News

er3.jpg
AKTUĀLI
Aktualitātes Saeimas komisijās PDF Печать E-mail
12.02.2024 23:19
Aktualitātes Saeimas komisijās šonedēļ:

•        iedzīvotājiem būs vienkāršāk pāriet no viena hipotekārā kredīta devēja pie cita (Budžeta komisija, 2. galīgais lasījums)
•        jauns doktorantūras studiju modelis (Izglītības komisija, 3.lasījums)
•        bargāki sodi dzīvnieku spīdzinātājiem (Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisija, 2.lasījums)
•        uzlabojumi dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu pieņemšanā par mājas uzturēšanas jautājumiem situācijās, kad daļa iedzīvotāju neiesaistās mājas jautājumu risināšanā (Valsts pārvaldes komisija, 2.lasījums)
•        grozījumi Enerģētikas likumā, kas cita starpā paredz tiesības pašvaldībām noteikt siltumapgādes risinājumu veidus savā teritorijā vai tās daļā (Tautsaimniecības komisija, 1.lasījums)
•        bērna vecumam atbilstoša seksuālās un reproduktīvās veselības izglītība (Cilvēktiesību komisija)
 
A/S “Conexus Baltic Grid” informē par gāzesvadu un to objektu aizsargjoslām PDF Печать E-mail
12.02.2024 23:09
Akciju sabiedrība “Conexus Baltic Grid” informē, ka Ogres novada teritorijā atrodas gāzesvadi, pa kuriem nodrošina dabasgāzes pārvadi ar darba spiedienu vairāk par 1,6 megapaskāliem (MPa), kā arī gāzes pārvades nodrošināšanai piesaistītās iekārtas, būves un inženiertīkli.

Ņemot vērā iepriekš minēto un pamatojoties uz Ministru kabineta 2006. gada 5. decembra noteikumu Nr. 982 “Enerģētikas infrastruktūras objektu aizsargjoslu noteikšanas metodika” 41. punktu, aicinām iepazīties ar informāciju par aprobežojumiem gāzapgādes objektu ekspluatācijas un drošības aizsargjoslās, kā arī par bīstamību, kas saistīta ar uzturēšanos sabiedrības gāzapgādes objektu, inženierkomunikāciju un inženierbūvju aizsargjoslās.
 
Plaša apledojuma dēļ izsludināts dzeltenais brīdinājums PDF Печать E-mail
12.02.2024 23:02
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informē, ka Latvijā naktī no 12. uz 13. februāri valsti turpinās šķērsot nokrišņu zona, kas lielā teritorijas daļā nesīs atkalu - sasalstošu lietu, smidzināšanu. Uz ceļiem un citām virsmām veidosies stiprs apledojums, vietām teritorijas ziemeļos apledojums būs ļoti stiprs.
 
Nedēļas aktualitātes Saeimā PDF Печать E-mail
05.02.2024 21:06
Aktualitātes Saeimas komisijās šonedēļ:

•        bargāki sodi par dzīvnieku spīdzināšanu (Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisija, pirms 2.lasījuma)
•        brīvprātīgā darba pieejamības veicināšana (Sociālo un darba lietu komisija, 2.lasījums)
•        valsts pakalpojumu plānošana traumatoloģijā (Sabiedrības veselības apakškomisija)
•        sloga samazināšana zemes īpašniekiem zemes likumiskās lietošanas attiecībās (Juridiskā komisija, pirms iesniegšanas Saeimā)
•        pesticīdu patēriņš Latvijā (Vides, klimata un enerģētikas apakškomisija)
 
Aicinā vecākus pieteikt skolas konkursam “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā” PDF Печать E-mail
05.02.2024 12:56
Lai noteiktu vislabāko skolu ēdinātāju, tādējādi aktualizējot bērnu maltīšu kvalitāti skolās, Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācija (LDUSA), sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC), aicina vecākus pieteikt savu bērnu skolu konkursam “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā” 2023./2024. mācību gadā, 
Vecāki aicināti skolas konkursā pieteikt no 5. līdz 29. februārim. Pieteikt skolu konkursam iespējams aizpildot tiešsaistes anketu šeit.  Ar konkursa nolikumu var iepazīties LDUSA mājaslapā. 
Konkursa rezultātus paziņos 2024. gada 27. martā. 
 
Visbiežāk pieteiktajām skolām LDUSA lūgs atsūtīt nedēļas ēdienkartes paraugu, ko izvērtēs konkursa žūrija. Uzvarētājus noteiks sešās nominācijās jeb Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē, Latgalē, Rīgā un visā Latvijā kopumā. Skolu iesniegtās ēdienkartes vērtēs pēc vairākiem kritērijiem, - vai ēdieni ir daudzveidīgi, vai izmantots pēc iespējas vairāk vietējo un sezonālo produktu, cik daudz cukura un sāls izmantots ēdienos, kā arī, vai pavāri spēj radoši un interesanti pagatavot bērniem atbilstošus ēdienus. Vērtēs arī ēdienu atbilstību Ministru kabineta noteikumiem Nr. 172 “Noteikumi par uztura normām izglītības iestāžu izglītojamiem, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem un ārstniecības iestāžu pacientiem”. 
 
Demogrāfiskā situācija nav spoža PDF Печать E-mail
01.02.2024 00:28
2023. gadā Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 437 jaundzimušie (salīdzinājumam: 2021. gadā – 512; 2022. gadā – 487), 400 no viņiem dzīvesvieta ir deklarēta Ogres novadā.

Pērn reģistrēto jaundzimušo sadalījums pa  novada pilsētām un pagastiem ir šāds: Ogrē 163, Ikšķilē 51, Tīnūžu pagastā 24, Lielvārdē un Lielvārdes pagastā 50, Ķegumā 15, Ogresgala pagastā 22, Madlienas pagastā 12, Birzgales pagastā 10, Jumpravas, Ķeipenes, Lauberes, Lēdmanes, Rembates, Suntažu un Tomes pagastā – katrā 6, Taurupes pagastā 5, Meņģeles pagastā 4, Krapes pagastā 2, neviens jaundzimušais nav reģistrēts Mazozolu pagastā.
 
Ogres Baltā skola kļuvusi par Ogres Balto Valdorfskolu PDF Печать E-mail
29.01.2024 22:41
Pagājušā gada nogalē privātā izglītības iestāde “Ogres Baltā skola” saņēma apstiprinājumu, ka drīkst savā nosaukumā izmantot atsauci uz Valdorfpedagoģiju. Pēc vairāku gadu darbības tā tagad ir tiesīga saukties par Valdorfskolu.

Doma par Ogres Valdorfskolu idejas līmenī virmoja jau sen, līdz 2019. gada rudenī iesākās darbs pie tagadējās Ogres Baltās Valdorfskolas radīšanas, sadarbojoties gan skolotājiem, gan ieinteresētajiem vecākiem. 2020. gada aprīlī tika iesniegti dokumentus skolas dibināšanai. Un jau 2020. gada 1. septembrī pirmie bērni uzsāka savas gaitas pirmskolā, un daži bērni arī skolā.

Valdorfskola ir patentēts nosaukums un to nedrīkst izmantot bez noteiktu nosacījumu un procedūras ievērošanas. Lai iegūtu tiesības saukties par Valdorfskolu, sevi ir jāpierāda kā Valdorfskolai, ir jāapliecina, ka skolas veidotāji, skolotāji un arī vecāki izprot, ko nozīmē Valdorfpedagoģija un prot to arī ieviest un uzturēt skolas darbībā.
 
“Latvijas dzelzceļa” plāns trokšņa mazināšanai PDF Печать E-mail
28.01.2024 23:03
VAS “Latvijas dzelzceļš” kā publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs ir izstrādājusi Rīcības plānu trokšņa mazināšanai dzelzceļa līnijām ar satiksmes intensitāti lielāku par 30 000 vilcieniem gadā laika periodam no 2024. līdz 2028. gadam. Kopējais šo dzelzceļa līniju garums ir 50,3 km. Tās šķērso Rīgas aglomerācijas, Ropažu, Salaspils un Ogres novadu teritoriju. Rīcības plāna izstrādātājs ir SIA “Estonian, Latvian, & Lithuanian Environment”.

Rīcības plānā ir ietverts arī trokšņa kartēšanas rezultātu kopsavilkums, kas tika izstrādāts 2022. gadā, ņemot vērā 2023. gada novembrī noteiktos jaunos satiksmes vides trokšņa robežlielumus. To sagatavojot, veikti aprēķini par trokšņa līmeni pie dzīvojamo ēku fasādēm dzelzceļa tuvumā, nosakot katras ēkas skaļāko fasādi. Tādējādi izvērtēts iedzīvotāju skaits, uz kuriem iedarbojas dzelzceļa radītais troksnis un noteiktas sešas akustiskās diskomforta zonas – Bieriņi, Maskavas forštate, Ķengarags, Salaspils, Ikšķile un Ogre.
 
Viena pirmsskolas izglītojamā vidējās izmaksas 2024. gadā PDF Печать E-mail
26.01.2024 23:43
Ņemot vērā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu izmaksas iepriekšējā budžeta gadā, ir aprēķinātas viena izglītojamā vidējās izmaksas Ogres novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs pirmsskolas izglītības programmas īstenošanai 2024. gadā. 

Izglītojamajam no pusotra līdz četru gadu vecumam tie būs 343,75 eiro mēnesī (šī summa, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir palielinājusies par 38,01 eiro), savukārt izglītojamam, kuram tiek nodrošināta obligātā sagatavošana pamatizglītības apguvei – 214,65 eiro mēnesī (šī summa palielinājusies par 15,41 eiro).

Šādā apmērā pašvaldība segs pirmsskolas izglītības programmas apguves izmaksas privātai izglītības iestādei par vienu Ogres novadā deklarēto izglītojamo mēnesī.
 
KAIMIŅU NOVADĀ - JAUNS VIDES IZGLĪTĪBAS CENTRS “BOTANIA” PDF Печать E-mail
23.01.2024 23:28

Nacionālais botāniskais dārzs sekmīgi pabeidzis 1460 m2 plašā vides izglītības centra “Botania” iekārtošanu un apmeklētājiem tas durvis vērs jau 1. februārī. Nacionālas nozīmes vides izglītības centra “Botania” būvniecība un iekārtošana ilga piecus gadus (2018.-2023.). Tā līdzfinansējumu nodrošināja Kohēzijas fonda Vides monitoringa, kontroles un izglītības projekts.


“No idejas līdz realizācijai pagājuši teju 10 gadi, piedaloties vairāk nekā 100 sadarbības partneriem un atbalstītājiem. Paldies visiem, kuri piedalījās šajā aizraujošajā ceļojumā, patiesi iedziļinoties projekta ieceres būtībā! Paldies visiem, kas sadzirdēja mūsu vēlmes, atbalstīja ar padomu un dalījās savā pieredzē! Kopīgā darbā ir radīta telpa, kur līdztekus īstenosies brīvā laika pavadīšanas, ārpusskolas izglītības, sadarbības un tīklošanās funkcijas“, uzsver Artis Vītiņš, Nacionālā botāniskā dārza direktora p.i.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 9 из 84