er2.jpg
ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ ОГРЕ
Ogres novadu Dziesmu un deju svētkos pārstāv 73 kolektīvi PDF Печать E-mail
03.07.2023 14:23

XXVII Vispārējie Dziesmu un XVII Deju svētki, kas sasaukuši kopā un saliedē latviešus visā pasaulē, ar dažādiem pasākumiem aizsākās 30.jūnijā. 2. jūlijā notika visu svētku dalībnieku gājiens “Novadu dižošanās”, kurā pirmo reizi satikās dalībnieki no jaunizveidotajiem Latvijas novadiem 

Svētkos no Ogres novada piedalās 73 kolektīvi (nedaudz virs 1700 dalībnieku): Ikšķiles Tautas nama VPDK "Godi", Ķeguma Tautas nama VPDK "Kadiķis", Lielvārdes Kultūras nama JDK "Pūpolītis", Lielvārdes Kultūras nama VPDK "Vēji", Ogres novada Kultūras centra TDA "Ogre", Ogres novada Kultūras centra VPDK "Raksti", Tīnūžu Tautas nama JDK "Straujupe", Tīnūžu Tautas nama VPDK "Upe", Birzgales Tautas nama pūtēju orķestris "Birzgale", Ikšķiles pūtēju orķestris "Ikšķile", Lauberes Kultūras nama lietišķās mākslas kopa "Noskaņa", Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansamblis, Lielvārdes Kultūras nama senioru koris "Kamene", Lielvārdes Kultūras nama folkloras kopa "Josta",


 
Velo brauciens un “Džeza mūzikas vakars” Ciemupē PDF Печать E-mail
03.07.2023 14:18
Sadarbībā ar starptautisko improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivālu “Rīgas Ritmi” 8. jūlijā, pulksten 19.00 Ciemupes estrādē norisināsies “Džeza mūzikas vakars” ar pasākuma īpašajiem viesiem “Louise Balkwill Quartet”. 
Džeza vakars Ciemupē un džeza velobrauciens maršrutā Ogre-Ciemupe norisinās kopš 2016. gada un kļuvis par  neatņemamu vasaras tradīciju, pulcējot ievērojamus mūziķus no Latvijas un  ārvalstīm. 
Šogad pasākuma apmeklētājus priecēs britu mūziķes Luīzes Balkvilas kvartets, kurā muzicē Viktors Ritovs - klavieres, Vadims Dmitrijevs - trombons, Jānis Rubiks - bass, Pauls Pokratnieks – bungas.
Luīze Balkvila ir džeza mākslinieku konkursa “Riga Jazz Stage 2022” uzvarētāja vokālistu kategorijā, kura saņēmusi arī prestižo “Vivian Prindl Outreach Prize”, ko pasniedz Trīsvienības mūzikas koledža Londonā. Jau pērn konkursā “Riga Jazz Stage” Luīze pierādīja, ka viņai piemīt absolūta skatuviskā harisma, kas apvienojumā ar pārliecinošo, brīvo vokālo sniegumu spēj momentāni apburt klausītājus un vēlēties, lai šis muzikālais priekšnesums nebeidzas vēl ilgi. Balkvila pārstāv jauno britu swing džeza paaudzi, pierādot, ka arī šis žanrs joprojām ir nenovecojoša dzīvesprieka un mūsdienīgu vibrāciju piepildīts.
 
OGRES PRIEKŠROCĪBAS PDF Печать E-mail
01.07.2023 12:10
Fragmenti no laikraksta “Ogres Ziņas”, 24.07.1937.g. 
No vasaras atpūtas tīkotājiem, kas gadiem ilgi pavadījuši vasaras mēnešus Jūrmalā, bieži nākas dzirdēt, ka  Jūrmala tiem nedodot vajadzīgo spirgtuma sajūtu. Daži domā, ka te vainīgi Jūrmalas dzīvākie rajoni un tāpēc no trokšņainajām vietām bēg uz klusajiem Buļļiem, Mellužiem, Asariem, Vecāķiem un vēl tālāk. Bet arī te daudzi neatrod kāroto spirgtuma sajūtu. Piedzīvojis ārsts gan zina šīs parādības cēloņus un pastāsta, ka ne visi, kas dzimuši tālāk no jūras, kas no mazotnes pieraduši pie kontinentālāka klimata, panes jūras gaisu. Ja tādi vasarnieki Jūrmalas vietā  izvēlās Ogri, Ikšķili, Lielvārdi, vai arī  vasarnīcu vietas pa Rīgas—Cēsu līniju, tad tā nav uzskatāma tikai par kaprīzās patikas apmierināšanu vien, bet zināmā mērā par nepieciešamību, ar kuru vajadzētu rēķināties arī attiecīgām iestādēm. 
 
Paziņojums par saistošo noteikumu “Par licencēto makšķerēšanu Daugavā lejpus Ķeguma HES” projekta publicēšanu sabiedrības viedokļa noskaidrošanai PDF Печать E-mail
29.06.2023 21:39
Pašvaldību likuma 44.panta pirmā daļa noteic, ka dome atbilstoši likumā vai Ministru kabineta noteikumos ietvertam pilnvarojumam izdod saistošos noteikumus.

Saskaņā ar Pašvaldību likuma 46. panta trešo daļu saistošo noteikumu projektu un tam pievienoto paskaidrojuma rakstu pašvaldības nolikumā noteiktajā kārtībā publicē pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē sabiedrības viedokļa noskaidrošanai, paredzot termiņu, kas nav mazāks par divām nedēļām. Saņemtos viedokļus par saistošo noteikumu projektu pašvaldība apkopo un atspoguļo šo noteikumu projekta paskaidrojuma rakstā.
 
LM piedāvā risinājumus valsts fondēto pensiju otrā līmeņa uzkrājumu pārvaldības pilnveidošanai PDF Печать E-mail
29.06.2023 20:41
Labklājības ministrija (LM) ir izstrādājusi un atbildīgajai Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai nosūtījusi priekšlikumus valsts fondēto pensiju otrā līmeņa uzkrājumu pārvaldības pilnveidošanai. 

LM piedāvā vismaz piecus gadus pirms pensijas vecuma sasniegšanas dot iespēju cilvēkam ļaut izvēlēties – palikt valsts fondēto pensiju shēmā, izvēloties tādu līdzekļu pārvaldītāju, kurš nodrošina pozitīvāko kapitāla apsaimniekošanu, vai pensiju otrā līmeņa kapitālu pārnest uz pensiju pirmo līmeni. Tā rezultātā, cilvēkam pensionējoties, piešķirtā vecuma pensija ietvertu abos pensiju līmeņos uzkrāto kapitālu un tiktu maksāta no speciālā budžeta. 
 
Idejas atpūtai pie ūdens Ogres novadā PDF Печать E-mail
27.06.2023 11:06
Ogres novada Tūrisma informācijas centrs ir apkopojis idejas, kur un kā “pārlaist” karsto laiku pie un uz ūdeņiem, lai vasaras tveice nestu prieku un brīnišķīgu atpūtu. Ogres novadā atrodams plašs aktīvās atpūtas piedāvājums: labas peldvietas, vairākas SUP dēļu, katamarānu un laivu nomas, kā arī aizraujoši ūdens nobraucieni un citas aktivitātes. Lai izmantotu aktīvās atpūtas piedāvājumu, nepieciešams iepriekš pieteikties pa norādītajiem tālruņiem.
ŪDENS ATRAKCIJAS
Izklaides parkā "Avārijas brigāde" vari justies kā putns debesīs un zivs ūdenī! Ņem līdzi peldlietas, jo sezonu sākusi “ERGO” ūdens pasaule! Ūdens pilsētiņas apmeklējums iekļauts ieejas biļetes cenā. Sīkāka informācija un biļetes: www.abpark.lv
'Izklaides parkā “Slipn slide” ir iespēja izmēģināt ūdens nobrauciena kalnu 110 m garumā, kā arī "River run" - relaksējošu 1,5 stundu ilgu nobraucienu pa Ogres upi ar īpašām kamerām. Kontakti: Astilbju iela 13b, Ogre, t. 25646404
Veikparks "Wild wake" Selēku ezerā sniedz iespēju iesācējiem un ūdens sporta entuziastiem vizināties ar veikborda dēli pa ūdens virsmu. Veikbords, sup dēļi, ūdensslēpes, veikskeits, kubls un lieliska atpūta pie dabas garantēta! Kontakti: "Meža Selēkas", Tīnūžu pagasts, t. 27778894
Ūdens atrakciju parks Vecupes pludmalē, Ogres pilsētā "Ogres Varde" piedāvā iespēju aktīvi pavadīt laiku uz ūdens, izmēģinot ūdens piepūšamās atrakcijas vai dodoties izbraucienos ar SUP dēļiem. Pieejams arī SUP nomas inventārs personām ar invaliditāti. Kontakti: t. 20012139.
 
Ogres Valsts ģimnāzijas jaunās skolas un sporta arēnas ēka nodota ekspluatācijā PDF Печать E-mail
25.06.2023 17:05
Jūnija sākumā ekspluatācijā ir nodota jaunās Ogres Valsts ģimnāzijas ēka un sporta arēna “Ogre” Ogrē, G. Astras ielā 1. Ēku svinīga atklāšana paredzēta Ogres pilsētas svētku laikā  18. augustā.

2017. gada 16. jūnijā Ogres novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu “Par Ogres novada pašvaldības projekta “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi Ogres novadā” īstenošanu un finansējumu. Pamatojoties uz lēmumu un sagatavoto projekta pieteikumu, 2018. gada 26. janvārī Ogres novada pašvaldība ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru noslēdza vienošanos par Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta īstenošanu Nr. 8.1.2.0/17/I/008 “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi Ogres novadā”.
 
Jo vairāk nelegālo atkritumu, jo mazāk sakārtotu un jaunu objektu novadā PDF Печать E-mail
25.06.2023 17:00
Ogres novada teritorijā joprojām aktuāls ir jautājums par atkritumu savākšanu, šķirošanu un utilizēšanu. Viena no būtiskākajām problēmām – iedzīvotāji savāktos sadzīves atkritumus novieto pie pilsētas atkritumu konteineriem, sabiedriskā transporta pieturvietās, izgāž atkritumu konteineros pie kapsētām, savukārt lielgabarīta atkritumi bieži vien tiek atstāti daudzīvokļu māju iekšpagalmos. Šo atkritumu savākšana un aizvešana diemžēl ir jāorganizē par pašvaldības budžeta līdzekļiem, kurus varētu novirzīt novada nozīmīgu objektu uzturēšanai, kā piemēram, rotaļu laukumu atjaunošanai, ielu seguma uzlabošanai vai jaunu objektu izveidei.
 
SEPTEMBRĪ “MĀJAS KAFEJNĪCU DIENAS” PDF Печать E-mail
20.06.2023 21:11
9. un 10. septembrī Ogres novadā norisināsies Mājas kafejnīcu dienas, ko organizē Ogres novada Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar lauku tūrisma asociāciju “Lauku ceļotājs” un LIAA Tūrisma departamentu.

Pasākumā Mājas kafejnīcu dienas aicināti pieteikties gan tūrisma uzņēmumi, gan saimniecības un vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet šajos septembra datumos ir gatavi jauniem izaicinājumiem - atvērt savas mājas un sētas, lai cienātu viesus ar sava novada vai ģimenes īpašajiem ēdieniem, kas iespējams būs gatavoti no paaudzēs nodotām receptēm. Mājas kafejnīcu saimniekiem būs pieejamas apmācības par vizuālo noformējumu, dekorācijām, Pārtikas un veterinārā dienesta prasībām, mārketingu un citām tēmām.
 
Vilhelma Purvīša muzejs atklāj jauno mākslinieku balvu “Pavasaris” PDF Печать E-mail
20.06.2023 21:08
Purvīša muzejs atklāj jauno mākslinieku balvas “Pavasaris” izstādi muzeja teritorijā, kur 21 lielformāta darbs izstādīts brīvdabā – aptuveni divu kilometru garajā ainavu takā “Purvīša acīm”. Pirmo reizi jauno mākslinieku konkursu Purvīša muzejs organizē kopā ar MIKC NMV Jaņa Rozentāla Mākslas skolu un Cēsu pilsētas Mākslas skolu.

Purvīša muzejs iedvesmo jaunos māksliniekus caur Purvīša paustajām vērtībām: būt izciliem, mākslā neremdināmiem un ar tieksmi uz pasaulīgumu. Mākslas skolu audzēkņu plenērs un iedvesmu rosinošas lekcijas Purvīša muzeja teritorijā notika piecas dienas. Šo dienu laikā jaunieši radīja savu interpretāciju par Vilhelma Purvīša ainavu. Visus jauno mākslinieku darbus iespējams apskatīt pastaigājoties pa ainavu taku, kas ved caur Purvīša muzeja gleznaino teritoriju.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 8 из 303

ĪSUMĀ

No 2023. gada 5. oktobra līdz 2024. gada 14. janvārim Latvijas Keramikas biennāles ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma Korejas mūsdienu keramikas mākslas izstāde “Pašterapija”, kas veido stāstu par mākslinieku izjūtām saistībā ar laika mūžīgo ritējumu un esības brīža skaudro apzināšanos. Izstādes mērķis ir izzināt Korejas keramikas mākslas tradīcijas un iezīmēt tās turpmāko pārvērtību ceļu mūsdienās, kad nozaru sinerģijas ietekmē robežas starp mākslas veidiem kļūst neskaidras. Ekspozīcijas kodolu sastāda avangarda mākslinieki – “robežpārkāpēji”, kas atkāpjas no Korejas keramikas darināšanas kanoniem un pievēršas laikmetīgai pašizteiksmei.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ