er2.jpg
ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ ОГРЕ
Satiksmes ierobežojumi Ogrē posmā no Ogres salas līdz Skolas ielai PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
13.03.2023 22:21
Sakarā ar ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūvi Ogrē posmā no Ogres salas līdz Skolas ielai no pirmdienas, 13. marta, paredzēti satiksmes ierobežojumi.

No 13.03.2023. plkst. 9:00 tiks slēgta satiksme iebraukšanai no Rīgas ielas (A6 šoseja) uz Robežu ielu (izbraukšana no Robežu ielas uz Rīgas ielu (A6 šoseja) netiks ierobežota). Satiksmi šajā posmā plānots atjaunot pēc kanalizācijas tīklu izbūves darbu beigšanas laika posmā līdz 27.03.2023.

Sabiedriskā transporta pietura “Ogres šoseja” virzienā no Rīgas uz laiku līdz 15.03.2023. tiks pārcelta pretī veikalam “Mājai un Dārzam”.

Autovadītāji tiek aicināti ievērot un sekot līdzi uzstādītajām ceļa zīmēm.
 
PAR SITUĀCIJU VESELĪBAS APRŪPES SISTĒMĀ OGRES NOVADĀ PDF Печать E-mail
07.03.2023 22:20
Ogres novada pašvaldības domes sēdes informatīvajā daļā domes deputāts un SIA “Ogres rajona slimnīca” valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs informēja par pašreizējo situāciju veselības aprūpes sistēmā Ogres novadā.

SIA “Ogres rajona slimnīca” ir saņēmusi informāciju no Nacionālā veselības dienesta par 2023. gadā paredzēto valsts budžeta finanšu līdzekļu piešķiršanu slimnīcas pakalpojumu sniegšanai, kas ir par aptuveni 4% mazāks nekā pagājušajā gadā. “Ja 2022. gadā no valsts budžeta segtās viena pacienta izmaksas bija 733 eiro, tad šogad tie ir 701 eiro. Taču labi zinām, ka pagājušajā gadā valstī vidējā inflācija bija vairāk nekā 20%. Piemēram, pašlaik slimnīcai pacienta trīsreizējā ēdināšana jānodrošina par 4 eiro dienā, kas sevī ietver gan pārtikas iegādi, gan darbinieku darba stundas un citas izmaksas. Kā to iespējams izdarīt, ja pārtikas nozarē vērojams būtisks cenu kāpums? Protams, tiek meklētas iespējas, kur varētu ietaupīt, nesamaksātās naudas summas tiek segtas no iekšējām rezervēm, taču tas ir tikai īstermiņa risinājums,” norāda D. Širovs. 
 
Slēgs sadarbības līgumu ar Lemborkas pilsētas pašvaldību Polijā PDF Печать E-mail
07.03.2023 22:16
Ogres novada pašvaldības domes sēdē 16. februārī  deputāti lēma par sadarbību ar vienu no Polijas pašvaldībām –  Lemborkas pilsētu, kas atrodas Pomožes (Pomerānijas) vojevodistē Polijas ziemeļos.

2022. gada 18. oktobrī Ogres novada pašvaldībā tika saņemta Latvijas vēstnieka Polijas Republikā Jura Poikāna vēstule, kurā Poikāna kungs informē par Lemborkas pilsētas pašvaldības izteikto interesi uzsākt sadarbību ar kādu no Latvijas pašvaldībām. Tā kā Lemborka un Ogre ir iedzīvotāju skaita ziņā līdzīgas pilsētas un tām varētu būt vairākas saskarsmes jomas, tostarp uzņēmējdarbība, kultūrvēsture un tūrisms, izglītība, sociālā politika un citas, vēstnieka kungs kā iespējamo Polijas pašvaldības sadarbības partneri ieteicis Ogres novada pašvaldību.
 
PAR OGRES NOVADNIEKA KARTI UN LIETOTNI “OGRES NOVADNIEKS” PDF Печать E-mail
07.03.2023 22:13
Ogres novadnieka karti šobrīd lieto 11 424 novada iedzīvotāji, lietotni “Ogres Novadnieks” – 6 035 iedzīvotājiOGRES NOVADA IEDZĪVOTĀJA KARTE

Ogres novada iedzīvotāja karte (“Ogres novadnieka karte”) ir dokuments, kas apliecina piederību Ogres novadam un kura būtība ir motivēt iedzīvotājus deklarēties Ogres novadā un saņemt priekšrocības, izmantojot dažādus pakalpojumus.

Karte tika ieviesta 2018. gada augustā līdz ar mobilo lietotni “Ogres Novadnieks”. Pēc Administratīvi teritoriālās reformas gan kartes, gan lietotnes priekšrocības var izmantot visi Ogres novadā deklarētie iedzīvotāji. Lai iegūtu karti, to var pieteikt klātienē vai internetā, savukārt lietotni savā telefonā var ielādēt jebkurā laikā un bez maksas.
 
No 1. marta izmaiņas satiksmes organizācijā Strēlnieku prospektā, Ogrē PDF Печать E-mail
28.02.2023 12:19
Ogres novada pašvaldība informē, ka š.g. 1.martā būvuzņēmējs uzstādīs ceļa zīmes, kas atļaus tikai vienvirziena kustību Strēlnieku prospekta posmā no Viestura alejas līdz Dārza ielai, Ogrē.

Uzstādītās ceļa zīmes tiks aizsegtas līdz brīdim, kad iestāsies būvdarbiem labvēlīgi laikapstākļi. Būvdarbu laikā satiksmes organizācija arī citos Strēlnieku prospekta posmos tiks mainīta, tāpēc aktīvu būvdarbu laikā iespēju robežās ieteicams izvēlēties citus apbraukšanas ceļus.

Plānots, ka būvdarbi tiks pabeigti 9 mēnešu laikā. Līdz Ogres pilsētas svētkiem, kas plānoti augustā, Strēlnieku prospekta pārbūve būs pabeigta!

Ogres novada pašvaldība aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un ar iecietību izturēties pret neērtībām būvdarbu laikā. Neērtības būs īslaicīgas, taču ieguvums – mūsdienīga un sakopta vide – būs uz ilgu laiku!
 
ПЛАТЕЖИ ДЛЯ НЕЗАПЛАНИРОВАННЫХ (АВАРИЙНЫХ) РЕМОНТНЫХ РАБОТ PDF Печать E-mail
28.02.2023 12:09

В ежемесячных счетах по коммунальным услугам “Ogres Namsaimnieks”  в этом году всем находящимся в управлении многоквартирным жилым домам выделена новая позиция “незапланированные ремонтные работы”. Этот платеж предназначен для выполнения незапланированных ремонтных работ, например, для устранения последствий аварий в жилом доме (разрыв стояка, из- за повреждений крыши должен быть немедленно произведен ремонт или во внутреннем двора образовалась опасная яма), а также в других случаях.

Регулярное, небольшое внесение взносов на покрытие расходов на незапланированные ремонтные работы снижает финансовое бремя собственников квартир, которые могут создать более крупные незапланированные ремонтные работы в здании. Взносы на незапланированные ремонтные работы в пределах от 3 до 5 центов за квадратный метр. В зависимости от количества квартир в жилом доме, в течение года на незапланированные ремонтные работы в среднем тратится 1000 - 1500 ЕВРО.

 
Tūrisms Ogres novadā turpina attīstīties PDF Печать E-mail
20.02.2023 21:51
Ogres novada Tūrisma informācijas centra (TIC) speciālisti apkopojuši informāciju par tūrisma statistiku un paveikto 2022. gadā, kā arī iezīmē šī gada plānus un ieceres. TIC atrodas Ogres novada pašvaldības Tūrisma plānošanas un attīstības nodaļas pārraudzībā.

Mājaslapa un lietotne

Apvienojoties Ikšķiles, Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novadiem, radās nepieciešamība apkopot tūrisma informāciju vienuviet. Pagājušajā gadā tas tika paveikts – tagad informāciju par tūrisma apskates objektiem, ēdināšanas iestādēm, naktsmītnēm un citu tūristiem noderīgu informāciju var atrast mājaslapā www.visitogre.lv. Pagājušajā gadā tika paveikts vēl viens liels darbs – Ogres novada tūrisma mājaslapa tagad pieejama arī angļu valodā.

Apskatot mājaslapas statistiku, redzams, ka salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu kopējais mājaslapas apmeklētāju skaits pieaudzis par 13 %, sasniedzot 109 tūkstošus lietotāju gadā. Lielākā interese gada griezumā vērojama pašā gada sākumā un beigās, kad Ogres novads iemirdzas krāšņā Ziemassvētku rotā un cilvēki internetā meklē tematiskos maršrutus un citu praktisku informāciju. Lielu interneta lietotāju aktivitāti mājaslapā www.visitogre.lv varēja novērot arī vasaras pasākumu laikā, piemēram, Ģimenes dienas, Gaismas nakts, Ogres pilsētas svētku u.c. notikumu laikā.
 
Изменения в счетах по коммунальным услугам за январь "Ogres Namsaimnieks" PDF Печать E-mail
19.02.2023 23:21
В феврале владельцы квартир многоквартирных жилых домов, находящихся в управлении “Ogres Namsaimnieks” , получили ежемесячные счета за коммунальные услуги в январе, в которых есть несколько изменений.

Плата за разницу потребления воды применяется также к нагреванию горячей воды.
С 1 января этого года применяется плата не только за разницу потребления холодной воды, но и за разницу горячей воды (теплоэнергии, потребленной для обогрева поставленной (холодной) воды).

Разницу подогрева горячей воды в настоящее время можно применить, так как в жилых домах, находящихся в управлении “Ogres Namsaimnieks” , проведена проверка установленных в тепловых узлах счетчиков горячей воды. Цель применения новой разницы потребления воды и ее подогрева - обеспечить корректный учет потребления тепловой энергии.
 
Apstiprināts Ogres novada pašvaldības budžets 2023. gadam PDF Печать E-mail
16.02.2023 19:31
Domes sēdē 16. februārī deputāti apstiprināja Ogres novada pašvaldības 2023. gada budžetu.

Ogres novada pašvaldības 2023. gada budžetu ir ietekmējuši vairāki faktori: energoresursu sadārdzināšanās; minimālās darba algas paaugstināšana; pedagogu darba algas likmes paaugstināšana valstī, līdz ar to pašvaldības budžetā palielinās izmaksas to pedagoģisko darbinieku darba algām un darba devēja sociālā nodokļa maksājumiem, par kuriem netiek saņemtas valsts mērķdotācijas; strauji ir pieaugušas aizņēmumu procentu likmes; izmaiņas normatīvajos aktos sociālajā jomā, līdz ar to pašvaldības budžetā palielinās izdevumu apjoms maznodrošināto iedzīvotāju sociālajai aizsardzībai; palielinās pašvaldības atbalsts mazajām lauku skolām, lai bērni varētu iegūt izglītību pēc iespējas tuvāk viņu dzīvesvietai.
 
CРЕДНИХ ШКОЛ В КРАЕ СТАНЕТ МЕНЬШЕ PDF Печать E-mail
15.02.2023 20:56

C 1  февраля в Огсрком крае началась регистрация в 1 -й класс  в Огрские школы, за первые две недели февраля родители уже зарегистрировали 327 первоклассников.  Учиться они начнут в Огрской первой школе, Огрской основной школе и Яуногрской школе, но среднее образование будут получать в Огрской гимназии, строительство которой скоро будет завершено.

Огрская гимназия станет единственной средней школе в Огре и волостях Огрского края. В начале февраля депутаты Огсркой думы приняли  решение  о преобразовании  Сунтажскую и Кегумскую средние школы

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 3 из 289

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ