er3.jpg
ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ ОГРЕ
Ogresgala pagasts svin savu simtgadi PDF Печать E-mail
13.02.2024 22:07
Ogresgala pagasta iedzīvotāju skaits katru gadu palielinās, jo cilvēkus vilina pilsētas un dabas klātbūtne. Ogres upes krastā var sagaidīt skaistus saullēktus, bet pie Daugavas – piedzīvot ļoti krāšņus saulrietus. Šogad Ogresgala pagasts svin savu simtgadi.

Ogresgala pagasts laika gaitā piedzīvojis daudz dažādu teritoriālu pārmaiņu. Katra atbilstoši laikam atstājusi savu nospiedumu pagasta vēsturē, cilvēku prātos un sirdīs. Ogresgala pagasta ļaudis cauri laikiem ir spējuši saglabāt pozitīvu enerģiju, darba prieku un attiecību siltumu, tāpēc tik krāšņs vēsturiskais mantojums un tik spilgti notikumi mūsu pusē.
 
Jaunā parauga pase – Latvijas daba un inovatīvi pretviltošanas risinājumi PDF Печать E-mail
13.02.2024 22:02
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk – Pārvalde) no 12. februāra uzsākusi jaunā parauga pasu noformēšanu. No iepriekšējā parauga pasēm tās atšķiras ar uzlabotiem inovatīviem pretviltošanas risinājumiem, kas pamatoti ar Eiropas Padomes Regulas prasībām par drošības elementiem un biometrijas standartiem dalībvalstu izdotajās pasēs un ceļošanas dokumentos. 
Inovatīvie pretviltošanas risinājumi nodrošinās gan pasu aizsardzību pret viltojumiem, gan to atbilstību jauna līmeņa drošības prasībām.
“Jaunā parauga pase ir himna Latvijas skaistajai dabai. Dodoties uz ārvalstīm ar jauno pasi, ikviens no mums var paņemt līdzi Latvijas dabu drošas, uzticamas pases veidolā,” saka Pārvaldes priekšniece Maira Roze.
 
Aktualitātes Saeimas komisijās PDF Печать E-mail
12.02.2024 23:19
Aktualitātes Saeimas komisijās šonedēļ:

•        iedzīvotājiem būs vienkāršāk pāriet no viena hipotekārā kredīta devēja pie cita (Budžeta komisija, 2. galīgais lasījums)
•        jauns doktorantūras studiju modelis (Izglītības komisija, 3.lasījums)
•        bargāki sodi dzīvnieku spīdzinātājiem (Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisija, 2.lasījums)
•        uzlabojumi dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu pieņemšanā par mājas uzturēšanas jautājumiem situācijās, kad daļa iedzīvotāju neiesaistās mājas jautājumu risināšanā (Valsts pārvaldes komisija, 2.lasījums)
•        grozījumi Enerģētikas likumā, kas cita starpā paredz tiesības pašvaldībām noteikt siltumapgādes risinājumu veidus savā teritorijā vai tās daļā (Tautsaimniecības komisija, 1.lasījums)
•        bērna vecumam atbilstoša seksuālās un reproduktīvās veselības izglītība (Cilvēktiesību komisija)
 
A/S “Conexus Baltic Grid” informē par gāzesvadu un to objektu aizsargjoslām PDF Печать E-mail
12.02.2024 23:09
Akciju sabiedrība “Conexus Baltic Grid” informē, ka Ogres novada teritorijā atrodas gāzesvadi, pa kuriem nodrošina dabasgāzes pārvadi ar darba spiedienu vairāk par 1,6 megapaskāliem (MPa), kā arī gāzes pārvades nodrošināšanai piesaistītās iekārtas, būves un inženiertīkli.

Ņemot vērā iepriekš minēto un pamatojoties uz Ministru kabineta 2006. gada 5. decembra noteikumu Nr. 982 “Enerģētikas infrastruktūras objektu aizsargjoslu noteikšanas metodika” 41. punktu, aicinām iepazīties ar informāciju par aprobežojumiem gāzapgādes objektu ekspluatācijas un drošības aizsargjoslās, kā arī par bīstamību, kas saistīta ar uzturēšanos sabiedrības gāzapgādes objektu, inženierkomunikāciju un inženierbūvju aizsargjoslās.
 
Plaša apledojuma dēļ izsludināts dzeltenais brīdinājums PDF Печать E-mail
12.02.2024 23:02
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informē, ka Latvijā naktī no 12. uz 13. februāri valsti turpinās šķērsot nokrišņu zona, kas lielā teritorijas daļā nesīs atkalu - sasalstošu lietu, smidzināšanu. Uz ceļiem un citām virsmām veidosies stiprs apledojums, vietām teritorijas ziemeļos apledojums būs ļoti stiprs.
 
OGRESGALA PAGASTAM 100 |Ogresgala pagasta stāsti PDF Печать E-mail
08.02.2024 21:14
 
Ogresgala pagastam 2024. gadā aprit 100 gadi. Iedzīvotājus aicinā dalīties ar savām atmiņām, fotogrāfijām un stāstiem četrās stāstu pēcpusdienās Ogresgala un Ciemupes tautas namos. Aicinām stāstīt vai vienkārši būt kopā un klausīties par to, kas šajos 100 gados ir noticis Ogresgala pagastā gan vēstures, gan kultūras, gan sabiedrības procesu jomā. 

 PAR OGRESGALAS PAGASTU:
Ogresgala pagasts atrodas Ogres novada rietumu daļā un robežojas ar sava novada Tīnūžu, Suntažu, Rembates un Tomes pagastu, kā arī Ogres un Ķeguma pilsētām.

Ogresgala pagasta teritorijas reljefā dominē lēzeni viļņots līdzenums ar maziem un vidēja lieluma pauguriem. Pagasta dienvidu daļā, kas ir zemāka, atrodas plašā Daugavas ieleja, gar kuru rietumu – austrumu virzienā turpina stiepties Ogres Kangaru osu virkne. Vidusdaļā pagastu šķērso Ogres upe, kurā ieplūst Ranka.

 

 
Ikšķilē un Lielvārdē testa režīmā sāk darboties šķeldas katlumājas PDF Печать E-mail
08.02.2024 20:13
Turpmāk Ikšķilē un Lielvārdē centralizēta siltumapgāde tiks nodrošināta, izmantojot atjaunīgos energoresursus (AER) – šķeldu un granulas.

Līdz šim Ikšķiles un Lielvārdes pilsētās centralizētā siltumapgāde tika nodrošināta, izmantojot tikai fosilo kurināmo – dabasgāzi, tāpēc Ogres novada pašvaldība jau 2022. gada aprīlī pieņēma lēmumu siltumenerģijas ražošanai izmantot AER.

Pāreja no dabasgāzes novērsīs būtisku siltumenerģijas tarifa iedzīvotājiem pieauguma risku, kas saistīts ar dabasgāzes cenas neprognozējamo pieaugumu.
 
Dalās pieredzē par komunālo pakalpojumu apsaimniekošanu PDF Печать E-mail
05.02.2024 21:12
Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, viņa vietnieks Gints Sīviņš un SIA “Ogres Namsaimnieks” valdes loceklis Kaspars Grīnbergs tikās ar Ventspils novada domes priekšsēdētāju Aivaru Mucenieku, vietnieku investīciju un attīstības jautājumos Andi Zariņu un deputātu Agri Bileskalnu, lai sniegtu savus ieteikumus komunālo pakalpojumu efektivizēšanai.

Tikšanās laikā Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs atzinīgi novērtēja Ventspils novada pašvaldības pārstāvju vēlmi iepazīties ar Ogres novada pieredzi. Par komunālo pakalpojumu apsaimniekošanu un to izmaksām detalizētāk skaidroja G. Sīviņš un K. Grīnbergs.
 
Nedēļas aktualitātes Saeimā PDF Печать E-mail
05.02.2024 21:06
Aktualitātes Saeimas komisijās šonedēļ:

•        bargāki sodi par dzīvnieku spīdzināšanu (Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisija, pirms 2.lasījuma)
•        brīvprātīgā darba pieejamības veicināšana (Sociālo un darba lietu komisija, 2.lasījums)
•        valsts pakalpojumu plānošana traumatoloģijā (Sabiedrības veselības apakškomisija)
•        sloga samazināšana zemes īpašniekiem zemes likumiskās lietošanas attiecībās (Juridiskā komisija, pirms iesniegšanas Saeimā)
•        pesticīdu patēriņš Latvijā (Vides, klimata un enerģētikas apakškomisija)
 
Aicinā vecākus pieteikt skolas konkursam “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā” PDF Печать E-mail
05.02.2024 12:56
Lai noteiktu vislabāko skolu ēdinātāju, tādējādi aktualizējot bērnu maltīšu kvalitāti skolās, Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācija (LDUSA), sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC), aicina vecākus pieteikt savu bērnu skolu konkursam “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā” 2023./2024. mācību gadā, 
Vecāki aicināti skolas konkursā pieteikt no 5. līdz 29. februārim. Pieteikt skolu konkursam iespējams aizpildot tiešsaistes anketu šeit.  Ar konkursa nolikumu var iepazīties LDUSA mājaslapā. 
Konkursa rezultātus paziņos 2024. gada 27. martā. 
 
Visbiežāk pieteiktajām skolām LDUSA lūgs atsūtīt nedēļas ēdienkartes paraugu, ko izvērtēs konkursa žūrija. Uzvarētājus noteiks sešās nominācijās jeb Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē, Latgalē, Rīgā un visā Latvijā kopumā. Skolu iesniegtās ēdienkartes vērtēs pēc vairākiem kritērijiem, - vai ēdieni ir daudzveidīgi, vai izmantots pēc iespējas vairāk vietējo un sezonālo produktu, cik daudz cukura un sāls izmantots ēdienos, kā arī, vai pavāri spēj radoši un interesanti pagatavot bērniem atbilstošus ēdienus. Vērtēs arī ēdienu atbilstību Ministru kabineta noteikumiem Nr. 172 “Noteikumi par uztura normām izglītības iestāžu izglītojamiem, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem un ārstniecības iestāžu pacientiem”. 
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 3 из 293

ĪSUMĀ

Bezskaidrās naudas maksājumu skaits pagājušajā gadā Latvijā pieaudzis par 10% salīdzinājumā ar 2022.gadu, vienlaikus maksājumu kopapjomam palielinoties par 58%, aģentūru LETA informēja Latvijas Bankas pārstāvji. Latvijas maksājumu pakalpojumu sniedzēji - kredītiestādes, elektroniskās naudas iestādes, maksājumu iestādes, krājaizdevu sabiedrības, Latvijas Banka un Valsts kase - 2023.gadā veica 786,1 miljonu klientu bezskaidrās naudas maksājumu 409,3 miljardu eiro kopapjomā. Vidēji dienā veikti 2,2 miljoni maksājumu 1,1 miljarda eiro apjomā.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ