er2.jpg
ТУРИСТАМ
Purvīša muzejs Zaubes savvaļas kulinārajā festivālā PDF Печать E-mail
27.08.2023 17:18
"Katrai dienai ir uzliesmojums.
Ja tu visu dienu esi gājis un
Neesi to redzējis, tad gaidi."
/Imants Ziedonis/
 
Purvīša muzejs 9. septembrī ielūdz ikvienu interesentu piedalīties Zaubes savvaļas kulinārā festivāla ietvaros veidotās norisēs muzejā "Vecjaužos"!
Ko varēs piedzīvot:
- Visas dienas garumā no plkst. 11.00 līdz plkst. 18.00 būs atvērta Vilhelma Purvīša dzimtas māja;
- Baudīsim Purvīša ģimenes stādītā ābeļdārza ābolu plātsmaizes;
- Nogaršosim jaunradīto Purvīšu ābolu sidru "Kurp’es";
- Aplūkosim izstādi "Septiņi gudrie";
 
Jūrmala aicina uz svētkiem Ķemeros PDF Печать E-mail
19.07.2023 22:15
Sestdien, 22. jūlijā, jūrmalnieki un pilsētas viesi aicināti uz svētkiem Ķemeru kūrorta parkā, kur visas dienas garumā muzikālās noskaņās norisināsies izklaides pasākumi un izzinošas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem, darbosies amatnieku darinājumu un gardumu tirdziņš un kafejnīcas. Ķemeru apkārtni un kūrorta kultūrvēsturiskās vērtības varēs iepazīt foto orientēšanās piedzīvojumā, savukārt vakarā “Mīlestības saliņā” izskanēs koncerts. Svētku noslēgumā – balle.

Izklaide un izzinošas aktivitātes. Svētku tirdziņš. Koncerts un balle
Apmeklētāji aicināti izbaudīt Ķemeru kūrorta parka burvību svētku noskaņās.
Plkst. 12.00–19.00 parkā būs atvērts tirdziņš, kurā varēs iegādāties vietējo amatnieku un mājražotāju darinājumus un gardumus. Darbosies izbraukuma kafejnīcas.
Plkst. 13.00–19.00 ģimenes ar bērniem aicinātas piedalīties radošajās darbnīcās un dažādās aktivitātēs – sacensties ģimenes stafetē “Sadziedāšanās”, ātrlasīšanas un daiļlasīšanas sacensībās, klausīties Aspazijas, Raiņa un Ziedoņa dzeju, kā arī izbaudīt sajūtu celiņu  pēc Ziedoņa “Krāsaino pasaku” motīviem.
 
Idejas atpūtai pie ūdens Ogres novadā PDF Печать E-mail
27.06.2023 11:06
Ogres novada Tūrisma informācijas centrs ir apkopojis idejas, kur un kā “pārlaist” karsto laiku pie un uz ūdeņiem, lai vasaras tveice nestu prieku un brīnišķīgu atpūtu. Ogres novadā atrodams plašs aktīvās atpūtas piedāvājums: labas peldvietas, vairākas SUP dēļu, katamarānu un laivu nomas, kā arī aizraujoši ūdens nobraucieni un citas aktivitātes. Lai izmantotu aktīvās atpūtas piedāvājumu, nepieciešams iepriekš pieteikties pa norādītajiem tālruņiem.
ŪDENS ATRAKCIJAS
Izklaides parkā "Avārijas brigāde" vari justies kā putns debesīs un zivs ūdenī! Ņem līdzi peldlietas, jo sezonu sākusi “ERGO” ūdens pasaule! Ūdens pilsētiņas apmeklējums iekļauts ieejas biļetes cenā. Sīkāka informācija un biļetes: www.abpark.lv
'Izklaides parkā “Slipn slide” ir iespēja izmēģināt ūdens nobrauciena kalnu 110 m garumā, kā arī "River run" - relaksējošu 1,5 stundu ilgu nobraucienu pa Ogres upi ar īpašām kamerām. Kontakti: Astilbju iela 13b, Ogre, t. 25646404
Veikparks "Wild wake" Selēku ezerā sniedz iespēju iesācējiem un ūdens sporta entuziastiem vizināties ar veikborda dēli pa ūdens virsmu. Veikbords, sup dēļi, ūdensslēpes, veikskeits, kubls un lieliska atpūta pie dabas garantēta! Kontakti: "Meža Selēkas", Tīnūžu pagasts, t. 27778894
Ūdens atrakciju parks Vecupes pludmalē, Ogres pilsētā "Ogres Varde" piedāvā iespēju aktīvi pavadīt laiku uz ūdens, izmēģinot ūdens piepūšamās atrakcijas vai dodoties izbraucienos ar SUP dēļiem. Pieejams arī SUP nomas inventārs personām ar invaliditāti. Kontakti: t. 20012139.
 
SEPTEMBRĪ “MĀJAS KAFEJNĪCU DIENAS” PDF Печать E-mail
20.06.2023 21:11
9. un 10. septembrī Ogres novadā norisināsies Mājas kafejnīcu dienas, ko organizē Ogres novada Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar lauku tūrisma asociāciju “Lauku ceļotājs” un LIAA Tūrisma departamentu.

Pasākumā Mājas kafejnīcu dienas aicināti pieteikties gan tūrisma uzņēmumi, gan saimniecības un vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet šajos septembra datumos ir gatavi jauniem izaicinājumiem - atvērt savas mājas un sētas, lai cienātu viesus ar sava novada vai ģimenes īpašajiem ēdieniem, kas iespējams būs gatavoti no paaudzēs nodotām receptēm. Mājas kafejnīcu saimniekiem būs pieejamas apmācības par vizuālo noformējumu, dekorācijām, Pārtikas un veterinārā dienesta prasībām, mārketingu un citām tēmām.
 
Klinšu kāpšanas siena ir atvērta apmeklētājiem PDF Печать E-mail
05.05.2023 23:03
No šī gada 22. aprīļa klinšu kāpšanas siena Ogrē, Zvaigžņu ielā 11 ir atkal atvērta apmeklētājiem.

27. aprīļa Ogres novada pašvaldības domes sēdē tika pieņemts lēmums par izmaiņām kāpšanas sienas izmantošanas cenrādī no 28. aprīļa. Tās saistītas ar papildu inventāra iegādi, apsaimniekošanas izmaksu pieaugumu, sporta pakalpojuma un inventāra pieejamību. Jāatzīmē, ka turpmāk, uzrādot OGRES NOVADNIEKA karti, būs pieejamas pakalpojumu maksas atlaides.

Darba laiki un jaunais cenrādis pieejams Ogres novada sporta centra mājas lapā (https://ogressportacentrs.lv/klinsu-kapsanas-siena-ogre/). Iepriekšēja rezervācija un apmaksa jāveic aplikācija BOOKLA!
 
Laivu brauciens pa dabas parku “Ogres ieleja” PDF Печать E-mail
20.04.2023 22:44
Ogres novada Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar kempingu un laivu nomu “Forsteri” 5. maijā organizē laivošanas pasākumu, kura laikā būs iespēja iepazīties ar ūdenstūrisma piedāvājumu dabas parkā “Ogres ieleja”. Laivu braucienā no kempinga “Forsteri” Madlienas pagastā līdz “Lobes Krogam” Lēdmanes pagastā aicināti piedalīties aktīvās atpūtas piekritēji, kas vēlas iegūt jaunus iespaidus un vērot Ogres upes mainīgās ainavas.

Laivu brauciens norisināsies 5. maijā, no plkst. 9.00 līdz 18.00 – piektdienā, kas šogad lielākajai daļai cilvēku būs brīvdiena.  

Sākums – pie kempinga “Forsteri”, Ogres novada Madlienas pagastā.
 
Izglītojošais pasākums Ogres Zilajos kalnos “Mežs – veselībai” PDF Печать E-mail
13.04.2023 11:50
Lai nodrošinātu Ogres novada meža teritoriju ilgtspējīgu apsaimniekošanu, šopavasar novada teritorijā tiks atjaunoti meži 14 hektāru platībā.

Pirmās meža atjaunošanas talkas notiks jau 12., 13. un 14. aprīlī, kad Tomes pagastā tiks apstādīti pieci hektāri pašvaldībai piederošā meža. Šajos darbos piedalās nākamie mežsaimnieki – Ogres tehnikuma 3. kursa audzēkņi.

22. aprīlī, Lielās talkas dienā, Rembates pagastā mežu atjaunos Ogres novada pašvaldības vadība un Ogresgala pamatskolas audzēkņi. Šo skolēnu vēlmei padarīt Latviju zaļāku un bagātāku ir dziļas saknes – kopš 2007. gada pie Ogresgala pamatskolas plīvo Zaļais karogs, un mācību iestāde godam nopelnījusi Ekoskolas titulu.

Savukārt 28. aprīlī Rembatē, apvienojot patīkamo un lietderīgo, mežu atjaunos pašvaldības SIA “Ogres namsaimnieks” pārstāvji, ar šo talku uzsākot jaunu tradīciju - turpmāk katru gadu piedalīties pašvaldības mežaudzes atjaunošanā.
 
Tūrisms Ogres novadā turpina attīstīties PDF Печать E-mail
20.02.2023 21:51
Ogres novada Tūrisma informācijas centra (TIC) speciālisti apkopojuši informāciju par tūrisma statistiku un paveikto 2022. gadā, kā arī iezīmē šī gada plānus un ieceres. TIC atrodas Ogres novada pašvaldības Tūrisma plānošanas un attīstības nodaļas pārraudzībā.

Mājaslapa un lietotne

Apvienojoties Ikšķiles, Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novadiem, radās nepieciešamība apkopot tūrisma informāciju vienuviet. Pagājušajā gadā tas tika paveikts – tagad informāciju par tūrisma apskates objektiem, ēdināšanas iestādēm, naktsmītnēm un citu tūristiem noderīgu informāciju var atrast mājaslapā www.visitogre.lv. Pagājušajā gadā tika paveikts vēl viens liels darbs – Ogres novada tūrisma mājaslapa tagad pieejama arī angļu valodā.

Apskatot mājaslapas statistiku, redzams, ka salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu kopējais mājaslapas apmeklētāju skaits pieaudzis par 13 %, sasniedzot 109 tūkstošus lietotāju gadā. Lielākā interese gada griezumā vērojama pašā gada sākumā un beigās, kad Ogres novads iemirdzas krāšņā Ziemassvētku rotā un cilvēki internetā meklē tematiskos maršrutus un citu praktisku informāciju. Lielu interneta lietotāju aktivitāti mājaslapā www.visitogre.lv varēja novērot arī vasaras pasākumu laikā, piemēram, Ģimenes dienas, Gaismas nakts, Ogres pilsētas svētku u.c. notikumu laikā.
 
Sveču taka Krapes muižas parkā PDF Печать E-mail
12.02.2023 23:24
18. februārī no plkst. 18.00 Krapes muižas parkā norisināsies pasākums Sveču taka. 

Pasākum laikā būs iespēja paviesoties Krapes muižas saimnieku mājās:

no 17.30 Krapes muižas ūdensdzirnavas. Watermill - sveču liešana (vietu skaits ierobežots, vēlams pieteikties 28325370),
plkst. 18.00 - 20.00 Biedrība «Skaņumāja» ekspozīcijas apskate, muzicēs Skaņumājas muzikanti,
vīna, karstvīna un sidra degustācijas Vīna darītava Lauskis,
iespēja iegādāties AVENU PARK"a" saldētās avenes.
 
SKOLU EKSKURSIJĀM – ĪPAŠS MILITĀRĀ MANTOJUMA TŪRISMA PIEDĀVĀJUMS PDF Печать E-mail
13.10.2022 21:15
Militārā mantojuma tūrisma vietnē militaryheritagetourism.info vienkopus atrodamas militārā mantojuma vietas, kuras piedāvā apmeklējumu programmas skolu grupām, bet ne tikai – interesentu loks ir plašs. Tēmas ietver laika posmu no abu valstu izveidošanās līdz neatkarības atjaunošanai. 
Skolu ekskursijām veltīta jauna sadaļa militārā mantojuma tūrisma vietnē. Tajā apkopoti muzeji, bijušie militārie objekti un citas saistošas vietas, kuras piedāvā īpašas programmas skolu grupām, iedzīvinot vēstures stundās mācīto. Skolēni var iepazīt vēstures notikumus ne tikai stāstos un fotogrāfijās, bet arī iejusties vēsturiskās situācijās, izspēlējot tematiskas spēles ar dažādiem uzdevumiem telpās vai brīvā dabā. Programmas piemērotas dažādu vecumu skolēniem, un tās var izmantot gan atsevišķai ekskursijai, gan iekļaut plašākā maršrutā. 
Programmu klāsts aizvien tiek papildināts, ieskatam daži piemēri:
Ogres muzejs skolēniem piedāvā nodarbību „Reiz cīņās par Latviju”, iepazīstinot ar stāstu par Lāčplēša kara ordeni un ogrēniešiem – šī ordeņa kavalieriem. Nodarbības ieguvums – izpratne un zināšanas par mūsu valstij vēsturiski nozīmīgiem notikumiem un cilvēkiem, bez kuru drošsirdības nepastāvētu Latvijas valsts.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 1 из 10

ĪSUMĀ

No 2023. gada 5. oktobra līdz 2024. gada 14. janvārim Latvijas Keramikas biennāles ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma Korejas mūsdienu keramikas mākslas izstāde “Pašterapija”, kas veido stāstu par mākslinieku izjūtām saistībā ar laika mūžīgo ritējumu un esības brīža skaudro apzināšanos. Izstādes mērķis ir izzināt Korejas keramikas mākslas tradīcijas un iezīmēt tās turpmāko pārvērtību ceļu mūsdienās, kad nozaru sinerģijas ietekmē robežas starp mākslas veidiem kļūst neskaidras. Ekspozīcijas kodolu sastāda avangarda mākslinieki – “robežpārkāpēji”, kas atkāpjas no Korejas keramikas darināšanas kanoniem un pievēršas laikmetīgai pašizteiksmei.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ