er3.jpg
ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ ОГРЕ
Plānots iegādāties nekustamo īpašumu Upes prospektā, Ogrē, autostāvvietas izveidei PDF Печать E-mail
27.11.2023 23:00
23. novembrī, Ogres novada pašvaldības Finanšu komiteja apstiprināja sagatavoto lēmumprojektu, kas paredz atsavināt nekustamo īpašumu Upes prospektā 15A, Ogrē, kas sastāv no zemes vienības (1484 m2 platībā) un uz tās esošas būves (sargu māja) un būves (autostāvvieta 1928 m2 platībā) ar mērķi izveidot publisko stāvlaukumu par kopējo summu 84 000 eiro.

Ogres novada pašvaldības dome 2021. gada 25. februārī pieņēma lēmumu par nekustamā īpašuma Upes prospektā 15A, Ogrē, nepieciešamību sabiedrības vajadzībām, tajā izveidojot publisko stāvlaukumu. Nekustamais īpašums atrodas pašā pilsētas centrā, velo infrastruktūras un sabiedriskā transporta pakalpojumu tuvumā, kā arī tam ir laba piekļuve no maģistrālo ielu tīkla.
 
Dzintaru koncertzālē krāšņi skanēs ‘’Ziemassvētku festivāls’’ PDF Печать E-mail
27.11.2023 22:42
Dzintaru koncertzāle no 9. decembra līdz 7. janvārim aicina uz ikgadējo Ziemassvētku festivālu, piedāvājot krāšņu un daudzveidīgu mūzikas programmu visām gaumēm. Desmit koncertos uzstāsies tādi mūziķi kā dziedātāji Daumants Kalniņš un Gunta Gelgote, pianists Andrejs Osokins, Raimonds Pauls, saksofonists Aigars Raumanis, ģitāristi Kaspars Zemītis un Remī Bušē, ērģelnieki Aigars un Ilze Reiņi, grupa ‘‘Framest’’, Gidons Krēmers un Kremerata Baltica solisti, Latvijas Radio koris, Latvijas Radio bigbends un citi mākslinieki. 

9. decembrī plkst. 18.00 festivālu atklās grupa FRAMEST ar koncertu ‘‘Baltie Ziemassvētki’’. Ziemassvētku gaidīšanas laiks  FRAMEST vienmēr ir bijis ļoti nozīmīgs – grupa allaž rada īpaši skaistas Ziemassvētku programmas, katru reizi klausītājiem sniedzot svētku brīnuma sajūtu. Koncertā klausītājus sagaida krāšņa un daudzveidīga programma – dzirdēsim gan klasiskās Ziemassvētku melodijas, gan arī latviešu komponistu mūziku, un arī kādu pirmatskaņojumu. Grupa ‘‘Framest’’ savos koncertos apbur ar skatuvisko šarmu, profesionālo meistarību, artistiskumu un glāsmainajiem balss tembriem. Dziedātāji, kuri ir spilgtas personības katrs par sevi, kopīgi šajā ansamblī rada baudāmu un aizraujošu skatuves notikumu.
 
Decembrī Čehova teātrī gaidāmas četras jaunas pirmizrādes PDF Печать E-mail
27.11.2023 22:28
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris gada nogali plāno īpaši ražīgu un skatītājiem dāvinās četrus jauniestudējumus, turklāt divi no tiem būs lielās formas izrādes.

1. decembrī tiks sagaidīta Frīdriha Dirrenmata lugas “Vecās dāmas vizīte” pirmizrāde, kas top režisores Indras Rogas vadībā. Miljardieres Klāras Cahanasjanas titulloma uzticēta Danai Bjorkai, bet viņas skatuves centrālais partneris šajā izrādē būs aktieris Rodions Kuzmins, kurš atveidos Alfrēda Illa tēlu. Uz skatuves pievienosies arī citi Čehova teātra aktieri, kā arī vairāki viesmākslinieki, piemēram, argentīniešu izcelsmes cirka mākslinieks Mariano Cronopio. 

Izrāde no jauna skatupunkta uzlūko Čehova teātra pieteikto sezonas vadmotīvu – “vara”: tā stāsta par atriebības neizbēgamību, par spēku, ko anonimitāte dāvā sabiedrībai, un arī par visdīvainākajām mīlestības formām. Režisore Indra Roga izrādes radošajā komandā aicinājusi scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi, kostīmu mākslinieci Annu Heinrihsoni, horeogrāfi Ingu Raudingu, gaismu mākslinieku Oskaru Pauliņu un komponistu Kārli Lāci.
 
Projekta ietvaros Jaunogrē plānots izveidot aktīvās atpūtas laukumu PDF Печать E-mail
27.11.2023 21:55
23. novembra Ogres novada pašvaldības Finanšu komitejas sēdē tika apstiprināts sagatavotais lēmumprojekts par pašvaldības dalību atklātā konkursā ar projektu “Jaunogres aktīvās atpūtas kvartāla izveide”.

Projekta mērķis ir integrēt pilsētvidē teritoriju Mālkalnes prospektā 43, Ogrē, kā Jaunogres aktīvās atpūtas kvartālu, kurš piesaistītu iedzīvotājus dažādām aktīvās un pasīvās rekreācijas aktivitātēm.

Ogres novada pašvaldība šajā teritorijā ir iecerējusi izveidot mūsdienu prasībām atbilstošu, daudzfunkcionālu un dažādu vecumu grupu aktivitātēm piemērotu sporta un atpūtas publiskās ārtelpas zonu. Jaunizveidojamais aktīvās atpūtas kvartāls sastāvēs no multifunkcionāla laukuma, brīvdabas sporta rīku laukuma un āra trenažieriem vecāka gada gājuma cilvēkiem. Daļa no āra trenažieru aprīkojuma būs piemērota personām ar kustību traucējumiem, kā arī šis kvartāls būs piemērots vecākiem ar maziem bērniem.
 
"Zaļo Sertifikātu" pirmo reizi saņem: atpūtas komplekss “Akmeņi Nature Resort” Ogres novadā PDF Печать E-mail
26.11.2023 19:52
“Zaļais sertifikāts” ir vides kvalitātes zīme lauku tūrisma saimniecībām, kurās ievēro zaļas saimniekošanas principus, saudzējot resursus, veidojot videi un vietējai kopienai draudzīgu, viesiem ērtu un patīkamu tūrisma piedāvājumu. Zaļā sertifikāta vērtēšana un attīstība notiek ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu.     

Atpūtas komplekss “Akmeņi Nature Resort”, kas atrodas Ogres novadā, tieši pašā Daugavas krastā. Atpūtas kompleksā tiek izmantotas mūsdienīgas tehnoloģijas. Ir uzstādīti saules paneļi un vēja ģenerators, uzņēmuma teritorijā var pārvietoties ar e - automobili, kā arī klienti var uzlādēt savus e - automobiļus. Izveidota moderna augu laistīšanas sistēma.
 
Izdota pavārgrāmatā “No SENIORU virtuves” PDF Печать E-mail
26.11.2023 19:16
Ikšķiles tautas namā 8. novembrī tika atklāta pavārgrāmata “No SENIORU virtuves”, kurā apkopotas biedrības “Ikšķiles Senioru skola”, kā arī dažas Lielvārdes pensionāru biedrības pārstāvju iecienītākās receptes, kas ir iegūtas dzīves laikā.

Šai zīmīgajā pasākumā klātesošos sveica Ikšķiles pilsētas bibliotēkas vadītāja Dace Rempe, uzverot, ka grāmata ir nozīmīgs kultūrvēsturisks mantojums. Šī grāmata ir īpaša ar to, ka tā ir lokālpatriotiska, jo viss ir veikts šeit – Ogres novadā: “Esmu lepna un pagodināta, ka jūs apkopojāt vērtības, ko nodot nākamajām paaudzēm. Savā ziņā apskaužu jūsu bērnus un mazbērnus, jo viņiem būs iespēja paskatīties omītes labākās receptes.”
 
Suntažu kultūras namā izstāde ‘’Etno Elegance leļļu pasaulē’’ PDF Печать E-mail
26.11.2023 18:58
No 22.11.2023 – 22.12.2023, Suntažu kultūras namā, apskatāma Tīnūžu tautas nama lietišķās mākslas studijas ‘’ TĪNA’’ izstāde ‘’Etno Elegance leļļu pasaulē’’. 
Latviešu etniskie tautas tērpi iegūst jaunu dzīvotspēju leļļu izstādē, kas aicina apmeklētājus ceļot cauri Latvijas vēsturei un kultūrai, izmantojot lelles kā starpniekus. Katri lelles tērps ir rūpīgi izgatavots, atspoguļojot konkrētu Latvijas reģiona vēsturisko laikposmu.
 
Zemkopības ministrs Armands Krauze Ogrē PDF Печать E-mail
23.11.2023 00:47
22. novembrī Ogrē viesojās zemkopības ministrs Armands Krauze un viņa padomnieks Dainis Karols, lai kopā ar Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Egilu Helmani pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar pilsētas aizsardzību plūdu gadījumā.

Ministrs apmeklēja arī Ogres Centrālo bibliotēku un Ogres Valsts ģimnāziju, atzinīgi novērtējot paveikto. Pēc ģimnāzijas apskates A. Krauze uzsvēra, ka tik mūsdienīgu skolu būtu nepieciešams izbūvēt katrā novadā, atzīmējot, ka mācību vide būtiski ietekmē gan jauniešu vēlmi mācīties, gan pedagogu vēlmi mācīt.  To pierāda jau šobrīd Ogres Valsts ģimnāzijā izveidotās deviņas 10. paralēlklases, kā arī piesaistītie jaunie pedagogi.

Savukārt, runājot par Ogres Centrālo bibliotēku, ministrs atzinīgi vērtēja tās mūsdienīgumu un ilgtspēju, kā arī ēkas izbūvē izmantotos koka materiālus, kas ir valsts vietējais resurss, bet mūsdienu būvniecībā netiek lietots pietiekami plaši.
 
Valsts asinsdonoru centrs aicina jauniešus kļūt par supervaroņiem un ziedot asinis PDF Печать E-mail
23.11.2023 00:32
Ik dienas Latvijas slimnīcām nepieciešami asins krājumi dzīvību glābšanai, un ir tikai viens veids kā tie papildinās. Cilvēks ziedo cilvēkam. Valsts asinsdonoru centrs uzsācis informatīvi izglītojošu kampaņu “Supervaronis? Jā! Ikviens no mums!”, aicinot asinsdonoru kustībai pievienoties jauniešus vecumā līdz 35 gadiem. Donoru vidējais vecums Latvijā pieaug, līdz šī gada novembrim sasniedzot 38 gadus. Tādēļ Valsts asinsdonoru centra rīkotās sociālās kampaņas laikā tādas jauniešu vidū populāras personas kā Edart.tv veidotājs EDGARS AIVARS, tiktokeres ELĪZA KUPČA (SQUADPERSON), IVETA JAUNZEME (IVETASAZO) un UNDĪNE OZOLIŅA (UNDIXONE), kā arī reperis un hiphopa mākslinieks DENISS STEPANOVS, kulinārijas blogeris PIPARS un hip-hop mākslinieks FIŅĶIS aicinās jauniešus uzdrīkstēties palīdzēt glābt dzīvības un ziedot asinis, lai dzīvība nepārtrūkst! Lai pievērstu asins ziedošanas nozīmei lielāku uzmanību un aicinātu jauniešus pievienoties asinsdraugu lokam, kampaņas vēstneši organizēs komandu sacensību, kura vārdā cilvēki visvairāk ziedos asinis. Asinis ziedot par kādu no vēstnešiem, protams, aicināts ikviena vecuma cilvēks, kura veselības stāvoklis ļauj ziedot asinis.
 
Ogres novada pašvaldība aicina piedalīties svētku sajūtu radīšanā – akcijā “Egļu stāsts” PDF Печать E-mail
20.11.2023 22:46
Kopš 2019. gada gatavojoties Ziemassvētkiem Ogrē tiek īstenota akcija “Egļu stāsts”, kurā galvenie svētku sajūtu veidotāji ir pilsētas iedzīvotāji, nevalstiskās organizācijas un uzņēmēji.

Arī šogad svētku sajūtu radīšanā Ogres novada pašvaldība aicina piedalīties visus novada iedzīvotājus, nevalstiskās organizācijas un uzņēmējus.

“Egļu stāsta” ietvaros Ogres novadā – katrā pilsētā un pagastā projekta dalībniekiem būs iespēja izrotāt savu svētku egli, kura novada iedzīvotājus un tās viesus priecēs no 3.decembra līdz 31.janvārim.

Pieteikšanās dalībai akcijā ir no 14. līdz 27. novembrim aizpildot anketu:  https://ej.uz/egļu_stāsts_2023

Akcijas koordinatori ar dalībniekiem par akcijas realizāciju sazināsies no 20.novembra līdz 1.decembrim.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 2 из 285

ĪSUMĀ

Teju puse Latvijas iedzīvotāju jeb 48 % domā, ka viņiem ir salīdzinoši laba veselība, taču pilnīgi veseli jūtas vien 13 % aptaujāto. Savukārt četri no desmit iedzīvotājiem (38 %) uzskata, ka viņiem ir slikta veselība – kā drīzāk sliktu savu veselību vērtē trešdaļa (28 %) aptaujāto, bet kā pavisam sliktu – 9 %, liecina Mana aptieka & Apotheka nu jau astotā ikgadējā Veselības indeksa pētījuma dati.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ