News

er3.jpg
Vēja parki iedzīvotājiem un pašvaldībām kļūs pievilcīgāki PDF Печать E-mail
28.02.2024 21:23
Pagājušās nedēļās izskaņā Klimata un enerģētikas ministrija (KEM) kopīgā sarunā pulcēja ap 80 potenciālo vēja, saules un hibrīdprojektu attīstītāju Latvijā. KEM iepazīstināja ar redzējumu par ieguvumu nodrošināšanu iedzīvotājiem, kuru īpašumi atrodas vēja parku tuvumā un pašvaldībām, kuru administratīvajā teritorijā vēja parki tiks izbūvēti.  Šobrīd elektroenerģijas ražošanas pieteikto jaudu apjoms pārvades tīklā vairākkārt pārsniedz Latvijas pieprasījumu. Līdz ar to projektu attīstītājus KEM iepazīstināja arī ar “nākotnes regulējumu”, kā efektīvāk šajā situācijā izmantot tīklu un, kā pēc iespējas drīzāk pie tīkla pieslēgt jaunus atjaunīgās elektroenerģijas ražotnes.  
Vēja parki kļūst pievilcīgāki – regulējums nodrošinās iedzīvotājiem un pašvaldībai kompensāciju
Lai nodrošinātu, ka līdz ar atjaunīgās enerģijas ražošanu, tiešus ieguvumus gūst iedzīvotāji vēja staciju tuvumā un pašvaldības, uz kuru zemes šī stacijas izbūvētas, esam izstrādājuši regulējuma priekšlikumu, kas paredz tiešus maksājumus gan iedzīvotājiem, gan pašvaldībām.  Efektīvi veidotas pārmaiņas prasa rast līdzsvaru. Līdz ar jaunām atjaunīgās enerģijas jaudām, lētāka elektroenerģija būs visiem Latvijā, taču, jāatceras, ka attīstība nav iespējama bez vietējās kopienas atbalsta. Tamdēļ svarīgi, ka iedzīvotāji un pašvaldības, kas palīdz kopējam mērķim, arī redz tiešus ieguvumus savas ģimenes un novada budžetā,” uzsver klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis. 
 
Ogres novada būvvalde aicina uzsākt būvju nodošanu ekspluatācijā PDF Печать E-mail
28.02.2024 21:09
Pašvaldība ir pagarinājusi termiņu, kura laikā iedzīvotājiem tiek dota iespēja ekspluatācijā nodot ēkas, kas būvētas pirms 2014. gada, tomēr šo procesu Būvvalde iesaka neatlikt, ņemot vērā to, ka process nav nedz lēts, nedz arī ātrs – dokumentu sakārtošana var prasīt vairākus mēnešus.

Iestājoties 2026. gada 1. janvārim, būvei, kuras būvniecībā pārsniegts normatīvajos aktos noteiktais kopējais būvdarbu veikšanas ilgums, ar nākamo mēnesi pēc būvniecības termiņa izbeigšanās līdz mēnesim, kad būs parakstīts akts par būves pieņemšanu ekspluatācijā, nekustamā īpašuma nodokļa likme būs 3% no lielākās turpmāk minētās kadastrālās vērtības: būvei piekritīgās zemes kadastrālās vērtības vai būves kadastrālās vērtības.
 
No 1. marta būtiskas izmaiņas Ogres novada maršrutos PDF Печать E-mail
28.02.2024 21:03
No šī gada 1. marta stāsies spēkā apjomīgas izmaiņas vairākos AS “Liepājas autobusu parks” apkalpotajos reģionālās nozīmes maršrutos Ogres novada administratīvajā teritorijā.

Izmaiņas tiek ieviestas apkopojot pasažieru vajadzības, lai atvieglotu pārvietošanās iespējas reģionā. Visu aktuālāko informāciju par autobusu sarakstiem var atrast 1188.lv

Precizēti un pielāgoti maršrutu kursēšanas laiki un iekļautas pieturas "Jasmuiža", "Mūzikas skola" un "Gāršas".

IZMAIŅAS, KAS STĀJAS SPĒKĀ 1. MARTĀ [SAITE]
 
Iecelti Kultūras un tūrisma pārvaldes un Ogres teātra vadītāji PDF Печать E-mail
27.02.2024 21:27
Ogres novada pašvaldība domes sēdē 27. februārī pieņemts lēmums no 1. marta Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītājas amatā iecelt Mariku Zeimuli, savukārt no 29. februāra par Ogres teātra direktori – Ievu Rodiņu.

Marika Zeimule ir absolvējusi Rēzeknes Mākslas koledžu, Latvijas Universitātē ieguvusi Vizuālās mākslas un mākslas vēstures pedagoga kvalifikāciju, kā arī maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā Biznesa augstskolā “Turība”. Viņai ir plaša pieredze valsts pārvaldē – bijusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Kultūras ministrijas, Satiksmes ministrijas ministra biroja vadītāja. M. Zeimule ir biedrības “Latgales tradicionālās kultūras centrs “Latgaļu sāta”” dibinātāja un valdes priekšsēdētāja. Organizējusi tradicionālās kultūras pasākumus, nometnes un seminārus. Bijusi Madonas mākslas skolas direktore.
 
Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā vērienīga izstāde “Katram savs krēsls" PDF Печать E-mail
26.02.2024 22:20
 
Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs īpaši lepojas ar Latvijā lielāko kultūrvēsturisko mēbeļu kolekciju. Muzeja krājumā tiek glabāti vairāk nekā 400 krēsli, ko rīdzinieki izmantojuši no 17. gadsimta līdz mūsdienām.

“Krēsls ir pabeigts tikai tad, kad kāds tajā sēž,” dāņu dizainera Hansa J. Vegnera atziņa ievada izstādi. Pirms 250 gadiem, 1773. gada 22. februārī, Rīgas rātes kungi, Rātsnama krēslos sēdēdami, pieņēma lēmumu dibināt muzeju, kura pamatā bija ārsta Nikolausa fon Himzela pilsētai novēlētais senlietu kabinets. Himzela muzejs kļuva par šodienas Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja sākotni.

Ne vienmēr krēsls ir bijis tik pašsaprotama mēbele kā tas ir mūsdienās. Izstāde demonstrēs cilvēku sēdēšanas iespēju un paradumu progresu no par sēdmēbelēm izmantotiem priekšmetiem līdz krēsliem kā varas simboliem. Dažādu viduslaiku un jauno laiku profesionālo organizāciju, gan ievērojamu privātpersonu krēsli – katram ir sava vēsture.
 
Aktualitātes Saeimas komisijās PDF Печать E-mail
26.02.2024 22:10
27.februārī - Starptautiskajā nevalstisko organizāciju dienā, Saeimas komisijās pirmo reizi notiks atvērto durvju diena pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem. Tās ietvaros biedrību un nodibinājumu pārstāvji klātienē tiksies ar komisijām, lai iepazītos ar to darbu un spriestu par aktuāliem jautājumiem. Piemēram:
·        vides un pakalpojumu pieejamība cilvēkiem ar kustību, redzes, dzirdes un garīga rakstura traucējumiem (Cilvēktiesību komisija);
·        Ukrainas civiliedzīvotāju integrēšanās Latvijā (Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija);
·        atbildība par dziļviltojumu tehnoloģiju (deep fake) izmantošanu (Juridiskā komisija);
·        konkurētspējas un eksportspējas veicināšana (Tautsaimniecības komisija).
 
Konkursā “Laukiem būt!” finālisti arī no Ogres novadā PDF Печать E-mail
26.02.2024 22:04
Februāra izskaņā aizvadīts konkursa “Laukiem būt!” pusfināls un zināmi 18 jaunieši, kuri jau 8.martā sacentīsies par naudas balvām konkursa finālā.

Jaunieši no visas Latvijas 48 biznesa idejas prezentēja trijās kategorijās - lauksaimniecība un pārtikas pārstrāde, pakalpojumi nelauksaimniecības nozarē un nelauksaimnieciskā ražošana, un tās vērtēja pārstāvji no LLKC, finanšu institūcijas ALTUM un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU)..  

Inita Krivašonoka, projekta “Laukiem būt!” vadītāja: “Prezentēto ideju klāsts bija tiešām bagātīgs – gan tradicionālākas nozares kā lauku tūrisms un traktortehnikas pakalpojumu sniegšana, kosmētikas un bērnu apģērbu ražošana, metālapstrāde un mēbeļu ražošana un atjaunošana, tā koncerti melleņu laukā un muižā, logopēdisko ledeņu un ežu dižadateņu spēks, vīns, maize un dažādi saldumi, tostarp – vegāniski. Varējām izbaudīt arī rožu un lavandu dārzu skaistumu.”
 
Par AS “Liepājas autobusu parks” nespēju sniegt kvalitatīvu pakalpojumu PDF Печать E-mail
26.02.2024 21:57
22. februāra Ogres novada Sabiedrisko pārvadājumu un transporta infrastruktūras jautājumu komitejas sēdē tās priekšsēdētājs Indulis Trapiņš informēja par sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzēja AS “Liepājas autobusu parks” nespēju nodrošināt  kvalitatīvus pakalpojumus Ogres novadā.

No 2022. gada 1. jūlija pasažieru pārvadājumus autobusu maršrutos Ogres novada administratīvajā teritorijā veic AS “Liepājas autobusu parks”. Jau no paša sākuma bija novērojami pārvadātāja sistemātiski pārkāpumi – reisu neizpildes, neatbilstoša izmēra autobusu nodrošināšana, biļešu neizsniegšana, iztrūkstoša vai novēlota informācija par atceltajiem reisiem. Ogres novada pašvaldība joprojām saņem iedzīvotāju sūdzības par sabiedriskā transporta pakalpojumu neizpildi vai problēmām Ogres novadā. Šogad e-pastā  Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript ir saņemtas 7 sūdzības par pasažieru neuzņemšanu autobusā, biļešu neizsniegšanu un paredzamo pieturvietu slēgšanu.
 
25. februāris - Ogres dzimšanas diena PDF Печать E-mail
24.02.2024 22:21
 25. februāris - Ogres dzimšanas diena. 1928. gada 25. februārī Ogrei tika piešķirtas pilsētas tiesības. Pirmās Ogres pilsētas domes vēlēšanas notika 1928. gada 18. un 19. februārī, kurās no 1000 balsstiesīgajiem piedalījās 762 iedzīvotāji. Valdē ievēlēja 12 domniekus no trim sarakstiem: piecas vietas ieguva Apvienotais tirgotāju, vasarnīcu īpašnieku, darba inteliģences un rūpnieku grupas saraksts, četras vietas ieguva Apvienotā strādnieku, amatnieku un sīkražotāju grupa un trīs vietas Namsaimnieku, gruntsīpašnieku, tirgotāju, amatnieku un citu bezpartejisko pilsoņu saraksts .
 
Pasākumi Ogres novadā nedēļas nogalē PDF Печать E-mail
23.02.2024 22:48
23. februāris
Izrāde KĀ ZIEMEĻMEITAS BRAUCA PUISI LŪKOTIES Ciemupē - plkst. 18.30 Ciemupes Tautas namā Birzgales amatierteātris LAIPA aicina uz 15 gadu jubilejas izrādi KĀ ZIEMEĻMEITAS BRAUCA PUISI LŪKOTIES. Stāsts par Jāni – vienīgo brīvo un ņemamo vīrieti mazpilsētā. Kādu dienu skolas biedrenes atklāj, ka Jānis ielicis internetā sludinājumu, ka viņš rīko konkursu – kura piedāvās labākās kāzas, to precēs! Pretendentes ierodas pie Jāņa viena pēc otras, piedāvājot savu „vīziju” par kāzām.

Ogres novada lauksaimnieku gada balva – SIA LLKC Ogres birojs sadarbībā ar Lauku Atbalsta dienesta Lielrīgas reģionālo pārvaldi un Ogres novada pašvaldību plkst. 19.00 Ogres novada Kultūras centrā organizē balli “Ogres novada lauksaimnieku gada balva”. 

Seriāls PANSIJA PILĪ Lēdmanē – plkst. 19.00 Lēdmanes Tautas namā daudzsēriju filmas “Pansija pilī” 1., 2. sērija.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 9 из 326

ĪSUMĀ

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija aicina Ministru kabinetu (MK) pētīt, ar kādu regulējumu varētu palielināt vietējo pārtikas preču īpatsvaru mazumtirdzniecības uzņēmumu sortimentā. Jau vēstīts, ka KP veiktajā olu, zivju, piena, gaļas, graudu un maizes produktu tirgus izpētes noslēdzošajā, trešajā sadaļā konstatēja, ka arī Latvijā ražotām olu, zivju un gaļas produktu precēm mazumtirdzniecības ķēdes piemēro vidēji lielāku uzcenojumu nekā ārpus Latvijas ražotām precēm, kā arī mazumtirgotāju sadarbības līgumos ar piegādātājiem konstatētas nepilnības. KP tirgus uzraudzībā konstatēja, ka Latvijā ražotai doktordesai, svaigam cālim un svaigām zivīm mazumtirdzniecības posmā tiek piemērots vidēji augstāks uzcenojums nekā ārpus Latvijas ražotām līdzvērtīgām precēm. Piemēram, Latvijā ražotā doktordesa vidēji tika cenota par 16% dārgāk nekā ārpus Latvijas ražotā doktordesa. Savukārt vietējam svaigam cālim mazumtirdzniecības piegādes ķēdes posmā piemērotais uzcenojums ir bijis vidēji 2,9 reizes lielāks salīdzinājumā ar importa cāli.

ORNITOLOGS KĀRLIS GRIGULIS. skatīties YouTube