News

er3.jpg
KULTŪRĀ
Senioru un specializēto darbnīcu rokdarbu izstāde-pārdošana PDF Печать E-mail
11.12.2023 23:20
No 11. līdz 13. decembra Ogres novada Kultūras centra Lielās zāles vestibilā norisinās Ogres pensionāru biedrības pulciņa “Kamolītis”, Ogres novada invalīdu biedrības, sieviešu invalīdu biedrības “Aspāzija” un Specializēto darbnīcu rokdarbnieku darbus.
Izstādē var iegādāties adītas zeķes, cimdus, cepures, šalles, plecu lakatus, čības, koka izstrādājumus, filcētus rokdarbus, izšūtas sedziņas, eglīšu rotas, rotaļlietas, rotaslietas, apsveikumu kartītes, gleznas un daudzas citas lietas. Jebkurai dāvaniņai, kas tiks iegādāta šeit, ir pievienotā vērtība – tās visas radītas pašu rokām. Tās iepriecinās gan to, kuram dāvana tiks pasniegta, gan to, kas to radījis.

Izstāde – tirdziņš Ogres novada Kultūras centrā, Lielās zāles foajē ir atvērta līdz 13. decembrim no plkst.10.00 līdz 19.00.
 
Ziemassvētku rotājumu maršruta karte PDF Печать E-mail
05.12.2023 23:18
Līdz ar Ziemassvētku gaismiņu iedegšanu Ogres novadā ir izveidota arī rotājumu  maršruta karte!

Lai apmeklējumu padarītu jaukāku un baudāmāku, Ogres novada Tūrisma informācijas centrs ir izveidojis Ogres pilsētas rotājumu maršruta karti.
Maršruts ir apļveida, apmēram 2km garš. Pastaigas laikā būs iespējams apskatīt gan meža zvērus???? un putnus????, gan gaismu bumbas, sniegavīrus, eņģeļus, Kristus dzimšanas ainiņu un, protams, galveno pērli  - Brīvības ielas gājēju posmu, kas šogad izrotāts ar jauniem un grezniem rotājumiem liepu lapu motīvos, fotozonu ar gaismas instalāciju – eņģeļa spārni un nimbs.  
Savukārt pie Ogres Valsts ģimnāzijas apskatāms lielizmēra globuss. 

 
Dzintaru koncertzālē krāšņi skanēs ‘’Ziemassvētku festivāls’’ PDF Печать E-mail
27.11.2023 22:42
Dzintaru koncertzāle no 9. decembra līdz 7. janvārim aicina uz ikgadējo Ziemassvētku festivālu, piedāvājot krāšņu un daudzveidīgu mūzikas programmu visām gaumēm. Desmit koncertos uzstāsies tādi mūziķi kā dziedātāji Daumants Kalniņš un Gunta Gelgote, pianists Andrejs Osokins, Raimonds Pauls, saksofonists Aigars Raumanis, ģitāristi Kaspars Zemītis un Remī Bušē, ērģelnieki Aigars un Ilze Reiņi, grupa ‘‘Framest’’, Gidons Krēmers un Kremerata Baltica solisti, Latvijas Radio koris, Latvijas Radio bigbends un citi mākslinieki. 

9. decembrī plkst. 18.00 festivālu atklās grupa FRAMEST ar koncertu ‘‘Baltie Ziemassvētki’’. Ziemassvētku gaidīšanas laiks  FRAMEST vienmēr ir bijis ļoti nozīmīgs – grupa allaž rada īpaši skaistas Ziemassvētku programmas, katru reizi klausītājiem sniedzot svētku brīnuma sajūtu. Koncertā klausītājus sagaida krāšņa un daudzveidīga programma – dzirdēsim gan klasiskās Ziemassvētku melodijas, gan arī latviešu komponistu mūziku, un arī kādu pirmatskaņojumu. Grupa ‘‘Framest’’ savos koncertos apbur ar skatuvisko šarmu, profesionālo meistarību, artistiskumu un glāsmainajiem balss tembriem. Dziedātāji, kuri ir spilgtas personības katrs par sevi, kopīgi šajā ansamblī rada baudāmu un aizraujošu skatuves notikumu.
 
Decembrī Čehova teātrī gaidāmas četras jaunas pirmizrādes PDF Печать E-mail
27.11.2023 22:28
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris gada nogali plāno īpaši ražīgu un skatītājiem dāvinās četrus jauniestudējumus, turklāt divi no tiem būs lielās formas izrādes.

1. decembrī tiks sagaidīta Frīdriha Dirrenmata lugas “Vecās dāmas vizīte” pirmizrāde, kas top režisores Indras Rogas vadībā. Miljardieres Klāras Cahanasjanas titulloma uzticēta Danai Bjorkai, bet viņas skatuves centrālais partneris šajā izrādē būs aktieris Rodions Kuzmins, kurš atveidos Alfrēda Illa tēlu. Uz skatuves pievienosies arī citi Čehova teātra aktieri, kā arī vairāki viesmākslinieki, piemēram, argentīniešu izcelsmes cirka mākslinieks Mariano Cronopio. 

Izrāde no jauna skatupunkta uzlūko Čehova teātra pieteikto sezonas vadmotīvu – “vara”: tā stāsta par atriebības neizbēgamību, par spēku, ko anonimitāte dāvā sabiedrībai, un arī par visdīvainākajām mīlestības formām. Režisore Indra Roga izrādes radošajā komandā aicinājusi scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi, kostīmu mākslinieci Annu Heinrihsoni, horeogrāfi Ingu Raudingu, gaismu mākslinieku Oskaru Pauliņu un komponistu Kārli Lāci.
 
Izdota pavārgrāmatā “No SENIORU virtuves” PDF Печать E-mail
26.11.2023 19:16
Ikšķiles tautas namā 8. novembrī tika atklāta pavārgrāmata “No SENIORU virtuves”, kurā apkopotas biedrības “Ikšķiles Senioru skola”, kā arī dažas Lielvārdes pensionāru biedrības pārstāvju iecienītākās receptes, kas ir iegūtas dzīves laikā.

Šai zīmīgajā pasākumā klātesošos sveica Ikšķiles pilsētas bibliotēkas vadītāja Dace Rempe, uzverot, ka grāmata ir nozīmīgs kultūrvēsturisks mantojums. Šī grāmata ir īpaša ar to, ka tā ir lokālpatriotiska, jo viss ir veikts šeit – Ogres novadā: “Esmu lepna un pagodināta, ka jūs apkopojāt vērtības, ko nodot nākamajām paaudzēm. Savā ziņā apskaužu jūsu bērnus un mazbērnus, jo viņiem būs iespēja paskatīties omītes labākās receptes.”
 
Suntažu kultūras namā izstāde ‘’Etno Elegance leļļu pasaulē’’ PDF Печать E-mail
26.11.2023 18:58
No 22.11.2023 – 22.12.2023, Suntažu kultūras namā, apskatāma Tīnūžu tautas nama lietišķās mākslas studijas ‘’ TĪNA’’ izstāde ‘’Etno Elegance leļļu pasaulē’’. 
Latviešu etniskie tautas tērpi iegūst jaunu dzīvotspēju leļļu izstādē, kas aicina apmeklētājus ceļot cauri Latvijas vēsturei un kultūrai, izmantojot lelles kā starpniekus. Katri lelles tērps ir rūpīgi izgatavots, atspoguļojot konkrētu Latvijas reģiona vēsturisko laikposmu.
 
Ogre aicina uz krāšņu uguņošanu 18. novembrī pie Ogres bākas PDF Печать E-mail
17.11.2023 19:38
Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu, jau otro gadu Ogrē, Daugavas krastā pie vides dizaina objekta “Ogres bāka”,  18. novembrī plkst. 19.00 debesis izgaismos krāšņa uguņošana, radot svētku prieku ne tikai ogrēniešiem, bet arī tuvākas un tālākas apkaimes iedzīvotājiem.

Svētku uguņošanas vieta atrodas netālu no autoceļa A6 un tikai 10 minūšu gājiena attālumā no Ogres dzelzceļa stacijas un autoostas, tāpēc tiem, kas vēlas vērot krāšņo svētku uguņošanu Ogrē, ieteicams izmantot sabiedrisko transportu.
 
Vokālā grupa ANIMA SOLLA 25 gadu jubileju svinēs ar koncertu PDF Печать E-mail
16.11.2023 00:32
25. novembrī pl.18.00 Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē vokālā grupa ANIMA SOLLA ielūdz uz jubilejas koncertu - salidojumu DZIED’, MĀSIŅA, TU PRET MANI!

Vokālā grupa Anima Solla ir viens no vadošajiem Latvijas vokālajiem ansambļiem – trīskārtējs Vispārējo Latviešu Dziesmu un Deju svētku Lielās balvas ieguvējs, Pasaules Koru Olimpiādes čempions vokālo ansambļu kategorijā, 16-kārtējs dažādu starptautisku un nacionālu konkursu laureāts. Ansamblis 1998.gadā dibināts Jumpravā, bet kopš 2007.gada ir Ogres Kultūras centra paspārnē. Sadarbojoties ar mūsdienu latviešu komponistiem, ir iestudētas vairākas koncetprogrammas – gan garīgā mūzika, gan latviešu oriģinālmūzika, gan tautasdziesmu apdares. Ierakstīti arī 5 kompaktdiski, galvenokārt ar Riharda Dubras mūziku, kā arī ar citu mūsdienu latviešu komponistu dziesmām, kas rakstītas īpaši Anima Solla balsīm.
 
Ogres Vēstures un mākslas muzejā atklātas varonībai veltītas izstādes PDF Печать E-mail
10.11.2023 23:30
Ogres Vēstures un mākslas muzejā tika atklātas divas brīvībai un varonībai veltītas izstādes, kā arī instalācija “Latvju zeme vaļā stāv!”, kuras mērķis ir būt modriem un sargāt savu valsti.

Pasākumu atklāja Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, kurš pateicās visiem, kas iesaistījušies izstāžu veidošanā. Viņš uzsvēra, ka Lāčplēsis laika gaitā ir kļuvis par mūsu brīvības un varoņa simbolu. Tas ir bijis aktuāls gan toreiz, kad cīnījāmies par valsts neatkarību, gan tikpat svarīgs arī mūsdienās. G. Sīviņš aicināja ikvienu būt modram un sargāt savu valsti un tās brīvību.

Klātesošos sveica arī bijušais jūras kara flotes virsnieks, viceadmirālis, Latvijas Republikas Nacionālo Bruņoto spēku komandieris Gaidis Andrejs Zeibots. Viņš aicināja būt vienotiem, jo tikai kopā mēs varam veidot gaišu nākotni. G.A. Zeibots pateicās par šo izstāžu izveidi, kuras vēlreiz ikvienam no mums atgādina par mūs valsts vēsturi. “Būsim kopīgi, būsim spēcīgi!” viņš visiem vēlēja.

Ar savu muzikālo sniegumu klātesošo priecēja jauniestudētās rokoperas “Lāčplēsis” galvenās – Lāčplēša - lomas atveidotājs Atis Zviedris.
 
Izstāde “Arhitekts V. Bokslafs. Projekti”. Latvijā un Ogres novadā PDF Печать E-mail
09.11.2023 20:52
Atzīmējot izcilā arhitekta Vilhelma Bokslafa 165. dzimšanas dienu, muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina uz īpašu šim notikumam veidotu izstādi. Tajā būs apskatāmi neskaitāmi arhitekta projekti – gan realizēti, gan nerealizēti.

Vilhelms Ludvigs Nikolajs Bokslafs (12.10.1858. Rīgā – 09.03.1945. Poznaņā) bija vācbaltiešu arhitekts, kurš projektējis vairākas Latvijas muižu ēkas, sabiedriskās celtnes Rīgā, Jūrmalā, ka arī ēkas un celtnes ārpus Latvijas teritorijas.
Arhitekts izglītību ieguvis Rīgas Politehnikumā, strādājis arhitekta Heinriha Šēla būvbirojā un pēc tam uzsācis patstāvīgu arhitekta praksi. Bijis Lielās Ģildes, Biržas komitejas un citu iestāžu arhitekts. 1901. gadā pēc arhitekta projekta uzcēla Georgam Armitstedam piederošo Jaunmoku pili, no 1902. līdz 1905. gadam projektējis vienu no savām pazīstamākajām celtnēm — Rīgas biržas komitejas komercskolas ēku "ķieģeļu gotikas" stilā (tagad Latvijas Mākslas akadēmijas ēka). 1903. gadā tapa arī Ludviga Neiburga īres nams Jaunielā.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 4 из 48

ĪSUMĀ

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Fizisko personu reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Juris (14222). No nākamnedēļ kalendārā iekļautajiem vārdiem populāri ir arī vārdi Armands (4779), Alīna (2744), Sandris (1373) un Gundega (1319). Savukārt visretāk Latvijā izplatīti tādi nākamnedēļ kalendārā iekļauti personvārdi kā Ritvaldis (5), Tāle (7), Klementīne (10), Bārbala (15), Rūsiņš (20), Ritums (33), Nameda (42), Līksma (51), Jurgita (60), Armanda (69) un Raina (95). Vēl vārda dienu nākamnedēļ svin 904 Jurģi, 621 Terēze, 546 Visvalži, 486 Georgi un 185 Raimondas.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ