er2.jpg
КУЛЬТУРА
Dienvidaustrumāzijas mākslas kolekcijas izstāde Rīgā PDF Печать E-mail
18.04.2023 22:12
No 2023. gada 21. aprīļa līdz 2024. gada 14. aprīlim Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Rīgā) Āzijas mākslas galerijā 3. stāvā piedāvā Dienvidaustrumāzijas mākslas kolekcijas izstādi, aicinot gūt ieskatu šī reģiona bagātīgajā krāsu, rakstu, materiālu, tehniku, simbolu un tradīciju pilnajā kultūras mantojumā.

Dienvidaustrumāzija ir viena no daudzveidīgākajām pasaules daļām, kur gadsimtu gaitā vietējās tradīcijas saplūdušas ar blakus esošajām Indijas, Ķīnas, Austrālijas un Okeānijas kultūrām. Reģiona kultūras mantojumu ietekmējuši gan vēsturiskie jūras tirdzniecības ceļi, gan Eiropas koloniālās varas.
 
Lielvārdes parkā atdzims Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokopera “Lāčplēsis” PDF Печать E-mail
14.04.2023 19:57
Atzīmējot Andreja Pumpura eposa "Lāčplēsis" 135. gadadienu, kā arī Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes leģendārās rokoperas 35. gadskārtu, 28. jūlijā Lielvārdē - Andreja Pumpura dzimtajā vietā, vērienīgi un krāšņi notiks atjaunotais rokoperas iestudējums.

Par rokoperas norises vietu izraudzīts Lielvārdes parks pie Daugavas. Tam eposā piešķirta īpaša nozīme, un arī rokoperas libreta autore Māra Zālīte atzīmē, ka “Lāčplēsis tur ir dzimis”. Nosacīti vēsturiskās vietas klātbūtne, dabas saspēle ar uzveduma dalībniekiem un arī vietējiem pašdarbības kolektīviem, kā arī iespaidīgie tehniskie risinājumi ļaus sajust jaunu senā vēstījuma jēgu un spēku.
 
"Latvijas gada monēta 2022" – "Vilhelms Purvītis" PDF Печать E-mail
05.04.2023 21:41
Tradicionālajā sabiedrības aptaujā par "Latvijas gada monētu 2022" atzīta monēta "Vilhelms Purvītis". Latvijas Bankas un portāla "Delfi.lv" rīkotajā sabiedrības aptaujā ikvienam divu nedēļu garumā bija iespēja nobalsot par izcilāko 2022. gada kolekcijas monētu, un to izmantoja vairāk nekā 9.3 tūkstoši cilvēku.
Kolekcijas monētas "Vilhelms Purvītis", kura balsojumā uzvarējusi ar 5.5 tūkstošiem balsu, grafisko dizainu veidojusi māksliniece, gleznotāja Frančeska Kirke, kura ir četru Latvijas Bankas izlaisto kolekcijas monētu autore – māksliniece veidojusi arī monētas "Likteņdārzs", "Baltars. Porcelāns", "Basketbols".
 
ELĪNA ŠIMKUS UN PIANISTS VESTARDS ŠIMKUS DZINTARU KONCERTZĀLĒ PDF Печать E-mail
28.03.2023 21:50
Dzintaru koncertzāle aicina uz Lielās Piektdienas koncertu 7. aprīlī plkst. 19.00, kurā ar garīgās mūzikas programmu uzstāsies spožais mūziķu pāris, soprāns Elīna Šimkus un pianists Vestards Šimkus. Koncertprogramma pievērsīsies Kristus laika ciešanu noslēpumam, reizē paužot ticību, cerību un mīlestību. 
Koncertā skanēs Dievmātei veltītās lūgšanas, kuras sacerējuši romantisma laikmeta komponisti Kamils Sensānss, Pjetro Maskanji, Edvards Grīgs, Šarls Guno, kā arī jūrmalnieks, sakrālās mūzikas lielmeistars Rihards Dubra. Apgarotais lūgšanas teksts šajos skaņdarbos uzplaucis dievišķā daiļumā, radot klausītājiem dvēseles mierinājumu. Gabriela Forē Pie Jesu no Rekviēma ir kā nāves šūpuļdziesma, par aiziešanu vēstot gaišā un intīmā noskaņā.
 
VACLAVA ŠPAKOVSKA IZSTĀDE “RĪGAS PIEZĪMJU GRĀMATA” PDF Печать E-mail
27.03.2023 21:39
Poļu mākslinieka, arhitekta un inženiera VACLAVA ŠPAKOVSKA izstādes “Rīgas piezīmju grāmatas.” sakarā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM; Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) sākot ar 1. aprīli norisināsies plaša publiskā programma.

1. aprīlī plkst. 15.00 LNMM Konferenču zālē notiks diskusija ar mākslinieku Jāni Borgu, mākslas teorētiķi Jāni Taurenu un komponistu Kristu Auznieku par Vaclava Špakovska darbības nozīmi avangarda un konceptuālās mākslas laukā, kā arī eksperimentālajā mūzikā. Pasākumu vadīs izstādes kuratore Inga Lāce.


Lai veicinātu mākslas un kultūras pieejamību dažādām sabiedrības grupām, 11., 18. un 25. aprīlī plkst. 15.00 muzejā notiks radošās darbnīcas, kuras apmeklēt aicināti cilvēki ar uztveres grūtībām. Atbalstošā un pielāgotajā vidē klātesošie kopā ar mākslas zinātnieci, izstādes pieejamības konsultanti Ievu Rosni un vairākiem Latvijas māksliniekiem aplūkos Vaclavam Špakovskim veltīto izstādi. Iedvesmojoties no redzētā, nodarbības otrajā daļā dalībnieki veiks īpaši pielāgotu radošo uzdevumu un attīstīs savas mākslinieciskās prasmes. 
 
Aprīlis Ogres novada Kultūras centrā PDF Печать E-mail
Aprīlī Ogres novada Kultūras centrs (ONKC) piedāvā plaukstošu, muzikālām nokrāsām un radošā strāvojuma bagātu pasākumu programmu.

2. aprīlī plkst. 14.00 ONKC Izstāžu zālē norisināsies projekta SATIEC SAVU MEISTARU 2023 diskusija ZEĶE PARASTĀ un tiks sniegti padomi, kā adīt zeķi, papēdi, noraukumus. Diskusiju vadīs TLMS SAIVA vadītāja Santa Grinberga. Dalība bez maksas. Vairāk informācijas: http://okultura.lv/event/satiec-savu-meistaru-2023-zeke-parasta/

No 3. aprīļa piektdien, sestdien, svētdien no plkst. 11.00 līdz 18.00 ONKC Izstāžu zālē apskatāma Ogres novada lietišķās mākslas izstāde SATIKŠANĀS. Izstādē piedalās: TLMS SAIVA Ogre, LMS TĪNA Tīnūži, Ķeguma audēju darbnīca MŪSU PŪRS Ķegums, audēju kopa NOSKAŅA Laubere, audēju kopa SPOLE Suntaži un radošā darbnīca URDZE Ciemupe. Apmeklējums bez maksas. Izstādes atklāšana 2. aprīlī plkst. 12.00.  Vairāk informācijas: http://okultura.lv/event/ogres-novada-lietiskas-makslas-izstade-satiksanas/
 
РЕМЕСЛЕННИКИ ПОДЕЛЯТСЯ ОПЫТОМ PDF Печать E-mail
24.03.2023 22:18
В начале апреля  в Латвии пройдет акция „Satiec savu meistaru!” (“Встречайся со своим мастером!”), в том числе и в Огрском крае.
 Эта традиция была начата в  2009 году в Латвии, истоки акции - во Франции, где в 2002 году  был начат проект  “Дни навыков европейских ремесел”, они и стали самым широким международным мероприятием, посвященным сохранению, популяризации и дальнейшей передаче ремесленных навыков. 
Уже в 2019 году мероприятие объединило 16 стран Европы и как культурное, экономическое и туристическое мероприятие собрало более 9 000 участников из Парижа, Берлина, Варшавы, Флоренции, Вильнюса и Риги.
 
OGRES BIBLIOTĒKA UN OGRES GODA PILSONIS GUNĀRS CILINSKIS PDF Печать E-mail
20.03.2023 00:11
Gunārs Cilinskis, viena no spožākajām Latvijas kino zvaigznēm, ir bijis saistīts ar Ogres Centrālo bibliotēku.

Laikā no 1948. gada decembrim līdz 1949. gada martam leģendārais aktieris, režisors un scenārists bijis bibliotēkas pārzinis.  No intervijas laikrakstam «Cīņa» , 04.05. 1959.g.

 «Intervējot aktierus, parasti māksliniekam jautā: kā un kad jums ienāca prātā doma veltīt savu dzīvi un darbu skatuvei? Un gandrīz vienmēr skan atbilde: tas notika skolas gados, neatvairāmu iespaidu varā, pēc kādas noskatītas teātra izrādes.
Gunārs Cilinskis atbildēja mazliet citādi: «Tas notika pēc skolas gadiem, kad biju beidzis Ogres mežrūpniecības tehnikumu. Gadījās, ka mani gandrīz vai ar varu aizvilka uz Ogres kultūras namu, jo vietējiem pašdarbniekiem vajadzēja gara auguma puisi. Līdz tai dienai es aktierus vērtēju par ne visai nopietniem cilvēkiem, bet nu man atklājās, ka pat pašdarbinieki šim «vieglprātīgajam» pasākumam – teātra izrādei – gatavojas ar lielu rūpību. Un tā – pirmā veiksmīgā loma pašdarbības kolektīvā pārmainīja visu manu turpmāko dzīves plūdumu: nākamā gada rudenī es jau stāvēju Valsts konservatorijas teātra fakultātes uzņemšanas komisijas priekšā. No tām dienām pagājuši četri studiju gadi, kā arī ceturtā sezona Valsts akadēmiskajā drāmas teātrī. Tagad droši var teikt, ka toreizējā uzņemšanas komisija savā izvēlē nav kļūdījusies. Gunārs Cilinskis jau parādījies respektējamās lomās gan uz teātra skatuves, gan filmās.» 

Pēc Gunāra Cilinska ierosmes mūsu pilsētā nodibinājās skaista tradīcija. Visas Gunāra režijā uzņemtās filmas, pirms ceļošanas pa Latvijas kinoteātriem, tika rādītas  viņa jaunības  pilsētā Ogrē. 
 
 
Satiec savu meistaru Ogrē, Ogresgalā un Ciemupē PDF Печать E-mail
19.03.2023 23:26
1. un 2. aprīlī Ogres novada Kultūras centrs aicina uz Latvijas Nacionālā kultūras centra projekta SATIEC SAVU MEISTARU pasākumiem Ogrē, Ogresgalā un Ciemupē.

1. aprīlī plkst. 12.00 Ciemupes Tautas namā būs iespēja satikt savu meistaru, piedaloties TĀŠU APSTRĀDES MEISTARKLASĒ, kuru vadīs Kaspars Zvirbulis un Madara Putna-Zvirbule. Meistarklasē vietu skaits ir ierobežots. Dalība meistarklasē iepriekš piesakoties, rakstot uz e-pastu Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
 
Lieldienas Ogrē, Ogresgalā un Ciemupē PDF Печать E-mail
19.03.2023 23:22
Ar spēlēm, olu ripināšanu un  citiem aizraujošiem notikumiem 9. aprīlī Ogrē, Ogresgalā un Ciemupē notiks Lieldienu svinības SPĪDI SAULĪTE LIELDIENAS RĪTĀ.

Svētku programmā: 

OGRĒ
11.00 ONKC Lielajā zālē

Bērnu filmu rīti. Ģimenes filma

ROKZVAIGZNE 3: Atrodi savu ritmu

Biļetes 5 EUR, 4 EUR ar Ogres novadnieka karti vai lietotni

Biļetes nopērkamas wwww.Bilesuparadize.lv un Biļešu paradīzes kasēs.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 4 из 43

ĪSUMĀ

No 2023. gada 5. oktobra līdz 2024. gada 14. janvārim Latvijas Keramikas biennāles ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma Korejas mūsdienu keramikas mākslas izstāde “Pašterapija”, kas veido stāstu par mākslinieku izjūtām saistībā ar laika mūžīgo ritējumu un esības brīža skaudro apzināšanos. Izstādes mērķis ir izzināt Korejas keramikas mākslas tradīcijas un iezīmēt tās turpmāko pārvērtību ceļu mūsdienās, kad nozaru sinerģijas ietekmē robežas starp mākslas veidiem kļūst neskaidras. Ekspozīcijas kodolu sastāda avangarda mākslinieki – “robežpārkāpēji”, kas atkāpjas no Korejas keramikas darināšanas kanoniem un pievēršas laikmetīgai pašizteiksmei.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ