News

er3.jpg
KULTŪRĀ
Patriotu nedēļa portālā filmas.lv – svētku programma visā pasaulē PDF Печать E-mail
08.11.2023 22:04
Latvijas Valsts svētku gaisotnē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Ārlietu ministriju portālā filmas.lv gatavo Patriotu nedēļas tiešsaistes festivālu – filmu izlasi, kas bez maksas būs pieejama no 11. novembra jebkurā laikā un jebkurā vietā pasaulē, kur vien ir interneta pieslēgums. Festivāla programmā ir gan pavisam jaunas Latvijas spēlfilmas, gan kino klasika, gan Simtgades filmas, dokumentālais kino un bērniem domāta animācija; skatītājiem filmas būs pieejamas no 11. novembra līdz 19. novembrim, bet trīs visjaunākās spēlfilmas – pašā svētku kulminācijā, 18.–19. novembrī.

Nacionālā Kino centra portāls filmas.lv, kas nodrošina Latvijas kinomākslas plašāku pieejamību sabiedrībai, nu jau tradicionāli piedāvā skatītājiem regulārus tiešsaistes festivālus – filmu izlasi, kas konkrētā laika periodā bez maksas skatāma visā pasaulē un dažādos mobilajos ekrānos. Šogad svētkus palīdz sarīkot Ārlietu ministrijas diasporas atbalsta programma, un Patriotu nedēļas piedāvājumā ir septiņas pilnmetrāžas spēlfilmas, viena pilnmetrāžas animācijas filma, divas dokumentālās filmas un piecas animācijas īsfilmas vismazākajiem skatītājiem.
 
“Ansis Cīrulis. Ģēnijs. Latvietis.” PDF Печать E-mail
25.10.2023 22:49
Par sapņotāju un reālistu - mākslinieku Ansi Cīruli Dzintaru koncertzālē vēstīs  muzikāls uzvedums un ekspozīcija!

Dzintaru koncertzāle 4. novembrī plkst. 20.00 un 5. novembrī plkst. 17.00 aicina uz muzikālu uzvedumu “Ansis Cīrulis. Ģēnijs. Latvietis.”, kurā uzstāsies aktieris Vilis Daudziņš, dziedātājs Jānis Šipkēvics (Shipsea), pianists Rihards  Plešanovs un Latvijas Radio kora solisti diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā. Līdzās uzvedumam būs iespēja apskatīt mākslinieces Annas Heinrihosnes veidotu ekspozīciju ar Anša Cīruļa mākslas darbu elementiem. Gan izstāde, gan uzvedums veidoti ar mērķi aktualizēt mākslinieka Anša Cīruļa nenovērtējamo devumu Latvijas kultūrā.
 
Krapes stāsti. Ūdensdzirnavas PDF Печать E-mail
25.10.2023 22:10
Šī gada 6. oktobrī, uzsākot muzeja plānotās ekspedīcijas uz Krapi, es devos ciemos pie Vinetas Grīnbergas, Krapes Ūdensdzirnavu saimnieces, – lai šo pagastu izzinātu, iegūtu vēstures liecības un, iespējams, ar laiku papildinātu Ogres muzeja krājumu ar jaunu, vērtīgu informāciju par Krapes vēsturi.

Dzirnavās gluži kā muzejā

Ir patīkama rudens diena, un Vineta basām kājām sagaida mani pie Ūdensdzirnavu mājas durvīm, ieved iekšā plašajā dzirnavu mājā un aicina uz savu goda istabu, kur izskatās gandrīz kā muzejā. Izrādās, ka Vineta šeit strādā ar augiem visdažādākajos veidos, gatavo dažādus augu produktus, galvenokārt, ārstniecības augu eliksīrus. Vineta vada arī dažādas nodarbības – sveču liešanu ar augiem, ziepīšu gatavošanu ar augiem un citas radošās lietiņas ar augiem. Vasarās Vineta dodas pļavās, vāc ārstniecības augus, stāsta un vada nodarbības, arī bērniem. Bet es neesmu braukusi uz Krapi, lai lietu sveces vai gatavotu eliksīrus, mans nodoms ir citāds – mani interesē Krapes vēsture. Un Vineta ir tieši tas cilvēks, kas man var palīdzēt.
 
Izstādes par brīvības cīņu tēmu un instalācija “Latvju zeme vaļā stāv!” PDF Печать E-mail
25.10.2023 22:08
Ogres Vēstures un mākslas muzejā rit intensīvs darbs, gatavojoties divu izstāžu atklāšanai muzeja telpās un instalācijas izveidei pie muzeja. Gan abu izstāžu, gan instalācijas atklāšana notiks 10. novembrī, tās būs apskatāmas līdz 3. decembrim.

Izstādes saistītas ar Lāčplēsi

Abas izstādes saistītas ar Lāčplēsi, kura tēls ir cieši saistīts ar Ogres novadu un simbolizē latviešu tautas brīvības cīnītājus. Lāčplēša vārdā nosaukts valsts augstākais militārais apbalvojums, kas piešķirts Pirmā Pasaules kara un Latvijas Neatkarības kara varoņiem. Izstādē “Lāčplēša ordenis. Ogres novada varoņu stāsti.” būs apskatāmi ar Lāčplēša Kara ordeni un Ogres novadniekiem – Pirmā Pasaules kara un Latvijas Neatkarības kara dalībniekiem – saistīti vēsturiski priekšmeti no G. Rusiņa, J. Vigupa un citām kolekcijām. Atklāšanas dienā apmeklētājiem būs īpaša iespēja aplūkot īstu I šķiras Lāčplēša Kara ordeni – tas ir  piešķirts tikai 11 personām.
 
Fotogrāfijas simpozijs “Egona Spura ceļš” PDF Печать E-mail
23.10.2023 11:30
Šī gada 28. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 16.00 Ogres Centrālajā bibliotēkā Brīvības ielā 35, Ogrē, notiks starptautiskais fotogrāfijas simpozijs “Egona Spura ceļš”.

Simpozijs, kas nosaukts izcilā Latvijas fotogrāfa un ilggadēja foto kluba “Ogre” vadītāja vārdā, notiek jau 14. reizi un pulcē skatītājus no visas Latvijas un iepazīstina ar dažādu paaudžu Baltijas valstu mākslas fotogrāfiem. Jāpiebilst, ka E. Spura fotogrāfijas ir iekļautas Latvijas Kultūras kanonā.

Šogad pieredzē dalīsies fotogrāfi no Latvijas Una Taal, Aivis Šmulders, Valters Poļakovs, Līva Veigura un Laimonis Stīpnieks (slaidrāde). No Ogrē uzstāsies Lietuvas Kauņas Fotogrāfijas galerijas vadītājs Gintars Česonis (Gintaras Česonis), no Igaunijas “Fotografiska Tallinn” līdzdibinātāja un izstāžu vadītāja Mārja Lorentsa (Maarja Loorents).
 
Šogad Ogres jaunā bibliotēka uzņēmusi 13 ārzemju grupas PDF Печать E-mail
16.10.2023 22:38
Aizvien vairāk par Ogres pilsētu interesējas ārzemju viesi, tostarp kaimiņi no Baltijas valstīm. Sevišķi lielu interesi šogad izrādījuši igauņi. Par to pārliecināties var Ogres Centrālajā bibliotēkā, kas bieži uzņem dažādas viesu delegācijas un interesentu grupas.
Septembrī uzņemtā bibliotekāru delegācija no Igaunijas – Sāremā un Hijumā salām –, priecājās par  pilsētas pērli, novērtējot bibliotēkas arhitektūru, kā arī telpu funkcionalitāti.
Savukārt Vīlandes pilsētas viesi no Igaunijas  ar interesi apskatīja bibliotēkas ēku šī gada jūnijā. Viesi iepazinās ar Ogres Centrālās bibliotēkas pieredzi darbā ar bērniem un jauniešiem, novadpētniecības darba aspektiem, kā arī bibliobusa darbības principiem.
 
“SAPŅU GŪSTEKŅI" RIGAS BIRŽĀ PDF Печать E-mail
05.10.2023 20:37
   
No 23. gada 7. oktobra līdz 2024. gada 11. februārim Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Rīgā) aicina apmeklēt izstādi “SAPŅU GŪSTEKŅI. Vācu romantisms no Latvijas un Igaunijas mākslas kolekcijām”.

Vācu romantisms kā svarīgs sava laika virzītājspēks Eiropas kultūrā ietekmē turpmāko mākslas attīstību un izmaina apkārtējās pasaules estētisko uztveri. Arī šodien interese par šo virzienu neizzūd, un periodiski romantisma dažādās šķautnes tiek atklātas izstādēs un ekspozīcijās Eiropas muzejos.

Romantisma ideoloģiskie priekšnoteikumi un estētika veidojās Vācijā 18. gadsimta beigās. Vilšanās apgaismības ideālos, traģiskie Francijas revolūcijas notikumi, Napoleona karaspēka iebrukums politiski sadrumstalotās Vācijas teritorijā pastiprināja sabiedrībā bezcerības un drūmās realitātes noskaņojumu. Šādos apstākļos vācu filozofu un literātu vidū dzimst jauns pasaules uzskats, kura pamatā ir ideja par radošas personības pašvērtību, par intuīcijas nozīmi patiesības izziņā.
 
Юбилейный тост Театра имени Михаила Чехова в честь 140-летия PDF Печать E-mail
01.10.2023 21:19
Здравствуй! Меня зовут Рижский русский театр имени Михаила Чехова, но ты можешь смело звать меня просто Чеховым! Потому что в свои 140 лет, отмечая юбилей, я наконец решил не просто называться Театром имени Чехова, но и стать Чеховым. Для этого мне нужно будет измениться, но не так уж и радикально, нет. Я иду в правильном направлении – туда, в бесконечность. Я иду только вперед. Как и прежде, я развиваюсь вместе со своим зрителем.

И в будущем я хочу в этот процесс развития добавить Мишу Чехова. Чехова-идеалиста. Чехова-методиста. Чехова-провокатора. Я волью сюда по ложечке всю чеховскую вселенную. Добавлю ровно столько Чехова, чтобы в полной мере «очеховиться».

Подмешаю того самого Мишу Чехова, который о виденье своего театра когда-то сказал так: «Это   место, где будут работать с душой. Но не в каком-то мистическом или религиозном смысле. В этом месте сущность человека, его душа будет заново открыта и осознана – и произойдет это с помощью средств театрального искусства. И что странно – это никому не будет казаться странным. Душу мы будем использовать как один из обычных инструментов самовыражения.
 
Čehova teātra 140 gadu jubilejas tosts PDF Печать E-mail
01.10.2023 21:08
Sveiki! 

Mani sauc Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, bet tu mani droši vari saukt par Čehovu! Jo savā 140 gadu jubilejā es esmu beidzot nolēmis ne tikai saukties par Čehova teātri, bet kļūt par Čehovu. Lai to izdarītu, man vajadzēs mainīties, bet ne tā radikāli, nē. Es eju pareizajā virzienā – tur, kur nav beigu. Es eju tikai uz priekšu.

Tāpat kā līdz šim, es attīstos kopā ar savu skatītāju. Un šai attīstībai turpmāk es gribu piemest klāt Mišu Čehovu.
Ideālistu Čehovu. Metodiķi Čehovu. Čehovu – provokatoru. Visu Čehova visumu piemetīšu. Tieši tik daudz Čehova, lai saietu pilnīgā Čehovā. To Mišu Čehovu piemetīšu, kurš par sava teātra vīziju kādreiz teica šādus vārdus: “Tā būs vieta, kurā strādās ar dvēseli. Bet ne tādā mistiskā vai reliģiskā nozīmē. Šajā vietā cilvēka būtība, viņa dvēsele tiks no jauna atklāta, apzināta, un tas notiks ar teātra mākslas līdzekļiem. Un kas dīvaini – tas nevienam neliksies nekas dīvains. Dvēseli izmantosim kā vienu no ierastiem pašizpausmes rīkiem. Un kad mēs visi to mācēsim savaldīt, tad sapratīsim, cik tā spēj būt konkrēta un patiesa.”
 
“Novada Garšas“ sezonas noslēguma pasākums PDF Печать E-mail
26.09.2023 19:49
30. septembrī no pulksten 9.00 līdz 19.00 – ikviens aicināts uz “Novada Garšas“ sezonas noslēguma pasākumu “Nogaršo Latviju Rīgā!”  Āgenskalna tirgū.
Svētku atklāšana plānota pulksten 10.00, uzreiz pēc tam ķeroties klāt jau ceturtā Pārtikas produktu kvalitātes konkursa uzvarētāju apbalvošanai. 
Šogad konkursa žūrija – Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Lauksaimniecības un pārtikas tehnoloģijas fakultātes eksperti, Rīgas radošās industrijas tehnikuma pārstāvji, restorānu īpašnieki un šefpavāri, kā arī vīnziņi –  deviņās kategorijās novērtējuši 187 produktus no 74 ražotājiem. Kāds būs zelta, sudraba un bronzas medaļu sadalījums – uzzināsim jau šo sestdien. Savukārt pēc apbalvošanas ceremonijas ražotājiem būs iespēja tikties ar žūriju un uzzināt ko vairāk par tās secinājumiem. 
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 5 из 48

ĪSUMĀ

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Fizisko personu reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Juris (14222). No nākamnedēļ kalendārā iekļautajiem vārdiem populāri ir arī vārdi Armands (4779), Alīna (2744), Sandris (1373) un Gundega (1319). Savukārt visretāk Latvijā izplatīti tādi nākamnedēļ kalendārā iekļauti personvārdi kā Ritvaldis (5), Tāle (7), Klementīne (10), Bārbala (15), Rūsiņš (20), Ritums (33), Nameda (42), Līksma (51), Jurgita (60), Armanda (69) un Raina (95). Vēl vārda dienu nākamnedēļ svin 904 Jurģi, 621 Terēze, 546 Visvalži, 486 Georgi un 185 Raimondas.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ