumos, eksperimentālajā izstrādē, produkta rūpnieciskā dizaina izstrādē, jauna produkta, procesa un stratēģijas izstrādē, biznesa modeļu un inovāciju vadības attīstībā uzņēmumā. Svarīgi, ka katrs pretendents var pieteikties vienai atbalsta aktivitātei. Iepazīsties ar aktivitātes nolikumu ŠEIT.
 
Aicina pieteikt projektus neformālo izglītības pasākumu un nometņu organizēšanai Ukrainas bērniem un jauniešiem PDF Печать E-mail
16.06.2023 22:01
15. jūnijā, notikušajā Ogres novada pašvaldības domes sēdē tika pieņemti divi iekšējie noteikumi, kuru mērķis ir sniegt atbalstu Ukrainas bērniem un jauniešiem, lai mazinātu kara notikumu izraisīto psihoemocionālo spriedzi, kā arī stiprinātu Ukrainas bērnu etnisko identitāti un kopību ar Latvijā dzīvojošo ukraiņu kopienu.

Neformālo izglītības pasākumu Ukrainas bērniem un jauniešiem īstenošana
Domes sēdē tika apstiprināti pašvaldības iekšējie noteikumi “Ukrainas bērnu un jauniešu neformālās izglītības pasākumu organizēšanas Ogres novadā projektu konkursa nolikums”. Tie nosaka kārtību, kādā tiek piešķirts finansējums bērnu un jauniešu neformālo izglītības pasākumu īstenošanai 2023. gadā. 

Saskaņā ar domes lēmumu un pieņemtajiem noteikumiem Ogres novada Izglītības pārvalde izsludina atklātu projektu konkursu.
 
ПОЯСНЕНИЕ О ПРИРОСТЕ РАСХОДОВ НА ГОРЯЧУЮ ВОДУ PDF Печать E-mail
16.06.2023 00:00
Предприятие “Ogres Namsaimnieks” информирует, что в счетах по коммунальным услугам за май значительно возросла плата за нагревание горячей воды.

При завершении отопительного сезона подорожание для этой позиции счета наблюдается ежегодно, так как в соответствии с установленной нормативными актами методикой распределения тепловой энергии летом применяется иной порядок расчета.
Подорожание горячей воды в мае по сравнению с апрелем (сезон отопления в этом году завершился в конце апреля), больше, чем обычно после завершения отопительного сезона, так как  с 1 мая  этого года для домохозяйств  больше не применяется государственная поддержка для частичной компенсации платы за услугу централизованной тепловой энергии (т.е. теплоэнергии, потребленной для нагревания горячей воды в жилом доме).
 
Tiek atjaunots krāsojums hidrantu akām PDF Печать E-mail
06.06.2023 21:01
Pašvaldības aģentūra “Ogres komunikācijas” informē, ka Ogrē vasaras mēnešos aktīvi norisināsies ugunsdzēsības hidrantu aku vāku krāsas atjaunošanas darbi. Saskaņā ar Ministru kabineta 2016. gada 19. aprīļa noteikumu Nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi” 104. punktu, aku vāki, zem kuriem ir ugunsdzēsības hidranti, tiek krāsoti sarkanā krāsā, lai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) tos operatīvi un ātri varētu ieraudzīt gadījumos, kad pilsētā ir izcēlies ugunsgrēks.

“Ogres komunikācijas” aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un nenovietot savas automašīnas uz sarkanajiem aku vākiem, lai tie nepieciešamības gadījumā būtu viegli pieejami VUGD darbiniekiem.
 
Rīgas HES ūdenskrātuvē jūlijā vienu nedēļu būs pazemināts līmenis PDF Печать E-mail
06.06.2023 20:57
AS "Latvenergo" Rīgas HES ūdenskrātuvē no 3. līdz 9. jūlijam būs pazemināts ūdenslīmenis hidrotehnisko būvju apsekošanai.

No 3. līdz 9. jūlijam (ieskaitot) Rīgas HES ūdenskrātuvē būs ūdenslīmeņa pazemināšana un noturēšana augstuma atzīmju robežās no 16,25 līdz 16,45 m LAS, nodrošinot projektam "Rīgas HES ūdens pārgāznes balstu virsmu no augšas bjefa puses atjaunošanas būvprojekta izstrāde" nepieciešamo mainīgās ūdens līmeņa zonas apsekošanu.

Norādītajā līmeņa pazemināšanas periodā iekļautas arī tās dienas, kas nepieciešamas, lai ūdenskrātuves līmeni pazeminātu līdz paredzētajai atzīmei, un ūdenskrātuves līmeņa paaugstināšanai līdz normālam darba režīma līmenim. Ūdens līmeņa pazemināšana notiks pakāpeniski, ievērojot pieļaujamo ūdens līmeņa pazemināšanas ātrumu, kas nepārsniedz 0.3 m/stundā līdz atzīmei 17.15 m (LAS) un 0.2 m/stundā, zem atzīmes 17.15 m, bet līmeņa pazemināšanas ātrums diennaktī nepārsniegs 0.75 m.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 5 из 70

ĪSUMĀ

No 2023. gada 5. oktobra līdz 2024. gada 14. janvārim Latvijas Keramikas biennāles ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma Korejas mūsdienu keramikas mākslas izstāde “Pašterapija”, kas veido stāstu par mākslinieku izjūtām saistībā ar laika mūžīgo ritējumu un esības brīža skaudro apzināšanos. Izstādes mērķis ir izzināt Korejas keramikas mākslas tradīcijas un iezīmēt tās turpmāko pārvērtību ceļu mūsdienās, kad nozaru sinerģijas ietekmē robežas starp mākslas veidiem kļūst neskaidras. Ekspozīcijas kodolu sastāda avangarda mākslinieki – “robežpārkāpēji”, kas atkāpjas no Korejas keramikas darināšanas kanoniem un pievēršas laikmetīgai pašizteiksmei.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ