er2.jpg
AKTUĀLI
86,5% Ogres iedzīvotāju dzīves kvalitāte uzlabojusies PDF Печать E-mail
14.04.2023 19:08

Centrālās statistikas pārvalde (CSP) no 2022. gada jūlija līdz oktobrim ir veikusi iedzīvotāju aptauju par dzīves kvalitāti dažādās kategorijās deviņās Latvijas pilsētās - Daugavpilī, Jelgavā, Ventspilī, Jēkabpilī, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā un Ogrē.

CSP ir nozīmīgs spēlētājs kvalitatīvu datu veidošanā un tās apsekojumi raksturo mūsu sabiedrības dažādos dzīves aspektus, ekonomiskos procesus un to izmaiņu tendences. Pēdējo reizi šāda aptauja tika veikta 2017. gadā.

 
Ko ņemt vērā mājsaimniecībām saistībā ar dabasgāzes tirgus atvēršanu? PDF Печать E-mail
13.04.2023 12:40
No š.g. 1.maija dabasgāzes tirgus, tāpat kā elektroenerģijas tirgus, būs pilnībā atvērts. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) vairs neregulēs dabasgāzes cenu mājsaimniecībām. Mājsaimniecību lietotāji turpmāk varēs izvēlēties savam patēriņam piemērotāko dabasgāzes tirgotāju un piedāvājumu, un dabasgāzes cena tiks noteikta abām pusēm – lietotājam un dabasgāzes tirgotājam –, savstarpēji vienojoties. Kas jāņem vērā?
Latvijā dabasgāzes tirgus daļēji tika atvērts 2017.gadā, bet mājsaimniecību lietotājiem pēdējos gados bija izvēle – turpināt saņemt dabasgāzi kā saistītajam lietotājam no publiskā tirgotāja AS “Latvijas Gāze” par SPRK apstiprinātu dabasgāzes tarifu vai iegādāties dabasgāzi par tirgus jeb neregulētu cenu no jebkura dabasgāzes tirgotāja, kas nodrošina dabasgāzes tirdzniecību mājsaimniecību lietotājiem. 
 
Ogres novadā 95. Latvijas Meža dienās notiks meža atjaunošanas talkas PDF Печать E-mail
13.04.2023 11:27
Lai nodrošinātu Ogres novada meža teritoriju ilgtspējīgu apsaimniekošanu, šopavasar novada teritorijā tiks atjaunoti meži 14 hektāru platībā.

Pirmās meža atjaunošanas talkas notiks jau 12., 13. un 14. aprīlī, kad Tomes pagastā tiks apstādīti pieci hektāri pašvaldībai piederošā meža. Šajos darbos piedalās nākamie mežsaimnieki – Ogres tehnikuma 3. kursa audzēkņi.

22. aprīlī, Lielās talkas dienā, Rembates pagastā mežu atjaunos Ogres novada pašvaldības vadība un Ogresgala pamatskolas audzēkņi. Šo skolēnu vēlmei padarīt Latviju zaļāku un bagātāku ir dziļas saknes – kopš 2007. gada pie Ogresgala pamatskolas plīvo Zaļais karogs, un mācību iestāde godam nopelnījusi Ekoskolas titulu.

Savukārt 28. aprīlī Rembatē, apvienojot patīkamo un lietderīgo, mežu atjaunos pašvaldības SIA “Ogres namsaimnieks” pārstāvji, ar šo talku uzsākot jaunu tradīciju - turpmāk katru gadu piedalīties pašvaldības mežaudzes atjaunošanā.
Обновлено 13.04.2023 11:35
 
АВТОМОБИЛЬНЫЕ ШИНЫ НЕЛЬЗЯ ОСТАВЛЯТЬ ВО ДВОРАХ ДОМОВ PDF Печать E-mail
29.03.2023 22:37
Весной  для владельцев автомобилей актуален вопрос о смене шин, и нередко возникает необходимость избавиться от изношенных зимних шин.
Где в Огре можно сдать  шины от легковых машин и сколько это стоит?

Адрес: ООО “Ķilupe” площадка для приема сортированных отходов на ул. Акменю, 43б, Огре. 

Время работы: по рабочим дням с 10:00 до 19:00

По выходным и праздничным дням с 10:00 до 16:00

Цена: 2 EUR (включая НДС) за передачу одной шины

С 10 по 16 апреля во время акции “Дай  шинам вторую  жизнь” один комплект от легковых автомобилей (4 шины) можно сдать  бесплатно!
Контакты: номер телефона 65071282 и 29241492, электронная почта: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript  
 
ПЛАНИРУЕТСЯ РЕМОНТ БАЛКОНОВ ВО МНОГИХ ЖИЛЫХ ДОМАХ PDF Печать E-mail
29.03.2023 22:21
В последнее время в средствах массовой информации многократно сообщалось о плохом техническом состоянии многоквартирных жилых домов и различных повреждениях конструкций. Особенно тревожная информация  о разрушении конструкций балконов в нескольких жилых домах в Латвии.
 Предприятие “Ogres Namsaimnieks” регулярно проводит визуальное обследование находящихся в его управлении многоквартирных жилых домов, чтобы устранить опасность, которую могут вызвать повреждения конструкций.

Лоджии и балконы жилых домов обследуются один раз в год. Дополнительное обследование лоджий и балконов проводится также в некоторых квартирах на основании полученных заявлений собственников квартир.
 
Pašvaldības mērķis ir nodrošināt pašvaldības iestāžu, tai skaitā OVMM, tiesisku darbību PDF Печать E-mail
28.03.2023 21:57
Ogres novada pašvaldība uzsāka muzeju, tostarp Ogres Vēstures un mākslas muzeja (OVMM), reorganizāciju saskaņā ar pagājušā gada 22. decembrī pieņemto Ogres novada pašvaldības domes lēmumu par visu Ogres novada muzeju reorganizāciju, lai īstenotu Muzeju likumā noteiktās prasības, tai skaitā par akreditāciju.

Reorganizācijas gaitā OVMM darbībā konstatēti vairāki pārkāpumi, tai skaitā muzeja darbinieku patvaļīga rīcība, neievērojot ārējos un iekšējos normatīvos aktus, iekšējās kārtības noteikumus un izdotos rīkojumus. Ņemot vērā konstatēto, pašvaldība OVMM darbiniekiem ir lūgusi sniegt paskaidrojumus par konstatētajiem pārkāpumiem.

OVMM darbinieku, kuru rīcībā konstatēti pārkāpumi, nodoms pārtraukt darba tiesiskās attiecības pašvaldībai ir saprotams solis. Pašvaldībai nav pieņemams, ka darbinieki savā darbībā pārkāpj iekšējos un ārējos normatīvos aktus.
 
Ogres novads piedalās akcijā Zemes stunda! PDF Печать E-mail
24.03.2023 23:34
Sestdien, 25. martā, no pulksten 20.30 arī Ogres novads uz stundu pievienosies Pasaules Dabas fonda rīkotajai vides akcijai “Zemes stunda”. Novada pilsētās – Ogrē, Lielvārdē, Ķegumā un Ikšķilē - centra daļā uz stundu tiks izslēgts ielu apgaismojums.

“Zemes stundā” iesaistīties aicināti arī iedzīvotāji, izslēdzot gaismu un maznozīmīgās elektriskās iekārtas uz vienu stundu, tādējādi apliecinot savu apņemšanos saudzēt mūsu planētu un tās dabas daudzveidību.

Zemes stunda ir brīdis, kad cilvēki visā pasaulē simboliski izslēdz gaismas uz vienu stundu, lai kopā radītu retu vienotības brīdi, kas apvieno pasauli, pievēršot uzmanību dabas izzušanas un klimata krīzei globālā mērogā un iedvesmojot ikvienu rīkoties un iestāties par steidzamām pārmaiņām.
 
Atsāksies Stacijas un Uzvaras ielas pārbūves darbi Lielvārdē PDF Печать E-mail
21.03.2023 23:17
Ogres novada pašvaldība informē, ka šī gada 22.martā pēc ziemas tehnoloģiskā pārtraukuma būvuzņēmējs atsāks būvdarbus Uzvaras ielā un Stacijas ielā Lielvārdē.

Līgumi ar SIA “MT Sēta” par ielu seguma pārbūvi Uzvaras ielā posmā no Rembates ielas līdz Liepu ielai un gājēju ietves izbūve Uzvaras ielā posmā no Rembates ielas līdz Lauku ielai un Stacijas ielā posmā no Rembates ielas līdz Liepu ielai, auto stāvlaukuma atjaunošana un gājēju ietves izbūve, Lielvārdē tika noslēgti pagājuša gada augustā.

Pārbūves darbi paredz ielas braucamās daļas pārbūvi, nobrauktuvju izbūvi uz pieguļošajiem īpašumiem, kopīga gājēju un velosipēdistu ceļa ar bruģa segumu izbūvi, sakārtot lietus ūdens novadi, veicot drenāžas izbūvi un lietus ūdens uztvērējaku (gūliju) būvniecību, apgaismojuma izbūvi uz esošām un jaunām gājēju pārejām, auto stāvlaukuma Stacijas ielā 20B atjaunošanu un video novērošanas sistēmas izveidošanu tajā.
 
Izmaiņas satiksmes organizācijā Strēlnieku prospektā, Ogrē PDF Печать E-mail
21.03.2023 23:16
Strēlnieku prospekta pārbūves būvdarbi posmā no Dārza ielas virzienā uz Viestura aleju tiks uzsākti 23.03.2023, tāpēc iedzīvotāji lūgti ievērot izmaiņas satiksmes organizācijā.

Jau informēts, ka uzsākta Strēlnieku prospekta (posmā no Dārza ielas līdz Jāņa Čakstes prospektam), Ogrē, pārbūve. Plānots, ka būvdarbi tiks pabeigti 9 mēnešu laikā. Līdz Ogres pilsētas svētkiem, kas plānoti augustā, Strēlnieku prospekta pārbūve būs pabeigta!

Ogres novada pašvaldība aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un ar iecietību izturēties pret neērtībām būvdarbu laikā. Neērtības būs īslaicīgas, taču ieguvums – mūsdienīga un sakopta vide – būs uz ilgu laiku!
 
15. aprīlī notiks Atvērto durvju diena Ogres Valsts ģimnāzijā PDF Печать E-mail
21.03.2023 23:10
2023.gada 15. aprīlī Ogres Valsts ģimnāzijas esošajās telpās, Meža prospektā 14, ikvienam pamatskolēnam ir iespēja izzināt ģimnāzijas piedāvātās tālākizglītības iespējas četros novirzienos – “Inženierzinātnes un tehnoloģijas”, “Dabaszinātnes”, “Cilvēks un sabiedrība”, kā arī “Kultūra un mākslas”.

“Atvērto durvju dienu centrā šogad ir mācību saturs, tāpēc skolēni par savu atbilstību izvēlētajam mācību virzienam varēs spriest, gan piedaloties divās nodarbībās, gan neformālā atmosfērā tiekoties ar OVĢ skolēniem un skolotājiem. Lai arī mācību uzsākšana jaunajā skolas ēkā ir viens no būtiskākajiem aspektiem, izvēloties par labu mācībām Ogrē, apzināmies, ka tikpat konkurētspējīgs ir mūsu piedāvātais saturs,” skaidro Ogres Valsts ģimnāzijas direktore Inna Zeņkeviča.

Atvērto durvju dienas Ogres Valsts ģimnāzijā norisināsies no plkst. 10.00 līdz 14.00. Lai pieteiktos nodarbību apmeklēšanai, jāaizpilda reģistrācijas anketa skolas mājaslapā ovg.lv. Vietu skaits katrā no mācību priekšmetiem ir ierobežots, tāpēc aicinām reģistrēties savlaicīgi.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 8 из 71

ĪSUMĀ

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā sestdien, 30. septembrī, no plkst.11.00 līdz 16.00 notiks pasākums ģimenēm ar bērniem „Stabiņš sūnās, galdiņš virsū”, kurā muzeja pedagogi aicinās izzināt sēnes. Ierodoties muzejā, dalībnieki saņem īpaši sagatavotu uzdevumu grāmatiņu. Atrisinājumi kopā ar vecākiem jāmeklē muzeja ekspozīcijās, tos noskaidrot palīdz arī muzeja pedagogi. Šoreiz pētīsim sēņu uzbūvi, mācīsimies, kā atpazīt sēnes un kā tās pareizi sagatavot ēšanai, risināsim sēņu nosaukumu rēbusus, atkārtosim alfabētu un apgūsim piecus gudra sēņotāja padomus. Ikviens varēs pagatavot pastkartīti, ko ar lietderīgu sēņotāja gudrību kādam nosūtīt. Ierasties un piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 15.30). Uzdevumu izpildīšana aizņems aptuveni 40–60 minūtes.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ