News

er3.jpg
KULTŪRĀ
Ogres novada pašvaldība aicina pieteikt pretendentus Dzintara Soduma balvai literatūrā PDF Печать E-mail
19.03.2023 23:15
Ogres novada pašvaldība izsludina Dzintara Soduma balvas (turpmāk tekstā Balva) pretendentu pieteikšanu.

Balvas pretendenti

Uz Balvu par novatorismu latviešu oriģinālliteratūrā var pretendēt autori, kuru darbi izdoti laika posmā no 2022. gada 1. marta līdz 2023. gada 1. martam šādos žanros:

dzejā;
prozā;
dramaturģijā.
 
GRIEĶIJAS DIENAS PASĀKUMI LNMM PDF Печать E-mail
14.03.2023 12:40
LNMM Grieķijas dienu pasākumu apmeklētājiem būs iespēja bagātināt savas zināšanas par sengrieķu kultūru un tās ietekmi uz Eiropas kultūrvidi, praktiski piedzīvot antīko mākslu un baudīt īpaši atlasītu multfilmu programmu.
22. martā Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes sagatavotās lekcijas ļaus tuvplānā iepazīt sengrieķu autoru tekstus un pasauli, kādā dzīvoja antīkie varoņi. Īpaša vērība tiks pievērsta tam, kādus nospiedumus tie atstājuši mūsdienu Eiropas kultūrā.
23. martā LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Mākslas un tehnoloģiju nodaļas docenti rosinās iesaistīties radošajās aktivitātēs, kurās ikviens varēs ļauties iedvesmai, zīmējot un skicējot, kā arī diskutējot par skulptūru estētiskajām kvalitātēm.
Dalība visos pasākumos ir bez maksas.
 
Dzintaru koncertzālē turpinās jauna koncertu sērija – ‘’Teātra mūzika’’ PDF Печать E-mail
14.03.2023 12:33
Februāra nogalē Dzintaru koncertzāle aicināja uz jaunu koncertu sēriju ''Teātra mūzika'' un cikla pirmais koncerts bija veltīts Dailes teātrim.  Turpinājumā šajā pavasarī vēl tikšanās ar Valmieras teātri 17. martā un Liepājas teātri 22. aprīlī. Ojārs Rubenis mājīgā atmosfērā sarunāsies ar aktieriem, komponistiem un muzikālas daļas vadītājiem par teātri un mūziku. Klausītājiem salonmūzikas gaisotnē būs iespēja uzzināt vairāk par teātru vēsturi, aktieru darbu un izrāžu tapšanas gaitu.
Cikla otrajā koncertā 17. martā plkst. 19.00 Dzintaros viesosies Valmieras teātris ar aktieriem Elīnu Vāni, Daci Everss, Ģirtu Rāviņu, Ievu Esteri Barkāni un Akselu Aizkalnu. Uzstāsies mūziķi Emīls Zilberts (klavieres), Raivo Ozols (bass), Oskars Siliņš (vijole), Mārtiņš Roziņš (klavieres, akordeons, saksofons). Koncerta viesis būs dziedātājs Daumants Kalniņš. Muzikālajā tikšanās reizē skanēs skaņdarbi no tādām izrādēm kā ''Daugava'', ''Trīs draugi'', ''Karalis Līrs'', ''Eža kažociņš'' un citām, kurām mūziku komponējuši Mārtiņš Brauns, Emīls Zilberts, Imants Kalniņš, Ivars Vīgners un citi. 
 
ČEHOVA TEĀTRĪ VUDIJA ALLENA LUGAS “CENTRĀLPARKA RIETUMI” PIRMIZRĀDE PDF Печать E-mail
30.01.2023 21:31
3. februārī uz Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra lielās skatuves satikšanos ar skatītājiem piedzīvos Vudija Allena lugas – traģiskās komēdijas – “Centrālparka Rietumi” pirmizrāde teātra mākslinieciskā vadītāja Sergeja Golomazova režijā.  

Vudijs Allens ir viens no nozīmīgākajiem Amerikas kino režisoriem, aktieriem, scenāristiem, literātiem un komiķiem. Savā ilgajā radošās darbības laikā viņš ir radījis vairāk nekā 30 filmu, no kurām vairums ir melodramatiskas, intelektuālas komēdijas. Izņēmums nav arī luga “Centrālparka Rietumi” (Central Park West), kas uzrakstīta 1995. gadā, tajā pašā gadā saņemot Ārējā loka kritiķu (The Outer Critics Circle) nomināciju balvai kategorijā “Izcila luga ārpus Brodvejas”.
 
В ТЕАТРЕ ИМЕНИ МИХАИЛА ЧЕХОВА ПРЕМЬЕРА - «ЦЕНТРАЛ-ПАРК ВЕСТ» ПО ПЬЕСЕ ВУДИ АЛЛЕНА PDF Печать E-mail
30.01.2023 20:47
3 февраля на большой сцене Рижского Русского театра имени Михаила Чехова состоится премьера спектакля в постановке художественного руководителя театра Сергея Голомазова – трагическая комедия «Централ-парк Вест» по пьесе Вуди Аллена. 

Вуди Аллен – один из самых известных американских кинорежиссеров, актеров, сценаристов, писателей и комиков. За свою долгую творческую карьеру он выпустил более 30 фильмов, большинство из которых – мелодраматические, интеллектуальные комедии. Пьеса «Централ-парк Вест» (Central Park West) не является исключением.
 
Она была написана в 1995 году и в том же году получила номинацию от Круга внешних критиков (The Outer Critics Circle) в категории «Выдающаяся пьеса вне Бродвея». Вуди Аллен – один из представителей Нового Голливуда, его произведения отличают ярко выраженный авторский почерк и современные средства выразительности. В его творческом багаже – комиксы для различных изданий, шутки и сценарии для популярных развлекательных шоу, а также работа стендап-комиком, в которой он применял накопленный художественный опыт и для которой выработал свой особый стиль и образ якобы серьезного, немного нервного интроверта-интеллектуала. Вуди Аллен был номинирован на премию «Оскар» как сценарист и режиссер в общей сложности 16 раз – и получил четыре награды.
 
PASĀKUMI OGRES NOVADA KULTŪRAS CENTRĀ PDF Печать E-mail
24.01.2023 21:10
Februārī Ogres novada Kultūras centrs aicina uz teātra izrādēm, koncertiem, mūziklu, kino un citiem aizraujošiem notikumiem.

Februāra sākumā Ogres novada Kultūras centrā skatītāji varēs baudīt jaunatnes teātra INSPIRE izrādi SĀRTĀS BURAS un Ogres teātra izrādi RĪTDIENA IR TĀLU.

8. februārī norisināsies kino seanss ar režisores Ināras Kolmanes spēlfilmu MĀTES PIENS.

Savukārt 11. februārī Ogres novada Kultūras centra tautas deju ansamblis OGRE un viņu draugi - jauniešu tautas deju kolektīvi no visas Latvijas aicina pavadīt vakaru koncertā MĒS CIEMIŅUS GAIDĪDAMI.
 
Paldies par ornitologam Kārlim Grigulim veltīto filmu PDF Печать E-mail
24.01.2023 20:25

Griguļu dzimtas un savā vārdā pateicības vēstuli ir atsūtījusi Sandra Sabīne Jaundaldere – mākslas maģistre, Latvijas Mākslinieku savienības biedre un literāte.

“Saku lielu paldies Ogres novada pašvaldībai un vērtētāju komisijai par piešķirto atbalstu projektu konkursā “R.A.D.I. – Ogres novadam” Natālijas Ketneres veidotajai dokumentālajai filmai “Ornitologs Kārlis Grigulis”.

Kārlis Grigulis


Filmas izveides gaitā man, kā mazmazmeitai, bija gods piedalīties, stāstot par Kārli Griguli un viņa ģimeni. Biju klāt filmas pirmizrādē Ogres Centrālajā bibliotēkā, kur pirmizrādes viesi izbaudīja filmas uzburto, sirsnīgo gaisotni, Kārļa Griguļa klātesamības sajūtu un sarunu ar filmas autori Natāliju Ketneri. Filmu veidoja rūpīgi atlasītas dokumentālo kadru epizodes un pārdomāts vēstījums, kurš iedzīvināja jau kopš 1972. gada mūžībā aizgājušo, bet aizvien spilgto ornitologa, rakstnieka un sabiedriskā darbinieka personību. Mūsu vidū aizvien ir cilvēki, kuri viņu atceras un zina viņa darbus. Filma nāk laikā, kad tā ir visvairāk vajadzīga, kurā jādomā ne tikai par pārmaiņu laika grūtībām, bet arī par dabu kā mūsu eksistences pamatu.

 
BEZMAKSAS KONCERTSARUNU CIKLS “MUZIKĀLĀS PERSONĪBAS” PDF Печать E-mail
17.01.2023 21:45
30. janvārī, pēc trīs gadu pauzes, Ogres Mūzikas un mākslas skolā turpināsies 2017. gadā aizsāktais, īpašu popularitāti un atsaucību ieguvušais koncertsarunu cikls “Muzikālās personības”.

Koncertsarunu laikā pasākuma apmeklētāji var satikt un caur stāstiem nedaudz iepazīt dažādas Latvijā un pasaulē slavenas latviešu mūzikas zvaigznes - viņu pirmās muzikālās gaitas, pirmos veiksmes stāstus un pirmās neveiksmes.

Skolā “Muzikālās personības” ietvaros jau ciemojušies tādi atpazīstami latviešu mākslinieki kā Vestards Šimkus, Raimonds Pauls, Dita Krenberga, Rīgas Saksofonu kvartets un citi.
 
ПРОФСОЮЗЕ АКТЕРОВ ПРОСИТ ОСТАВИТЬ В ДОЛЖНОСТИ ДАНУ БЙОРК PDF Печать E-mail
15.01.2023 21:45

Профсоюз актеров Рижского русского театра имени Михаила Чехова в обращении к общественности просит оставить в должности нынешнего руководителя театра Дану Бйорк. Свое открытое письмо они оформили в форме видеообращения к Санта Клаусу.  Профсоюз актеров Рижского русского театра имени Михаила Чехова в обращении к общественности просит оставить в должности нынешнего руководителя театра Дану Бйорк.

По мнению профсоюза, Бйорк хорошо знает актеров, умеет сплотить коллектив, не паниковала во время недавнего пандемического кризиса Covid-19, а подняла зарплаты актерам, чтобы поддержать их в трудную минуту.  За пять лет под ее руководством  и с приглашенным ею режиссером Сергеем Голомазовым поставлены множество спектаклей,  более того, под ее руководством были погашены долги театра. 

 
Arturs Riņķis "Joprojām meklēju. Kinētiskās gleznas" PDF Печать E-mail
08.01.2023 23:22

Ogres Vēstures un mākslas muzejā izstādē eksponētas sešas kinētiskās gleznas jeb, pēc mākslinieka vārdiem, kinglas. Darbi radīti pēdējo piecu gadu laikā un apskatāmi tikai vasarās vēlās vakara stundās, iestājoties tumsai, Artura Riņķa izveidotajā mākslas dārzā „Nekurienes vidū”. Par to mākslinieks tika nominēts Purvīša balvai 2015. Šī ir ekskluzīva iespēja pirmo reizi šos darbus izbaudīt ārpus to ierastās vides. Arturs Riņķis ir viens no kinētiskās mākslas aizsācējiem Latvijā kopš 20. gs. 70. gadu sākuma un turpina radošo darbību šajā jomā.

VIDEO 

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 10 из 48

ĪSUMĀ

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Fizisko personu reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Juris (14222). No nākamnedēļ kalendārā iekļautajiem vārdiem populāri ir arī vārdi Armands (4779), Alīna (2744), Sandris (1373) un Gundega (1319). Savukārt visretāk Latvijā izplatīti tādi nākamnedēļ kalendārā iekļauti personvārdi kā Ritvaldis (5), Tāle (7), Klementīne (10), Bārbala (15), Rūsiņš (20), Ritums (33), Nameda (42), Līksma (51), Jurgita (60), Armanda (69) un Raina (95). Vēl vārda dienu nākamnedēļ svin 904 Jurģi, 621 Terēze, 546 Visvalži, 486 Georgi un 185 Raimondas.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ