News

er3.jpg
KULTŪRĀ
DZINTARU KONCERTZĀLE ATKLĀS VASARAS SEZONU! PDF Печать E-mail
01.06.2023 10:29
Dzintaru koncertzāles vasaras sezona 3. jūnijā plkst. 20.00 tiks atklāta ar vērienīgu koncertu, kurā uzstāsies dziedātāji Aija Vītoliņa, Daumants Kalniņš, izcilais zviedru trompetists un bigbendu vadītājs Lase Lindgrēns (Lasse Lindgren) kopā ar Raimondu Paulu, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Latvijas Radio bigbendu. 
Līdzās latviešu skatuves spīdekļiem – klausītāju mīlētajam Daumantam Kalniņam, daudzpusīgajai dziedātājai Aijai Vītoliņai, Maestro Raimondam Paulam, koncertā uzstāsies viens no mūslaiku ievērojamākajiem trompetistiem Lase Lindgrēns. Viņš ir multiinstrumentālists, komponists un bigbendu līderis, nepārspējams trompetes augsto reģistru virtuozs. Lindgrēna kompozicionālo daiļradi augstu vērtējis arī leģendārais trombonists un aranžētājs Bobs Brukmeijers. 
 
2. un 3. jūnijā Ogrē notiks Ģimenes dienas pasākumi PDF Печать E-mail
29.05.2023 23:12
2. un 3. jūnijā ar izglītojošām, sportiskām, radošām un izklaidējošām aktivitātēm visai ģimenei svinēsim ĢIMENES DIENU OGRĒ.

Šajās dienās Ogres pilsētvidē norisināsies radošās darbnīcas, izstādes, diskusijas, sportiskas aktivitātes un citi aizraujoši notikumi.

Tāpat ĢIMENES DIENU kuplinās VIII Latvijas tūrisma informācijas tirgus, kurā tūrisma informācijas centri no visas Latvijas iepazīstinās ar tūrisma piedāvājumu un aktivitātēm, kas īpaši piemērotas ģimenēm ar bērniem.

Papildus svētku noskaņu radīs Jaunrades festivāls Ogres novada Jauniešu mājas iekšpagalmā, kā arī Ogres mūzikas un mākslas skolas mūzikas nodaļas audzēkņu koncerts Pilsētas skvērā.
 
Dzintaru koncertzāles rīkotie pasākumi 2023. gada vasaras sezonā PDF Печать E-mail
21.05.2023 11:07
16. maijā  Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē notika preses konference, kas tika veltīta koncertzāles vasaras sezonas centrālajiem notikumiem. Preses konferencē piedalījās Jūrmalas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe, Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis, tajā satikām komponistu Zigmaru Liepiņu, pianistus Andreju Osokinu un Matīsu Žilinski, Latvijas Radio bigbenda direktoru un mūziķi Dāvi Jurku un Latvijas Nacionālā baleta māksliniecisko vadītāju Aivaru Leimani. Preses konferencē
piedalījās arī neatkarīgie producenti un producentu kompāniju pārstāvji,  kuri rīko koncertus un festivālus Dzintaru koncertzālē 2023.gada vasarā.
Preses konferencē piedalījās Festivāla Summertime saimniece, operdziedātāja Inese Galante, festivāla Artissimo rīkotāja Inna Davidova, producenti Sandris Mohovikovs, Rihards Vītols un Aigars Dinsbergs, kā arī mūziķi Zigfrīds Muktupāvels, Maija Lūsēna, Adrians Kukuvass un režisore Dita Lūriņa.
 
Atvērto baznīcu diena un Baznīcu nakts Ogres novadā PDF Печать E-mail
20.05.2023 22:58
Šogad Atvērto baznīcu diena un Baznīcu nakts pasākumi notiks 27. maijā. Baznīcas apmeklētājiem būs atvērtas no plkst. 10.00, bet plkst.18.00 baznīcās sāksies Baznīcu nakts pasākumi.

Baznīcu nakts un Atvērto baznīcu diena ir garīgās kultūras notikums, kad baznīcās ienākt citādi un iepazīt kultūras, kā arī garīgās vērtības. Pasākuma dienā baznīcas ir atvērtas līdz pusnaktij un pat ilgāk. Apmeklētājiem ir iespēja baudīt mūziku, mākslu, arhitektūru, sarunas, klusumu un lūgšanas.

Atvērto barznīcu diena un Baznīcu nakts Ogres novadā:
Ikšķiles Svētā Meinarda Evaņģēliski luteriskā baznīca būs atvērta no plkst.10.00 līdz 24.00;
Lēdmanes Svēto apustuļu Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīca būs atvērta no plkst.10.00 līdz 22.00 (baznīcā piedalās Atvērto baznīcu diena, bet ne Baznīcu naktī); 
Ogres Svētā Meinarda Romas katoļu baznīca būs atvērta no plkst.10.00 līdz 24.00;
Ogres Trīsvienības baznīca būs atvērta no plkst.10.00 līdz 22.00 (baznīcā piedalās Atvērto baznīcu diena, bet ne Baznīcu naktī);
Ogres Evenģēliski luteriskā baznīca būs atvērta no plkst. 10.00 līdz 24.00
Plašāka informācija: Baznīcu Nakts (baznicunakts.lv)
 
ГОЛОСА ENIGMA В ЮРМАЛЕ PDF Печать E-mail
Удивительный состав артистов 22 июня выступит в концертном зале «Дзинтари» – это интернациональное трио ORIGINAL ENIGMA VOICES, в котором объединились темпераментный певец, родом из Ямайки – Andru Donalds (Андрю Дональдс), чувственный Angel X (Андреас Харде) из Германии и хрупкая девушка из Латвии с серебристым голосом – Fox Lima (Алисе Кетнере из Огре).
Всех троих объединил проект Enigma, основанный в 1980-х годах немецким продюсером Михаэлем Крету. Проект Enigma очаровал миллионы слушателей уникальным и культовым звуком, несравнимым ни с чем. Синтез музыкальных стилей, григорианского пения, этнических псалмов, церковных колоколов, органов и им подобных инструментов создает очень специфическое, атмосферное и порой даже психоделическое звучание.
Обновлено 15.05.2023 20:48
 
KONCERTCIKLS UPES VAKARI OGRĒ PDF Печать E-mail
11.05.2023 09:38
Turpinot aizsākto tradīciju, jūnija ceturtdienās pulksten 20.00 Ogres upes promenādē uz peldošās skatuves norisināsies koncertcikls UPES VAKARI, kurā ar dabas iedvesmotām melodijām un latviešu tautasdziesmām, Ogres upi pieskandinās Ogres novada amatiermākslas kolektīvi un viņu viesi.

Koncertcikls UPES VAKARI:

1. jūnijs plkst. 20.00

Plakāts koncertciklam "Upes vakari»
Piedalās: Ogres novada Kultūras centra senioru jauktais koris ALTERA, Ogresgala Tautas nama sieviešu ansamblis DŪJAS un jauktais vokālais ansamblis SAIME, Suntažu Kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis SVĪRE un Ķeguma Tautas nama ģitārspēles studijas ansamblis.
 
Lielvārdē atklāj Edgaram Kauliņam veltītu pieminekli PDF Печать E-mail
05.05.2023 22:53
Šogad 26. aprīlī saimniecības “Lāčplēsis” priekšsēdētājam Edgaram Kauliņam apritētu 120 gadi. Pieminot E.Kauliņu, viņa dzimšanas dienā Lielvārdē notika vairāki pasākumi – sirsnīgs piemiņas brīdis kapsētā, atceres pasākums muzejā, pieminekļa atklāšana un dienas noslēgumā – jaudīgs koncerts.

E.Kauliņš šodien lepotos ar savā vārdā nosauktās skolas darbu

Pēc piemiņas brīža Lāčplēša kapos, kur guldīts Edgars Kauliņš, Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā bija iespēja iepazīties ar saimniecības “Lāčplēsis” priekšsēdētāja Edgara Kauliņas dzīves gājumu un devumu Lielvārdei. Edgara Kauliņa vārdā nosauktās Lielvārdes vidusskolas skolēni ar skolotāju Dainu Grīnhofu sniedza ieskatu šīs skolas ikdienā un sasniegumiem, par ko šodien Edgars Kauliņš noteikti būtu lepns – skolotāji apbalvoti ar valsts apbalvojumiem (Dzidra Bļodone, Anastasija Neretniece, Regīna Gribuste, Rūta Koluža) un skolas Goda zīmi, vairāki ir Goda Lielvārdieši. Šobrīd skolā strādā 53 pedagogi un mācās 490 skolēni, no kuriem daudzi olimpiādēs un skatēs iegūst godalgotas vietas.  Skolā viņiem tiek dota iespēja attīstīt savus talantus, radoši darboties, piedalīties skolas tradīciju pasākumos, skola ieguvusi arī Eko skolas nosaukumu. E.Kauliņa vidusskolas 8.klases skolnieces Gerda Jonāne un Laura Urtāne sniedza nelielu ģitārspēles skaņdarbu.
Обновлено 05.05.2023 22:56
 
JŪRMALAS FESTIVĀLA ATKLĀŠANAS KONCERTS PDF Печать E-mail
23.04.2023 20:51
Jūrmalas festivāla atklāšanas koncertā uzstāsies pasaulslavenā vijolniece Baiba Skride, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Jānis Liepiņš!

Dzintaru koncertzāle 16. jūlijā plkst. 20.00 aicina uz Jūrmalas festivāla atklāšanas koncertu, kurā uzstāsies pasaulslavenā vijolniece Baiba Skride, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Jānis Liepiņš. Krāšņā simfoniskās mūzikas programmā skanēs franču romantiķa Kamila Sensānsa Trešā simfonija (''Ērģeļu'') un ''Nāves deja'', Holivudas kinomūzikas spozmes cienīgais Ērika Volfganga Korngolda Vijolkoncerts un dzirkstošā Leonarda Bernsteina uvertīra operetei ''Kandids''. 

Ērika Volfganga Korngolda Vijolkoncerta soliste būs pazīstamā vijolniece Baiba Skride, kuras uzstāšanās Latvijā ir liels notikums un retums. Baibas Skrides dabisko muzikalitāti iemīļojuši daudzi no mūslaiku ievērojamākajiem diriģentiem un orķestriem. Viņa regulāri uzstājas ar tādiem orķestriem kā Berlīnes filharmoniķi, Leipcigas Gewandhaus, Bostonas simfoniskais orķestris, Ņujorkas filharmoniķi, Amsterdamas Concertgebouw, Bavārijas Radio simfoniskais orķestris, Londonas simfoniskais orķestris, Karaliskais Stokholmas filharmoniskais orķestris, Oslo filharmoniskais orķestris un citiem.Viņai ir cieša sadarbība ar izciliem diriģentiem kā Kristofs Ešenbahs, Edvards Gārdners, Suzanna Melki, Andris Nelsons, Janniks Nezē-Segēns, Santu-Matiass Rouvali, Dima Slobodeņuks, Tugans Sohijevs un citiem. 
 
ЭДГАРУ КАУЛИНЬШУ - 120 PDF Печать E-mail
23.04.2023 19:16
Легендарному председателю колхоза "Лачплесис" в Лиелварде Эдгару Каулиньшу в конце апреля исполнится 120 лет. Он родился 26 апреля 1903 года. А ведь он мог бы стать дрессировщиком Рижского цирка. После службы в Видземском артиллерийском полку для Каулиньша вдруг открылись перспективы головокружительной карьеры. Судьбе было угодно, чтобы трудовая биография для Каулиньша началась в Рижском цирке, став берейтором ( дрессировщиком лощадей ) у Эдуарда Приеде. Он тонко чувствовал характеры людей. Даже шутил: «С тех пор как я работаю с лошадьми, мне не приходилось разочаровываться в своих друзьях. И только потому, что их мне помогают выбирать мои лошади: они безошибочно и вовремя предупреждают о приближении негодяя. И уж совсем серьезно добавлял: Лошадь, как и собака, не умеет лицемерить и никогда не проявляет дружеских чувств к подлецам».
Обновлено 05.05.2023 22:50
 
EDGARAM KAULIŅAM - 120 PDF Печать E-mail
23.04.2023 19:11
26. aprīlis ir Dzimšanas diena leģendārajam kolhoza “Lāčplēsis” priekšsēdētājam Edgaram Kauliņam ( (dzimis 1903. g.)
Bet kā sākas viņa darba biogrāfija?
No E. Kauliņa grāmatas “Kad migla krīt” ( 1972 g.):
“Laikraksti un politikāņi klaigāja, ka dzīve ejot uz augšu, ka brīvā Latvija uzplaukstot. Tādām runām bija arī savs pamats — pilsētās sāka kūpēt dažu nelielu fabriku dūmeņi, ostā laiku pa laikam piestāja kuģi, gandrīz uz visiem stūriem atvērās amatnieku darbnīcas, kā sēnes pēc lietus saradās visādas tirgotavas, veikali un bodītes, rosījās lieli un mazi šeftmaņi, jūtami atspirga lauksaimniecība. Taču pastāvīgu darbu atrast Rīgā nepavisam nebija viegli. Veltīgajos klejojumos pa Rīgas ielām noplēsis pāri pazoles, cits manā
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 8 из 48

ĪSUMĀ

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Fizisko personu reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Juris (14222). No nākamnedēļ kalendārā iekļautajiem vārdiem populāri ir arī vārdi Armands (4779), Alīna (2744), Sandris (1373) un Gundega (1319). Savukārt visretāk Latvijā izplatīti tādi nākamnedēļ kalendārā iekļauti personvārdi kā Ritvaldis (5), Tāle (7), Klementīne (10), Bārbala (15), Rūsiņš (20), Ritums (33), Nameda (42), Līksma (51), Jurgita (60), Armanda (69) un Raina (95). Vēl vārda dienu nākamnedēļ svin 904 Jurģi, 621 Terēze, 546 Visvalži, 486 Georgi un 185 Raimondas.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ