News

er3.jpg
Saeimas aktualitātes šonedēļ PDF Печать E-mail
03.06.2024 22:56
Šonedēļ Saeimas komisiju darbakārtībā:

•        alkohola patēriņa mazināšana sabiedrībā, tostarp nosakot jaunus ierobežojumus tā tirdzniecības laikam (Sociālo un darba lietu komisija, 3.lasījums);
•        pacientu tiesību ievērošanas uzlabošana (Sociālo un darba lietu komisija, 3.lasījums);
•        atlikumsiltuma izmantošana siltumapgādē un pašvaldību tiesības noteikt siltumapgādes veidus savā teritorijā (Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, 3.lasījums);
•        administratīvi teritoriālā reforma (Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija, 2.lasījums; steidzams);
 
ARHĪVA VIDEO. PILSĒTAS SVĒTKI PIRMS 14.GADIEM. PDF Печать E-mail

Pilsētas svētki Ogrē. 2.-4.maijs, 2010.g. Bodibildinga čempionāts, dejas, koncerti un c.

 
Eiroparlamenta vēlēšanas 2024 PDF Печать E-mail
01.06.2024 18:20
2024.  gada 8. jūnijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Šajās vēlēšanās Latvija ir viens vēlēšanu apgabals, no kura Eiropas Parlamentā jāievēlē deviņi deputāti.

NO 16 SARAKSTIEM JĀIZVĒLAS TIKAI VIENS

Vēlēšanās startē deputātu kandidāti no 16  sarakstiem:

“Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija;
JKP, Jaunā konservatīvā partija;
Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”;
LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ;
“Latvijas attīstībai”;
“Centra partija”;
APVIENĪBA JAUNLATVIEŠI;
“APVIENOTAIS SARAKSTS  – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija”;
“PROGRESĪVIE”;
Politiskā partija “Tautas varas spēks”;
Kustība “Par!”;
“SUVERĒNĀ VARA”;
 
Ogres Valsts ģimnāzija uzsāk ceļu uz jaunas interešu izglītības programmas dronu būvēšanā un pilotēšanā ieviešanu PDF Печать E-mail
01.06.2024 17:44
Iniciatīvas autors Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, balstoties uz pieredzēto Ukrainā, secina, ka lēmumu pieņemšana spriedzes apstākļos notiek daudz ātrāk. Tehnoloģijas un prasme ar tām rīkoties spēlē izšķirošu lomu cilvēku drošības un dzīvības saglabāšanai. Droni ir unikāli ar to plašo un vēl neapgūto pielietojumu kā militārajā, tā civilajā jomā.

Apgūstot dronu būvniecību vai pilotēšanu, jaunieši iegūs vērtīgas tehnoloģiskas prasmes, piemēram, ar dronu palīdzību tiek apkopti vēja ģeneratori un elektrotīkli, mazgātas augstceltņu fasādes, apsekoti meži un veikti daudzi citi sarežģīti uzdevumi. Pašlaik cilvēku skaits, kuri orientējas šajā nozarē un var piedāvāt šādus pakalpojumus, ir ļoti neliels. Nav šaubu, ka dronu pielietojuma veidi tikai palielināsies, līdz ar to arī pieprasījums pēc attiecīgajiem speciālistiem.
 
Koncertcikls UPES VAKARI Ogrē PDF Печать E-mail
29.05.2024 19:46
Arī šovasar Ogres upes krastos varēs baudīt mūziku. No 6. jūnija, trīs jūnija ceturtdienas Ogres upes promenādē uz peldošās skatuves norisināsies koncertcikls UPES VAKARI, kurā Ogres upi pieskandinās Ogres novada amatiermākslas kolektīvi.

6. jūnijā plkst. 20.00  koncertciklu UPES VAKARI atklās Lielvārdes Kultūras nama folkloras kopa JOSTA, Lēdmanes Tautas nama vokālais ansamblis STARI un Ogres novada Kultūras centra jauktais koris GRĪVA.
 
Jūrmala aicina uz Kūrorta svētkiem PDF Печать E-mail
29.05.2024 19:41
Jau šo sestdien, 1. jūnijā, notiks jūrmalnieku un pilsētas viesu iecienītākais vasaras pasākums – Jūrmalas Kūrorta svētki, kas šogad norisināsies 55. reizi. Svētku koncertā uz lielās skatuves Majoru pludmalē apmeklētājus priecēs šarmantā dziedātāja Marija Naumova, reperis rolands če un pašmāju mūzikas grupas “Labvēlīgais tips” un “Citi zēni”. Vasaras sākums Jūrmalā tiks ieskandināts ar daudzveidīgu pasākumu programmu visas dienas garumā – notiks ielu kafejnīcu festivāls, garākā diskoballīte Jomas ielā, mazākie svētku apmeklētāji tiks gaidīti jautrās izklaidēs “Našķu pilsētiņā”, norisināsies jūrmalnieku svētku gājiens un citi notikumi, kas piepildīs Jūrmalu Kūrorta svētkos.
 
Ogres novadā taps jauna saules elektrostacija PDF Печать E-mail
29.05.2024 19:39
Drīzumā Ogres novadā, Tomes pagastā tiks uzsākta jaunas saules elektrostacijas (SES) uzstādīšana. Plānots, ka turpmāk Ķeguma SES ik gadu saražos vismaz 5700 MWh elektrības, kas ar sadales tīkla starpniecību nonāks pie apkaimes patērētājiem. Šis elektroenerģijas apjoms ir atbilstošs vairāk nekā 2800 mājsaimniecību gada vidējam patēriņam, un jaunā elektrostacija to nodrošinās jau sākot ar šīs vasaras beigām.

Ogres novada Būvvalde 2023. gada 10. martā izsniegusi būvatļauju SES izveidei Ogres novada Tomes pagastā, autoceļa P85 malā, īpašumos “Margrietas” un “Sili”. Ķeguma SES teritorijā 6,8 hektāru platībā tiks izvietoti vairāk nekā 10 200 saules paneļu. Tuvākajā laikā sāksies teritorijas sagatavošanas darbi, pēc kuriem noritēs SES konstrukciju un kabeļlīniju izbūve. Tam sekos paneļu montāža, elektrostacijas testēšana un jau vasaras nogalē - nodošana ekspluatācijā un videi draudzīgās elektrības ražošanas uzsākšana.
 
Saeimas aktualitātes šonedēļ PDF Печать E-mail
27.05.2024 23:32
Aktualitātēs šonedēļ Saeimā:
grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas cita starpā paredz noteikt ierobežojumu šo dzērienu iegādei, proti, nosakot, ka alkoholu no pirmdienas līdz sestdienai nevarēs iegādāties pēc pulksten 20.00, svētdienās – pēc pulksten 18.00 (Sociālo un darba lietu komisija, 3.lasījums);
kriminālatbildības pastiprināšana par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem (Juridiskā komisija, 3.lasījums);
Varakļānu novada pievienošana Madonas novadam (Valsts pārvaldes komisija, 2.lasījums);
Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības domes atlaišanas likuma projekts (Valsts pārvaldes komisija, 2.lasījums);
 
RTU mācību spēki un studenti diskutē ar Ogres novada pašvaldības pārstāvjiem par transporta plūsmas organizēšanu Ogrē PDF Печать E-mail
27.05.2024 20:35
21. maijā Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Aija Romanovska viesojās Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības un mašīnzinību fakultātē, lai ar mācību spēkiem un studentiem pārrunātu viņu paveikto attiecībā uz transporta plūsmas organizēšanas pasākumiem, mazinot sastrēgumus pilsētā.

Studenti sniedza priekšlikumus Brīvības ielas, Kalna prospekta un Mednieku ielas mezgla pārbūvei, piedāvājot vairākus risinājumus – jaunu transporta kustības organizāciju, T veida krustojuma slēgšanu pie Ogres Mūzikas skolas, jaunu auto stāvlaukumu izveidi u.c. Lai arī izstrādātie priekšlikumi risinātu gan gājēju drošības jautājumu, gan veicinātu transporta plūsmu, E. Helmanis aicināja nepieļaut Ogres vērtības – priežu – ciršanu.
 
Nedēļas nogales pasākumi Ogres novadā PDF Печать E-mail
24.05.2024 22:26
24. maijs
Koncerts IEDEJOSIM VASARIŅU Meņģelē – plkst. 12.00 Meņģeles Tautas nama BDK "Sumuldiņa" aicina savus draugus uz sadancošanu Meņģeles estrādē.

Ikgadējā iedzīvotāju sapulce Meņģelē – plkst.15.00 Meņģeles Tautas namā tiek organizēta ikgadējā iedzīvotāju sapulce, kurā piedalīsies Meņģeles pagasta pārvaldes un Ogres novada pašvaldības vadība un speciālisti.

Koncerts SADZIEDĀSIM SUNTAŽOS! – plkst. 16.00 Suntažu estrādē aicinām uz Ogres novada izglītības un kultūras iestāžu bērnu un jauniešu muzikālo kolektīvu koncertu.

Skrituļošanas apmācības Ikšķilē – no plkst. 16.00 līdz 19.20 laukumā pie Peldu ielas bērniem vecumā no 6-14 gadiem ir iespēja apgūt skrituļošanas pamatus.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 2 из 328

ĪSUMĀ

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Latvijā uzvarējusi "Jaunā vienotība" (JV), otrajā vietā atstājot Nacionālo apvienību (NA), un abi politiskie spēki tikuši katrs pie diviem EP deputāta mandātiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) oficiāli publicētie provizoriskie vēlēšanu rezultāti. Savukārt "Latvijas attīstībai" (LA), "Apvienotais saraksts" (AS), "Progresīvie", "Saskaņa" un "Latvija pirmajā vietā" (LPV) vēlēšanās ieguvušas katra pa vienam EP deputāta mandātam.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube