News

er3.jpg
Siltumenerģijas tarifi Ogres novadā būtiski samazinās PDF Печать E-mail
21.05.2024 22:57
Ogres novadā jau pagājušā gada apkures sezonā centralizētās siltumapgādes tarifi bija krietni zemāki nekā iepriekš. Nākamajā apkures sezonā nav sagaidāms tarifu pieaugums, bet paredzams to samazinājums.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš norāda, ka pēdējos gados Ogres novada siltumapgādes ražošanā ir notikusi ļoti mērķtiecīga pāreja no fosilajiem uz atjaunojamajiem energoresursiem, izmantojot dažādas iespējas un resursus – pārbūvētas vai uzbūvētas ar šķeldu kurināmas katlumājas, ļaujot izmantot videi draudzīgus atjaunojamos vietējos resursus un mazinot atkarību no gāzes, modernizēti, rekonstruēti siltummezgli, ierīkotas centralizētas siltumapgādes sistēmas. Arī turpmāk tiks meklētas iespējas, lai nodrošināt drošu, kvalitatīvu, videi draudzīgu un ilgtspējīgu centralizēto siltumapgādi, kā arī noturētu relatīvi zemu un stabilu siltumenerģijas tarifa līmeni.

No 1. jūnija SIA “Ogres Namsaimnieks” siltumenerģijas tarifs samazinās par 15%
 
1. un 2. jūnijā Ogrē tiks svinēta ĢIMENES DIENA PDF Печать E-mail
21.05.2024 22:51
 Divu dienu garumā pilsētvidē norisināsies izglītojošas, sportiskas un izklaidējošas aktivitātes, kā arī citi aizraujoši notikumi.

Ogres iestāžu un uzņēmumu pārstāvji aicinās piedalīties radošajās darbnīcās, izglītojošās un prātu asinošās nodarbībās, sporta notikumos, paraugdemonstrējumos, koncertos, teatrālos uzvedumos, diskusijās un citās aktivitātēs.

Ikvienam interesentam būs iespēja sekot līdzi diskusijām par paaudžu un ģimenes  vērtībām, stipras valsts pamatu un citām aktuālām un noderīgām tēmām.

ĢIMENES DIENU kuplinās GHETO GAMES ielu sporta un kultūras svētki visai ģimenei.
 
SVĒTKI IKŠĶILĒ 2024 PDF Печать E-mail
21.05.2024 22:45
15. jūnijs
UZ DAMBJA PRETĪ IKŠĶILES UN TĪNŪŽU PAGASTA PĀRVALDEI

6:00     Ikšķiles Loms 2024 (reģistrēšanās no 05:30)

IKŠĶILES VIDUSSKOLAS STADIONS

9:00 Miegamiču skrējiens
10:30 – 15:00 Orientēšanās spēle “Iepazīsti Ikšķili”
11:00 – 15:00 Sporta biedrību aktivitātes              
11:00 – 15:00 Piepūšamās atrakcijas, IGLU kluči
12:00 – 18:00 Šķēršļu josla, Orbiton Sport
 
Plānotās ūdens līmeņu pazemināšanas Daugavas hidroelektrostaciju ūdenskrātuvēs PDF Печать E-mail
21.05.2024 22:38
AS "Latvenergo" informē, ka 2024. gada vasarā Pļaviņu HES ūdenskrātuvē ir paredzēts ūdens līmeņa pazeminājums hidrotehnisko būvju atjaunošanas darbu veikšanai no 12. augusta līdz 27. septembrim. Ķeguma HES ūdenslīmenis tiks īslaicīgi pazemināts septembrī, savukārt Rīgas HES pazeminājums nav plānots.

Lai HES ūdenskrātuvju līmeņa svārstības pēc iespējas mazāk ietekmētu iedzīvotājus un tūrisma pakalpojuma sniedzējus, vienlaicīgi turpinot nodrošināt valsts enerģētiskajai neatkarībai svarīgas funkcijas, AS "Latvenergo" informē par plānotajām ūdens līmeņa pazemināšanām Pļaviņu HES ūdenskrātuvē 2024. gadā.
 
“Muzeju nakts” -2024 PDF Печать E-mail
13.05.2024 23:23
Naktī no 2024. gada 18. uz 19. maiju, Latvijā jau 20. reizi norisināsies starptautiskā akcija “Muzeju nakts”. Mākslas muzejos apmeklētāji varēs baudīt dažādu kultūru deju mūziku klusajā diskotēkā, izzināt atmiņas ģenētisko kodu, kas slēpjas Azerbaidžānas paklāju rakstos, pētīt modernās dejas pirmsākumus un Aisedoras Dunkanes ideju ietekmi Latvijā, kā arī ļauties interaktīvai mītradei, iepazīstot dažādas kustību tehnikas.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) struktūrvienības – Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, kā arī ekspozīcija “Skulptūru mežs” Muzeju krātuvē – šajā vakarā aicinās uz dažādām aizraujošām aktivitātēm ģimenēm ar bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem. LNMM galvenā ēka šoreiz Muzeju nakts programmā nevarēs piedalīties sakarā ar muzejā notiekošiem centrālās ieejas mezgla hidroizolācijas un apdares atjaunošanas darbiem.

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA (MMRB; Doma laukumā 6) no plkst. 19.00 līdz 01.00 (ieeja līdz 00.30) savus viesus rosinās pievienoties klusajai diskotēkai un iepazīt dažādu kultūru deju mūziku. Katrs apmeklētājs bezvadu austiņās varēs izvēlēties atskaņot vienu no pieejamajiem mūzikas kanāliem un ļauties īpašai atmosfērai, kuru radīs vakara diskžokeji un pasākuma lokācija. Venēcijas renesanses palaco stilā veidotais ātrijs iemirdzēsies neparastā apgaismojumā un būs daļa no kopējā piedzīvojuma.
 
Memorandā vienojas veicināt centralizētās siltumapgādes jomas elektrifikāciju PDF Печать E-mail
13.05.2024 23:15
Lai Latvijā veicinātu elektrifikāciju un klimatneitralitātes mērķu sasniegšanu, 10. maijā aizvadītā foruma "AC/DC Tech 2024" ietvaros Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM), Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK), Latvijas siltumuzņēmumu asociācijas (LSUA) un AS "Sadales tīkls" pārstāvji parakstīja memorandu par ciešu sadarbību elektroenerģijas un siltumapgādes jomā. Puses apņemas īstenot koordinētu energoapgādes un siltumapgādes infrastruktūras attīstību, testēt un attīstīt risinājumus energoapgādes un siltumapgādes pakalpojumu izmaksu mazināšanai, tai skaitā piesaistīt ārēju finansējumu nepieciešamo pilotprojektu īstenošanai.
 
Memorandu parakstīja klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis, SPRK padomes priekšsēdētāja Alda Ozola, LSUA prezidente Ina Bērziņa-Veita un "Sadales tīkla" valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.
2019. gadā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis vienojās par ambiciozu mērķi – pilnīgas klimata neitralitātes sasniegšanu 2050. gadā. Tas nozīmē, ka videi kaitīgie fosilie energoresursi ir pakāpeniski jāaizstāj ar atjaunīgās jeb zaļās enerģijas risinājumiem. 
 
VUGD aicina uz Atvērto durvju dienu 17. maijā! PDF Печать E-mail
13.05.2024 23:10
Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un Ugunsdzēsības Latvijā 159. gadadienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) 17.maijā rīko Atvērto durvju dienu visās VUGD daļās un posteņos, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas Praktisko mācību nodaļā.

Atvērto durvju dienas ietvaros 17.maijā no plkst. 9.00 līdz 19.00 VUGD aicina ikvienu interesentu nākt ciemos pie ugunsdzēsējiem glābējiem visā Latvijā! Šajā dienā mazos un lielos apmeklētājus ugunsdzēsēji glābēji iepazīstinās ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, izrādīs ugunsdzēsības depo un parādīs VUGD tehniku, kā arī ļaus izmēģināt un pielaikot ugunsdzēsēju glābēju aizsargtērpu, sniegs atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem, atgādinās par drošību un pastāstīs par iespējām nākotnē kļūt par ugunsdzēsēju glābēju.
 
Saeimas aktualitātes šonedēļ PDF Печать E-mail
13.05.2024 23:07
Šīsnedēļas aktualitātes Saeimas komisijās:

- valsts valodas lietojuma stiprināšana darba tirgū (Sociālo un darba lietu komisija, 2.lasījums);
- izmaiņas sodu izpildes kodeksā par jauno cietumu sistēmu (Aizsardzības komisija, 2.lasījums);
- Rēzeknes valstspilsētas domes atlaišanas likuma projekts; pašvaldībā plānots iecelt pagaidu administrāciju (Valsts pārvaldes komisija, 1.lasījums);
- likuma grozījumi, lai arī tie hipotekāro kredītu ņēmēji, kuru banka atrodas likvidācijas procesā, saņemtu kompensāciju par hipotekāro kredītu procentu maksājumiem (Budžeta komisija; 1.lasījums);
 
Pasākumi Ogres novadā nedēļas nogalē PDF Печать E-mail
10.05.2024 22:40
11. maijs
Ogres novada čempionāts pludmales volejbolā Ogrē – no plkst. 9.00 notiks Ogres novada čempionāta pludmales volejbolā jauniešiem 3. posms.

Pavasara tirdziņš Birzgalē – no plkst. 9.00 esiet aicināti uz Pavasara tirdziņu pie Birzgales Tautas nama. 

Lakatu darināšanas meistarklase Lēdmanē – plkst. 11.00 Lēdmanes Tautas namā Lakatu darināšanas uz rāmja meistarklase.

Ģimenes un Mātes dienas pasākumi Jumpravā – no plkst.11.00 svinēsim “Ģimenes un Mātes dienu Jumpravā” kopā ar Jumpravas pamatskolu (skolu un bērnudārzu), Jumpravas pagasta bibliotēku, Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolu (Jumpravā), Jumpravas pagasta Kultūras namu un Jumpravas jauniešiem.
 
Projektu konkurss “Esi darba devējs Ogres novadā!” PDF Печать E-mail
10.05.2024 22:18
Ogres novada pašvaldība ar Vidzemes plānošanas reģiona un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstu izsludina projekta konkursu uzņēmējiem “Esi darba devējs Ogres novadā!” biznesa idejas īstenošanai vai jaunu darba vietu radīšanai Ogres novadā.

Konkursa mērķis ir sniegt atbalstu Ogres novada uzņēmumu un fizisko personu projektiem, kas tiks realizēti Ogres novadā un kuru rezultātā tiks radīti jauni produkti un pakalpojumi vai radītas jaunas darbavietas remigrantiem.

Pieteikties konkursam aicināti tie iedzīvotāji, kuri ir atgriezušies no pastāvīgas dzīves ārzemēs uz pastāvīgu dzīvi Ogres novadā un vēlas uzsākt novadā uzņēmējdarbību, kā arī jau esoši uzņēmumi, kas vēlas nodarbināt remigrantu.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 1 из 326

ĪSUMĀ

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija aicina Ministru kabinetu (MK) pētīt, ar kādu regulējumu varētu palielināt vietējo pārtikas preču īpatsvaru mazumtirdzniecības uzņēmumu sortimentā. Jau vēstīts, ka KP veiktajā olu, zivju, piena, gaļas, graudu un maizes produktu tirgus izpētes noslēdzošajā, trešajā sadaļā konstatēja, ka arī Latvijā ražotām olu, zivju un gaļas produktu precēm mazumtirdzniecības ķēdes piemēro vidēji lielāku uzcenojumu nekā ārpus Latvijas ražotām precēm, kā arī mazumtirgotāju sadarbības līgumos ar piegādātājiem konstatētas nepilnības. KP tirgus uzraudzībā konstatēja, ka Latvijā ražotai doktordesai, svaigam cālim un svaigām zivīm mazumtirdzniecības posmā tiek piemērots vidēji augstāks uzcenojums nekā ārpus Latvijas ražotām līdzvērtīgām precēm. Piemēram, Latvijā ražotā doktordesa vidēji tika cenota par 16% dārgāk nekā ārpus Latvijas ražotā doktordesa. Savukārt vietējam svaigam cālim mazumtirdzniecības piegādes ķēdes posmā piemērotais uzcenojums ir bijis vidēji 2,9 reizes lielāks salīdzinājumā ar importa cāli.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube