er2.jpg
ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ ОГРЕ
LAIVU PARĀDĒ OGRES PILSĒTAS SVĒTKOS PDF Печать E-mail
27.07.2023 18:24
18.-19.augustā Ogres pilsētas svētku ietvaros ŠEIT DZIMST LEĢENDAS norisināsies tradicionālā Ogres upes svētku parādes laivošana. Aicinām Ogres novada iestādes, kolektīvus, biedrības, organizācijas, sporta  komandas u.c. piedalīties svētku parādē. 

Laivu parāde norisināsies 19.augustā plkst. 11.00 no Ogres upes krasta laukuma līdz Ogres bākai. Pulcēšanās no plkst. 10.30. 

Lai svētkus padarītu krāšņākus, aicinām dalībniekus prezentēt sevi radoši, tāpat Ogres pilsētas iedzīvotāji un viesi laipni aicināti sveikt laivu parādes dalībniekus visa maršruta garumā.
 
“Šeit dzimst leģendas” - Rembates romantika PDF Печать E-mail
25.07.2023 21:23
 
Rembatē, netālu, no tā saucamā, Glāzšķūņa, Ogres krastā ir kāds avotiņš, kas iztek caur dolomītu kārtu. Avotiņš ievērojams ar to, ka pie tā granītakmenī izcirsta velna galva. Tagad šis avotiņš ir aizmirsts un gandrīz aizaudzis, bet vēl pirmskara gados ap to vijās romantika, šo avotiņu jaunieši sauca par Mīlestības avotiņu, un, pa pāriem to apmeklējot, uz velnakmeņa parasti nolika ziedus un padzērās dzidro ūdeni ar speciālu māla krūzi. Šo krūzi greznoja uzraksts: «Mīlestības avotiņa īpašums». Tā nekur nebija piesieta, bet visi respektēja avotiņa «īpašuma tiesības». 
 
“Šeit dzimst leģendas” – Ogrei jauns sauklis ! PDF Печать E-mail
25.07.2023 21:18
20. jūlijā, Ogres novada pašvaldības domes sēdē deputāti apstiprināja novada saukli “Šeit dzimst leģendas” un suvenīrus – dekoratīvos šķīvjus. Lēmums tika pieņemts, balstoties uz veikto novada iedzīvotāju aptauju, kurā 81% aptaujas dalībnieki atbalsta jauno saukli, savukārt 80% - suvenīru – dekoratīvo šķīvju – izveidi.

Atgādinām, ka šī gada 13. jūlijā Ogres novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu organizēt rakstveida aptauju, lai noskaidrotu sabiedrības viedokli par iecerēto Ogres novada jauno saukli “Šeit dzimst leģendas” un novada suvenīriem – dekoratīvajiem šķīvjiem.

Aptaujā, aizpildot anketu elektroniski vai papīra formātā, varēja piedalīties Latvijas Republikas pilsoņi, kuri ir sasnieguši 16 gadu vecumu un kuru dzīvesvieta ir deklarēta Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā vai kuriem pieder likumā noteiktajā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums šajā teritorijā.
 
Ogres novada pašvaldība aicina piedalīties konkursā “Ogres novada garšas meklējumos” PDF Печать E-mail
25.07.2023 21:11
Ogres novada pašvaldības domes sēdē 20. jūlijā deputāti lēma par konkursa “Ogres novada garšas meklējumos” organizēšanu un apstiprināja šī konkursa nolikumu.

Konkursa mērķis ir iesaistīt ikvienu Ogres novada iedzīvotāju, komersantu, mājražotāju Ogres novadam raksturīga un unikāla ēdiena tapšanā, savukārt novada iedzīvotājus un viesus iesaistīt sev tīkamākā ēdiena un Ogres novada garšai atbilstošākā ēdiena nosaukuma izvēlē. Piešķirot šim ēdienam novadu reprezentējošu nosaukumu, tiktu veicināta novada atpazīstamība, tūrisma jomas un uzņēmējdarbības vides attīstība.

Konkursa “Ogres novada garšas meklējumos” organizēšanu uzdots veikt Ogres novada Kultūras centram (ONKC) atbilstoši konkursa nolikumam. 
 
Suntaži svin 800 gadu jubileju PDF Печать E-mail
23.07.2023 20:44
Suntažu pagasts 15. jūlijā ar bagātu kultūras un sporta programmu ikvienai gaumei svinēja 800 gadu jubileju, pulcējot suntažniekus, kā arī viesus no tuvākas un tālākas apkaimes. 
 
Suntaži ir radušies senā Vidzemes lībiešu apdzīvotā apgabalā. Vārdam Suntaži ir lībiska izcelsme (senos dokumentos Sundesel, Sundzel, vai Sunzel). 1223.gadā Mazās Juglas labajā krastā bīskaps Alberts uzcēla bīskapa pili. 1318.gadā tā minēta kā Livonijas ordeņa īpašums. 1436.gadā virsbīskaps Hennings Suntažu pili ar īpašumu pārdeva savam domkapitulam. 1566.gadā, sabrūkot Livonijas ordenim, bīskapiju likvidēja un pili ieguma domdekāns Jakobs Meks, kas vēlāk kļuva par poļu kastelānu. Ziemeļu kara laikā senā pils tika nopostīta un vēlāk uz vecajiem pamatiem tika uzcelta jaunā pils. 18.gs. pils īpašnieki mainījās. 1816.gadā muiža nonāca Hānenfeldu dzimtas īpašumā. 1.pasaules kara laikā Hānenfeldi aizbrauca uz Vāciju. 1920.gadā uz pili pārcēla Suntažu skolu, un tā tur atrodas arī tagad.
Suntažu teritorijā ir bijušās vēl vairākas muižas – Briežu muiža, Ķeveļmuiža, Jāņmuiža, Mācītājmuiža, Kastrānes muiža, Veczaļmuiža, Jaunzaļmuiža, Annasmuiža, Mežmuiža.
 
ПОЛЕЗНЫЕ ЧАИ ИЗ ТРАВ ЛЕТОМ Печать E-mail
21.07.2023 22:58
Латвийская природа щедро одарена различными природными дарами, из которых можно приготовить вкусные и полезные напитки. Лайла Залите, фармацевт аптечных сетей Apotheka, рассказывает, какие лекарственные растения использовать для приготовления травяных чаев.

"Лето - пора, когда можно смело выбирать и освежаться травяными чаями, которые будут свежими, ароматными и наполненными целебными свойствами. Зная о положительном влиянии растений на организм и выпивая теплый напиток, приготовленный из растений, вы летом сможете освежиться даже успешнее, чем употребляя ледяной напиток. Ассортимент травяных чаев широк, причем чаи можно готовить как из одного растения, так и смешивая несколько растений вместе. Кроме того, дары природы можно использовать как в прохладную погоду, чтобы согреться, так и в теплую, чтобы освежиться, дополняя воду комнатной температуры различными растениями.
 
Peldvietu ūdens kvalitāte Ogres novadā PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
21.07.2023 22:44
Šī gada 13. jūlijā ir veiktas atkārtotas ūdens kvalitātes pārbaudes neoficiālajās peldvietās Ogres novadā.

Rezultāti liecina, ka peldēties atļauts šādās peldvietās:

Abzes dzirnavdīķis, Suntažu pagasts;
Baseins pie skolas, Madlienas pagasts;
Plaužu ezers, Ķeipenes pagasts;
Rīgas HES ūdenskrātuve Ogrē, J. Alunāna ielā;
Ogres HES ūdenskrātuve Ogrē, Brīvības ielā 124/126;
Ogres upe pie Hipodroma, Ogresgala pagasts;
Vilku karjers/ Zādzenes karjers, Madlienas pagasts;
Plāteres ezers, Madlienas pagasts;
Daugava, peldvieta Dzelmes, pie baznīcas, Jumprava;
Rītupītes peldvieta, Jumprava;
 
POPULĀRĀKĀ ATGRIEŠANĀS VIETA REMIGRANTIEM VIDZEMĒ IR OGRES NOVADS PDF Печать E-mail
19.07.2023 22:41
Šī gada pirmajos divos ceturkšņos pēc vairākiem ārzemēs pavadītiem gadiem uz Vidzemi no ārvalstīm pārcēlušās 68 ģimenes jeb 179 cilvēki. 31 ģimene izmantojusi Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) remigrācijas koordinatora sniegto atbalstu.

Laikā no janvāra līdz jūnijam VPR remigrācijas koordinatore Inga Madžule ir sagatavojusi informatīvos piedāvājumus 180 ģimenēm jeb 400 cilvēkiem, kuri interesējas par atgriešanos Latvijā un pastāvīgu dzīvi Vidzemē. Šogad pirmajā pusgadā ar I. Madžuli vēl ir sazinājušās arī 28 ģimenes, kuras, šobrīd atrodoties ārzemēs, ir izteikušas vēlmi kaut kad nākotnē atgriezties Latvijā.
 
LIELVĀRDES PARKĀ ROKOPERAS LĀČPLĒSIS JAUNAIS IESTUDĒJUMS PDF Печать E-mail
19.07.2023 22:30
Vasaras pilnbriedā, 28. jūlijā Lielvārdes parkā notiks Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes leģendārās rokoperas LĀČPLĒSIS atjaunotais iestudējums. Atzīmējot šī darba 35. gadskārtu un Andreja Pumpura eposa "Lāčplēsis" 135. gadadienu, pirmo reizi rokopera izskanēs Andreja Pumpura dzimtajā vietā Lielvārdē. 

Vēsturiskās vietas klātbūtne, dabas saspēle ar uzveduma dalībniekiem un arī vietējiem pašdarbības kolektīviem, kā arī vērienīgie tehniskie risinājumi ļaus sajust jaunu senā vēstījuma jēgu un spēku.
 
Iespaidīgajā skatuves scenogrāfijā tiks atainota zemūdens pasaule, izmantoti 11 led ekrāni, uz kuriem videomākslinieks Artis Dzērve atdzīvinās gleznotājas Kristīnes Kutepovas īpaši veidotas gleznas, savukārt metālmākslinieks Normunds Bērziņš skatuves centrālo konstrukciju veidojis vieglu un plūstošu, kas simbolizē Daugavas straumes ritējumu - kā TILTU, kas savieno pagātni ar tagadni. TILTU, kas nostājas starp labo un ļauno. TILTU, kas šķeļ un atkal apvieno tautu. 
 
Jūrmala aicina uz svētkiem Ķemeros PDF Печать E-mail
19.07.2023 22:15
Sestdien, 22. jūlijā, jūrmalnieki un pilsētas viesi aicināti uz svētkiem Ķemeru kūrorta parkā, kur visas dienas garumā muzikālās noskaņās norisināsies izklaides pasākumi un izzinošas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem, darbosies amatnieku darinājumu un gardumu tirdziņš un kafejnīcas. Ķemeru apkārtni un kūrorta kultūrvēsturiskās vērtības varēs iepazīt foto orientēšanās piedzīvojumā, savukārt vakarā “Mīlestības saliņā” izskanēs koncerts. Svētku noslēgumā – balle.

Izklaide un izzinošas aktivitātes. Svētku tirdziņš. Koncerts un balle
Apmeklētāji aicināti izbaudīt Ķemeru kūrorta parka burvību svētku noskaņās.
Plkst. 12.00–19.00 parkā būs atvērts tirdziņš, kurā varēs iegādāties vietējo amatnieku un mājražotāju darinājumus un gardumus. Darbosies izbraukuma kafejnīcas.
Plkst. 13.00–19.00 ģimenes ar bērniem aicinātas piedalīties radošajās darbnīcās un dažādās aktivitātēs – sacensties ģimenes stafetē “Sadziedāšanās”, ātrlasīšanas un daiļlasīšanas sacensībās, klausīties Aspazijas, Raiņa un Ziedoņa dzeju, kā arī izbaudīt sajūtu celiņu  pēc Ziedoņa “Krāsaino pasaku” motīviem.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 6 из 303

ĪSUMĀ

No 2023. gada 5. oktobra līdz 2024. gada 14. janvārim Latvijas Keramikas biennāles ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma Korejas mūsdienu keramikas mākslas izstāde “Pašterapija”, kas veido stāstu par mākslinieku izjūtām saistībā ar laika mūžīgo ritējumu un esības brīža skaudro apzināšanos. Izstādes mērķis ir izzināt Korejas keramikas mākslas tradīcijas un iezīmēt tās turpmāko pārvērtību ceļu mūsdienās, kad nozaru sinerģijas ietekmē robežas starp mākslas veidiem kļūst neskaidras. Ekspozīcijas kodolu sastāda avangarda mākslinieki – “robežpārkāpēji”, kas atkāpjas no Korejas keramikas darināšanas kanoniem un pievēršas laikmetīgai pašizteiksmei.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ