er2.jpg
ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ ОГРЕ
Par energorsursu atbalsta saņemšanas periodu PDF Печать E-mail
19.03.2023 23:19
Ogres novada Sociālais dienests informē, ka saistībā ar energoresursu cenu pieaugumu atbalsts mājsaimniecībām, kas apkurei izmanto koksnes briketes, koksnes granulas, malku, propāna – butāna gāzi vai dīzeļdegvielu pieejams līdz 2023. gada 30. aprīlim, savukārt, ja apkurei tiek izmantota elektroenerģija - iesniegums un izdevumus attaisnojošie dokumenti atbalsta saņemšanai jāiesniedz līdz 2023. gada 31. maijam par laika posmu līdz 2023.gada 30.aprīlim.

Sīkāka informācija par energoresursu atbalstu pieejama:
 
Ogres novada pašvaldība aicina pieteikt pretendentus Dzintara Soduma balvai literatūrā PDF Печать E-mail
19.03.2023 23:15
Ogres novada pašvaldība izsludina Dzintara Soduma balvas (turpmāk tekstā Balva) pretendentu pieteikšanu.

Balvas pretendenti

Uz Balvu par novatorismu latviešu oriģinālliteratūrā var pretendēt autori, kuru darbi izdoti laika posmā no 2022. gada 1. marta līdz 2023. gada 1. martam šādos žanros:

dzejā;
prozā;
dramaturģijā.
 
Plānotās ūdens līmeņu pazemināšanas Daugavas hidroelektrostaciju ūdenskrātuvēs PDF Печать E-mail
16.03.2023 00:28
AS "Latvenergo" informē, ka 2023. gada vasarā Pļaviņu un Rīgas HES ūdenskrātuvēs ir paredzēti ūdens līmeņa pazeminājumi hidrotehnisko būvju remontdarbu veikšanai.

Lai HES ūdenskrātuvju līmeņa svārstības pēc iespējas mazāk ietekmētu iedzīvotājus un tūrisma pakalpojuma sniedzējus, vienlaicīgi nodrošinot valsts enerģētiskajai neatkarībai svarīgas funkcijas, AS "Latvenergo" informē par plānotajām ūdens līmeņa pazemināšanām Pļaviņu HES un Rīgas HES ūdenskrātuvēs 2023. gadā.

Daugavas HES ir stratēģiskas nozīmes būves ar neaizstājamu nozīmi valstij un sabiedrībai un pret tām ekspluatācijas gaitā jāizturas ar vislielāko atbildību. Rūpējoties par Daugavas hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošumu, AS "Latvenergo" 2023. gada vasaras sezonā īstenos būvju atjaunošanas un uzturēšanas darbus Pļaviņu HES un Rīgas HES, pazeminot ūdenslīmeni zem ikdienā ierastā uzstādinājuma. 
Обновлено 16.03.2023 00:31
 
Pašvaldība aicina pieteikties Zelta, Dimanta un Briljanta kāzu pārus! PDF Печать E-mail
16.03.2023 00:26
Ogres novada pašvaldība šī gada 2. jūnijā plkst. 13.00 Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē organizē svinīgu pasākumu Stipro pāru sveikšanai.

Laulātie pāri, kuriem laika posmā no 2022. gada 1. maija līdz 2023. gada 30. aprīlim sasniegta 50, 60, vai 70 gadu laulības jubileja un abu laulāto dzīvesvieta ir deklarēta Ogres novadā, līdz šī gada 15. maijam aicināti pieteikties dalībai šajā pasākumā. 

Dalībai pasākumā pāri var pieteikties Ogres novada pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļā Brīvības ielā 35, Ogrē, (Ogres Centrālās bibliotēkas jaunajā ēkā) personīgi vai pa tālruni 65023466, vai Raiņa ielā 11A, Lielvārdē, tālrunis 65054700. Pieteikties var arī elektroniski, e-pasta adrese Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
 
GRIEĶIJAS DIENAS PASĀKUMI LNMM PDF Печать E-mail
14.03.2023 12:40
LNMM Grieķijas dienu pasākumu apmeklētājiem būs iespēja bagātināt savas zināšanas par sengrieķu kultūru un tās ietekmi uz Eiropas kultūrvidi, praktiski piedzīvot antīko mākslu un baudīt īpaši atlasītu multfilmu programmu.
22. martā Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes sagatavotās lekcijas ļaus tuvplānā iepazīt sengrieķu autoru tekstus un pasauli, kādā dzīvoja antīkie varoņi. Īpaša vērība tiks pievērsta tam, kādus nospiedumus tie atstājuši mūsdienu Eiropas kultūrā.
23. martā LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Mākslas un tehnoloģiju nodaļas docenti rosinās iesaistīties radošajās aktivitātēs, kurās ikviens varēs ļauties iedvesmai, zīmējot un skicējot, kā arī diskutējot par skulptūru estētiskajām kvalitātēm.
Dalība visos pasākumos ir bez maksas.
 
Dzintaru koncertzālē turpinās jauna koncertu sērija – ‘’Teātra mūzika’’ PDF Печать E-mail
14.03.2023 12:33
Februāra nogalē Dzintaru koncertzāle aicināja uz jaunu koncertu sēriju ''Teātra mūzika'' un cikla pirmais koncerts bija veltīts Dailes teātrim.  Turpinājumā šajā pavasarī vēl tikšanās ar Valmieras teātri 17. martā un Liepājas teātri 22. aprīlī. Ojārs Rubenis mājīgā atmosfērā sarunāsies ar aktieriem, komponistiem un muzikālas daļas vadītājiem par teātri un mūziku. Klausītājiem salonmūzikas gaisotnē būs iespēja uzzināt vairāk par teātru vēsturi, aktieru darbu un izrāžu tapšanas gaitu.
Cikla otrajā koncertā 17. martā plkst. 19.00 Dzintaros viesosies Valmieras teātris ar aktieriem Elīnu Vāni, Daci Everss, Ģirtu Rāviņu, Ievu Esteri Barkāni un Akselu Aizkalnu. Uzstāsies mūziķi Emīls Zilberts (klavieres), Raivo Ozols (bass), Oskars Siliņš (vijole), Mārtiņš Roziņš (klavieres, akordeons, saksofons). Koncerta viesis būs dziedātājs Daumants Kalniņš. Muzikālajā tikšanās reizē skanēs skaņdarbi no tādām izrādēm kā ''Daugava'', ''Trīs draugi'', ''Karalis Līrs'', ''Eža kažociņš'' un citām, kurām mūziku komponējuši Mārtiņš Brauns, Emīls Zilberts, Imants Kalniņš, Ivars Vīgners un citi. 
 
NARKOTISKO VIELU LIETOTĀJU SKAITS STRAUJI AUG PDF Печать E-mail
13.03.2023 22:39
Neatliekamās palīdzības mediķi novērojuši narkotisko vielu lietotāju skaita strauju pieaugumu, presei pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktora vietniece neatliekamās medicīniskās palīdzības jautājumos Māra Dīriņa.

Viņa norādīja, ka šobrīd situācija valstī nav laba, jo no pieredzes un izsaukumu skaita redzams, ka narkotisko vielu lietotāju skaits strauji pieaug, kā arī izplešas šo vielu izplatība un pieejamība. Tikmēr paši narkomāni NMPD sacījuši, ka "viņiem vieglāk un lētāk ir nopirkt dažādas narkotiskās vielas, nekā kvalitatīvu alkoholu".

Tāpat NMPD darbinieki pēdējā laikā novērojuši, ka narkotisko vielu tirgū ienāk jaunas vielas, jau ar pavisam citu sastāvu, kas ir daudz bīstamākas to lietotājam.
 
РЕЗКО ВЫРОСЛО ЧИСЛО НАРКОЗАВИСИМЫХ PDF Печать E-mail
13.03.2023 22:27
Работники Службы неотложной медицинской помощи (СНМП) отмечают стремительный рост числа наркозависимых, сообщила агентству ЛЕТА заместитель директора службы Мара Дириня.

Она указала, что ситуация в стране сейчас не очень хорошая, и по количеству вызовов заметно, что число потребителей наркотиков быстро растет, как и распространение и доступность этих веществ. Сами наркозависимые говорили сотрудникам СНМП, что "им проще и дешевле купить различные наркотические вещества, чем качественный алкоголь".

Также медики в последнее время наблюдают, что на рынок наркотических веществ поступают новые вещества, уже с совершенно другим составом, гораздо более опасные для их потребителей.
Обновлено 13.03.2023 22:36
 
JAUNIEŠU UZŅĒMĒJDARBĪBAS IDEJU HAKATONS PDF Печать E-mail
13.03.2023 22:23
Ogres novada Jauniešu mājā 7. un 8. martā notika jauniešu uzņēmējdarbības ideju hakatons “Metaverse: tehnoloģijas nojauc robežas”, kurā piedalījās jaunieši no dažādām Ogres novada izglītības iestādēm.

Atklājot pasākumu, dalībniekus uzrunāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, novēlot šajās divās dienās iegūt daudz labu atziņu un novērtēt, ka vislielākā vērtība ir savstarpējā tiešā komunikācija, ko tehnoloģijas nevar aizstāt. Klātesošos sveica arī Vidzemes plānošanas reģiona Tūrisma eksperte Ilze Liepa, norādot, ka šis ir trešais Vidzemes plānošanas reģiona rīkotais hakatons un ir liels prieks par tik lielo atsaucību.

Hakatonā jaunieši no Ogres Tehnikuma, Ogres Valsts ģimnāzijas un Jaunogres vidusskolas komandu ietvaros ģenerēja idejas, ko mēs varētu darīt šobrīd, lai varētu labāk dzīvot nākotnē. Idejas attīstīt palīdzēja arī vairāki mentori.
 
Satiksmes ierobežojumi Ogrē posmā no Ogres salas līdz Skolas ielai PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
13.03.2023 22:21
Sakarā ar ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūvi Ogrē posmā no Ogres salas līdz Skolas ielai no pirmdienas, 13. marta, paredzēti satiksmes ierobežojumi.

No 13.03.2023. plkst. 9:00 tiks slēgta satiksme iebraukšanai no Rīgas ielas (A6 šoseja) uz Robežu ielu (izbraukšana no Robežu ielas uz Rīgas ielu (A6 šoseja) netiks ierobežota). Satiksmi šajā posmā plānots atjaunot pēc kanalizācijas tīklu izbūves darbu beigšanas laika posmā līdz 27.03.2023.

Sabiedriskā transporta pietura “Ogres šoseja” virzienā no Rīgas uz laiku līdz 15.03.2023. tiks pārcelta pretī veikalam “Mājai un Dārzam”.

Autovadītāji tiek aicināti ievērot un sekot līdzi uzstādītajām ceļa zīmēm.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 7 из 294

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ