er3.jpg
ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ ОГРЕ
Ogres novada Kultūras centra VPDK AIJA un draugi koncertā JAUNGADA SADANCIS PDF Печать E-mail
15.01.2024 22:43
20. janvārī plkst. 18.00 Ogres novada Kultūras centrā vidējās paaudzes deju kolektīvs AIJA kopā ar draugiem aicina uz koncertu JAUNGADA SADANCIS.
VPDK AIJA koncerts JAUNGADA SADANCIS kļuvis par tradicionālu notikumu, kas vieno deju draugus no dažādiem Latvijas novadiem un ne tikai. Šogad kopā ar Latvijas deju kolektīviem skatītājus priecēs arī viesi no Lietuvas. 
 
2024. gada sēne - zilzaļo hlorociborija PDF Печать E-mail
13.01.2024 00:06
Latvijas Mikologu biedrības balsojumā 2024. gada sēnes godu iegūst zilzaļā hlorociborija (Chlorociboria aeruginascens). Maza, krāšņa un noderīga, Latvijā bieži sastopama, tomēr maz ievērota un maz pētīta, informēja Latvijas Mikologu biedrības valdes priekšsēdētāja Diāna Meiere.
Kā par šīs sēnes noderīgumu skaidroja mikologi, zilzaļās hlorociborijas iekrāsotu koksni var izmantot daiļamatniecībā, no tās iegūto zilzaļo pigmentu ksilindeīnu var izmantot mūsdienīgajās zaļajās tehnoloģijās, elektronikā.
 
Latvijas 2024. gada ģeovieta – Gūdu klintis PDF Печать E-mail
13.01.2024 00:04
Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes Ģeoloģijas nodaļa un Ģeogrāfijas nodaļa nosauc 2024. gada ģeovietu. Gadu mijā to izvirzīšanā un balsošanā par 7 potenciālajām ģeovietām piedalījās 38 ģeologi un ģeoloģijas interesenti. Šogad par Gada ģeovietu tika izvēlētas Gūdu klintis (Gaviļu iezis) Gaujas krastā.

Gūdu klintis ir ģeoloģiskais un ģeomorfoloģiskais dabas piemineklis, kas atrodas Gaujas senielejā, Gaujas labajā pamatkrastā. Tas ir Cēsu novadā, Straupes pagastā, Gaujas Nacionālā parka un vienlaikus Natura 2000 teritorijā. Gūdu klintīs pie pašas Gaujas upes un gar tās palieni un vecupi atsedzas senajā devona periodā veidojušies smilšakmeņi, vietām māli. Atsegumi līdz 50 m augstajā pamatkrasta kraujā ir izvietoti trīs pakāpēs. Klintīs ir atrastas bruņuzivju, daivspurzivju un bezžokļeņu fosīlijas, kā arī fosfātu konkrēcijas. Atsegumu joslas kopējais garums ir 390 m. Līdz ar to Gūdu klintis pēc virsmas platības ir vienas no lielākajiem devona smilšakmeņu atsegumiem Latvijā un Baltijas valstīs kopumā.
 
Barikāžu atceres diena Ogrē PDF Печать E-mail
12.01.2024 23:55
20.janvārī plkst. 14.00 pie Latvijas monumentālā karoga Brīvības ielā, Ogrē atcerēsimies 1991. gada barikāžu notikumus, kas ne vien atstājuši nospiedumus vēstures lappusēs, bet arī ļāvuši izcīnīt brīvu un neatkarīgu valsti.  
Pie barikāžu simbola – ugunskura, daloties atmiņu stāstos par barikāžu notikumiem, klausīsimies vīru kopas VILKI muzikālo vēstījumu par dzimtenes mīlestību, karavīra dzīvesziņu un kultūras mantojumu karavīru dziesmās un stāstos. 

Atceroties spraigos notikumus, godināsim 1991. gada barikāžu aizstāvjus, kavēsimies atmiņās un kopīgi radīsim to unikālo kopības sajūtu, kas deva spēku sargāt Latvijas neatkarību.
 
Uz patiesiem notikumiem balstīta pirmizrāde Čehova teātrī – “Skatuve UGUNĪ” PDF Печать E-mail
12.01.2024 22:53
3. februārī uz Čehova teātra lielās skatuves gaidāma jauna pirmizrāde ““Skatuve” UGUNĪ”, kas top režisores Lauras Grozas vadībā un sola turpinājumu iepriekš aizsāktajai varas un sabiedrības attiecību tēmai, kas caurvij visus teātra jauniestudējumus šajā sezonā.

““Skatuve” UGUNĪ” dramaturģija tapusi patiesu vēsturisku notikumu kontekstā – stāsta fonā atspoguļoti 1937. un 1938. gada notikumi, kuros PSRS Lielā terora ietvaros īstenoja tā sauktās “nacionālās operācijas”, tai skaitā “latviešu operāciju”. Vēstures dati vēsta, ka šo operāciju ietvaros tika arestēti vairāk nekā 22 tūkstoši latviešu, no tiem gandrīz 17 tūkstošiem piespriests nāves sods – nošaušana. Arī Maskavas latviešu teātra “Skatuve” trupa, kurā spēlēja Eiropā atzītā teātra un mēmā kino aktrise Marija Leiko, bija šīs nežēlīgās statistikas upuri.
 
Veselības ministrs Hosams Abu Meri Ogrē PDF Печать E-mail
12.01.2024 22:06
11. janvārī Ogrē tika uzņemta veselības nozares pārstāvju delegācija veselības ministra Hosama Abu Meri vadībā. Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un Ogres rajona slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs vizītes dalībniekus iepazīstināja ar veselības aprūpes sistēmas attīstību Ogres novadā un pieejamajiem pakalpojumiem.

Kopā ar ministru Ogrē viesojās Veselības ministra biroja vadītāja Renāte Gremze un ministra padomniece juridiskajos jautājumos Līga Āboliņa, kā arī Veselības inspekcijas vadītāja Anita Slokenberga un Nacionālā veselības dienesta direktors Āris Kasparāns. Šādās reģionālās vizītēs ministrs dodas regulāri, lai apzinātu situāciju veselības aprūpes nozarē Latvijas novados un pilsētās, tostarp apmeklējot ārstniecības iestādes un klātienē tiekoties ar to vadību un speciālistiem.
 
Noslēgusies akcijas “Egļu stāsts” balsošana PDF Печать E-mail
11.01.2024 21:14
No 7. decembra Ogres novadā norisinās akcija “Egļu stāsts”, kuras ietvaros pārstāvji no izglītības iestādēm, amatiermākslas kolektīviem, biedrībām, pašvaldības iestādēm un uzņēmumiem izrotāja  47 svētku eglītes visā Ogres novada teritorijā. Izrotātās eglītes būs apskatāmas līdz janvāra beigām, taču balsošana par skaistāko eglīti noslēdzās 7. janvārī.

Akcijas ietvaros pie izrotātajām eglītēm tika izvietots numurs un informācija par to, kas to izdaiļojis. Vietējie iedzīvotāji un viesi varēja nobalsot par eglīti, kura visvairāk patīk. Kopumā saņemtas 8377 balsis, no kurām 26,3 % bijušas no Ogres novada viesiem.

Apkopojot balsošanas rezultātus, noskaidrotas populārākās eglītes. Tās 10 komandas, kuru rotātās eglītes saņēmušas visvairāk balsu, saņems gardas balvas no SIA “Fazer Latvija”:

1. Ogres jauniešu iniciatīvas biedrība TALANTU KALVE ( attēlā)
 
Bargais sals Skandināvijā ietekmē elektroenerģijas cenas biržā PDF Печать E-mail
05.01.2024 21:34
Š.g. 5. janvārī novērojams straujš elektroenerģijas cenu kāpums Nordpool biržā. Baltijas un Skandināvijas valstu cenu zonā – kāpums ir novērots sākot no ceturtdienas, 4. janvāra, plkst. 8.00 rītā, kas turpinās arī 5. janvārī. Cenu lēcienus Nordpool biržā veicinājusi energoapgādes situācija Somijā – vairāku elektrostaciju darbības ierobežojumi un, iestājoties ievērojami aukstākiem laikapstākļiem, būtiski pieaudzis pieprasījums pēc elektroenerģijas, liecina Klimata un enerģētika ministrijas (KEM) rīcībā esošā informācija. 
Kā ziņo starpvalstu mediji, gads Skandināvijā iesācies ar lielāko aukstumu pēdējo 25 gadu laikā, vietām temperatūra noslīdējusi pat zem -40 ℃ atzīmes. Tik ekstrēma temperatūra neizbēgami ietekmē arī elektroenerģijas pieprasījumu, jo daudz kur mūsu reģionā, īpaši Skandināvijā, elektroenerģiju izmanto mājokļu apsildei. Savukārt ļoti liela aukstuma gadījumā ietekmēta arī elektroenerģijas pārvade un ražošana, kā rezultātā novērojamas augstas elektroenerģijas cenas. 
 
Ogres stadionā ir atvērta publiskā slidotava PDF Печать E-mail
05.01.2024 21:16
Kā jau pēdējos gados ierasts, Ogres novada sporta centra (ONSC) stadionā (Skolas ielā 21) darbojas publiski pieejama slidotava. Arī šogad ONSC darbinieki ir pacentušies, lai tā kļūtu pieejama apmeklētājiem. Slidu noma slidotavā netiek nodrošināta.

DARBA LAIKS – no plkst. 8.00 līdz 22.00.

APGAISMOJUMS
Pieejams dienas tumšajā laikā. Ja apgaismojums nav ieslēgts, palūdz HALLES dežurantei to ieslēgt, aizejot pie viņas pats vai piezvanot pa tālruni 65044150.
 
Ogrē otro gadu atzīmēs Zvaigznes dienu ar svinīgu gājienu un koncertu PDF Печать E-mail
03.01.2024 22:12
Lai atzīmētu Zvaigznes dienu un atgādinātu par Ogrē uzstādītās Betlēmes zvaigznes kultūrvēsturisko nozīmi, sestdien, 6. janvārī, jau otro gadu notiks īpašs svētku gājiens “Gudrie meklē Ķēniņu”, kurš noslēgsies ar koncertu “Satiec Ķēniņu” Ogres Mūzikas un mākslas skolā.

Svinīgais gājiens trīs austrumu gudro un poniju pavadībā tiks atklāts ar ievadvārdiem pl. 16.00 Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcā, Meža prospektā 1, pēc kuriem gājiens virzīsies uz nākošo pieturvietu Ogres centra skvērā.  Gājiens noslēgsies pie Betlēmes ainiņas iepretim novada domei. Ikviens interesents ir aicināts pievienoties no pl. 15.45 gājiena sapulcēšanās vietā, lai aizraujošā veidā izdzīvotu vēsturiskos notikumus pirms 2000 gadiem Kristus dzimšanas laikā. Katrā no trim stacijām skanēs dziesmas un stāsti par Zvaigznes dienas notikumiem, savukārt pie Bētlemes ainiņas no 16.30 līdz pat 18.30 varēs sasildīties, iedzerot karstu tēju vai kafiju, satikt īstas aitiņas un ganus, kā arī nofotografēties ar ponijiem.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 6 из 293

ĪSUMĀ

Bezskaidrās naudas maksājumu skaits pagājušajā gadā Latvijā pieaudzis par 10% salīdzinājumā ar 2022.gadu, vienlaikus maksājumu kopapjomam palielinoties par 58%, aģentūru LETA informēja Latvijas Bankas pārstāvji. Latvijas maksājumu pakalpojumu sniedzēji - kredītiestādes, elektroniskās naudas iestādes, maksājumu iestādes, krājaizdevu sabiedrības, Latvijas Banka un Valsts kase - 2023.gadā veica 786,1 miljonu klientu bezskaidrās naudas maksājumu 409,3 miljardu eiro kopapjomā. Vidēji dienā veikti 2,2 miljoni maksājumu 1,1 miljarda eiro apjomā.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ