er3.jpg
AKTUĀLI
Jauns Covid-19 variants «Eris» izplatās sešās Latvijas pašvaldībās PDF Печать E-mail
15.09.2023 21:33
2023. gada 15. septembrī – Latvijā ir konstatēts Covid-19 jaunais variants «Eris», kas jau kopš vasaras izplatās citviet pasaulē, īpaši Ķīnā un ASV, liecina oficiālais valsts notekūdeņu monitorings, kura laikā tiek identificēta un novērota SARS-CoV-2 klātbūtne notekūdeņos 16 pašvaldībās. Monitoringu jau divus gadus īsteno zinātnieku un ekspertu komanda no Rīgas Tehniskās universitātes  (RTU), Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta «BIOR» un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra (BMC). «Eris» pagaidām Latvijā vēl nav apstiprināts laboratoriski, bet, monitorējot notekūdeņus, vīrusa klātesamību un jaunu mutāciju izplatību iespējams konstatēt daudz ātrāk.  

Notekūdeņu paraugus ievāc 16 pašvaldībās, pielāgojot paraugu ņemšanas biežumu atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai valstī. Patlaban jaunais vīrusa variants ir konstatēts Salaspilī, Jēkabpilī, Daugavpilī, Jelgavā, Talsos un Limbažos. Balstoties uz vairāk nekā divos gados iegūtajām zināšanām par vīrusa izplatības tendencēm Latvijā, ekspertu komanda lēš, ka patlaban ar «Eris» saslimušo skaits nav liels, tāpēc atsevišķos gadījumus, kad pilsētā varētu būt sasirguši aptuveni 10 cilvēki, ir gana sarežģīti identificēt ar ierastajiem medicīniskajiem izmeklējumiem.
 
Ogres Centrālā bibliotēka īsteno projektu mobilo izglītojošo pakalpojumu attīstības veicināšanai PDF Печать E-mail
15.09.2023 20:54
Šī gada jūnijā Ogres Centrālā bibliotēka uzsāka Nordplus Pieaugušo izglītības programmas projekta “Mobilo izglītojošo pakalpojumu iespējas” īstenošanu. Ogres Centrālā bibliotēka projektu īsteno sadarbībā ar partneri no Zviedrijas “B-Creative Association”.

Projekta “Mobilo izglītojošo pakalpojumu iespējas” mērķis ir izstrādāt vīziju par bibliotēku mobilo izglītojošo pakalpojumu iespējām, to pilotēšanu un ieviešanas iespējām. Projekta ietvaros radītais būs pamats tālākai idejas attīstīšanai plašākā mērogā.
 
Ar 1. oktobri mainās PA “Ogres komunikācijas” ūdensapgādes kanalizācijas pakalpojumu tarifi PDF Печать E-mail
12.09.2023 22:12
Ar 2023. gada 1. oktobrī stāsies spēkā Ogres novada pašvaldības domes sēdē 2023. gada 31. augustā izdotie Ogres novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 20/2023 “Ogres novada pašvaldības aģentūras “Ogres komunikācijas” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs”.

Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs par 1 kubikmetru ūdens ir 0,96 eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa); kanalizācijas pakalpojumu tarifs par 1 m kubikmetru  notekūdeņu ir 2,03 eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa).

Ogres novada pašvaldības aģentūra “Ogres komunikācijas” aicina iedzīvotājus paziņot ūdens komercuzskaites mēraparāta (skaitītāju) rādījumus līdz šī gada 30. septembrim. Ogres novada pašvaldības aģentūra “Ogres komunikācijas” informē, ka rādījumiem, kas tiks paziņoti pēc 1. oktobra tiks piemērots jaunais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs.
 
Ikšķilē un Tīnūžu pagastā plānots veikt apgaismojuma nomaiņu uz LED gaismekļiem ar viedo vadību PDF Печать E-mail
12.09.2023 21:49
Turpinot Ogres novada apgaismojuma infrastruktūras pilnveidošanu, Ogres novada pašvaldība un SIA Vides investīciju fonds 4. jūnijā noslēdza līgumu par projekta “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Ogres novada pašvaldības Ikšķiles teritorijas apgaismojuma infrastruktūrā” Nr. EKII-7/35 īstenošanu. Projekta ietvaros Ikšķilē un Tīnūžu pagastā nātrija gāzizlādes gaismekļus plānots nomainīt uz 1107 LED gaismekļiem ar viedo vadību.

Ogres novads jau kopš 2014. gada īpašu uzmanību ir pievērsis ielu apgaismojuma modernizācijai un pārejai uz viedu apgaismojuma sistēmu, kas ietver ne tikai LED gaismekļu uzstādīšanu, bet arī to aprīkošanu ar kustību sensoriem. Tomēr joprojām liela daļa apgaismojuma infrastruktūras novadā ir tehniski un morāli novecojusi, vietām traucējot gaismas padevi līdz ar tumšā laika iestāšanos, radot pamatotas bažas par kriminalitātes pieaugumu un dažādu savainojumu gūšanu, ko var izraisīt krituši koku zari, pamesti sadzīves priekšmeti, bedres u.c. Vērā ņemams ir arī fakts, ka šobrīd vēl nozīmīgu daļu ielu apgaismojuma veido nātrija gāzizlādes spuldzes, kas ir ne tikai veselībai bīstamas, videi nedraudzīgas, bet arī patērē ļoti daudz elektroenerģijas.
 
No 15. septembra varēs apmeklēt peldbaseinu “Neptūns” PDF Печать E-mail
08.09.2023 21:27
Pēc pārtraukuma vasaras periodā no 15. septembra apmeklētājiem būs pieejams peldbaseins “Neptūns” Meža prospektā 9, Ogrē.

Peldbaseina darbībā nekādu izmaiņu nav – peldbaseins atvērts katru dienu no plkst. 7.00 līdz 21.30 (pēdējā apmeklējumu stunda – no 20.30 līdz 21.30).

Papildus peldbaseina pakalpojumiem pašvaldības aģentūras “Ogres komunikācijas” struktūrvienībā “Neptūns” darbojas tvaika pirts.

Maksa par struktūrvienības “Neptūns” peldbaseina apmeklējumu un citiem pakalpojumiem tiek iekasēta saskaņā ar Ogres novada pašvaldības 16.07.2020. saistošajiem noteikumiem Nr. 8/2020 “Ogres novada pašvaldības aģentūras “Ogres komunikācijas” maksas pakalpojumu cenrādis”.  

 
Latvijas Universitāte Zinātnieku naktī aicina doties lielākajā izpētes ceļojumā PDF Печать E-mail
08.09.2023 20:52
29. septembra novakarē Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskais centrs Torņakalnā gaidīs lielus un mazus apmeklētājus, lai kopā aizraujošos eksperimentos, izzinošās lekcijās, diskusijās, spēlēs un darbnīcās piedzīvotu Eiropas Zinātnieku nakti.
LU zinātnieki būs parūpējušies par daudzveidīgu programmu, lai ikviens atrastu sev ko interesantu, vēl nezināmu un noderīgu. Šajā vakarā zinātnieki ļaus ieskatīties savās laboratorijās un auditorijās, lai parādītu, ka zinātnei ir dažādas šķautnes – to var ieraudzīt eksperimentos un mikroskopos, sadzirdēt diskusijās, izzināt spēlēs un darbnīcās un sajust, pašam visu izmēģinot.
Biologi aicinās izpētīt pazemes sēņu internetu, noskaidrot, kāpēc nezāles neiznīkst, apskatīt pirmo Sarkano grāmatu, izveidot uzrakstu vai zīmējumu no baktērijām, kas dzīvo melnajā plūškokā un iepazīties ar purvu pētījumiem.
 
Vērtīgākās Baltijas ēkas un projekti 2023 PDF Печать E-mail
06.09.2023 20:14
Vērtīgāko ēku un projektu vidū ir Ogres Valsts ģimnāzijas un sporta arēnas jaunbūve, kas nominācijā “Ilgtspējīgākais projekts” ieguvusi 1. vietu.

Konkursa Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā, kas norit jau 9. gadu, pēdējos divus gadus aptverot ne vien Latvijas, bet arī Baltijas valstu vērtīgākās ēkas un objektus, organizators ir biedrība Building Design and Construction Council (BDCC, www.buvniekupadome.lv), sadarbības partneris Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB).

Šogad konkursam saņemti pieteikumi no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Gala ceremonija norisinājās 2023. gada 5. septembrī biznesa centrā ORIGO ONE.

Konkursa nozīme valsts mērogā nav apšaubāma, turklāt Latvijai ar to iespējams lepoties Baltijas kontekstā kā pirmajai un vienīgajai valstij, kas organizē šādu pasākumu un publisko patiešām ilgtspējīgas ēkas. Konkursu var uzskatīt par ilgtspējīgas būvniecības un arhitektūras konceptu praktisko veicināšanu. Līdz ar konkursu tiek popularizēti vērtīgi un ilgtspējīgi projekti, ko ir vērts izzināt un no kā mācīties.
 
Būs pieejams finansējums cilvēku ar invaliditāti mājokļu pielāgošanai PDF Печать E-mail
05.09.2023 15:33
259 personām ar invaliditāti, kurām ir kustību traucējumi, tiks nodrošināts atbalsts mājokļu pielāgošanai, šādi uzlabojot viņu nodarbinātības iespējas un pieejamību pakalpojumiem, tādējādi sekmējot cilvēktiesības un dzīves kvalitāti.
To nosaka “Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 3.1. reformu un investīciju virziena "Reģionālā politika" 3.1.2.1.i. investīcijas "Publisko pakalpojumu un nodarbinātības pieejamības veicināšanas pasākumi cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem" otrās kārtas "Atbalsta pasākumi cilvēkiem ar invaliditāti mājokļu vides pieejamības nodrošināšanai" īstenošanas noteikumi”, kas otrdien, 5. septembrī, pieņemti valdības sēdē.
 
Satiec “Novada Garšu” Riga Food 2023 PDF Печать E-mail
05.09.2023 10:58
Gadskārtējā starptautiskā pārtikas izstāde “Riga food 2023” ir ne vien lieliska iespēja iepazīt daudzveidīgus pārtikas produktus no visas pasaules, bet arī – atklāt inovatīvus pašmāju ražotājus un viņu piedāvājumu. “Novada Garša” šī gada izstādē piedāvās  uzzināt, kādus Latvijas produktus aizsargājamo sarakstā iekļāvusi Eiropas Savienība (ES).
Jau no 7.septembra īpašā, jauna dizaina stendā līdzās “Novada Garšas” saimnieku gardumiem, ikviens varēs iepazīt ES Aizsargāto produktu nosaukumu reģistros iekļautos Latvijas produktus. Tie ir: Salināta rudzu rupjmaize, Sklandrausis un Jāņu siers, kas iekļauti Garantēto tradicionālo īpatnību reģistrā. Latvijas lielie pelēkie zirņi – iekļauti Aizsargātas cilmes vietas nosaukumu reģistrā, kā arī - Carnikavas nēģi, Salacgrīvas nēģi un Rucavas baltais sviests, kas rodami Aizsargātas ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu reģistrā.
 
OGRES NOVADĀ 828 PIRMKLASNIEKI PDF Печать E-mail
04.09.2023 21:56
2023./2024. mācību gads ir sācies visās Ogres novada vispārizglītojošajās skolās, kopskaitā 18.  

Zinību dienā, 1. septembrī, savu skolu durvis pirmo reizi vēra 828 pirmklasnieki: Ogres Centra pamatskolā 168; Ikšķiles vidusskolā 157; Ogres 1. vidusskolā 146, Ķeguma vidusskolā 55; Jaunogres vidusskolā 50; Lielvārdes pamatskolā 43; Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā 36; Tīnūžu sākumskolā 32; Madlienas vidusskolā 28; Suntažu vidusskolā 26; Ogresgala pamatskolā 20; Jumpravas pamatskolā 17; Birzgales pamatskolā 14; Lēdmanes pamatskolā 12; Ķeipenes pamatskolā 10; Taurupes pamatskolā, t.sk. skolas filiālēs Mazozolos un Meņģelē, 11; Valdemāra pamatskolā 3. 
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 8 из 77

ĪSUMĀ

Bezskaidrās naudas maksājumu skaits pagājušajā gadā Latvijā pieaudzis par 10% salīdzinājumā ar 2022.gadu, vienlaikus maksājumu kopapjomam palielinoties par 58%, aģentūru LETA informēja Latvijas Bankas pārstāvji. Latvijas maksājumu pakalpojumu sniedzēji - kredītiestādes, elektroniskās naudas iestādes, maksājumu iestādes, krājaizdevu sabiedrības, Latvijas Banka un Valsts kase - 2023.gadā veica 786,1 miljonu klientu bezskaidrās naudas maksājumu 409,3 miljardu eiro kopapjomā. Vidēji dienā veikti 2,2 miljoni maksājumu 1,1 miljarda eiro apjomā.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ