er3.jpg
ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ ОГРЕ
Valsts svētku pasākumi Ogres novadā PDF Печать E-mail
16.11.2023 00:36
Latvijas Republikas proklamēšanas 105.gadadienai veltītie pasākumi Ogres novadā.

OGRĒ  

16. novembrī plkst. 18.00 Ogres Mūzikas un mākslas skolā Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltīts koncerts, kurā uzstāsies skolas mūzikas jomas audzēkņi.

18. novembrī 

plkst.11.00 Ogres Evaņģēliski luteriskajā baznīcā Latvijas Republikas Proklamēšanas diena veltīts dievkalpojums, tiešraide ReTv kanālā;
plkst.12.00 – 16.00 izstāde Ogres Vēstures un mākslas muzejā;
plkst. 16.00 Valsts ģimnāzijā svinīgais svētku pasākums, apbalvojumu OGRES GODA NOVADNIEKS un OGRES GADA NOVADNIEKS pasniegšana. Svētku koncerts, uzstājas Viktorija Majore;
plkst. 19.00 Svētku uguņošana Daugavas krastā pie vides dizaina objekta OGRES BĀKA. Drošības nolūkos no plkst. 18.30 līdz 19.30 ūdenstilpe ap Ogres bāku ūdenstransporta kustībai būs slēgta.
OGRESGALĀ - 16. novembrī plkst. 19.00 Ogresgala Tautas namā Ogresgala pašdarbības kolektīvu svētku koncerts.
 
Vokālā grupa ANIMA SOLLA 25 gadu jubileju svinēs ar koncertu PDF Печать E-mail
16.11.2023 00:32
25. novembrī pl.18.00 Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē vokālā grupa ANIMA SOLLA ielūdz uz jubilejas koncertu - salidojumu DZIED’, MĀSIŅA, TU PRET MANI!

Vokālā grupa Anima Solla ir viens no vadošajiem Latvijas vokālajiem ansambļiem – trīskārtējs Vispārējo Latviešu Dziesmu un Deju svētku Lielās balvas ieguvējs, Pasaules Koru Olimpiādes čempions vokālo ansambļu kategorijā, 16-kārtējs dažādu starptautisku un nacionālu konkursu laureāts. Ansamblis 1998.gadā dibināts Jumpravā, bet kopš 2007.gada ir Ogres Kultūras centra paspārnē. Sadarbojoties ar mūsdienu latviešu komponistiem, ir iestudētas vairākas koncetprogrammas – gan garīgā mūzika, gan latviešu oriģinālmūzika, gan tautasdziesmu apdares. Ierakstīti arī 5 kompaktdiski, galvenokārt ar Riharda Dubras mūziku, kā arī ar citu mūsdienu latviešu komponistu dziesmām, kas rakstītas īpaši Anima Solla balsīm.
 
Parakstu vākšana par 14. Saeimas atlaišanu PDF Печать E-mail
13.11.2023 21:37
Šī gada 9. novembrī, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) nolēma reģistrēt partijas LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ, “Tautas varas spēks”, “SUVERĒNĀ VARA”, PAMATS-LV, TAUTAS KALPI LATVIJAI, APVIENĪBA JAUNLATVIEŠI, “Stabilitātei!” un Jaunā Saskaņa iesniegumus ar ierosinājumu rīkot parakstu vākšanu par tautas nobalsošanu, lai atlaistu Latvijas Republikas 14. Saeimu.

Vēlētājiem būs iespēja parakstīties par minēto iniciatīvu 12 mēnešus — no 2023. gada 10. novembra līdz 2024. gada 9. novembrim.

Likuma Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu 22. panta otrā daļa paredz, ka katram vēlētāja parakstam šo 12 mēnešu laikā jābūt apliecinātam pie zvērināta notāra, dzīvesvietas deklarēšanas vietā pašvaldībā, bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, novadā pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja vai Latvijas Republikas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs pie konsulārās amatpersonas, kura ir tiesīga veikt notariālās funkcijas.
 
VAS “Latvijas dzelzceļš” aicina uz sabiedrisko apspriešanu PDF Печать E-mail
13.11.2023 21:37
VAS “Latvijas dzelzceļš” aicina uz sabiedrisko apspriešanu par projektu “Rīcības plāns trokšņu mazināšanai dzelzceļa līnijām ar satiksmes intensitāti lielāku par 30 000 vilcieniem gadā laika periodam no 2024. līdz 2028. gadam”.

Pēc VAS “Latvijas dzelzceļš” pasūtījuma, atbilstoši Ministru kabineta 2014. gada 7. janvāra noteikumu Nr. 16 „Vides trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtība” prasībām, SIA „Estonian, Latvian & Lithuanian Environment” ir izstrādājusi rīcības plāna projektu trokšņa mazināšanai dzelzceļa līnijām ar satiksmes intensitāti lielāku par 30000 vilcieniem gadā laika periodam no 2024. līdz 2028. gadam. Rīcības plāns ietver Rīgas pilsētas, Salaspils novada un Ogres novada pašvaldību teritorijas.
 
Lielvārdē pārbūvēts Daugavpils šosejas posms PDF Печать E-mail
13.11.2023 21:25
Lielvārdē pārbūvēts Daugavpils šosejas (A6) posms no pilsētas robežas Rīgas pusē līdz Kaibalai (51,30.–56,70. km).

Darbus Lielvārdē uzsāka pērn augustā, to ietvaros ir pārbūvētas ceļa konstruktīvās kārtas, apgaismojums, drenāžas un lietus kanalizācijas sistēma, caurtekas zem autoceļa un gājēju un velobraucēju infrastruktūras. Uzstādīti arī jauni satiksmes organizācijas tehniskie līdzekļi.
 
Ogres Vēstures un mākslas muzejā atklātas varonībai veltītas izstādes PDF Печать E-mail
10.11.2023 23:30
Ogres Vēstures un mākslas muzejā tika atklātas divas brīvībai un varonībai veltītas izstādes, kā arī instalācija “Latvju zeme vaļā stāv!”, kuras mērķis ir būt modriem un sargāt savu valsti.

Pasākumu atklāja Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, kurš pateicās visiem, kas iesaistījušies izstāžu veidošanā. Viņš uzsvēra, ka Lāčplēsis laika gaitā ir kļuvis par mūsu brīvības un varoņa simbolu. Tas ir bijis aktuāls gan toreiz, kad cīnījāmies par valsts neatkarību, gan tikpat svarīgs arī mūsdienās. G. Sīviņš aicināja ikvienu būt modram un sargāt savu valsti un tās brīvību.

Klātesošos sveica arī bijušais jūras kara flotes virsnieks, viceadmirālis, Latvijas Republikas Nacionālo Bruņoto spēku komandieris Gaidis Andrejs Zeibots. Viņš aicināja būt vienotiem, jo tikai kopā mēs varam veidot gaišu nākotni. G.A. Zeibots pateicās par šo izstāžu izveidi, kuras vēlreiz ikvienam no mums atgādina par mūs valsts vēsturi. “Būsim kopīgi, būsim spēcīgi!” viņš visiem vēlēja.

Ar savu muzikālo sniegumu klātesošo priecēja jauniestudētās rokoperas “Lāčplēsis” galvenās – Lāčplēša - lomas atveidotājs Atis Zviedris.
 
Izstāde “Arhitekts V. Bokslafs. Projekti”. Latvijā un Ogres novadā PDF Печать E-mail
09.11.2023 20:52
Atzīmējot izcilā arhitekta Vilhelma Bokslafa 165. dzimšanas dienu, muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina uz īpašu šim notikumam veidotu izstādi. Tajā būs apskatāmi neskaitāmi arhitekta projekti – gan realizēti, gan nerealizēti.

Vilhelms Ludvigs Nikolajs Bokslafs (12.10.1858. Rīgā – 09.03.1945. Poznaņā) bija vācbaltiešu arhitekts, kurš projektējis vairākas Latvijas muižu ēkas, sabiedriskās celtnes Rīgā, Jūrmalā, ka arī ēkas un celtnes ārpus Latvijas teritorijas.
Arhitekts izglītību ieguvis Rīgas Politehnikumā, strādājis arhitekta Heinriha Šēla būvbirojā un pēc tam uzsācis patstāvīgu arhitekta praksi. Bijis Lielās Ģildes, Biržas komitejas un citu iestāžu arhitekts. 1901. gadā pēc arhitekta projekta uzcēla Georgam Armitstedam piederošo Jaunmoku pili, no 1902. līdz 1905. gadam projektējis vienu no savām pazīstamākajām celtnēm — Rīgas biržas komitejas komercskolas ēku "ķieģeļu gotikas" stilā (tagad Latvijas Mākslas akadēmijas ēka). 1903. gadā tapa arī Ludviga Neiburga īres nams Jaunielā.
 
Aptauja par nekustamā īpašuma Brīvības ielā 38, Ogrē iegādi PDF Печать E-mail
09.11.2023 12:09
VAS “Latvijas Pasts” publiskā izsolē pārdod nekustamo īpašumu Brīvības ielā 38, Ogrē, kas sastāv no trīs ēkām un zemes gabala 1799 m2 platībā. Izsoles sākumcena 213 000 eiro.

Iespējams, Ogres novada pašvaldība varētu iegādāties šo īpašumu un izmantot pašvaldības vajadzību nodrošināšanai, piemēram, klientu apkalpošanas centrs, muzeja fonda krātuve, arhīvs utml.

Pašvaldība vēlas noskaidrot iedzīvotāju viedokli par šī nekustamā īpašuma iegādes nepieciešamību.
 
Lāčplēša diena Ogrē PDF Печать E-mail
08.11.2023 22:11

11. novembrī Lāčplēša dienā Ogrē godināsim Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu un novērtēsim iespēju dzīvot brīvā un neatkarīgā Latvijā.

Plkst. 17.00 aicinām doties Lāpu gājienā no Strēlnieku piemiņas zīmes Daugavas krastā uz Brāļu kapiem. Gājiena dalībniekiem sasniedzot monumentālo Latvijas valsts karogu, Plkst. 17.15 pie tā norisināsies svinīgais piemiņas brīdis.

 
Patriotu nedēļa portālā filmas.lv – svētku programma visā pasaulē PDF Печать E-mail
08.11.2023 22:04
Latvijas Valsts svētku gaisotnē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Ārlietu ministriju portālā filmas.lv gatavo Patriotu nedēļas tiešsaistes festivālu – filmu izlasi, kas bez maksas būs pieejama no 11. novembra jebkurā laikā un jebkurā vietā pasaulē, kur vien ir interneta pieslēgums. Festivāla programmā ir gan pavisam jaunas Latvijas spēlfilmas, gan kino klasika, gan Simtgades filmas, dokumentālais kino un bērniem domāta animācija; skatītājiem filmas būs pieejamas no 11. novembra līdz 19. novembrim, bet trīs visjaunākās spēlfilmas – pašā svētku kulminācijā, 18.–19. novembrī.

Nacionālā Kino centra portāls filmas.lv, kas nodrošina Latvijas kinomākslas plašāku pieejamību sabiedrībai, nu jau tradicionāli piedāvā skatītājiem regulārus tiešsaistes festivālus – filmu izlasi, kas konkrētā laika periodā bez maksas skatāma visā pasaulē un dažādos mobilajos ekrānos. Šogad svētkus palīdz sarīkot Ārlietu ministrijas diasporas atbalsta programma, un Patriotu nedēļas piedāvājumā ir septiņas pilnmetrāžas spēlfilmas, viena pilnmetrāžas animācijas filma, divas dokumentālās filmas un piecas animācijas īsfilmas vismazākajiem skatītājiem.
 
<< Первая < Предыдущая 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Следующая > Последняя >>

Страница 11 из 293

ĪSUMĀ

Bezskaidrās naudas maksājumu skaits pagājušajā gadā Latvijā pieaudzis par 10% salīdzinājumā ar 2022.gadu, vienlaikus maksājumu kopapjomam palielinoties par 58%, aģentūru LETA informēja Latvijas Bankas pārstāvji. Latvijas maksājumu pakalpojumu sniedzēji - kredītiestādes, elektroniskās naudas iestādes, maksājumu iestādes, krājaizdevu sabiedrības, Latvijas Banka un Valsts kase - 2023.gadā veica 786,1 miljonu klientu bezskaidrās naudas maksājumu 409,3 miljardu eiro kopapjomā. Vidēji dienā veikti 2,2 miljoni maksājumu 1,1 miljarda eiro apjomā.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ