er3.jpg
ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ ОГРЕ
No 15. septembra varēs apmeklēt peldbaseinu “Neptūns” PDF Печать E-mail
08.09.2023 21:27
Pēc pārtraukuma vasaras periodā no 15. septembra apmeklētājiem būs pieejams peldbaseins “Neptūns” Meža prospektā 9, Ogrē.

Peldbaseina darbībā nekādu izmaiņu nav – peldbaseins atvērts katru dienu no plkst. 7.00 līdz 21.30 (pēdējā apmeklējumu stunda – no 20.30 līdz 21.30).

Papildus peldbaseina pakalpojumiem pašvaldības aģentūras “Ogres komunikācijas” struktūrvienībā “Neptūns” darbojas tvaika pirts.

Maksa par struktūrvienības “Neptūns” peldbaseina apmeklējumu un citiem pakalpojumiem tiek iekasēta saskaņā ar Ogres novada pašvaldības 16.07.2020. saistošajiem noteikumiem Nr. 8/2020 “Ogres novada pašvaldības aģentūras “Ogres komunikācijas” maksas pakalpojumu cenrādis”.  

 
Dzintaru koncertzālē rudens noskaņās atsāksies demokrātiskais “Brīvdienu mūzikas’’ cikls. PDF Печать E-mail
08.09.2023 21:00
Dzintaru koncertzālē 10. septembrī rudens noskaņās atsāksies demokrātiskais “Brīvdienu mūzikas’’ cikls. Četros koncertos klausītājiem tiks dota iespēja baudīt izcilu mūziku nepiespiestā atmosfērā un caur sarunām tuvāk iepazīties ar māksliniekiem. 
10. septembrī koncertā ‘‘Ceļojums pasaules mūzikā’’ uzstāsies multiinstrumentālista un komponista Raimonda Macata kvintets ar savu jauno programmu. Kolektīvā spēlē izcili un pieredzes bagāti džeza mūzikas profesionāļi – Kārlis Vanags, Juris Kristons, Oskars Sproģis un Artis Orubs, un koncertā Dzintaros viņiem pievienosies arī Zane Dombrovska (vokāls). 
Kvinteta jaunajā programmā dzirdēsim latviešu tautas dziesmas džeza mūzikas skanējumā, kā arī Raimonda Macata oriģinālmūziku, ko raksturo elegance, melodiskums un niansētas emocijas. Raimonds Macats ir arī vienīgais mūziķis Latvijā, kurš profesionāli spēlē mutes ermoņikas. Koncertā būs iekļautas atsauces uz mutes ermoņikas spēles dižgariem –  skaņdarbi no beļģu leģendas Tūtsa Tīlemaņa un  amerikāņu zvaigznes Stīvija Vondera repertuāra, godinot viņu talantu un nozīmīgo devumu šī savdabīgā un visnotaļ šarmantā instrumenta spēles  attīstībā.
 
Latvijas Universitāte Zinātnieku naktī aicina doties lielākajā izpētes ceļojumā PDF Печать E-mail
08.09.2023 20:52
29. septembra novakarē Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskais centrs Torņakalnā gaidīs lielus un mazus apmeklētājus, lai kopā aizraujošos eksperimentos, izzinošās lekcijās, diskusijās, spēlēs un darbnīcās piedzīvotu Eiropas Zinātnieku nakti.
LU zinātnieki būs parūpējušies par daudzveidīgu programmu, lai ikviens atrastu sev ko interesantu, vēl nezināmu un noderīgu. Šajā vakarā zinātnieki ļaus ieskatīties savās laboratorijās un auditorijās, lai parādītu, ka zinātnei ir dažādas šķautnes – to var ieraudzīt eksperimentos un mikroskopos, sadzirdēt diskusijās, izzināt spēlēs un darbnīcās un sajust, pašam visu izmēģinot.
Biologi aicinās izpētīt pazemes sēņu internetu, noskaidrot, kāpēc nezāles neiznīkst, apskatīt pirmo Sarkano grāmatu, izveidot uzrakstu vai zīmējumu no baktērijām, kas dzīvo melnajā plūškokā un iepazīties ar purvu pētījumiem.
 
Vērtīgākās Baltijas ēkas un projekti 2023 PDF Печать E-mail
06.09.2023 20:14
Vērtīgāko ēku un projektu vidū ir Ogres Valsts ģimnāzijas un sporta arēnas jaunbūve, kas nominācijā “Ilgtspējīgākais projekts” ieguvusi 1. vietu.

Konkursa Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā, kas norit jau 9. gadu, pēdējos divus gadus aptverot ne vien Latvijas, bet arī Baltijas valstu vērtīgākās ēkas un objektus, organizators ir biedrība Building Design and Construction Council (BDCC, www.buvniekupadome.lv), sadarbības partneris Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB).

Šogad konkursam saņemti pieteikumi no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Gala ceremonija norisinājās 2023. gada 5. septembrī biznesa centrā ORIGO ONE.

Konkursa nozīme valsts mērogā nav apšaubāma, turklāt Latvijai ar to iespējams lepoties Baltijas kontekstā kā pirmajai un vienīgajai valstij, kas organizē šādu pasākumu un publisko patiešām ilgtspējīgas ēkas. Konkursu var uzskatīt par ilgtspējīgas būvniecības un arhitektūras konceptu praktisko veicināšanu. Līdz ar konkursu tiek popularizēti vērtīgi un ilgtspējīgi projekti, ko ir vērts izzināt un no kā mācīties.
 
Būs pieejams finansējums cilvēku ar invaliditāti mājokļu pielāgošanai PDF Печать E-mail
05.09.2023 15:33
259 personām ar invaliditāti, kurām ir kustību traucējumi, tiks nodrošināts atbalsts mājokļu pielāgošanai, šādi uzlabojot viņu nodarbinātības iespējas un pieejamību pakalpojumiem, tādējādi sekmējot cilvēktiesības un dzīves kvalitāti.
To nosaka “Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 3.1. reformu un investīciju virziena "Reģionālā politika" 3.1.2.1.i. investīcijas "Publisko pakalpojumu un nodarbinātības pieejamības veicināšanas pasākumi cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem" otrās kārtas "Atbalsta pasākumi cilvēkiem ar invaliditāti mājokļu vides pieejamības nodrošināšanai" īstenošanas noteikumi”, kas otrdien, 5. septembrī, pieņemti valdības sēdē.
 
Satiec “Novada Garšu” Riga Food 2023 PDF Печать E-mail
05.09.2023 10:58
Gadskārtējā starptautiskā pārtikas izstāde “Riga food 2023” ir ne vien lieliska iespēja iepazīt daudzveidīgus pārtikas produktus no visas pasaules, bet arī – atklāt inovatīvus pašmāju ražotājus un viņu piedāvājumu. “Novada Garša” šī gada izstādē piedāvās  uzzināt, kādus Latvijas produktus aizsargājamo sarakstā iekļāvusi Eiropas Savienība (ES).
Jau no 7.septembra īpašā, jauna dizaina stendā līdzās “Novada Garšas” saimnieku gardumiem, ikviens varēs iepazīt ES Aizsargāto produktu nosaukumu reģistros iekļautos Latvijas produktus. Tie ir: Salināta rudzu rupjmaize, Sklandrausis un Jāņu siers, kas iekļauti Garantēto tradicionālo īpatnību reģistrā. Latvijas lielie pelēkie zirņi – iekļauti Aizsargātas cilmes vietas nosaukumu reģistrā, kā arī - Carnikavas nēģi, Salacgrīvas nēģi un Rucavas baltais sviests, kas rodami Aizsargātas ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu reģistrā.
 
OGRES NOVADĀ 828 PIRMKLASNIEKI PDF Печать E-mail
04.09.2023 21:56
2023./2024. mācību gads ir sācies visās Ogres novada vispārizglītojošajās skolās, kopskaitā 18.  

Zinību dienā, 1. septembrī, savu skolu durvis pirmo reizi vēra 828 pirmklasnieki: Ogres Centra pamatskolā 168; Ikšķiles vidusskolā 157; Ogres 1. vidusskolā 146, Ķeguma vidusskolā 55; Jaunogres vidusskolā 50; Lielvārdes pamatskolā 43; Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā 36; Tīnūžu sākumskolā 32; Madlienas vidusskolā 28; Suntažu vidusskolā 26; Ogresgala pamatskolā 20; Jumpravas pamatskolā 17; Birzgales pamatskolā 14; Lēdmanes pamatskolā 12; Ķeipenes pamatskolā 10; Taurupes pamatskolā, t.sk. skolas filiālēs Mazozolos un Meņģelē, 11; Valdemāra pamatskolā 3. 
 
Aicina uz ieceres apspriešanu par aktīvās atpūtas laukuma izveidi Mālkalnes prospektā 43, Ogrē PDF Печать E-mail
01.09.2023 09:06
Trešdien, 6. septembrī plkst. 18.00 Ogres novada pašvaldības ēkas Brīvības ielā 33, Ogrē, Lielajā zālē notiks ieceres apspriešana par aktīvās atpūtas laukuma izveidi Jaunogrē.

Ar savām idejām un ierosinājumiem šajā līdzdalības pasākumā īpaši aicināti piedalīties topošā laukuma tuvākās apkaimes iedzīvotāji – gan jaunieši, gan seniori, gan bērnu vecāki, jo pašvaldībai ir svarīgs ikviena iedzīvotāja viedoklis.

Tikšanās laikā tiks prezentēta aktīvās atpūtas laukuma vizualizācija un piedāvātie risinājumi publiskās ārtelpas attīstībai un labiekārtošanai šajā pilsētas daļā.

Teritorija, kurā paredzēts ierīkot aktīvās atpūtas laukumu, šobrīd netiek efektīvi izmantota, nav integrēta pilsētvidē nedz funkcionāli, nedz ainaviski.
 
Aktuālie būvniecības darbi Ogres novadā PDF Печать E-mail
27.08.2023 19:16
24. augustā pirms komiteju sēdēm Ogres novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Špakovskis ziņoja pa aktuālajiem būvniecības darbiem Ogres novadā.

ĒKU PĀRBŪVE

Ēkas pārbūve Skolas ielā 4, Ikšķilē

Būvdarbi turpinās ēkā Skolas ielā 4, Ikšķilē, kas tiek pārbūvēta par pašvaldības daudzfunkcionālu pakalpojumu centru. Pašlaik tiek veikti iekšējie apdares darbi, fasādes siltināšana un teritorijas labiekārtošanas darbi. Septembrī paredzēts uzsākt darbus pie ieejas elementu izbūves.

Būvdarbus objektā veic SIA “JC” saskaņā ar 2022. gada jūlijā noslēgto līgumu. Darbi jāpabeidz 20 mēnešu laikā no līguma noslēgšanas brīža. 
 
Alternatīva bērnudārzam – pirmsskolas konsultatīvais centrs PDF Печать E-mail
27.08.2023 18:41
Ogres pirmsskolas izglītības iestādē (PII) “Saulīte” darbojas pirmsskolas izglītības konsultatīvais centrs. Tajā skolai tiek sagatavoti bērni, kuri ikdienā bērnudārzu neapmeklē.

Konsultatīvais centrs ir kā alternatīva bērnudārzam, kas ir īpaši aktuāli ģimenēs, kur vecāki apzināti izvēlas bērnus mācīt paši. Centru var apmeklēt bērni, kuriem ir grūtības iekļauties grupiņā, ar pazeminātu imunitāti vai kādiem attīstības traucējumiem vai, ja bērni dzīvo tālu no bērnudārza un vecāki nevar izvadāt ikdienā uz bērnudārzu.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 9 из 285

ĪSUMĀ

Teju puse Latvijas iedzīvotāju jeb 48 % domā, ka viņiem ir salīdzinoši laba veselība, taču pilnīgi veseli jūtas vien 13 % aptaujāto. Savukārt četri no desmit iedzīvotājiem (38 %) uzskata, ka viņiem ir slikta veselība – kā drīzāk sliktu savu veselību vērtē trešdaļa (28 %) aptaujāto, bet kā pavisam sliktu – 9 %, liecina Mana aptieka & Apotheka nu jau astotā ikgadējā Veselības indeksa pētījuma dati.

ПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ