er2.jpg
ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ ОГРЕ
Dzeramā ūdens apgādes sistēmas dezinfekcija Ikšķilē un Tīnūžos PDF Печать E-mail
12.08.2023 21:02
SIA „Ikšķiles māja” informē, ka sakarā ar dzeramā ūdens apgādes sistēmas dezinfekciju ūdenim iespējams hlora aromāts:

Ikšķilē 15., 16. un 17.augustā;
Tīnūžos 16. un 17.augustā.
Ūdeni var lietot uzturā tikai pēc novārīšanas. Ieteicams regulāri notecināt ūdeni, lai dezinfekcijas līdzeklis nonāk visā apgādes sistēmā.

Dezinfekcijas laikā ūdens padeve netiks atslēgta.

Pēc darba tiks veiktas ūdens analīzes. Darbus veiks SIA “Ūdens risinājumi”

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!
 
Atvērto Durvju dienu nedēļa Ogrē, Ikšķilē un Ķegumā PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
10.08.2023 21:24

Gads aizvadīts, un jau nākamnedēļ ieskandinot Ogres pilsētas svētkus Tev atkal ir iespēja izmēģināt dažādus sporta veidus un to piedāvājumu Ogres novadā – interešu izglītībā, ar profesionālo ievirzi vai sporta biedrībās. Atvērto Durvju dienu nedēļa norisināsies no 14. līdz 18.augustam Ogres novada sporta centrā (Skolas iela 21). Šogad ir arī nelielas izmaiņas saistībā ar to, ka vairākas nodarbības tiks piedāvātas dažādās norises vietās arī ārpus Ogres pilsētas – kā, piemēram, Ikšķilē, Ķegumā.

Pilna nodarbību programma un pieteikšanās pieejama šeit 

Обновлено 16.08.2023 20:26
 
Ogres pilsētas svētki ŠEIT DZIMST LEĢENDAS PDF Печать E-mail
10.08.2023 21:09
18. un 19. augustā Ogres pilsētas svētkos ŠEIT DZIMST LEĢENDAS ogrēnieši un pilsētas viesi aicināti klausīties koncertus, sportot, jaunatklāt, izgaršot, baudīt kino, mākslu, uguņošanu un citus aizraujošus notikumus Ogres pilsētvidē.

Leģendas vieno un aptver visu novada teritoriju – katrā pagastā, katrā pilsētā un katrā

ciemā tiek lolotas ieceres un atbalstīti centieni, kas rezultējas ievērojamos sasniegumos. Pilsētas svētkos iepazīsim  mūsu novada leģendas un ļausim dzimt jaunām.
 

SVĒTKU PROGRAMMA
Ogres pilsētas svētku 2023 afiša
PIEKTDIENA, 18. AUGUSTS
Ogres novada Kultūras centra laukums, Brīvības iela 15
9.00 - 21.00 Ogres novada čempionāta pludmales volejbolā jauniešiem finālposms

22.00 Laukuma Karalis/Karaliene PRO grupa-Side out formāts
 
Dienasgaisma publiskās telpās: mazāk stresa, augstāki sasniegumi PDF Печать E-mail
10.08.2023 21:04
Patīkama un komfortabla vide ir nepieciešama ne tikai mūsu mājās un darbavietās, bet arī citās publiskās iestādēs, kuras ikdienā apmeklējam – veikalos, skolās, bibliotēkās, ārstniecības iestādēs u.c. Būtiski faktori, kas ietekmē mūsu pašsajūtu, atrodoties telpās, ir dienasgaisma un svaigs gaiss; tam ir arī medicīnisks izskaidrojums. Turklāt uzlabojas ne tikai pašsajūta, bet arī sasniegtie rezultāti. Kāpēc tā?
 
Saules izraisīts laimes hormons
Saules gaisma veicina serotonīna jeb “laimes hormona” izdalīšanos, kas nepieciešams normālai nervu un smadzeņu darbībai. Piekļuve dienasgaismai palīdz uzturēt arī pietiekamu melatonīna līmeni organismā, kas regulē mūsu iekšējo pulksteni, un līdzsvaro kortizola jeb “stresa hormona” izdalīšanos. Dzīvojot platuma grādos, kur saulainu dienu nav tik daudz kā dienvidu valstīs, piekļuve dabiskajai dienasgaismai ir īpaši būtiska. Ļoti labi zinām, kā pirmā saulainā diena pēc garās ziemas uzlabo mūsu pašsajūtu un dzīvesprieku. Tas attiecas arī uz iekštelpām – labāk jutīsimies ēkās, kas ir gaišas, ar plašiem logiem, nekā telpās, kur dienasgaisma neieplūst. Savukārt svaigs gaiss ir vitāli svarīgs mūsu veselībai un optimālai smadzeņu darbībai. Būtībā ķermenim dienasgaisma ir teju tikpat svarīga kā ēdiens un ūdens.
 
 
Ceļojošā izstāde “Gadsimta būves Latvijā” apskatāma Ogrē PDF Печать E-mail
07.08.2023 21:40
Gada garumā ceļojošā lielformāta fotoizstāde "Gadsimta būves Latvijā" no 7.augusta līdz 20.septembrim skatāma Ogrē, Skolas ielā 31 pie Sporta centra žoga, kas atrodas pilsētniekiem svarīgu ceļamērķu krustcelēs. Izstāde atceļojusi no Saulkrastiem, pirms tam pabijusi Daugavpilī, Valmierā un Rīgā.

Gunita Jansone, biedrības Building Design and Construction council (BDCC) vadītāja: “Nosaukums Gadsimta būves Latvijā izvēlēts, norādot uz īstenoto projektu nozīmi Latvijas mērogā. Izstādē eksponētas fotogrāfijas ar arhitektūras un inženierijas sasniegumiem: Dārgumu namu Rēzeknē, Parka paviljonu Liepājā, atjaunoto Smiltenes baznīcu, arī Mežotnes baznīcu, Āgenskalna tirgu kā arī svarīgiem infrastruktūras risinājumiem – Ķekavas apvedceļu, Sarkandaugavas pārvadu. Daudzi objekti saņēmuši balvas lielākajā būvju konkursā Latvijas Būvniecības gada balva un citos konkursos, piemēram, Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā. Piemēram, Daugavpils pilsēta var lepoties ar  Inženierarsenālu cietoksnī , kas  ir ieguvis GRAND PRIX  konkursā Latvijas Būvniecības gada balva 2022 un Ogre ar savu jau arī starptautisku atzinību ieguvušo bibliotēku, kas ieguva GRAND PRIX konkursā Latvijas Būvniecības gada balva 2021.”
 
Kā samazināt elektroenerģijas rēķinu? Jāizvēlas atbilstoša pieslēguma slodze un tarifu plāns PDF Печать E-mail
07.08.2023 21:33
Šī gada 1. jūlijā stājās spēkā izmaiņas elektroenerģijas pārvades un sadales sistēmas pakalpojumu tarifos, kas redzamas augustā saņemtajos rēķinos par jūliju. Lai izmaksas par sistēmas pakalpojumiem ik mēnesi būtu optimālas, AS "Sadales tīkls" atgādina, ka ir būtiski izvēlēties gan individuālajiem elektroenerģijas lietošanas paradumiem atbilstošu slodzi (jaudu), gan arī atbilstošu sistēmas pakalpojumu tarifu plānu ("Pamata" vai "Speciālais").
Jāuzsver, ka elektroenerģijas rēķinu ietekmē arī maksa par elektroenerģiju (patērētajām kilovatstundām), tāpēc ikvienam jādomā ne tikai par piemērotāku sadales sistēmas pakalpojumu tarifu, bet arī par pašas elektroenerģijas tirdzniecības tarifu (to klients izvēlas pie sava elektroenerģijas tirgotāja).
 
No vēstures - Dabas stihija mūsu mākslinieku darbos PDF Печать E-mail
07.08.2023 21:26

Liela krusa, vētra, milzīgie  postījumi šodien, bet  vai tad pirmo reiz?
Viena no postošākajām stihijām Rīgu skāra 1872.gada 10. maijā, kad pēc neparasti karstas dienas ap pulksten četriem pēcpusdienā no dienvidaustrumiem tuvojās tumši negaisa mākoņi, kas atnesa milzīgu krusu, 1936.gada 29. jūlija numurā rakstīja avīze "Zemgales Balss".
 
Krusa birusi kā no maisa, ledus gabali bijuši vistas olas lielumā un ar asām šķautnēm. No krusas cirtieniem mutuļojis Daugavas ūdens, un uznākusī tumsa, apžilbinošie zibeņi, pērkona nemitīgie grāvieni, plīstošu stiklu šķindoņa, viesuļa gaudošana un pārbiedēto cilvēku kliedzieni sacēluši Rīgā īstu paniku, un daudzi ticējuši, ka pienākusi pastardiena. Krusa vai visām ēkām izdauzīja logus, bija cietuši arī jumti, tādēļ jau otrā dienā dakstiņu cena trīskāršojās.
Pērkona negaiss ar stipru vētru 1872.gada 10.maijā skāra arī Tukumu, kur Šlokenbekas muižā tika norauts jumts un izsisti logi, bet no saimniecības ēkām pāri palikušas tikai drupu kaudzes. Šajā dienā vētra pa gaisu nesusi cilvēkus, un Allažu kapsētā negaiss nositis divus bēriniekus. Ievainoto bijis ļoti daudz, pa gaisu lidojušas ēku un jumtu daļas, durvis un koku zari.
 
Mūsu novadnieka K. Hūna zīmējums "Latvijas meži. Pēc vētras. 1872.g.
 
Apkures sezona tuvojas: Vai esi izvēlējies piemērotāko dabasgāzes tirgotāju? PDF Печать E-mail
04.08.2023 22:33
No š.g. 1.maija dabasgāzes tirgus, tāpat kā elektroenerģijas tirgus, ir pilnībā atvērts. Tas nozīmē, ka vairs nav Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) regulēta tarifa. Mājsaimniecību lietotāji var izvēlēties savam patēriņam piemērotāko dabasgāzes tirgotāju un piedāvājumu, kur dabasgāzes cena tiek noteikta abām pusēm – lietotājam un dabasgāzes tirgotājam –, savstarpēji vienojoties. SPRK skaidro, ko ņemt vērā, izvēloties piemērotāko dabasgāzes tirgotāju un produktu.

“Jūlijā dabasgāzes cenas Eiropas biržās turpināja samazināties, kas nozīmē, ka pēdējā gada laikā dabasgāzes cenas ir piedzīvojušas vienu no straujākajiem kritumiem. To, vai šis ir zemākais dabasgāzes cenas punkts vairumtirdzniecībā šajā gadā, rādīs tikai laiks.
 
Daugavas peldvietā Ikšķilē novērotas zilaļģes – peldēties aizliegts! PDF Печать E-mail
04.08.2023 22:22
Veselības inspekcija informē, ka ir novērota zilaļģu klātbūtne Daugavas peldvietā Ikšķilē, Rīgas ielā 20. Pastiprinātas zilaļģu savairošanās gadījumā ūdens kļūst duļķains, izteikti zaļā vai dzeltenbrūnā krāsā, ūdens var pārklāties ar zilganzaļu plēvi un tam parādās neraksturīga smaka.

Inspekcija norāda, ka gadījumos, ja redzamas zilaļģu masveida savairošanās pazīmes, peldēties šādā ūdenī nedrīkst.
 
Pašvaldības policija saņem tehnisko aprīkojumu zivju resursu aizsardzībai PDF Печать E-mail
01.08.2023 22:33
Ogres novada pašvaldības dome šī gada 30. martā pieņēma lēmumu “Par dalību Zemkopības ministrijas izsludinātajā valsts atbalsta Zivju fonda pasākumā, ko veic valsts iestādes vai pašvaldības un kuru kompetencē ir zivju resursu aizsardzība”. Minētā Zivju fonda pasākumā Ogres novada pašvaldība īsteno projektu “Ogres novada publisko ūdeņu zivju resursu aizsardzības pilnveide 3”. Projekta ietvaros pašvaldība ir iegādājusies aprīkojumu zivju resursu uzraudzībai Ogres novada publiskajās ūdenstilpnēs. Tehniskajā aprīkojumā ietilpst divi tālskati, divas meža kameras, divas video kameras ar SD kartēm, eholote, termokamera, planšetdators un zemūdens drons.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 5 из 304

ĪSUMĀ

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā sestdien, 30. septembrī, no plkst.11.00 līdz 16.00 notiks pasākums ģimenēm ar bērniem „Stabiņš sūnās, galdiņš virsū”, kurā muzeja pedagogi aicinās izzināt sēnes. Ierodoties muzejā, dalībnieki saņem īpaši sagatavotu uzdevumu grāmatiņu. Atrisinājumi kopā ar vecākiem jāmeklē muzeja ekspozīcijās, tos noskaidrot palīdz arī muzeja pedagogi. Šoreiz pētīsim sēņu uzbūvi, mācīsimies, kā atpazīt sēnes un kā tās pareizi sagatavot ēšanai, risināsim sēņu nosaukumu rēbusus, atkārtosim alfabētu un apgūsim piecus gudra sēņotāja padomus. Ikviens varēs pagatavot pastkartīti, ko ar lietderīgu sēņotāja gudrību kādam nosūtīt. Ierasties un piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 15.30). Uzdevumu izpildīšana aizņems aptuveni 40–60 minūtes.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ